Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Upgrade/Update LG L Bello to 5.0 Lollipop
#1

http://www.trotoa.com/blog/upgradeupdate...-lollipop/


Здравейте,някой който е по в час с тия работи дали е пробвал да сложи Lollipop на телефончетата ни Smile

LG L Bello
Цитирай
Аксесоари
#2

някой знае ли  дали ша има официален лолипоп,не говоря за къстъм ромове?

Samsung Galaxy Ace onyx black 2.3.6 Stock

LG L Bello Gold Edition
Цитирай
#3

това е измама не се връзвайте

𝕊𝕒𝕞𝕤𝕦𝕟𝕘 𝔾𝕒𝕝𝕒𝕩𝕪 𝔸𝟝𝟜
Цитирай
#4

не говоря за първия пост,просто използвах темата,да не отварям нова.

Samsung Galaxy Ace onyx black 2.3.6 Stock

LG L Bello Gold Edition
Цитирай
#5

(2015-03-05, 21:58:15)vinixxx написа:  някой знае ли  дали ша има официален лолипоп,не говоря за къстъм ромове?

Все още няма, но се очаква.
Цитирай
#6

И аз попандах на информация в разни блогове, че се очаква и за Bello.
Цитирай
#7

не че не съм доволен от сегашната версия,даже съм изненадан колко неща предлага,но новото си е ново

Samsung Galaxy Ace onyx black 2.3.6 Stock

LG L Bello Gold Edition
Цитирай
#8

Интересна клюка от  4pda.ru. Потребител изпратил по e-mail запитване относно Lolipop на LG L Bello е получил отговор от съпорта на LG (съпрота в Русия). Ето и самата кореспондеция:

[Изображение: 5944493.jpg]

Бърз непретенциозен превод: 

Цитат:Въпрос: 

Дата на запитването: 09.03.2015 20:14 12
Тип на запитването: Софтуерни/Хардуерни обновления
Продукт/Модел: WCDMA/D335

Доста се говори, че за телефонът LG L Bello (D335) се тества ъпдейт до Android 5.0 и че ъпдейта ще бъде разпространен приблизително през април 2015 г. Истина ли е това??

Отговор:

Дълбокоуважаеми Владислав Йосифович,

Благодарим ви, че се обърнахте към службата за техническа поддръжка на компанията LG Electronics! 

Да, по информация от отдела за разработване на софтуер смартфонът L Bello (D335) ще получи ъпдейт до Android 5 Lolipop. Ориентировъчната дата за пускане на ъпдейта е м. април 2015 г. Ние ще ви информираме на посочения от Вас електронен адрес веднага, след като получим информация с по-конкретни срокове.

Винаги се радваме да отговорим на Вашите въпроси!

Благодарим

С искрено уважение, 
Технически специалист,
Център за информационна поддръжка
LG Electronics
www.lg.com
Безплатни телефони за поддръжка
8-800-200-76-76 (Росия)
8-820-0071-1111 (Белорусия)

Да вметна, че в Русия и региона обикновено производителите разпространяват варианти на продуктите си с две SIM карти, така че приоритетно във форума LG на 4PDA се говори за LG L Bello D335 - варианта с две карти. Не мисля, че ще има разлика в отношението между него и LG L Bello D331 - варианта с една карта, разпространен в Европа. Така или иначе, разликата е наистина само това, което прави разликата в софтуера доста минимална. Прекалено минимална, та да останат на различни версии.

Също така да вметна, че още миналата година преди да си купя телефона изпратих сходно запитване до LG, но не ми обърнаха внимание. Явно в България начина на работа на екипа на LG не е като в Русия. Разбираемо, предполагам, там пазарът е несравнимо по-голям... 

Накрая само да приложа линк към източника:

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=614358&st=440
Цитирай
#9

Малко по-актуална информация относно официалния ъпдейт до Android 5 Lollipop.

Потребител на форума 4pda.ru (някой си Stratosphero) е забелязъл, че на официалния сайт на LG Electronics (той цитира рускоезичната  версия) вече е отбелязан като пуснат официалния ъпдейт до Android 5 Lollipop за LG L Bello (конкретно той говори за варианта с две сим карти D335, който е разпространен в Русия и Украйна и страните от ОНД, и който е във всичко друго идентичен с разпространения у нас D331 с една сим карта). Има въпрос и отговор от службата за техническа подръжка на LG, според който "ъпдейта за смартфона L Bello D335 е готов и в настоящия момент преминава последни тестове, в скоро време той ще бъде достъпнен за инсталиране", като за срок е посочен изрично края на месец април.

Публикацията на 4pda.ru:

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry39512824

Скрийншот от кореспонденцията:

[Изображение: %CF%E8%F1%FC%EC%EE.JPG?001385a957794d435...99c7fe375f]



Непретенциозен превод от руски:


Цитат:Дата на запитването: 17.04.2015

тип на запитването: Software/Hardware updates
Продукт/Модел: Smart Phone/Emerging Device/D335

Добър ден, уважаема служба за техническа подръжка!

Не бихте ли уточнили датата на пускане на ъпдейта на софтуера на телефон модел LG D335 (Bello Dual). Питам това, защото на официалния сайт на компанията LG е посочено, че този ъпдейт е вече достъпен за този модел, а фактически ъпдейт все още няма нито чрез PC Sync, нито чрез FOTA. Прилагам скрийншот от екрана с официалната рускоезична версия на сайта на компанията LG.


С уважение ...



Дълбокоуважаеми,

Благодарим Ви за това, че се обръщате към службата за техническа поддръжка на LG Electronics.

Както разбираме от разработчиците на софтуер, ъпдейта за смартфона L Bello D335 е готов и в настоящия момент преминава последни тестове. В скоро време той ще бъде достъпнен за инсталиране на Вашия смартфон. Планирано е ъпдейта да бъде пуснат до края на април тази година. Ние ще уведомим за ъпдейта всички собственици на смартфона чрез услугата Informer в приложението LG Assistant.

Моля Ви, обръщайте се към нас, ако у Вас се появят допълнителни въпроси, ще се радваме да Ви помогнем.

Благодарим

С искрено уважение,
Технически специалист,
Център за информационна подръжка
LG Electronics
www.lg.com
Цитирай
#10

Отговор от Lg България на въпроса ми относно ъпдейта!

[Изображение: 8059158w.png]

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#11

A това ми отговориха на мен


Благодарим Ви, че се свързахте с нашия Център за обслужване на клиенти!



Относно това кои модели предстои да получат актуализацията и кога, за съжаление нямаме предварителна информация, тъй като компанията не е предоставила такава. Проверявайте за възможност за актуализация през приложението LG MOBILE SUPPORT, което можете да изтеглите от страницата ни и да инсталирате в компютъра си:

http://www.lg.com/bg/mobilna-poddryhka/lg-L-Bello-LG-D331

Зa да сте винаги осведомени относни новостите, предлагани от LG, моля, следете нашия уебсайт, както и Фейсбук страницата ни:

http://www.lg.com/bg

https://bg-bg.facebook.com/LGBulgaria

LG L Bello
Цитирай
#12

Е, ъпдейта до Lollipop е пуснат.

bmw_killerrr, докато са ти пращали това вчера от LG България,  ъпдейта вече е бил факт.

Аз разбрах тази сутрин, като прегледах 4pda.ru.

Това например:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...p=39583176

В България при МТел засега няма ъпдейт. Може би не е пуснат все още за България, а може би не е пуснат все още за нашия D331, а само за D335 с две СИМ карти.


Малко скрийншотове от другия форум:

[Изображение: Screenshot_2015-04-20-15-06-24.png?00138...027caefa99]

[Изображение: Screenshot_2015-04-20-15-35-37.png?00138...0d47917f8f]

[Изображение: Screenshot_2015-04-20-15-36-35.png?00138...83e79a97af]

Пишат нещо, че май не се получава обикновено с FOTA, а по-скоро чрез LGMobile Support Tool.
Освен това явно след ъпдейта трябва да се направи хард резет.
Цитирай
#13

Аз проверявам понякога в ъпдейт центъра,но и там няма нищо,освен ъпдейта на камерата.

Samsung Galaxy Ace onyx black 2.3.6 Stock

LG L Bello Gold Edition
Цитирай
#14

Вече е пусната и за едно симувия, въпрос на време е и при нас да дойде , предполагам , че до няколко дни и ние ще сме с близалката Wink

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#15

ха дано

Samsung Galaxy Ace onyx black 2.3.6 Stock

LG L Bello Gold Edition
Цитирай
#16

Чакам с нетърпение

ZTE Blade3 ROOT 4.4.4     >>      LG L Bello 5.0.2
Цитирай
#17

Не мисля, че ще му пуснат скоро петица ...

POCO F1
Цитирай
#18

С D335E съм и потвърждавам че през ОТА няма актуализация до Android 5.
Най вероятно може и да е възможно през останалите начини за актуализиране.
Лично аз не бих избързал, бих изчакал доста месеци след пускането на ъпдейта.
Много съм доволен от настоящата версия 4.4.2.
Цитирай
#19

Братлета ,  ТУК пише , че ром-а за 335 ставал и за едносимувия 331 , някой пробвал ли е ?

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#20

https://twitter.com/lg_firmware колеги тука май виждам че има лолипоп за италиански белота, пък и гледам че Г2мини вече има дали и нас ще ни огрее скоро.
Лек и ползотворен ден на всички.

ZTE Blade3 ROOT 4.4.4     >>      LG L Bello 5.0.2
Цитирай
#21

Да се надяваме , ако сложа някой от тези които не са за България дали ще работи ?

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#22

И аз над това се замислях обаче не знам как се слага

ZTE Blade3 ROOT 4.4.4     >>      LG L Bello 5.0.2
Цитирай
#23

Аз го сложих, работи , но не е 5.0 а е 4.4

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#24

Я сподели как се слага и трябва ли да имам рут

ZTE Blade3 ROOT 4.4.4     >>      LG L Bello 5.0.2
Цитирай
#25

Не ! трябва ти само LG Flash Tool 2014

В момента пробвам нещо , ако се получи успешно ще пиша за повече подробности как да се инсталира 5-цата

Успешно инсталирах андроид 5 на d331 , след малко ще направя тема с това как да се инсталира 

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)