Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[LG L Fino - Официален ъпдейт] - дискусия/проблеми/съвети...
#26

Кога най - накрая ще дойде андроид 5.0 лолипоп вече почти и март месец мина, а от лолипопа няма и следа. Big Grin Smile Huh
Цитирай
Аксесоари
#27

Много ме съмнява да има такъв ъпдейт.
Цитирай
#28

Здравейте. Smile

Накратко: От няколко месеца съм с LG L Fino(подарък), но не съм много на "ти" с новите технологии, а и не съм им голям фен, следователно ми изникнаха няколко въпроса.


Център за обновяване
Актуализиране на приложение
Проверка за актуализации за приложенията за актуализиране или инсталиране на приложения
Актуализиране на софтуера
Проверка за актуализации на софтуера и актуализация на телефона

Трябва ли изобщо да го пипам или да си "стои мирно"?  Big Grin

И също понеже не използвам интернет на телефона освен Wi-Fi в нас се чудех дали има приложения за превод, за които не се изисква интернет, вчера прегледах гугъл преводача и още няколко, но за всичките се изискваше интернет, та ако някой използва някое приложение, за което не трябва, да сподели.
Същото се отнася и за приложенията за тичане, ако има приложение, за което не се изисква интернет, кажете.

Благодаря предварително. Smile
Цитирай
#29

Проверката за актуализации служи да провериш "ръчно" за наличие на нова версия на андроида (ъпдейт) за твоя телефон. Стоково мисля, че си е отбелязано да проверява автоматично за нови ъпдейти. Не го пипай по-добре.
Другата опция е за актуализация на системните приложения. Дали да ги ъпдейтнеш зависи от теб. Smile

Относно приложенията, които питаш разгледай в този раздел >> https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=34 .


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#30

Добре, благодаря. Smile
Цитирай
#31

Здравейте, пак аз.

Значи, преди свързвах телефона си към компютъра почти успешно, позволяваше ми да качвам неща от телефона на компютъра, но обратното, от компютъра на телефона - НЕ, но не го правех на проблем.

Сега обаче не мога изобщо да се свържа към компютър, след което се разрових и видях, че трябва да инсталирам LG PC Suite, та въпроса ми е защо след като в началото почти нямах проблем, сега нещата се бъгнаха и...
Кое от двете трябва да избера - http://www.lg.com/bg/poddryjka/pc-suite PC Sync или PC Sync (MAC)

Моля, ако някой е имал такъв проблем или просто е запознат да каже как го е решил или просто да съветва. Smile
Цитирай
#32

PC Sync е за Windows базирани компютри, а PC Sync(MAC) е за компютри с операционна система на Apple . Вторите в България са голяма рядкост , така че предполагам си с Windows , а и самия пакет ако не е за съответната операционна система просто няма да се инсталира на компа , най малкото ще изведе съобщение или грешка ! За да не може да се свърже телефона с компютъра предполагам няма драйвера , принципно би следвало (при Windows ) това да става автоматично след първоначално свързване на телефона с USB кабела, но понякога не се получава. Пакета LG PC Suite инсталира и драйвера за съответното устройство на LG . Пробвай !

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай
#33

Ами аз се разрових преди няколко дни и така и направих, свалих и инсталирах Sync, обаче продължавах да не успявам да свържа телефона и компютъра, след което свалих и драйвъра и не съм сигурен дали чак тогава успях да го свържа или след като се сетих да включа/изключа телефона и тогава, когато вкарах кабела ми отчете, че има връзка между двете.

И така, справих се с този проблем, но сега мога да прехвърлям файлове само чрез Wi-Fi, смисъл в Sync има опция с USB или Wi-Fi, когато му дам Wi-Fi всичко е нормално и прехвърлям, но ако реша с USB успявам само да ги свържа и когато тръгвам да прехвърлям нещо ми изписва, че не може да продължи и да проверя SD картата или връзката между LG PC Suit и телефона.

Интересното е, че когато пусна програмата Sync и свържа телефона с Wi-Fi ми се показва колко памет имам на телефона и картата(смисъл, че е активно или по-скоро оцветено), а когато е чрез USB стои като неактивно.

Разпитвам не защото ми е някакъв невероятен проблем, файлове мога лесно да си прехвърлям, но ми е интересно защо се получават тези проблеми и дали мога по някакъв начин да ги оправя.
Цитирай
#34

Дали ще има близалка за L Fino?
Моя в момента е бяш стоков и се чудя дали да прявя този спорния ъпдейт или да чакам за лолипоп Visslar
Цитирай
#35

Здравейте,
Имам следният проблем-телефонът е направен да се отключва с почукване,но го блокираха и сега ми иска 4 цифрен код,който не е задаван,когато е задавано вида отключване.Свързва се с компютър,но единствено му работи камерата.Защо когато не е зададен такъв код телефона го изисква и има ли начин да се излъже някакси,за да не се стига до сервиз?
Цитирай
#36

След като извадиш батерията и пробваш с хард ресет (power+vol down) би трябвало да стане.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#37

reevil - Не не се очаква телефонът да получава голям ъпдейт (5.0)

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#38

Излезе нова актуализация, 4.4.2 v10g ядро 3.4.0+ , около 101MB и телефона стана още по пъргав, няма никакви лагове Smile

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)