Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMod 12 Beta Builds
#1
Information 

 
   Тема в XDA форума на съответния ROM

Здравейте! Видях, че има писано за въпросния ROM в другата тема - тази за FML и за да не разводнявам нещата още, реших и аз да споделя впечатленията си от CyanogenMod 12 Beta.

Вчера флашнах най-новия билд - cm-12-20150111-UNOFFICIAL-maguro. Риковърито ми е CWM v6.0.4.3 - флашването премина успешно, след това флашнах безпроблемно и pa_gapps-modular-pico-5.0.1-BETA12-20150116-signed. Впечатленията ми са повече от добри. Проблемът с камерата е оправен. Като изразходване на батерията не видях голяма разлика с ShinyROM 4.4.4, както и в бързодействието - браузърът (Google Chrome) и приложенията, които инсталирах (около 30 на брой, половината на Гугъл) работят на 100%.

Бъговете, които открих, са тези тези, които са посочени в темата със самия ROM:
- не работи зареждането при изключен апарат (не съм тествал, но при такава ситуация телефона май се включва сам);
- при нормално зареждане, текстът на екрана преди да се отключи забива и не се променя;
- фенерчето не работи през статус лентата, ако се пусне камерата забива и не може да се използва, докато не се рестартира телефона (Приложения за фенерче от маркета работят нормално);
- при снимане на видео клип се появяват зелени черти отдолу върху картината (не съм пробвал друго приложение).

За сега оставам с него, надявам се скоро време да се изчистят и горните бъгове.

P.S.: Някой успял ли е да подкара Garmin Street Pilot на Nexus-а? И на 4.4.4, и на 5.0.2 все удрям на камък - бял екран и до там.

Поздрави!
 

 

 

 

HTC Magic -> Samsung Galaxy Nexus -> Xiaomi Redmi Note 2 Prime -> Xiaomi Redmi Note 4X -> Samsung Galaxy J7 (2017) -> Xiaomi Pocophone F1 -> Xiaomi Poco F3 8GB
Цитирай
Аксесоари
#2

А на Antutu какъв резултат постигаш ?
Цитирай
#3

В коментара ми за CM12 бях писал как Google Play Music крашва, когато ползвам Google Chrome. Понеже се върнах към последния стабилен CM11 M12, сметнах за нужно да ви информирам, че и тук се появява същият проблем Big Grin. Предполагам, че става въпрос за някакъв конфликт между двете приложения, защото, пак казвам, RAM-та не се запълва!

Samsung Galaxy Nexus - The end of an era!
Цитирай
#4

Здравейте! На AnTuTu v5.6 изкарвам 15452 точки. За проблемът с Google Chrome и Google Play Music - пробвах ги набързо заедно нещата, не ми е крашвал Play-я, но като цяло телефона се товари много, главно заради Chrome-а. С браузъра на CyanogenMod нещата са много по-добри.

Истината е, че телефоните ни остаряха доста и вече е време за смяна. Насочил съм се към Oneplus Two, но нека да излезе официално. За сега ще си ползвам Nexus-а, поне да се нарадвам малко на Lolipop-а Smile

И пак да попитам - някой случайно да е подкарал Garmin StreetPilot на Nexus-а???

Поздрави!

HTC Magic -> Samsung Galaxy Nexus -> Xiaomi Redmi Note 2 Prime -> Xiaomi Redmi Note 4X -> Samsung Galaxy J7 (2017) -> Xiaomi Pocophone F1 -> Xiaomi Poco F3 8GB
Цитирай
#5

Здравейте,

Разгледах темите за Galaxy Nexus, но все още не съм сигурен:

Може ли да ми препоръчате стабилна версия на CyanogenMod и инструкции за инсталация. Galaxy Nexus поддържа ли CyanogenMod 12, базиран на Android 5?

Откакто съм с този телефон съм си с чистия Android, но вече от доста места прочетох препоръки за CyanogenMod и мисля, че в почивните дни мога да отделя време да преинсталирам и изпробвам лично.

Благодаря предварително за отговорите.
Цитирай
#6

Здравей!

Най-бързият РОМ, който аз съм ползвал до момента и мога да ти препоръчам е "[ROM][5.0.2][Maguro]RESURRECTION REMIX[5.3.7][WIP][CM12]"

Като скорост е почти толкова бърз, колкото и 4.4.4 базираните РОМ-ове. Основните бъгове са два: първият е, че телефонът не може да се зарежда, когато е изключен (включва се в режим на буутлоудър), а когато се зарежда нормално на екрана остава да седи надпис, че се зарежда (когато се отключва телефона). Вторият е, че при правене на видео клип, върху записа най-отдолу излизат зелени линии. Освен тях при бутване на Андроид, анимацията не е на цял екран. Общо взето това са бъгове на CM12 (и другите 5.0.х базирани РОМ-ове ги имат).

Официално няма CM12 за Galaxy Nexus, заради горните бъгове, когато ги оправят може би РОМ-ът ще се появи в сайта на Cyanogenmod и ще има автоматични ъпдейти.

За инсталацията (ако се решиш да флашваш) - прави се по същия начин, както се инсталират нормално къстъм РОМ-ове. Има я описана процедурата в темите за телефона. Ако си отключил телефона и имаш къстъм риковъри, трябва да влезеш в него, да направиш Full Wipe и Factory Reset, след това флашваш РОМ-а, след него и Gapps (приложенията на Гугъл) и рестартираш.

Ако не си инсталирал до сега къстъм РОМ-ове ще е хубаво да прочетеш темите за отключване, инсталиране на къстъм риковъри и флашване на къстъм РОМ.

Поздрави!

HTC Magic -> Samsung Galaxy Nexus -> Xiaomi Redmi Note 2 Prime -> Xiaomi Redmi Note 4X -> Samsung Galaxy J7 (2017) -> Xiaomi Pocophone F1 -> Xiaomi Poco F3 8GB
Цитирай
#7

Разработчика на CM 12 неофициално се отказа от поддръжката на cyanogen ром базиран на 5.0+. Започнал е работа по нов AOSP-базиран ром на име ZMoD. Версията е 5.1, но все още е нестабилна: Цък

Samsung Galaxy Nexus - The end of an era!
Цитирай
#8

Здравейте има ли наличен CyanogenMod 12.1 стабилен ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)