Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Viber (безплатни разговори по интернет)
#76

peppy написа:
NeRoX написа:На мен реално ми идва някак безсмислено. Трябва разговора да е умишлен с цел тест. Първо, че се броят на пръсти хората с които говоря често и ползват Android/iPhone. А и телефоните им не винаги са свързани с домашната Wi-Fi мрежа или където и да е. Трябва всеки път да стрелям в тъмното дали телефона им е свързан. А ако ще е така - доста по лесно и удачно ми се струва да им драсна 2 реда в добрия стар Skype и да се разберем. Виждам някаква логика, ако имаш приятел с който говориш често, разполага с Android/iPhone и поне някой от двама ви е с неограничен нет от оператора. В противен случай...
Скоро, като стане МАСОВ неограничения нет, на всички ни този вид програми ще работят постоянно и няма да се налага да търсим свободни WIFI мрежи или да се ограничаваме с разни програми. В много страни в месечния абонамент си влиза и нет, ако искаш ползвай, ако не искаш недей. Просто трябва малко търпение, нали се движим малко по-бавно от останалите.... Smile

Добър Вечер ... първо
аз смятам че неограниченият нет вече е факт.
Мисля че въпроса опира до използване на програмата и до това как тя ще се наложи пред другата такава ( скайп )
Батко ми ми има нокия модел ... ми някви цифрички беше ( аз съм на 27 той на 37 но $ не му достигнаха да доблира телефона ми ) ... та както и да е, той на тухлата си ползва скайп и за в момента НЯМА КАК да го обедя да ползва нещо друго, надявам се да е въпрос на време да се наложи програмата ... само да не стане както с оовоо че тя май "омря".
Е, мнението си е лично мое и дано никой не се обиди...аз така разсъждавам
Поздрави 3.14

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
Аксесоари
#77

тоя viber ми прецака анимацията на phonebook-а(htc sense).Преди, на влизане и излизане имаше плавни ефекти, сега директо ми излиза екрана на указателя. Ползвам HTC Legend
Цитирай
#78

Бих казал, че ще се наложи тази програма, която с по малко интернет дава по качествен разговор, също така , тази, която позволи да си слагаш мелодии на различните абонати. За сега скайп е по добре защото има възможност за комферентен разговор, за вибера не знам, нямам толкова абонати да пробвам :rofl:

Xiaomi S1, Xiaomi Redmi Note 9
Цитирай
#79

Изчетох всички мнения и не знам да вярвам ли, да не вярвам ли... Някой спомена 8-900кб/мин. за разговор, което ми се струва доста.. 15кб/с, а Скайп, поне на компютъра, доколкото знам е с 10кб, макар че не съм авторитет по тази тема, понеже ползвам скайп 3.8. Странното е, че в сайта на програмата пише така:
Цитат:The bandwidth rate during a Viber call is minimal. It is approximately:

240 KB per minute up and down,

14 MB per hour up and down.

Ако е така.. супер, веднага ще си сложа един неограничен с 15 мб на пълна скорост и ще ползвам докато спре да работи, но не знам как да проверя в реално време скоростта на трансфер. Някой компетентен може ли да се изкаже по въпроса? Smile

П.П. Не знам защо, но ми се струва, че мобилните оператори *никога* няма да въведат наистина неограничен (като скорост и лимит данни интернет) поради простата причина, че мобилната услуга веднага ще замре за сметка на интернет услугата.. все пак, кой ти дава неограничени разговори със *всички* за определена сума на месец... или ще има, но ще е скъпо. Confusedtupid:
Цитирай
#80

Инсталирах я тази програма и като цяло не съм доволен. Пробвах разговор - аз с HSDPA, а другият телефон - на Wi-Fi. Разговорът на моменти е много ясен, но и накъсва, получават се ехота, изкривявания. Реших, че моят 3Г е зле, но пуснах да тегля файл и стигах скорост 700к/с. През EDGE не може и да се мечтае за провеждане на някакъв разговор, което означава, че телефонът трябва да е или в 3Г или УиФи обхват. За сравнение мога да ви приложа Нимбъз, при който свестни разговори (макар и с малко закъснение поради естеството на EDGE) се провеждат и в 2Г режим!
Цитирай
#81

И при мен е така...на моменти се чува идеално, след малко с голямо закъснение и ехо...явно без стабилен нет е неизползваема...

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#82

Е HSDPA нестабилен нет ли ти се струва?Smile
Цитирай
#83

Forbidden написа:Е HSDPA нестабилен нет ли ти се струва?Smile

Не на всякъде има хубав мобилен нет Smile

на мен батерията ми направо и се ба мамата, от вчера как съм го инсталирал към 19-20 до момента от 78 % на 12 % .... направо я стопи.

Huawei Mate 10 Lite
Цитирай
#84

Да се надяваме,че ще има ъпдейти с подобрения. В режим на писане на съобщения, клавиатурата работи само в Portret mODE. В Landscape ни ще Smile

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#85

разговор samsung galaxy s na wi fi със samsung galaxy s 2 wi fi е идеален;
разговор на 3g - wi fi не се получава . Този , който е на 3g чува , но този с wi fi не чува нищо.
Струва ми се ,че много зависи от качеството на 3g.А провайдерите не са глупаци и се сещате.... :mad:

Samsung Galaxy S2 - almost perfect
Цитирай
#86

Първите тестове, които си направих на DHD-то са повече от добри. Пробвах разговори с Андроид телефони, както и с iOS. Ако нета е добър, разговорите са перфектни. В началото имахме малко пререкания през 3G, но се разбрахме - просто си спрях Wi-Fi, защото се опитваше да се конектва постоянно и цакаше 3G връзката. Доставчикът е МТел Wink

Ex HTC Desire HD abUser, now playing with One X ...
Цитирай
#87

Според мен проблемът е от самия вайбър, а не от 3Г-то. Все пак колкото и смотано да е, не пада под 200-300 к/с секунда (поне при Виваком). А както казах, гласови повиквания на теория и по едж стават, но при Вайбър е мечта. Пробвайте през Нимбъз на ЕдЖ да видите за какво става въпрос.
Цитирай
#88

От няколко дена Viber-a не може да ми се свърже смисъл постоянно ми дава "connecting to service ...."
и при вас ли е така ... ????????
Цитирай
#89

Има нова версия.Има опция за изход(спиране) на програмата.
Цитирай
#90

azcv написа:Има нова версия.Има опция за изход(спиране) на програмата.

Но няма опция System tools: kill background processes, което значи, че стартира с включването на телефона.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#91

Не знам какъв зор имате да спирате програмата. Аз лично не виждам разлика с вкл./изкл. Viber в консумацията...

Samsung Galaxy S IV Mist Black - AOSP KitKat
Asus Transformer Prime - CM 11 KitKat
Цитирай
#92

Абсолютно! На тези дето им пречи програмата, защо изобщо я инсталирате?!
Няма никакви проблеми с консумацията, за разлика от Скайп, който топи батерията за секунди и никой не може да си позволи да го държи непрекъснато включен. Също така, не изисква регистрация, както и не е необходимо да добавяте когото и да било. Просто, всеки от адресната ви книга с инсталиран Viber ще ви е на разположение за разговор по всяко време.
Ползвам я от месеци. Имам 70 контакта с Viber и се провеждат чудесни безплатни разговори. Както и няма никакъв проблем за батерията.
Цитирай
#93

Драпнах ъпдейта и е ок ... за инфо някой знае ли какъв трафик черпи при разговори за да знам във времето което нямам достъп до някоя wi-fi мрежа , а пък съм на М-тел 1GB планът .... Благодаря .
Цитирай
#94

Аз мисля, че приложението трябва да е нахално като Скайп - да стартира винаги, и без да те уведомява докато е инсталирано, иначе няма смисъл. Все едно да имаш мобилен, да си даваш номера наляво и надясно, и да го ползваш само когато на теб ти е угодно. Е...
Като цяло аз съм доволен от качеството при разговор, и не я спирам.
Не знам каква e технологията на ЕДЖ, но от Вайбър са си написали изискванията - 3G или WiFi - това са. Разговор през ЕДЖ съм правил през Скайп със ескалиращо закъснение- по данни от програмата достигащо над 4500ms при минута "разговор". Това ш'а ме извинявате ама не е разговор. Нимбъз са на същото дередже. През 3G-то нещата са "друга бира" - 160ms максимум.
Нека не забравяме, че фазата все още е БЕТА, и моделите телефони са МНОГО за разлика от АйФон-а.
Ползвайте приложението непрекъснато, и вербувайте и другите да го правят, защото му се губи смисъла, и колкото и добър да е замисъла му, хората са способни до го опорочат само заради кривите си разбирания.
И дано от Вайбър направят постоянно обновяване на данните,поне на няколко дни, и номера които не ползват приложението да се заличават, или поне да се маркират като не активни.
Поздрави.
Цитирай
#95

Някой ще може ли да постне линк с .apk-то защото за моя Герой пише:
This app is incompatible with your GLOBUL HTC HTC Hero.

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
Цитирай
#96

dusaka написа:Някой ще може ли да постне линк с .apk-то защото за моя Герой пише:
This app is incompatible with your GLOBUL HTC HTC Hero.


viber

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#97

благодаря

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
Цитирай
#98

такаааа...пак се пре Confusedtupid: ебах...
намерих с кого да говоря...но това е друга бира...
проблема ми е,че в менюто на вместо да натисна ексит,натиснах делийт акаунт...и сега повече немога да вляза в тая програмка...преди веднага ми прати смс,даже 2...а сега неще да ми прати нов смс с нов код,а на стария казва,че не е активен,да опитам отново...и така до безкрай...като вляза на съпорт,ми дава да направя друг акаунт но с друг номер...а е ясно,че не искам да си сменям номера...айде помагайте...какво да правя?за да я подкарам пак?

п.с.пише че кода може да се чака 24 часа,и следващия опит да се направи след тези 24 часа...но дали ще ми дадат нов код тогава е въпроса...щото 2 пъти до сега съм я инсталирал,и 2-та пъти ми пратиха един и същи код...но сега казва...кода е грешен...

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
#99

Аз съм я инсталирал няколко пъти и само си пиша номера първоначално и програмата тръгва. Само първия път го видях кода, не го записах никъде и добре, че за сега няма проблеми.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

svetulka02 написа:Аз съм я инсталирал няколко пъти и само си пиша номера първоначално и програмата тръгва. Само първия път го видях кода, не го записах никъде и добре, че за сега няма проблеми.
аз го имам записан в смс-тите...нали го получих,но ти казвам,натиснах ДЕЛИЙТ АКАУНТ...и сега не мога да вляза с стария си код,а не ми дава нов...

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)