Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

МОЛЯ ЗА ПОМОЩ! Проблем при root на Lenovo A328
#1

Здравейте,
Имам Lenovo A328 и както е ясно на всички, без root, не могат да местят приложенията на SD картата...
Днес опитах доста програми, сред които и VRoot, но без успех...Една само проработи и името и е kingo Root. И с нея имаше проблеми, но след по-продължителна борба, се оправи и най-накрая телефона е root-нат. Инсталирах и root checker basic, за да проверя, дали най-после се е получило и ми дава, че телефона е root-нат... Да, обаче пак не мога да местя приложенията... Имам инсталиран и SuperSU, направих му и ъпдейт и е на български, но там присъства само Root Checker-a, другите програми ги няма и нямам престава какво да направя... Инсталирах и https://play.google.com/store/apps/detai...tapp.sdfix , но SD картата проблем нямам... Идеи какво мога да направя ? :/
Цитирай
Аксесоари
#2

(2015-01-09, 19:58:13)ronksi написа:  Здравейте,
Имам Lenovo A328 и както е ясно на всички, без root, не могат да местят приложенията на SD картата...
Днес опитах доста програми, сред които и VRoot, но без успех...Една само проработи и името и е kingo Root. И с нея имаше проблеми, но след по-продължителна борба, се оправи и най-накрая телефона е root-нат. Инсталирах и root checker basic, за да проверя, дали най-после се е получило и ми дава, че телефона е root-нат... Да, обаче пак не мога да местя приложенията... Имам инсталиран и SuperSU, направих му и ъпдейт и е на български, но там присъства само Root Checker-a, другите програми ги няма и нямам престава какво да направя... Инсталирах и https://play.google.com/store/apps/detai...tapp.sdfix , но SD картата проблем нямам... Идеи какво мога да направя ? :/
Има цели томове вече изписани по темата. И проблема не е при ROOT ами от това, че няма кой да чете! Погледни тази тема : 
http://lenovo-forums.ru/topic/9109-lenov.../?p=251238
В момента съм с този Custom и съм много доволен. Приложенията имат бутон за преместване на SD, памет по подразбиране в момента е SD, индикацията на батерията работи нормално. За сега не съм забелязал бъгове (поне за това, което ползвам аз телефона). 
И НЕ ЗАБРАВЯЙ, ЧЕ ПРАВИШ ВСИЧКО ТОВА НА СВОЯ ОТГОВОРНОСТ!!!

Lenovo A2107A-H, Lenovo A536, Lenovo A328, HTC Desire 816G
Цитирай
#3

Custom Rom за мен, не е решение на проблема... Намерих доста информация по въпроса, но все още разучавам кое е най-добре за мен. Разбрах, че проблема е в Гугъл и в тяхната "брилянтна" идея, да отрежат потребителите на КитКат така брутално, но наистина не мисля, че Custom Rom е решение, поне за мен не е. Благодаря все пак, надявам се дугите решения, които открих да помогнат, ако помогнат ще пиша, за да кажа, какво е свършило работа. Smile
Цитирай
#4

Здравейте ronksi намерихте ли решение на проблема и какво е то?

Huawei p8 lite  Huawei mate 10 lite
Цитирай
#5

Извинявам се, че пиша тук, но съм нов и не мога да намера каде да го напиша. Можели да ми обесните как да си направя така че цялата информация да ми се запаметява автоматично в картата памент. Имам външна свободна памет 7кб, но вътрешна памет нямям поради тази причина не мога да свалям апсолютно никакви приложения на телевона си. Ще ви бъда много благодарен, ако ми обесните каде трябва да вряза и как да си оправя телефона, такаче да мога да исползвам външната си свободна памет. Благодаря предварително! Моят телефон е lenovo A328 .
Цитирай
#6

Телефонът ти трябва да има root. А как да стане това - чети във важните теми на форума.

 
Цитирай
#7

Благодара
Цитирай
#8

Малко по-нагоре съм писал за Custom ROM-a, който ползвам вече трети месец без проблем. Всички приложения инсталирани от мен за на SDCard, нямам проблем с входящи и изходящи повиквания, съобщения и каквото си помислите.

Lenovo A2107A-H, Lenovo A536, Lenovo A328, HTC Desire 816G
Цитирай
#9

Rom-a е добър, потвърждавам и аз. И да приложенията могат да се местят на SD картата. Ако искате може да напиша кратки инструкции за слагането на ROM-a.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#10

.....Нарушена т.8 от правилата на форума!.....
Напиши !
Цитирай
#11

(2015-04-06, 09:27:47)Be6i4 написа:  Rom-a е добър, потвърждавам и аз. И да приложенията могат да се местят на SD картата. Ако искате може да напиша кратки инструкции за слагането на ROM-a.

Ако може пълни инструкции да дадете направо, ще съм ви много благодарна, тъй като явно не се очертава скоро от Леново да се сетят, за така нужния ъпдейт...
Цитирай
#12

Имам един въпрос за Маgicplus_setup.exe. Във вътрешната памет намерих този файл, телефона е Леново А328, чудех се за какво е и намерих това https://forums.lenovo.com/t5/A-Series-Sm...-p/2080256 , доколкото разбрах е когато телефона е рутван, моя не е, можеш да го ползваш губо казано да бърникаш навсякъде, като прави и връзка с Windows PC. Спомням си че веднъж се опитах да кача нещо от тоя род, но естествено не се получи, което е добре. Въпросът ми е излишен ли е този файл и дали да го изтрия?
Цитирай
#13

На Андроид телефон, exe файл няма никаква полза. Можеш да го изтриеш спокойно.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#14

Благодаря, и аз предположих нещо такова, но за по-сигурно попитах.
Цитирай
#15

намерихте ли решение, защото и аз не мога да се справя с настройките на remounsd, пробвах всички описани във форума.
Цитирай
#16

С риск да се повторя и модераторите да ми се скарат, инсталирайте си къстъм-а от #2 мнение и си решете проблемите. Само си губите времето с други опити. От година съм вече с този ром, сега сина ми ползва телефона и още си работи без проблем.

Lenovo A2107A-H, Lenovo A536, Lenovo A328, HTC Desire 816G
Цитирай
#17

Не се получава с този custom имам инстл NetQin.apk но нищо не се промени
(2016-01-07, 21:14:38)Nenich написа:  С риск да се повторя и модераторите да ми се скарат, инсталирайте си къстъм-а от #2 мнение и си решете проблемите. Само си губите времето с други опити. От година съм вече с този ром, сега сина ми ползва телефона и още си работи без проблем.

Моля за по подробни инструкции
Цитирай
#18

(2016-01-07, 21:14:38)Nenich написа:  С риск да се повторя и модераторите да ми се скарат, инсталирайте си къстъм-а от #2 мнение и си решете проблемите. Само си губите времето с други опити. От година съм вече с този ром, сега сина ми ползва телефона и още си работи без проблем.

След като толкова време няма никакво друго решение, бих искала и аз подробни инструкции ако е възможно!
А който беше писал за .exe файла той е просто, за да се инсталира асистент, с който лесно да можеш да си прехвърляш снимки и контактите, както и други файлове от телефона към PC и обратно, но за съжаление не може да бъде трайно изтрит. Аз пробвах с какво ли не и след всеки рестарт на тела се връща, а заема не малка памет, но не може да бъде изтрито... Моля наистина за подробни инструкции за къстъм РОМ и съответно ако може и обяснение от къде бихме могли да го намерим, може и на лично съобщение, тъй като вече не мога да издържам така без памет а линка който е даден към мнение 2 е с тема на руски, а никак не съм на ти точно с Руския...
Цитирай
#19

Та, да изпълним даденото обещание. Както вече написах няколко пъти, нещата за които ще пиша сега, вече са написани. Ще опитам да ги събера в едно мнение. Въпросния Custom ROM, който използвах почти две години (използвах, защото вече не използвам този модел телефон), се инсталира през TWRP като обикновен ъпдейт. Как се инсталира въпросното TWRP е обяснено подробно във "ВАЖНАТА" тема на форума. Не е неоходимо телефона да има ROOT, той си идва с Custom ROM-а. Преди да сте рестартирали телефона в TWRP е необходимо да си копирате предварително изтегления ZIP-файл на SD-картата. Желателно е в главната директория. Файла теглите от тук: https://cloud.mail.ru/public/4f18efa792a...yol_v2.zip . Ако на някой поне едно от понятията, които използвам не му е ясно, да спре с инсталацията на каквото и да било и да научи това, което не му е ясно!!!
И НЕ ЗАБРАВЯВАЙТЕ, ЧЕ ВСИЧКО КОЕТО ПРАВИТЕ Е ЗА ВАША СМЕТКА И НА ВАША ОТГОВОРНОСТ!!!

Lenovo A2107A-H, Lenovo A536, Lenovo A328, HTC Desire 816G
Цитирай
#20
Thumbs Up 

Много благодаря, за линка и обяснението, а само да попитам за драйверите за телефона, тъй като беше споменал, че без тях нищо не може да се получи. ^____^

(2016-04-13, 21:46:43)Nenich написа:  Та, да изпълним даденото обещание. Както вече написах няколко пъти, нещата за които ще пиша сега, вече са написани. Ще опитам да ги събера в едно мнение. Въпросния Custom ROM, който използвах почти две години (използвах, защото вече не използвам този модел телефон), се инсталира през TWRP като обикновен ъпдейт. Как се инсталира въпросното TWRP е обяснено подробно във "ВАЖНАТА" тема на форума. Не е неоходимо телефона да има ROOT, той си идва с Custom ROM-а. Преди да сте рестартирали телефона в TWRP е необходимо да си копирате предварително изтегления ZIP-файл на SD-картата. Желателно е в главната директория. Файла теглите от тук: https://cloud.mail.ru/public/4f18efa792a...yol_v2.zip . Ако на някой поне едно от понятията, които използвам не му е ясно, да спре с инсталацията на каквото и да било и да научи това, което не му е ясно!!!
И НЕ ЗАБРАВЯВАЙТЕ, ЧЕ ВСИЧКО КОЕТО ПРАВИТЕ Е ЗА ВАША СМЕТКА И НА ВАША ОТГОВОРНОСТ!!!
Цитирай
#21

Драйвери можете да теглите от тук: http://lenovo-forums.ru/topic/8740-драйв...novo-a328/ . Има и видео инструктаж как се слагат драйверите на ПК: http://lenovo-forums.ru/topic/2131-видео...-рекавери/

Lenovo A2107A-H, Lenovo A536, Lenovo A328, HTC Desire 816G
Цитирай
#22
Thumbs Up 

Ужасно БЛАГОДАРЯ! Сигурна съм, че всеки, който има проблем с този телефон и види темата и твоите постове, ще са му адски полезни, за да го оправи сам. Buga

(2016-04-23, 21:09:57)Nenich написа:  Драйвери можете да теглите от тук: http://lenovo-forums.ru/topic/8740-драйв...novo-a328/ . Има и видео инструктаж как се слагат драйверите на ПК: http://lenovo-forums.ru/topic/2131-видео...-рекавери/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)