Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ambient display
#1

Откакто имам апарата се опитвам да разбера логиката на това нещо.
Явно от google са мислили че е достатъчно добро да замени notification led. Ама аз нещо не го използвам правилно май.
Ето какво ми направи впечатление досега:

1. Сработва не само при вдигане но и при почукване и клатене. Така че в известен смисъл е като dt2w. Но пък е шантаво като шофираш така по нашите пътища.

2. Има някакъв таймаут за повторно активиране. Ако е светнало веднъж не светва веднага пак дори и при същото движение.

Не виждам някъде да може да се настройват тези неща.

Вие какво сте забелязали ?
Цитирай
Аксесоари
#2

(2015-01-09, 09:18:50)georgekodinov написа:  Откакто имам апарата се опитвам да разбера логиката на това нещо.
Явно от google са мислили че е достатъчно добро да замени notification led. Ама аз нещо не го използвам правилно май.
Ето какво ми направи впечатление досега:

1. Сработва не само при вдигане но и при почукване и клатене. Така че в известен смисъл е като dt2w. Но пък е шантаво като шофираш така по нашите пътища.

2. Има някакъв таймаут за повторно активиране. Ако е светнало веднъж не светва веднага пак дори и при същото движение.

Не виждам някъде да може да се настройват тези неща.

Вие какво сте забелязали ?

Аз съм забелязал,че когато тази функция е активирана и телефонът е в джоба на дънките ми,екрана много лесно се включва сам.....Няколко пъти в началото се случи и от тогава съм го деактивирал този Ambient Display.
Цитирай
#3

Според мен малко са се изцепили в стремежа да направят нещо ново и интуитивно. Да си бяха оставили добрата стара LED (макар че все пак я има горе в слушалката)
Цитирай
#4

Да, ама трябва рут за да тръгне диода доколкото четох. Иначе и аз го изключих това. Само ме обърква.
Цитирай
#5

Аз го имам това на Мото Х и го намирам за доста удобно.Да активира се понякога без причина, но пък ми е супер удобно като пипна телефона и не се налага да натискам бутони, палиш - гасиш...

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#6

И на мен ми харесва функцията Ambient display. Удобство е.
Харесва ми също как е направено да може да разтвориш preview на нотификациите без да отключваш екрана.

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай
#7

...а някой да има идея как може бързо (или автоматизирано при зададен критерий) да става пускането/спирането на тази функционалност с някакъв widget/toggle/tasker !?
Идеята ми е, че е супер удобно като ти е на бюрото/на стойка в колата, НО щом е в джоба става мазалоч. Успява да се отключи локсрийна при присветването на нотификацията от допира на дисплея с крака - след това е божа работа какво ще се пусне, а най-лошото е като успееш да звъннеш на някого. Искам да е пуснат Ambient displаy на работа/в колата, а в останалото време да е спрян. И това да не става ръчно през настройки - дисплей - пускане/спиране ... това не е вариант всеки път да ровиш като къртица в настройките Huh
Общо взето съм преровил интернет и решение не намерих. Всички toggle приложения, които съм пробвал, нямат достъп до тази настройка. Дори Tasker + Security settings е безсилен...
Единственото работещо, но неудобно, решение е телефонът да се носи в джоб  наобратно, с гърба на телефона към крака. Ще съм благодарен някой да налее акъл.
Цитирай
#8

Ако заключваш екрана с пин например или pattern няма никакъв проблем и да се активира в джоба ти. Осврн това според best practices е добре щом го носиш в джоб на панталон да бъде с екрана навън, а не към тялото и то не само заради тази функционалност на дисплея, а и заради това, че можеш да отговориш на входящо обаждане без да разбереш.

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай
#9

И аз го имах преди с близалкта Ambient Display,обаче след ъпдейта до 6.0 го разкараха от опцийте.Оставиха само Moto Display.Честно казано,и двете съм ги пробвал,главно със Moto Display.За мене Moto Display е по-добрия и по-адекватен начин за нотификации.Тук вмествам и опцията му от колко до колко часа да не работи и да не се показва.Например по дефоулт е зададено от 11 вечерта до 6 сутринта да не работи.Ambient Display за мене работи малко неадекватно,спрямо Moto Display.Всъщност във Nexus 6 има ли ги функцийте от Motorola,понеже е Google устройство?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#10

(2016-03-02, 13:28:01)c4e написа:  ...а някой да има идея как може бързо (или автоматизирано при зададен критерий) да става пускането/спирането на тази функционалност с някакъв widget/toggle/tasker !?
Идеята ми е, че е супер удобно като ти е на бюрото/на стойка в колата, НО щом е в джоба става мазалоч. Успява да се отключи локсрийна при присветването на нотификацията от допира на дисплея с крака - след това е божа работа какво ще се пусне, а най-лошото е като успееш да звъннеш на някого. Искам да е пуснат Ambient displаy на работа/в колата, а в останалото време да е спрян. И това да не става ръчно през настройки - дисплей - пускане/спиране ... това не е вариант всеки път да ровиш като къртица в настройките Huh
Общо взето съм преровил интернет и решение не намерих. Всички toggle приложения, които съм пробвал, нямат достъп до тази настройка. Дори Tasker + Security settings е безсилен...
Единственото работещо, но неудобно, решение е телефонът да се носи в джоб  наобратно, с гърба на телефона към крака. Ще съм благодарен някой да налее акъл.

Не би трябвало да се задейства, когато е в джоба ти. Когато има нещо пред сензора за близост, Ambient displаy не се задейства.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#11

Точно така.
По-скоро той няма защита на екрана с пин или патерн и дисплея се активира от търкането много лесно.

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай
#12

ockac23, благодаря за идеята със заключването с PIN/Pattern (по принцип не съм им фен заради още едното действие при отключване). Не се бях замислял за това подсигуряване на неволното отключване при допир с тялото. Така и намерих ключа за бараката!
Настроих си Pattern за отключване + Trusted places (дом и работа) + Trusted device (bluetooth). Сега на работното място, в къщи и в колата, когато обичайно не ми е в джоба, ми е отключен (обикновен слайд по екрана и си вътре). Когато съм в движение обаче ще си стои без достъп до системата, дори и при буден дисплей.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)