Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[How-to][5.0.2][OFFICIAL][XT1068] Lollipop OTA
#1

След като вече си имаме собствен раздел редно и да започнем с полезните теми. Темата е за това как да обновим нашият телефон до версия 5.0.2. Ъпдейта е официален ОТА от Моторола.

Важно:

* За да можете да инсталирате ъпдейта трябва да имате версия на софтуер на телефона: KBX21.85 - 23
* За да можете да инсталирате ъпдейта трябва да имате версия на системата: 21.11.23

Начин на инсталиране:

* Свалете архива от линка по-долу; 
* Копирайте архива на SD картата на Вашият телефон; 
* Отидете и направете проверка за системна актуализация;
* Телефона Ви ще открие, че сте изтеглили нова актуализация и ще Ви предложи да я инсталирате;
* Следвайте стъпките;
* Първия старт на телефона ще отнеме повече време, изчакайте;
* След стартиране версията ще бъде 5.0.2

Оригиналната тема в XDA: http://forum.xda-developers.com/moto-g-2...d-t3002674

Там може да изтеглите от линка ъпдейта!

Моите първи впечатления, телефона работи прекрасно, не съм правил factory reset. Свободната RAM е около 380 - 400 МВ при работещи Facebook, Messenger, Viber и т.н. Няма го досадното затваряне на приложения заради лош мениджмънт на паметта. 

!!! Важно правите всичко на своя отговорност !!!


Прикачени файлове Миниатюри
       

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей! Да питам от къде е закупен твоят телефон, защото версията на софтуера KBX21.85 - 23 дали означава, че е европейската версия или може би индийската версия с 2 SIM карти?

Питам, защото имам намерение да купувам Moto G (2014), но колкото се може по-скоро да бъде оправен проблема с паметта, понеже гледам, че си написал "Няма го досадното затваряне на приложения заради лош мениджмънт на паметта.", а версиите на софтуера в предлаганите модели на българския пазар не знам какви са. Тоест ако е възможно и аз да приложа горепосочения manual ъпдейт и по този начин да имам Lollipop възможно най-скоро.

P.S. Същия въпрос написах и под темата "С колко свободна RAM памет сте?"
Извинявам се за повторението.
Цитирай
#3

Телефона е купуван от ЕМАГ и е версия reteu (RETAIL EU). С него може да се инсталира ъпдейта от темата без проблеми.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#4

Моят е kxb21.85-27 демек няма да стане Sad .
Цитирай
#5

(2015-01-17, 19:44:20)neo7 написа:  Моят е kxb21.85-27 демек няма да стане Sad .

Абе пич всичко става,чети внимателно.Струва си да го направиш,със каквато и версия да си просто я сменяш,във темата пише всичко.Разликата от Андроид 4.4.4 до 5.0 е много голяма,ще бъдеш доволен.Успех!
Цитирай
#6

(2015-01-17, 21:37:32)ruslan72 написа:  
(2015-01-17, 19:44:20)neo7 написа:  Моят е kxb21.85-27 демек няма да стане Sad .

Абе пич всичко става,чети внимателно.Струва си да го направиш,със каквато и версия да си просто я сменяш,във темата пише всичко.Разликата от Андроид 4.4.4 до 5.0 е много голяма,ще бъдеш доволен.Успех!

Да ясно ми е че става, но трябва да се даунгрейтва от kxb21.85-27 на kxb21.85-23, не знам как става, а не ми се е рискува! Ще изчакам за официален ъпдейт, а кога ще дойде не се знае Rolleyes
Цитирай
#7

Как можеш да промениш версията си с подходящата за ъпдейта може да видиш тук: http://forum.xda-developers.com/moto-g-2...l-t2983295

Гледаш фирмуера който е в зелено: KXB 21.85.23 DSDS ALL. Качваш него и си готов, разликата между 4.4 и 5.0 наистина е чувствителна по отношение на работата на телефона и си заслужава.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#8

Телефона ми е купен преди 1 месец от Емаг и без да гледам каква точно версия на KitKat е, реших да ъпгрейдна от линка, който е дал колегата по-горе.

Ъпгрейда е успешен, и отне около 20 минути. Сваля се на SD картата, от там се влиза в About phone - и автоматично си го засича и почва да инсталира.

Потвърждавам, че свободния RAM-а се увеличи с около 100 mb - и при нормалните инсталирани приложения свободната памет е около 450 - 500.

Единствения недостатък на Lolipop-а, поне за мен - не ангажирам другите, е че при заключен телефон можеш да "отвориш" чекмеджето - toggle - и от там да активираш фенерчето (за него няма лошо), блутута, WI FI, да влезеш в режим Airplane - което ми се вижда много, ама много странно, и голям пробив в защитата.

Доста време отделих да търся евентуално как да премахна иконките в чекмеджето, но не се получи. Ако някой има идея, да сподели!
Цитирай
#9

От KBX21.85 - 27 към 23 трябва да  е отключен бутлоудъра инъче не може да се инсталира.

След отключването постоянно излиза предупредителен надпис, който доста дразни. Той може да се премахва.
Ето как се прави - https://www.youtube.com/watch?v=Shn8wk4nGGU
Отдолу има линк за изтегляне на zip файла
https://www.dropbox.com/s/utw8yislmgusds...g.rar?dl=0

При мен след даунгрейда и инсталацията на 5.0.2 след рестарт телефона винаги влиза във fastboot режим.
Някой има ли идея как може да се оправи това?
Успех на всички!

P.S. Оправих го, има команда която премахва цикленето

fastboot oem fb_mode_clear
Оригиналната тема - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2681892

- Добър човек е този, който се отплаща на другия с добро /Платон/
Motorola Milestone, XPERIA Arc S, Samsung GALAXY Ace 3 Duos, Motorola Moto G 2014, Moto G 3rd, XAOMI Redmi Note 4X
Цитирай
#10

Може и със заключен bootloader, вижте тук: http://forum.xda-developers.com/moto-g-2...k-t2873657

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#11

Възможно е, при мен не се получи. Ако някой е пробвал, ще е хубаво да сподели.
В страницата на Motorola казват, че за сега не се предвижда възможност за връщане към предишна ОС, което разбира се е тъпо. Отдавна трябваше да са го направили, както и безопасността при тези операции, в смисъл да не се поврежда телефона.
След като на компютъра си мога да сложа каквато си искам версия на Windows /ОС/, защо на телефона си да не мога. Все пак ние купуваме телефоните си с ОС, а не краставици от пазара и е нормално да може да се връщат поне до операционната система с която сме ги купили.

- Добър човек е този, който се отплаща на другия с добро /Платон/
Motorola Milestone, XPERIA Arc S, Samsung GALAXY Ace 3 Duos, Motorola Moto G 2014, Moto G 3rd, XAOMI Redmi Note 4X
Цитирай
#12

(2015-01-25, 18:23:04)naskoca написа:  Възможно е, при мен не се получи. Ако някой е пробвал, ще е хубаво да сподели.
В страницата на Motorola казват, че за сега не се предвижда възможност за връщане към предишна ОС, което разбира се е тъпо. Отдавна трябваше да са го направили, както и безопасността при тези операции, в смисъл да не се поврежда телефона.
След като на компютъра си мога да сложа каквато си искам версия на Windows /ОС/, защо на телефона си да не мога. Все пак ние купуваме телефоните си с ОС, а не краставици от пазара и е нормално да може да се връщат поне до операционната система с която сме ги купили.

Здравейте,аз също инсталирах ъпдейта със Лолипоп и след отключване и рестарт излезе гадното съобщение за отключен буутлоадер.Което си дразни наистина много.Опитах горепосочените методи,но не помогна и затова реших да заключа отново буутлоадера,и тогава всичко умря......ако имах валидол щях да съм го изпил целия.Телефона остана във фастбуут режим и това е всичко,нищо не помагаше,преинсталиране също.Дори рековърито не включваше.Направо труп!Аз в момента живея в Германия и тук няма кой да ми помогне.тогава реших да изчакам и да помисля какво да правя.Мина известно време и изведнъж се сетих,че просто трябва да отключа отново буутлоадера и всичко ще тръгне,така и станаSmile)).Даже има и приятна изненада,телефона седи отключен без досадното съобщение за това,все едно така е купенSmile)))).
Цитирай
#13

За ъпдейта описан в темата не е нужно да имаш отключен bootloader. В XDA има теми за bootloader-a скоро ако имам време ще направя една тема и за това.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#14

ruslan72, точно така се получи и при мен, заключих и до фастбуут, после отключих и си тръгна, но сложих KXB21.85-14 в последствие/това ми е оригиналната версия/, с него не се заключва. Може би аз да греша някъде, въпреки, че префлашнах рома няколко пъти като копирах командните редове директно от темата в XDA. Има обаче и един друг проблем, даже и когато го заключиш, брояча ти е с цифра 2, а не 0, както е оригинално.

alex.stankov, аз намерих доста теми в XDA, но не намерих никъде как може да се върне по стара версия ром със заключен буутлоудър. Може ли линк към въпросната тема?
Благодаря предварително!

- Добър човек е този, който се отплаща на другия с добро /Платон/
Motorola Milestone, XPERIA Arc S, Samsung GALAXY Ace 3 Duos, Motorola Moto G 2014, Moto G 3rd, XAOMI Redmi Note 4X
Цитирай
#15

(2015-01-27, 19:37:20)alex.stankov написа:  За ъпдейта описан в темата не е нужно да имаш отключен bootloader. В XDA има теми за bootloader-a скоро ако имам време ще  направя една тема и за това.

Това е втория ми пост към темата,много добре описах какво се случи при заключен буутлоадър,прочети преди да пишеш неподготвен.Искам колегите да знаят какво да направят ако нещо се обърка,не ми прави забележки ако обичаш!Когато аз съм имал телефон със тъч скрийн,ти още си въртял шайбата!
Цитирай
#16

(2015-01-27, 21:37:02)ruslan72 написа:  
(2015-01-27, 19:37:20)alex.stankov написа:  За ъпдейта описан в темата не е нужно да имаш отключен bootloader. В XDA има теми за bootloader-a скоро ако имам време ще  направя една тема и за това.

Това е втория ми пост към темата,много добре описах какво се случи при заключен буутлоадър,прочети преди да пишеш неподготвен.Искам колегите да знаят какво да направят ако нещо се обърка,не ми прави забележки ако обичаш!Когато аз съм имал телефон със тъч скрийн,ти още си въртял шайбата!

@ruslan72 дишай дълбоко, ако не помага по аптеките продават и хапове за тази цел Smile Темата не е за отключен/заключен bootloader, а за това как да си ъпдейтем телефона без да чакаме официален ОТА.

Като си толкова наясно с технологиите, насочи си енергията в посока да направиш една полезна тема, например как да си отключим bootloader-a на телефона и какви са ползите - минусите от това, за нас които още милеем по шайбите ще бъде полезно. Айде със здраве Smile 

@naskoca може би това ще ти е от полза, не съм го пробвал: http://forum.xda-developers.com/moto-g-2...k-t2873657

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#17

alex.stankov, Благодаря! Точно за тази тема става въпрос, от нея съм правил всичко. Не става! Няма съобщение за грешка, но не се заключва. Говоря за KXB21.85-14, не съм пробвал с друга версия, защото тази ми е оригиналната на телефона. Може да пробвам с KXB21.85-27 като съм по-свободен, ако стане ще пиша.
Благодаря още веднъж!

- Добър човек е този, който се отплаща на другия с добро /Платон/
Motorola Milestone, XPERIA Arc S, Samsung GALAXY Ace 3 Duos, Motorola Moto G 2014, Moto G 3rd, XAOMI Redmi Note 4X
Цитирай
#18

Първите ми впечатления са, че телефона се държи по стабилно от преди и аз лично нямам никакви забележки. Агресивното спиране на приложения вече го няма, батерията мисля че си държи колкото преди, яркостта на екрана може да се намаля дори повече от преди и много други подобрения.

Motorola Moto G 2nd Generation
Цитирай
#19

Скоро май ще се случи това, което искам от много време. Ще можем да качваме свободно версия на ОС по желание, в смисъл ако си брикнем телефона, да можем да го преинсталираме. Гледам HTC вече са пуснали RUU файлове. Дано и другите да го направят, но най-добрият вариянт е фирмита да си правят телефоните, а Гугъл операционната система.

- Добър човек е този, който се отплаща на другия с добро /Платон/
Motorola Milestone, XPERIA Arc S, Samsung GALAXY Ace 3 Duos, Motorola Moto G 2014, Moto G 3rd, XAOMI Redmi Note 4X
Цитирай
#20

Здравейте,

Ползвам Motorola Razr i от доста време, онзиден я ъпдейтнах до 4.4.2 и всичко е ок, но има проблем с Moto G2. Излезе ъпдейта за 5.0.2. Ъпдейтнах го и проблемите се почнаха. Няма мобилен интернат ( индикациата за сигнала излиза с удивителна. С удивителна излиза и WiFi всръзката, но там пона има интернет. Та моля за помощ. Някой, идеи:
версията в 22.26.1
Цитирай
#21

Reset прави ли?

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
#22

Изчетох където каквото са писали- индийците имат този проблем. Някой обясняваше някъде, че го решил, като преместил картата в другия слот, обаче в момент и това няма как да пробвам, защотото слота на сим 1 е за смяна. Направо отврат. Рестартирах, какво ли не правих и сега продалжавам да чета и да търся.
Цитирай
#23

Може погрешно да си го написал, но да уточня.
Под Reset, имах в предвид да нулираш всички настройки и да върнеш телефона във фабричен вид (Factory reset), а не да го рестартираш.

Ако имаш гаранция - носи го в сервиз.
Ако нямаш, отключвай и си върни 4.4.4.

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
#24

(2015-03-23, 15:19:52)boldi написа:  Здравейте,

Ползвам Motorola Razr i  от доста време, онзиден я ъпдейтнах до 4.4.2 и всичко е ок, но има проблем с  Moto G2. Излезе ъпдейта за 5.0.2. Ъпдейтнах го и проблемите се почнаха. Няма мобилен интернат ( индикациата за сигнала излиза с удивителна. С удивителна излиза и WiFi всръзката, но там пона има интернет. Та моля за помощ. Някой, идеи:
версията в 22.26.1

Да прочетох доста за проблема с интернета  някои сменят слотовете на сим 1и 2 правят вайпове и т.н Bu  Искам да кажа нещо за това ,което си писал по-горе ( индикацията за сигнала излиза с удивителна)
Удивителният знак на дисплея на мрежата, която показва силата на сигнала на клетъчната мрежа в лентата на състоянието, просто означава, че вие не сте свързани с мобилния интернет. При активирането на мобилния интернет на вашия Android Lollipop 5.0 Smartphone  удивителния знак ще изчезне в лентата на състоянието. За съжаление, това не може да бъде изключено в момента с настоящите версии на Android Lollipop 5.0.2

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#25

Нещо за 5.1?
Уж беше за края на Март, а вече сме Юни...
Хич не мога да си обясня защо се бавят толкова с тея ъпдейти...

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)