Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Z3][Root][Recovery] Root и Recovery за заключен Bootloader
#26

А на телефона след като се рестартира сам и преди да ти изпише Device not rooted изскача ли ти SuperSU да те пита за разрешение? Защото трябва.
Цитирай
Аксесоари
#27

Трябва, ама не..
Сега като се прибера ще пробвам да кача тоз Promoter пък да видим
Цитирай
#28

(2015-01-27, 12:46:31)Bro0z3r написа:  
(2015-01-27, 11:50:17)GH0STFACE написа:  
(2015-01-27, 11:30:24)Bro0z3r написа:  Хммм.. Странно.. Пробвах с глобулския от тук, пробвах да го изтегля от XperiFirm, пробвах с Global Generic и нищо. Сега тегля Generic UK и някакъв промоутърски пък да видим...

Накрая май ще ми писне да чакам и съм ти е*ал гаранцията..

До къде стигаш? Къде се закучва?


Приключва си и накрая изплюва Error: Device not rooted.
Обаче днес като пробвам казва, че не може да chmod - не giefrootlog..
Ти с коя версия на скрипта пробваш?Трябва ти версия 2.Отвори скрипта и изпълни редовете на ръка.

SE Xperia Neo unlocked by test point KK 4.4.4,  SE Xperia Neo V unlocked by test point ICS 4.0.4,  SE Xperia X8 CM7.2,Sony Xperia Z3 copper Concept, Xperia XZ Premium.
Не винаги съм прав, но никога не греша.
Цитирай
#29

АААААА!!!!!! Стана! Написах го на ръка и пак не стана! Restart, Flashtool c Full Wipe, пуснах .bat файла, пак не стана (уж), но като пробвах
adb shell
su
и ми изплю SuperSU prompt..
Цитирай
#30

(2015-01-27, 08:57:56)GH0STFACE написа:  Инсталирай това recovery. Моднато е за да mount-ва правилно. По принцип излезе и официална 2.8.1 фиксната версия, но не мога да намеря download линка за нея.

http://d-h.st/iM9p

Всъщност аз директно си влязох през Root Explorer-a в System/Apps и изтрих apk и odex файловете на програмите който искам да махна. На пръв поглед се получи и вече не се връщат дори след рестарт. Има ли нещо което пропускам или този вариант ще излезе сполучлив също?

Samsung Galaxy S7 Edge G9350
Цитирай
#31

Колеги,някой да е пробвал с .98 на Ментел?
Или задължително трябва да е .93?

 
Huawei P20 Pro Black 
Sony XPERIA Z3 Compact - Lineage OS 16.0
Цитирай
#32

Аз пробвах с Generic UK, който пак беше. .98 и не стана, ама освен него пробвах и с 4-5 .93, така че не съм голяма база за сравнение.
И все пак, щом пише 93, значи вероятно няма да стане с 98
Цитирай
#33

Изискването е кернела да е по стар от октомври месец
Цитирай
#34

Някой може ли да потвърди дали този root изтрива Remote Play възможностите на телефона? Аз я ползвам редовно!
GH0STFACE ще направиш ли първата тема с описание на процеса, моля.
Събирам информация преди да правя каквото и да било Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#35

(2015-01-28, 12:53:24)ИванМатин написа:  Някой може ли да потвърди дали този root изтрива Remote Play възможностите на телефона? Аз я ползвам редовно!
GH0STFACE ще направиш ли първата тема с описание на процеса, моля.
Събирам информация преди да правя каквото и да било Smile
Нищо не изтрива само придобиваш root, а след като имаш root можеш да си направиш backup на DRM ключовете и след това да правиш коквото искаш като например да си отключиш bootloader-a.

SE Xperia Neo unlocked by test point KK 4.4.4,  SE Xperia Neo V unlocked by test point ICS 4.0.4,  SE Xperia X8 CM7.2,Sony Xperia Z3 copper Concept, Xperia XZ Premium.
Не винаги съм прав, но никога не греша.
Цитирай
#36

Благодаря,
имам още два въпроса - Има ли брояч (Като на Самсунягите), и как да го unroot-на ако се наложи за гаранция?
Blootloader може да си стой заключен. Единствената причина по която искам да го рутна е за да имам възможността да скрия бутоните, и да сменя Font-а на телефона.
След това ако unroot-на тези неща дали ще си останат, и ще получавам Official Upadates? Питам, защото първо Сони, първи рут за него и така...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#37

(2015-01-28, 14:19:18)ИванМатин написа:  Благодаря,
имам още два въпроса - Има ли брояч (Като на Самсунягите), и как да го unroot-на ако се наложи за гаранция?
Blootloader може да си стой заключен. Единствената причина по която искам да го рутна е за да имам възможността да скрия бутоните, и да сменя Font-а на телефона.
След това ако unroot-на тези неща дали ще си останат, и ще получавам Official Upadates? Питам, защото първо Сони, първи рут за него и така...

Не, няма такъв брояч като при Самсунг. Ако ти се наложи да ползваш гаранцията, руута се маха от самия SuperSU приложението. А най - сигурния начин е чрез Flashtool да си флашнеш някой фърмуер. След ънруут нещата няма да си останат, пак ще ти искат руут достъп, а съответно щом нямаш такъв няма да работят тези приложения. А официални ъпрейти си имаш и с руутнат телефон. Официално не можеш да ъпдейтваш, ако си отключиш bootloader-а.
Цитирай
#38

Да попитам, на някой изтриха ли му се всички неща от вътрешната памет на телфона след руута. На мен ми се изтриха (не че имаше нещо важно), останаха ми папките, както идват стоково с телефона и искам да го упомена изрично в ръководството, ако се изтриват при всички.
Цитирай
#39

Първи пост на темата е обновен с инструкции.
Цитирай
#40

Здравейте,

Нов съм,

Като тръгна да инсталирам Z3-lockeddualrecovery2.8.1-RELEASE, след като стигне т.3 ми изписва

Look at your device and grant supersu access!
Press any key to continue AFTER granting root access.

Някакви идеи?
Цитирай
#41

Ами той си казва какво иска. Трябва да ти излезе pop-up за superuser достъп. Натискаш Allow и това е.
Цитирай
#42

Bro0z3r, уточни обаче, че това което трябва да види и потвърди колегата, се случва на самия телефон, след като бъде подканен от тулкита с текста копиран от колегата по-горе. Wink

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#43

(2015-01-28, 19:25:11)Bro0z3r написа:  Ами той си казва какво иска. Трябва да ти излезе pop-up за superuser достъп. Натискаш Allow и това е.

След като махнах отметката Enable Superuser, и после като я сложих пак, чак тогава ми даде да разреша пермишъна и стана, рестартира се и влезе в

Team Win Recovery.

Сега ми е интересно ако ъпгрейдна до .77 от темата на GHOSTFACE, пак ли трябва да инсталирам recovery-то?
Цитирай
#44

Не знам за коя тема говориш, но трябва да се сдобиеш с pre-rooted zip или да си направиш такъв.
Аз си направих с програмата PRF creator, която има и опция да ти вгради zip файлове по твой избор. Даже си има специални секции за root и recovery. След малко ще пусна линкове

PRF Creator В темата има и линк към flashable SuperSU

Recovery  Тук скролваш надолу докато не намериш flashable за Z3. В лявата колона се намира, но директен линк не мога да пусна

Уточнение към автора на темата:
Инсталирането на adb не е задължително. Файла си има всичко. Като се пусне install.bat Той първо си влиза в папка files, където си има всичко необходимо.
След инсталация на pre-rooted zip ЗАДЪЛЖИТЕЛНО флашнете .77 (маркирате Exclude SYSTEM естествено), понеже в общия случай оставете без обхват и WiFi.
Цитирай
#45

Ето ме пак,
искам да потвърдя че РУТ права на Model D6653, 4.4.4 Android, 23.0.A.2.108 Build N, не се получава.
Телефона не се РЕСТАРТИРВА сам, и дава Force Close на CVE-201407011. Черна апликация, иконата е черна с #! символи.
Пробвах няколко пъти, всеки път абсолутно едно и също.
Направих стъпките от #1 и неще.
Явно ще чакаме Update Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#46

Опитай с ръчно въвеждане на скрипта. При мен стана единствено така като преди това бях пробвал с 5 различни FTF файла за 5 различни региона.
Цитирай
#47

Иване, работи на D6653. Виж тук http://forum.xda-developers.com/showthre...p=58457508
Излиза ли ти прозорче, да разрешиш достъп на компютъра до телефона, както съм написал в първия пост?
Ако не, значи проблем има в adb. Виж с команда adb devices дали вижда устройството и дали е authorized.

Активирал ли си mock locations?

Аа, да, флашни си билд .93
Цитирай
#48

Не ми излиза, просто като стартирам Install.bat, засича телефона, но екрана почернява и дава Force Close на CVE-201407011.
Как да проверя тези adb?
Mock Location са активни, в Airplane Mode бях.
Не мога, Flashtool-а ми дава грешка в драйвърите.
Не мога да сложа най-новия или който и да е ром!

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#49

Ето ти значи няколко проблема. Драйверите не са ти в час и не ти ,93 софтуера.

Инсталирай пакета с драйвери от папка Flashtool/firmwares.
Цитирай
#50

Flashtool/firmwares там е само ROM-а. А от /drivers дава 2 грешки...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)