Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Z3c][Root][Recovery] Root и Recovery за заключен Bootloader

@dingila, При Сони устройствата,  рекавъри обикновено се инсталира след руут на устройството.  
В случая за този къстъм ром, на база стоков,  е необходим руут на 5.1.1, с който си в момента,  след това инсталиране на TWRP рекавъри.
Стъпките за флаш на рома след това са:
Копира се зип файла с рома (не се разархивира) на картата.

2. Влиза се в Twrp рекавъри с натискане на бутона за намаляване на звука, когато се покаже логото на Сони и диода светне в зелено.
3. Флашва се рома от картата на телефона.
4.б. Ако идваш от КитКат или Лолипоп (в който всъщност си ти),  правиш Фактори ресет (чиста инсталация)през рекавъри,  препоръчително,  но не задължително.  
5. След завършване на флаша, връщаш до основното меню на TWRP рекавъри и рестартираш телефона към зареждане на системата.
6. Smile  Надяваш се всичко да мине наред със зареждането и да няма буутлуп.
Честито, Вие сте с нов къстъм ром.

1. copy SLiMM ROM / OTA package to your device
2. Enter recovery, TWRP perefered
3. Flash it
4. a) If You coming from MM - Wipe | Dalvik Cache Recommend, but not required!
4. b) If You coming from LP|KK - Factory Reset Recommend, but not required!
Important! If you don't Wipe Data and you use Xposed, don't forget to disable or remove it!
IMPORTANT! until we get official DualRecovery from [Nut]
If you need clean flash, don't use Advanced Wipe! First of all flash SLiMM ROM and than:
Only use Factory Reset (Swipe to Factory Reset in TWRP 3.0.2) and that's all!
5. Reboot

П.п. Да, ако се случи нещо със софтуера и липсва рекавъри, Флаштул е на линия. Ако има все още рекавъри, може да се премине през повторно инсталиране на рома.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари

Рекавъри имам ли, всичко ще е наред Smile Още нямам.
Сега съм с 5.1.1...мисля да ъпдейтна пак до 60 щото доколкото чета във 4pda най лесно се рутвал 757 или 575...нещо такова.
Ти казваш че рутнат с рековъри от 5.1.1 мога да флашна 6.0 ром без проблем?

Не трябва ли първо да съм на 6.0 и тогава да рутвам,рекавъри и флаш на тоз слим ром който е с база6.0?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Не е необходимо да си на конкретна версия на Андроид, за да можеш да инсталираш къстъм със същия номер.
Както виждаш от инструкциите и по-точно точка 4а или 4б, рома следва да може да се инсталира на която и да е от трите версии на Андроид, КикКат, Лолипоп или актуалната в момента за модела, Маршмалоу.
Ако ти се занимава допълнително, инсталирай Андроид 6 и опитай да го руутнеш, след това следвай процедурата по флашване с рекавъри.
Въпроса е, че според мен не е необходимо да се преминава през излишно флашване на други версии на Андроид.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Вече е рутнат, и рекавъри има ихууу... Smile
Само не разбрах...всичко се случва...а за този ботлоудер?
Отключен ли е, заключен ли е?
Той некви спънки някъде ще оказва ли?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Буутлоудъра е необходимо да се отключва. само ако имаш желание за смяна на кернел с къстъм такъв, игра с повишаване на процесорни честоти и напрежение и т.н.
Дали е отключен твоят? Само ти би трябвало да знаеш това, ако си минавал през тази процедура.
В сервизното меню на Сони, би могъл да провериш статуса му в момента.
*#*#7378423#*#*
Под меню Configuration
Rooting status:
Bootloader unlock allowed: Yes  / примерен статус, който информира за възможност към отключване, но и отключен в момента.

П.п. Спънки поради заключен буутлоудър би могъл да срещнеш, ако си решил да инсталораш къстъм ром, като Cyanogenmod например, който работи само с къстъм (различен от стоковия) кернел, а се флашва такъв, предназначен за рома.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Аз хубаво се приготвих...той тоз Slim rom спрял подръжка...няма нито линкове, нито нищо Sad

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Защо да няма?
2-ри пост всъщност е за това.
Освен това, последна редакция на 1-ви пост е 28 октомври.
Не е като да не го поддържа, 291 компилация на версия на Андроид 6.0.1, която за момента е и последната актуална компилация мисля.
http://forum.xda-developers.com/showpost...ostcount=2

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Чудя се кой да е обаче...има един Best Battery пише накрая...и той бая барнат май
http://forum.xda-developers.com/z3-compa...y-t3227763

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Вариантите да се спреш на някой от предложените софтуери, е да прочетеш мнения на потребители, които са инсталирали съответния къстъм, инсталираш тези един по един, които стават, като си даваш по седмица със всеки един от тях и така най-точно и сигурно ще видиш с кой от тях да останеш за постоянна употреба.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Със Slim-а съм за сега...ще видим...мерси за насоките!

Телефончето вече е перфектно и използваемо Smile
Имаше доста неща които ми липсваха, но Xposed оправи нещата.
Само рекорд бутон за разговорите ако някой ме светне как да изкарам.
С GravityBox не става ммай.
[Изображение: c9f6e6cb469639c973288596456122ef.jpg]
[Изображение: 08ef56a63f39e51a7fc7bbd7b4d12595.jpg]
[Изображение: 4dc6a88a368ad03ace847ce64627e030.jpg]

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Хора,изобщо не съм запознат с тия руутвания и прочие,но искам да си руутна сонито,защото разбрах,че ще мога да инсталирам нужни за мен приложения,които изискват само руут.Телефона е стоков,закупен от Теленор,отключен към други оператори.Никога нищо не е правено...Почти не ги разбирам тия неща и ако може някой от вас да ми обясни по-подробно Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Трудничко е малко човеко, а и тука във форума е много хаотично поднесено ифото.
Аз съм доста на ТИ с тези неща и бая се омотах с този телефон, като цяло е много куца работа...лично мнение!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

@dingila,  Под определението 'хаотично поднесена информацията', не съм убеден какво точно визираш с изказването си.
Не е ли достатъчно подробно описано от автора на темата в текущата в която пишем в момента,  като стъпки и с вмъкнати линкове с насоки,  от където да се свалят необходимите пакети за инсталиране,  за да се постигне желания резултат,  независимо от това,  че описанието може да включва предходна версия на Андроид.
При новите версии на Андроид, които са поддържани от пакети с опция руут, стъпките са сходни,  но разбира се с конкретни подходящи файлове за тях.  
Не ти ли се обърна необходимото внимание и насока към актуални, според теб неподдържани постове със софтуера,  пред която дилема бе преди да го инсталираш? Не ми отговоряй.
Оценявай това, което ти е приложено след опит от колега, а ако информацията не е достатъчна или има актуализации, с внимание бих проследил темата ти с инструкции за това.
Лека и спокойна вечер.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Хораа,днес направих абсолютно всички стъпки една по една и сега телефона постоянно си включва камерата и отваря менюто за изключване на телефона-сякаш съм задържал копчето за включване/изключване...Някакви идеи как мога да го оправя?
Цитирай

Звучи, като дефектирали бутони.
Все пак, направи поправка с Xperia Companion (или ако ти е по-лесно да флашнеш чист фърмуер с Flashtool)
Цитирай

Проблемът е решен-не беше софтуерен,преди време ми се прецака слота са SD картата и бях поставил малка телчица,която да крепи картата ми.Най-вероятно е изпаднала по някое време,но сега я изкарах и телефона се оправи.Иначе всичко си е 6 със руута и останалото.Благодаря за подробните инструкции,не е много сложно,просто преди ме мързеше да прочета всичко подробно Big Grin
Цитирай

Операциите са доста, но ако се чете и се прави стъпка по стъпка е много лесно.
Цитирай

Така е,просто трябва да се чете внимателно и с желание.
Цитирай

Или аз съм глупав или процедурата е сложна!Преди имах HTC за 15 мин го root.Тук немога да разбера какво трябва да се направи,прочетох темата 5 пъти.Мисля,че трябва да ми се обясни малко по-подробно.

Sony Z3 Compact Firmware 6.0.1
Цитирай

Къде се затрудняваш?
Трябва първо да почнеш със сваляне на указания фърмуер в ftf формат и да отвориш темата за работа с Flashtoo и как се флашва: https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931

Нататък ако имаш затруднение, питай конкретно!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)