Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Слаб или никакъв сигнал
#1

 
  Преди седмица взех една Ми3-ка 64гб на месец (уж), всичко изглеждаше чудесно, докато не отидох на работа, където обхвата не е много добър. Със старото ми ZTE Grand X Pro на повечето места държеше 4-5 черти сигнал, има си една част от завода където седеше на около 2, понякога се и губеше, през повечето време имах 3G. Сега със Ми3 рядко е пълен, често е никакъв, във онази част от завода винаги е никакъв, 3G е почти мираж, добре, че има Wi-Fi. Минават всякакви колеги и си говорят аз го извадя - no service. Dodgy
Като дойде беше със девелъпърски ром, сложих китайски стейбъл с малка надежда за подобрение, нямаше такова.
Някой имал ли е подобни проблеми, евентуално решение, или просто съм се набутал?
 

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай
Аксесоари
#2

Явно съм си само аз Undecided

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай
#3

(2015-01-21, 23:00:16)Konvict написа:  Явно съм си само аз Undecided

Явно да, жена ми е с Mi3 и не е имала никакви грижи по села и отдалечени места със слаб сигнал, даже бих казал че се справя по-добре с обхвата от служебната ми Nokia E75, която се води от стария им бизнес клас и е железен телефон във всяко отношение - буквално и преносно Wink

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#4

На мен ми се случвало само когато съм слагал алуминев капак на телефона, или е било просто съвпадение тъй като съм с дев. Версия на софта, то от седнмица до седмица има понякога голяма разлика, иначе съм доволен от обхвата и нета също.
Цитирай
#5

Ee ми значи съм се попрее*ал със 500 лв. ...

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай
#6

Аз имам същия модел и при мен се наблюдава това губене на обхват. Странното е ,че само на Глобул и виваком е така а на боб и мтел е пълен и не мърда. По скоро е до покритие на оператора. Онзи ден и по магистралата получавах СМС за пропуснати повиквания и на места нямаше обхват. В населени места проблеми не съм имал с обхвата
Цитирай
#7

А какъв точно ти е модела?
Цитирай
#8

(2015-01-24, 09:36:38)chitalov написа:  А какъв точно ти е модела?

MI3 Wcdma 64GB , откакто е взет е с MIUI мултиезичните версии . в Момента с 4.12.5
Цитирай
#9

Аз пък съм точно на Мтел.

Ако има някой от Враца, който е склонен да си разменим телефоните за ден, моля да пише, ще съм му страшно благодарен.

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай
#10

Влез в About phone там натисни няколко пъти върху internal memory после Phone information и там има set preferred network type трябва да ти е на WCDMA  preferred.
Цитирай
#11

Сега ще видя, но влизах и съм почти сигурен, че е на WCDMA preferred.

Edit: На него е.

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай
#12

На мен ми дава опции , предпочита се 3G само 2G или само 3G и типа на мобилната мрежа ми е HSPA .От къде да го променя на WCDMA ?

http://www.droidiser.com/2014/05/force-e...phone.html  с тоя код ми изкочи някакво ново меню с настройки *#*#4636#*#*
Цитирай
#13

В предишния си пост съм го описал и става дума само за v6.
Цитирай
#14

И аз имах проблем с обхвата, няколко пъти., телефона е с 34 глобален ром. Изглежда този телефон трудно се ориентира при смяна на честотата и слаб сигнал , на места с силен сигнал 3g тои си остава на gprs и се налага ръчно да му задам 3g. В друг случаи , при слабо 3g направо блокира приемането на данни. Явно драскачите на софтуера трябва да се вземат в ръце.

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#15

Здравейте колеги,

Аз също имам проблем със сигнала, дори трудно провеждам нормален разговор. Случвало ми се е докато шофирам из софийските булеварди, да ми прекъсне от липса на такъв. А ежедневно чувам оплаквания, че не ме чуват и заглъхвам. Доволен съм от работата на телефона, но този недостатък ме кара да се отървавам от него. Аз съм с Redmi Note 4 Global MIUI 8. Ще се радвам ако някой е намерил решение.
Цитирай
#16

1. Пишеш в грешната тема
2. Най-вероятно си с някой гаражен ром, който е неофициален и не е стабилен.
3. Дори и да си с официален, може би си с китайския. Съветвам те да пробвамш global ROM и/или xiaomi.eu ROM-a. (или мултиром-а)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)