Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации / Ъпдейти
#1

[Изображение: nexus-6-2777-003.jpg]


Здравейте колеги. Както във всеки раздел, и тук отваряме тема за обсъждане на всичко свързано със официалните актуализации на софтуера ( на ОС, различните приложения и услуги на Google ).

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари
#2

И какво стана сега ? Заключихте единствената тема в,която можехме да обсъждаме каквото и да било за телефона..... Smile
Разбирам,че сме само двама към днешна дата,но и едва ли станем много повече в скоро време......При тази цена на телефона и при невъзможността да бъде взет от оператор......Май скоро няма да има отделен раздел за този телефон.
Поне отключете другата тема-Nexus 6 ,представен на 15.10 !
Цитирай
#3

Е как да няма раздел за телефона. Има си раздел, отделен, с картинка и всичко... дори в момента пишеш в него.

https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=256

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#4

Честито на всички ви. Аз си взех 5-цата преди година. Тъкмо взех да и се радвам на батерията след ъпдейта на андроид 5, но виждам нексус 6 с завидни резултати. Струва ли си на този етап за преминаване от 5-ца на 6-ца , при тази цена... Или "ъпгрейда" към другия телефон е добър, но при вече паднала цена (а това предстой и то в близко бъдеще) . Интересува ме и ежедневната употреба, дали създава някакви неудобства, размера.. Или се нагаждате с по специални методи за нормалната му употреба. (не мога си го представя, зимата е лесно за носене, но лятото...

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#5

Темата е за съвсем друго. За нови собственици - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=68337

niksanvn , ако искаш да събираш мнения дали да купиш телефона, отвори нова тема, специално за това.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#6

5.0.1 ли е последният ъпдейт? Мисля че бях засичал някакво видео с 5.0.2.

Nexus 6
Цитирай
#7

Вече пуснаха 5.1 за нексус 5, нексус 10 и нексус 7 (2012), сигурно до края на седмицата ще има и за нас!
Цитирай
#8

Аз мислех, че ще сме първите получили ъпдейта. Явно съм в грешка Big Grin

Nexus 6
Цитирай
#9

http://m.androidcentral.com/here-are-and...w-use-them
Странно, може да се ъпдейтне през този линк, но още не ми излиза съществуването му като натисна Check for updates. Някой пробвал ли е този линк?

Nexus 6
Цитирай
#10

Не съм пробвал точно този линк, но принципно може. Даже преди малко ъпдейтнах. Наистина се забелязва подобрение в производителността. Едно от нещата, които са променени е начина на работа на CPU-то, сега четирите ядра са постоянно активни и общо взето се усеща! Smile
Цитирай
#11

(2015-03-12, 19:37:18)Oldy написа:  http://m.androidcentral.com/here-are-and...w-use-them
Странно, може да се ъпдейтне през този линк, но още не ми излиза съществуването му като натисна Check for updates. Някой пробвал ли е този линк?

С adb sideload може да го пробваш този файл. Не съм сигурен дали трябваше обаче да се отключи bootloader-a.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#12

Преди малко проверих, как точно се случва ъпдейта. Трябва да е отключен bootloader-а и през fastboot се извършва всичко. Засега не ми се прави тази процедура, тъкмо си инсталирах всичко необходимо.

Nexus 6
Цитирай
#13

(2015-03-13, 08:21:54)Oldy написа:  Преди малко проверих, как точно се случва ъпдейта. Трябва да е отключен bootloader-а и през fastboot се извършва всичко. Засега не ми се прави тази процедура, тъкмо си инсталирах всичко необходимо.

Не трябва да е отключен буутлоадера. Става  през рековъри.
Цитирай
#14

Какъв е този build LMY47E за Nexus 6 ?????
Вчера това го нямаше.....Тъкмо си флашнах 47D.....Сега 47Е !?!?
Цитирай
#15

Не знам, аз още чакам да получа FOTA и съм с 5.0.1.

Nexus 6
Цитирай
#16

Така.....Вече съм с 47Е......Това добре,но тази защита нещо не ми харесва......Какво се случва,ако реша да си продам телефона ? Трябва ли да си дам и имейла на човека,който го купува ?!?!?!?
Някой знае ли как се процедира в такъв случай,че сега не ми се рови из нета за повече инфо....Ако някой е по-наясно,нека да сподели !!!!
Съжалявам за тъпия въпрос,но наистина нямам представа !
Цитирай
#17

Коя защита? Правиш факторибресет и става все едно го вадиш от кутията. Ако говориш за заключването по мейла против кражба, то трябва да има начин за махането. Предполагам е в Администатори на устройството и от там се премахва.

Nexus 6
Цитирай
#18

(2015-03-18, 23:19:47)Oldy написа:  Коя защита? Правиш факторибресет и става все едно го вадиш от кутията. Ако говориш за заключването по мейла против кражба, то трябва да има начин за махането. Предполагам е в Администатори на устройството и от там се премахва.

Да,ама не....Не става !
Първо си флашнах 47D,въведох си имейла след флашването и всичко си беше наред.....После видях,че има 47Е и си го флашнах.....Когато започнах да настройвам телефона и стигнах до въвеждането на имейла ми излезна едно съобщение,което гласеше горе-долу следното:

"Вашето устройство беше върнато до фабрични настройки.....Моля въведете имейла,който използвахте при първоначалното настройване на устройството.".........Или нещо подобно..... Smile

Разбира се,че пробвах с друг имейл,но познай дали ми разреши да продължа нататък ? От "администратор" нищо не можеш да направиш......Този имейл остава някъде запаметен и не знам какъв е начина да го сменя....Не,че ми е много зор да го сменям,но ме интересува какво става,ако утре реша да си продам телефона ?
Така че,ако питате мен,просто си регистрирайте един имейл,който ще използвате само за тази цел.....Поне докато не стане ясно какъв е начина за промяната му и дали изобщо има такъв.......Все още не съм ровил из нета да видя дали има нещо по въпроса,но и това ще стане в близките дни.
Цитирай
#19

Като получа ъпдейта ще пробвам да разбера, как се оправя това. Засега само гадая, тъй като още съм 5.0.1

Nexus 6
Цитирай
#20

Това е част от новата защита на гугъл срещу кражби. Дори след фактори ресет иска първоначания мейл. До сега беше най лесното да се открадне телефона, да му направиш фактори ресет и готово. Предполагам ще има в гугъл профила ти в сайта им опция с която да освободиш телефона от обвързването с мейла ти с цел евентуална продажба Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#21

(2015-03-19, 17:14:18)CuBG написа:  Това е част от новата защита на гугъл срещу кражби. Дори след фактори ресет иска първоначания мейл. До сега беше най лесното да се открадне телефона, да му направиш фактори ресет и готово. Предполагам ще има в гугъл профила ти в сайта им опция с която да освободиш телефона от обвързването с мейла ти с цел евентуална продажба Wink

Разбрах,но малко късно..... Smile
Сега по темата.....Някой получи ли ъпдейта ?
Цитирай
#22

Здравейте! Току що го получих!Нямам wifi да го нсталирам,но по късно.. Big Grin 410 мб е.
Цитирай
#23

Само да уточня,в момента съм в Германия и телефона също е купен от тук! Smile
Не знам дали е от значение...
Цитирай
#24

После напиши дали е 47D или 47E...... Smile
Цитирай
#25

(2015-03-23, 22:21:03)tonkata07 написа:  После напиши дали е 47D или 47E...... Smile

Здравей! 47D е! Добре върви за сега Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)