Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Viber (безплатни разговори по интернет)

(2019-02-09, 10:21:49)hakama написа:  Да, но аз искам да ги няма двете чавки (доставено) на подателя.

Може да направиш горното и след това трите линии - изход. Така би трябвало да стане номера. Не виждам иначе опция да се деактивира приложението или замрази по някакъв начин без руут.
Цитирай
Аксесоари

Дойде тъмната тема най-после...
Цитирай

Да, супер е тъмната тема. Smile

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

Viber получава нова екстра- виртуален локален номер: https://www.gsmarena.com/viber_brings_vi...-36441.php

Какво означава това- получавате виртуален мобилен английски номер например, на който можете да приемате обаждания и смс през интернет. Независимо дали мобилен или Wi-Fi нет. Таксата е 4 лв. на месец и може да се спре по всяко време. Скрииншот с предлагания ми номер: https://images.vfl.ru/ii/1554752270/7c56...116129.png

За какво може да се използва? Ако оставим настрана сънародниците в Англия, които са над 250 000 и на които услугата ще е от голяма полза, можете драстично да намалите сметките си за роуминг в екзотични дестинации извън ЕС. Мои приятели наскоро се завърнаха от Бали, Индонезия и Тайланд. За 3 седмици платиха над 500 лв. роуминг...

Какво да направим, за да избегнем тези драстични сметки?

1. Регистрираме Виртуален локален номер, плащането става през Гугъл магазина или с дебитна карта.
2. Ден-два преди пътуването отиваме до някоя съседна страна от ЕС. Ако сте от Южна България- Гърция, ако сте от Северна- до река Дунав. От настройките на телефона настройваме пренасочване на входящите разговори и в трите случая: при заето, недостъпен и изключен телефон към английския номер, предоставен ни от Вайбър. След това даваме ръчно търсене на мрежа и избираме чуждестранната от ЕС. Регистрираме се към нея и провеждаме разговор за проба. След това изключваме телефона- последното е много важно! Включваме го отново чак когато се приберем от екзотичната почивка! По този начин телефона остава регистриран в чуждата мрежа за телеком централата на вашият оператор! Междувременно в Бг ползвате предплатена карта с нет, за да приемате обаждания към вашият номер през Вайбър.

Тогава важат правилата на ЕС регламента- щом имате план с неограничени минути в БГ, то и всички разговори към английски номера в ЕС роуминг ще бъдат безплатни за вас. Или казано с други думи- когато ви търсят на вашият номер, разговорите безплатно ще бъдат пренасочвани към вашият английски номер, а оттам ще ги имате на Вайбър през мобилният нет от произволна предплатена карта, както в БГ, така и в екзотичната дестинация, където отивате на почивка!

3. Много често полетите към екзотични дестинации са от ЕС летища. Тогава точка 2 отпада, необходимите настройки ги правите в съответната европейска страна.

Заминавате на почивка, там си взимате местна предплатена карта за мобилен нет: 10- 15 лв. Спестявате 500 лв. от роуминг, които можете да дадете за запознаване с повече местни забележителности. Връщате се в БГ, прекратявате абонамента към Вайбър за виртуалният номер, включвате си основната сим карта в мрежата на вашият оператор и прекратявате пренасочванията. Всичко е точно, а емоциите, снимките и преживяванията по време на екзотичната екскурзия ви остават за цял живот Smile


[-] 6 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • alexbg67, da3, mrasniko, niksanvn, pocko, PROXIMO
Цитирай

Това е много интересно. Може ли да се правят обаждания от тези номера или са само за входящо обаждания и смси?

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
[-] 1 потребител изказва благодарност на PROXIMO за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Засега са ограничени до входящи обаждания и смс-и. Но в статията пише, че Вайбър работят активно и в близко бъдеще ще има и изходящи разговори.


Цитирай

Значи така казано... Имам нет на вивата (с договор) , купувам вайбър номер за месец, а когато съм в Eu страна, правя пренасочване от вивата към номера на вайбър и изключвам картата на вивата. После отивам в екзотична страна извън EU и си купувам тяхна карта с интернет. Вкарвам я в телефона и активирам вайбър номера. Мога да звъня през него номер от тяхна карта към произволен номер в БГ по вайбър(примерно съм в Китай, звъня към Бг по вайбър). Ще ми струва НИЩО (освен техният ваучер на картата и 4лв такса към бг сметката). Правилно ли разбрах?

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

Смесил си малко нещата. Първо- вайбъра на телефона ти ще продължи да работи, независимо че си извадил основната сим карта. Ще можеш да провеждаш разговори през вайбър (както в БГ) към друг вайбър. Отделно от това ще можеш да получаваш входящи GSM обаждания на твоя бг номер, пренасочени към английския номер безплатно през вайбър, независимо че БГ сим картата ти е извадена от апарата. Дефакто имаш безплатен неограничен входящ международен роуминг навсякъде по света.

Изходящи обаждания от твоя БГ GSM номер не са възможни. Ще бъдат възможни от английския номер през вайбър към целият ЕС и БГ, когато добавят тази екстра и ще се заплащат по някаква тарифа на Вайбър (предполагам доста изгодна).

За изходящи докато си на почивка може да си активираш и Viber out. За България в момента дава за 10 лв.- 140 минути към стационарни или 30 минути към мобилни.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • niksanvn
Цитирай

Имам едно питане, мога ли на един тел с две карти да инсталирам два вайбъра, или да ползвам приложението , като си сменям номерата, защото имам контакти на бг карта, имам абонати и на руската си карта

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай

Със сигурност става на телефоните Xiaomi, защото там всяко приложение може да се клонира- два вайбъра, два фейсбука... Huawei по спомен имаха нещо подобно, но нека все пак колега с такъв телефон да потвърди.


Цитирай

Тъй като проблема с вайбъра продължава, писах на съпорта. Получих отговор веднага, но с уточняващи въпроси, както да им пратя скрийншот. Сега чакам пак техния отговор.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2019-04-25, 21:56:19)milenvn написа:  Със сигурност става на телефоните Xiaomi, защото там всяко приложение може да се клонира- два вайбъра, два фейсбука... Huawei по спомен имаха нещо подобно, но нека все пак колега с такъв телефон да потвърди.

На P10 Lite с EMUI 8 не може, не знам при EMUI 9 дали може. При 8-цата може да клонираш facebook,messenger и whatsapp но не и viber. То може още от EMUI 5/Android 7. Вече за 9-ката не знам.
Цитирай

Препоръката им е да деинсталирам и инсталирам приложението отново! Ако имам пак проблем, пак да ги потърся. Малко несериозно ми се вижда цялата тая работа. За съжаление/мое/ 90% от България ползва вайбър! Неизбежно е заради приятели да го ползвам и аз, въпреки че е яко бъгаво.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2019-05-08, 21:44:12)pepy1 написа:  Препоръката им е да деинсталирам и инсталирам приложението отново! Ако имам пак проблем, пак да ги потърся. Малко несериозно ми се вижда цялата тая работа. За съжаление/мое/ 90% от България ползва вайбър! Неизбежно е заради приятели да го ползвам и аз, въпреки че е яко бъгаво.
Свали си от 4pda някое моднато, без реклами и пробвай.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-05-08, 21:44:12)pepy1 написа:  За съжаление/мое/ 90% от  България ползва вайбър!

По скоро за щастие според мен. При навлизането на смартфоните преди 10 години това беше единственото спасение на хората от тройният картел, който нито имаше неограничени разговори, нито неограничени смс, както в цяла Европа! Постепенно хората се научиха и поздравленията за празниците като Великден и Коледа да изпращат по Вайбър или Месинджър. Бройката на смс-ите от десетки милиони празнични такива намаля до степен операторите да спрат да публикуват статистика по въпроса!

Затова и Вайбър е толкова масов тук. Други приложения като Телеграм и WhatsApp се появиха много по-късно. Същевременно Вайбър си е достатъчно добър, а недостатъци имат всички. Сега например във Вайбър има чудесна вградена опция за превод на съобщенията, която ми липсва в WhatsApp.

Много фирми също масово започнаха да ползват приложението, вместо да снасят милиони всяка година на операторите за смс-и. В София  от 4-5 месеца при най-голямата компания за превози с такси OK supertrans се получава съобщение на Вайбър след поръчка на такси по телефона, вместо смс.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • alexbg67, hgeorgiev
Цитирай

Няма лошо да се ползват чат приложения, но не е толкова сигурно. Може би не е сигурно защото е бъгаво. Мисля си, че банките биха го ползвали за 3д код вместо смс ако беше сигурно! И да, по добре да има алтернатива на тройния картел. Но опита ми от пътувания в Европа показва, че там не се ползва масово както тук. На мен всичките ми контакти с чужденци не са по вайбър, а по уацап. Както и да е, синът ми беше прав, като му споделих че пиша на съпорта за проблем. Каза ми да не се занимавам с глупости, тъй като ще ми пишат само стандартни отговори - така си беше.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Вие имате някакъв конкретен проблем/бъг с приложението, но това не е повод да се подценява. Аз си го ползвам пълноценно, както и много други хора.

Наистина в чужбина масово се ползва WhatsApp, но и Вайбър не е за подценяване- има го инсталирано на над 500 милиона устройства. Очевидно това няма как да са само българи Smile  Всичко е въпрос на това, с какви хора и от коя страна се комуникира.

В днешно време като стандарт се е наложило минимум 3 приложения за мигновена комуникация да има на всеки смартфон. Аз поне не познавам човек с по-малко, а само с повече приложения инсталирани.


Цитирай

Странно, няма номер за 4 лева Sad[Изображение: 24b6602d9c7788ca1ce7c9c6ea0b0238.jpg]
Цитирай

На скрииншота в моят пост ясно е отбелязано, че цената от 4 лв. е за първите 10 000 потребители. Явно тази бройка е вече достигната. Но и 10 лв. е много добра цена (8 лв. на месец, ако се плати за 6 месеца накуп).


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • pocko
Цитирай

(2019-05-09, 18:30:18)pepy1 написа:  Няма лошо да се ползват чат приложения, но не е толкова сигурно. Може би не е сигурно защото е бъгаво. Мисля си, че банките биха го ползвали за 3д код вместо смс ако беше сигурно! И да, по добре да има алтернатива на тройния картел. Но опита ми от пътувания в Европа показва, че там не се ползва масово както тук. На мен всичките ми контакти с чужденци не са по вайбър, а по уацап. Както и да е, синът ми беше прав, като му споделих че пиша на съпорта за проблем. Каза ми да не се занимавам с глупости, тъй като ще ми пишат само стандартни отговори - така си беше.

Не го подценявам, 90% от контактите ми имат моя проблем, който е описан и в тази тема! Както споделих и на съпорта, мислех че с обновяване ще се оправи. Минаха обаче много обновявания и...нищо. След някои техни наставления и настройки, ще видя дали ще има подобрение. С част семейството ми си пращаме файлове по вайбър, с друга по уацап/голямо ми е семейството/ Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Наистина Whatsapp се ползва повече в чужбина. Viber покрай работата си се наложи да започна да го ползвам, но му свикнах и го харесвам дори повече от messenger. Не ме ограничава в изпратените клипове като дължина и обем, мога да пращам директно файлове от телефон към телефон и работи директно с номер, като разпознава към кои контакти директно във phonebook-а имат viber и предлага опции звънене/писане безплатно и звънене с ViberOut (не ползвам). Доста удобно. Ползвам и Messenger покрай facebook. Instagram имам, но не си чатя през него, а за да следя любими страници, така, че реално имам 2 messenger-а. Но, да - в чужбина се ползва повече whatsapp. Което няма за какво да ни бърка, ние не сме в чужбина, а на който му се налага да го ползва...просто си го сваля и ползва.
Цитирай

(2019-04-08, 22:08:43)milenvn написа:  Viber получава нова екстра- виртуален локален номер: https://www.gsmarena.com/viber_brings_vi...-36441.php

Какво означава това- получавате виртуален мобилен английски номер например, на който можете да приемате обаждания и смс през интернет. Независимо дали мобилен или Wi-Fi нет. Таксата е 4 лв. на месец и може да се спре по всяко време. Скрииншот с предлагания ми номер: https://images.vfl.ru/ii/1554752270/7c56...116129.png

За какво може да се използва? Ако оставим настрана сънародниците в Англия, които са над 250 000 и на които услугата ще е от голяма полза, можете драстично да намалите сметките си за роуминг в екзотични дестинации извън ЕС. Мои приятели наскоро се завърнаха от Бали, Индонезия и Тайланд. За 3 седмици платиха над 500 лв. роуминг...

Какво да направим, за да избегнем тези драстични сметки?

1. Регистрираме Виртуален локален номер, плащането става през Гугъл магазина или с дебитна карта.
2. Ден-два преди пътуването отиваме до някоя съседна страна от ЕС. Ако сте от Южна България- Гърция, ако сте от Северна- до река Дунав. От настройките на телефона настройваме пренасочване на входящите разговори и в трите случая: при заето, недостъпен и изключен телефон към английския номер, предоставен ни от Вайбър. След това даваме ръчно търсене на мрежа и избираме чуждестранната от ЕС. Регистрираме се към нея и провеждаме разговор за проба. След това изключваме телефона- последното е много важно! Включваме го отново чак когато се приберем от екзотичната почивка! По този начин телефона остава регистриран в чуждата мрежа за телеком централата на вашият оператор! Междувременно в Бг ползвате предплатена карта с нет, за да приемате обаждания към вашият номер през Вайбър.

Тогава важат правилата на ЕС регламента- щом имате план с неограничени минути в БГ, то и всички разговори към английски номера в ЕС роуминг ще бъдат безплатни за вас. Или казано с други думи- когато ви търсят на вашият номер, разговорите безплатно ще бъдат пренасочвани към вашият английски номер, а оттам ще ги имате на Вайбър през мобилният нет от произволна предплатена карта, както в БГ, така и в екзотичната дестинация, където отивате на почивка!

3. Много често полетите към екзотични дестинации са от ЕС летища. Тогава точка 2 отпада, необходимите настройки ги правите в съответната европейска страна.

Заминавате на почивка, там си взимате местна предплатена карта за мобилен нет: 10- 15 лв. Спестявате 500 лв. от роуминг, които можете да дадете за запознаване с повече местни забележителности. Връщате се в БГ, прекратявате абонамента към Вайбър за виртуалният номер, включвате си основната сим карта в мрежата на вашият оператор и прекратявате пренасочванията. Всичко е точно, а емоциите, снимките и преживяванията по време на екзотичната екскурзия ви остават за цял живот Smile
Опростена процедура:
Взимаме си Viber номер.
Регистрираме се в ЕС (не БГ) мрежа.
Условно пренасочваме при липса на обхват към английския номер: *62*+44ххх...ххх#
(останалите не са необходими)
Самолетен режим.
Пускаме WiFi и си ползваме Viber (на същия телефон) докато се върнем в БГ (ЕС) ИЛИ си махаме SIM карта и слагаме локална от екзотичната страна.

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

(2019-05-09, 22:36:09)Чо написа:  Опростена процедура:
Взимаме си Viber номер.
Регистрираме се в ЕС (не БГ) мрежа.
Условно пренасочваме при липса на обхват към английския номер: *62*+44ххх...ххх#
(останалите не са необходими)
Самолетен режим.
Пускаме WiFi и си ползваме Viber (на същия телефон) докато се върнем в БГ (ЕС) ИЛИ си махаме SIM карта и слагаме локална от екзотичната страна.

Добре си събрал компактно процедурата   Tummenupp

Нарочно я бях написал подробна, за да схванат повече хора смисъла и метода на работа на роуминга, както и как да го използваме в наша полза. И до момента имам приятели, които се изненадват, че в роуминг в ЕС разговорите им към България са безплатни, както и тези към всички местни номера!


Цитирай

(2019-04-09, 22:32:06)niksanvn написа:  Значи така казано... Имам нет на вивата (с договор) , купувам вайбър номер за месец, а когато съм в Eu страна, правя пренасочване от вивата към номера на вайбър и изключвам картата на вивата. После отивам в екзотична страна извън EU и си купувам тяхна карта с интернет. Вкарвам я в телефона и активирам вайбър номера. Мога да звъня през него номер от тяхна карта към произволен номер в БГ по вайбър(примерно съм в Китай, звъня към Бг по вайбър). Ще ми струва НИЩО (освен техният ваучер на картата и 4лв такса към бг сметката). Правилно ли разбрах?
Не съвсем. За да активираш Вайбър, ще ти трябва СМС код с потвърждение, а този тип входящи СМС-и са забранени във виртуалните номера, които дава Viber.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • dankk
Цитирай

Не е нужно да се активира Вайбър на виртуалният номер! Вайбър си е отдавна активиран във вашият телефон на основният ви номер! Много хора не знаят, че дори да извадите сим картата, вайбъра с нейният номер продължава да работи, като си ползва какъвто нет му предоставите- Wi-Fi или мобилен нет от предплатена карта.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)