Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Много бавен телефон
#1

Защо телефона ми стана много бавен и може би това стана след обновяването до 4,4-та преди имах много игри и програми пуснати и не ми забиваше и не беше толкова бавен, а сега например като ми звъни някой първо телефона светва, започва да звъни и чак след 15-20 секунди ми изписва кой ме търси, после докато затворя пак супер бавно става и всичко става супер бавно-влизам в съобщения или в контакти тряя да чакам 15-20 секунди камоли някоя игра да играя-кво ли не правя телефона ми е да е нормално-бърз, както преди-разбирам да съм пуснал 100 програми, но не съм-нямам facebook,google disk и тем подобни, имам една Clean Master и си чистя постоянно телефона, ускорявам го и пак същото, с Advanced Task Killer си спирам програмите постоянно-нямам игри, спрял съм синхронизиране, всичко-телефона го ползвам само за разговори и съобщения и от време на време за да търся нещо в интернет и уж съм си спрял всичко излишно и пак е супер бавен, даже и go launcher-a махнах, щото мислех, че той бави, но пък същото
В момента имам Clean Master, CM Security и Advanced Task Killer за да си ускорявам телефона по някъв начин, но няма ефект-какво да направя за да стане по-бърз-преди не беше така, сега дори и да вляза в контактите ми сече и лагва и factory reset и кво ли не съм правил-Дайте някви идеи да го направя по-бърз
Цитирай
Аксесоари
#2

Като за начало махни тия clean master, CM security и advanced task kuller, които само ЗАБАВЯТ работата на телефона и го товарят. Може да направиш един hard reset и след това да си инсталираш, само програмите, които ползваш и са ти необходими. Такива програми като антивирусни, ускорители и т.н. не ти трябват, само забавят телефона.
Цитирай
#3

Причината за забавянето най-вече е заради RAM паметта.
Виж кои програми/процеси работят на заден план и кои харчат повече RAM и ги спри. (стига да не са ти нужни де)
Напълно съм съгласен с казаното от pavlinstoyanov.
И аз съм с L7 II и гледам да не оставям много процеси и в момента имам към 200 MB свободни.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#4

Каквото и да правиш, телефона ти няма да бъде както JellyBean. Стоковия 4.4.2 firmware (20А версия) за LG P710 не е направен като хората. Изобщо тук не става дума за RAM памет и каквото и да било от към хардуерна гледна точка за модела. Просто лошо написан софтуер!

Вариантите които имаш са следните:
1. Да изчакаш да излезе следващата версия на KitKat (20C версия). Има е налична вече за Испания и хората са много по-доволни от нея.
2. Да си инсталираш Custom Rom (но все още няма на 100% читави и работещи такива).
3. Да си се върнеш на JellyBean.

Имах същия проблем, както при теб и си се върнах на JellyBean. Сега съм с последната версия на него 10J-EUR, но съм с root и съм инсталирал само custom kernel. Телефона в момента върви супер гладко и вади 10032 точки на Antutu Benchmark. Ще си седя с него, до като не излезе читав rom на KitКat.
Цитирай
#5
Photo 

Било е 10079 Smile
[Изображение: 2015_01_16_22_59_45.jpg]
Цитирай
#6

и аз не съм доволен от 4.4.2 firmware
Цитирай
#7

Здравейте!
След като прочетох мненията, дайте предложение в крайна сметка, как да ускоря производителността на телефона?
Много често ми показва, че няма свободно място, и когато вляза да изчистя данни от някои приложения като Месинджъра, Офис суит и Клийн мастър се ускорява работата му, но след 20-на минути отново се налага да направя същата чистка. Как може да се реши проблема?
Цитирай
#8

Clean Master задължително го махни! Facebook и Messenger също влияят зле на работата на телефона ти - ползвай web версията.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#9

^ Или ги замени с Facebook Lite. Далеч по-лек е като за нашия телефон.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)