Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Z3c][Root][Recovery] Root и Recovery за заключен Bootloader
#76

Взех си телефона гаранционно от мтел. В момента е с 6.0.1 23.5.A.0.570 stock.
Има ли начин да го рутна ?
Пробвах няколко версии на kingroot, засега без успех.

пп.
през FlashTool може ли директно да се наливат рутнати имиджи или не ?
примерно този или този ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
Аксесоари
#77

Не, няма начин за флашване на прерутнат софтуер през Флаштул.
За съжаление е необходимо рекавъри и то конкретно TWRP рекавъри.

П.п. Относно руут на Маршмалоу, тук-там се срещат щастливци, които твърдят,  че с Кингруут имат резултат, но явно не при всеки, ако действително резултата им е положителен.

П.п. Коментара ми около невъзможността за руут на Андроид 6.0.1, важи при условие, заключен буутлоудър.
При отключен такъв, нещата стоят по съвсем друг начин.
Едва ли обаче запитването е било за различен от стоков вид устройство.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#78

Ясно... ами тогава да изтегля последния 5.1.1 фтф за мтел (ако има такъв) да го рутна с кингрут,
после да кача рекавъри, да инсталирам суперсу, да махна кингрут и да започна да си го ползвам
или друго ще ме посъветвате ?

пп.
държа си на рута.


От тази страница кой да ползвам

23.4.A.1.264 - Unbranded - CE1 [Central Europe] (1288-7915)  ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#79

Всъщност именно описаната последователност, е най-предпочитаната за тази цел.
Обикновено след излизане на нова актуализация, за която няма наличен руут, много бързо се лансира прерутнат стоков софтуер, който при устройство с руут, но с предходна версия и налично рекавъри, веднага би могъл да се флашне именно през това рекавъри и да не се преминава през сваляне на версии и прочее.

П.п. можеш да ползваш всеки софтуер, който подлежи на последващ руут.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#80

Какво изпускам не знам. Качих последната версия на 5.1.1 .264
Root-нах се с KingRoot. Пробвам да кача рекавъри.
През twrp manager нещо не става. Пробвах и така:
C:\adb>fastboot flash recovery twrp-3.0.2-0-z3c.img
< waiting for device >   и до там.

Пробвах и този вариант..пак греда.
ползвайте този guide се получи.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#81

@nikolae, Не знам какво си се опитвал да направиш с фастбуут командата, при положение, че буутлоудъра на телефона ти е заключен, защото това касае отключен буутлоудър.
В крайна сметка стигна ли до резултат или не, че не стана много ясно?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#82

Явно там ми е бил пропуска - не знам, че fastboot е за отключен bl.
В крайна сметка всичко е ок - роот, рекавъри и т.н.

пп.
Нещо интересно, което забелязах на Z1 compact-а, който е също с 5.1.1 root, locked bl.
Когато изляза от рекавъри - reboot - system, започва да "оптимизира" приложенията, както след ъпдейт.
Това нормално ли е ?
Предполагам и на Z3 compact-a ще го прави.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#83

Така като си гледам телефона някак си съм успял да кача две рекавърито.
Едното е Philz touch (power button + Помпане volume up volume down) 
другото е twrp (button + помпане на volume down).

Нали няма никакъв проблем ако кача този фирмуер ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#84

Няма причина да не сработи при правилна инсталация.
Все пак е за твоят модел телефон.
Следвай стъпките внимателно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#85

Качи се, работи ок. Ще го връщам в мтел обаче, заради проблема с микрофона, който имам.
Дотогава се надявам да излезе 6, който да може да се рутва директно, а не от 5.1.1. рут и после ъп.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#86

Да сте попадали на някой от последните 6та версия, рутнат и коректно работещ ?
В XDA намирам само US prerooted, но май не беше от последната версия и се чудя дали да го качвам.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#87

И още един въпрос.
Гледам, че SuperSu има опция да се инсталира като системно приложение.
Ако се актуализирам до последната 23.5.A.1.291 и след инстала направя hardware reset ще запазя ли рут ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#88

Аз още се чудя как да го рутна това 6.0.1 затова не съм го сложил.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#89

@nikolae, Би могъл да обърнеш внимание на тази тема:
http://forum.xda-developers.com/z3-compa...b-t3418714
А след това и на този пост от темата, където е описана последователността за компилация . 291
http://forum.xda-developers.com/z3-compa...st68345801

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#90

Дали съм разбрал правилно. Свалям стоково ММ 6.0.1 .575, свалям този зип, екстракт, usb debug, стартирам installer
от архива и вече ще имам рекавъри, чрез което ще кача supersu ?

Аз се чудя, тъй като имам рекавъри дали мога да инсталирам директно този ром, където се иска само factory reset от рекавърито за да се инсталира.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#91

След като си с наличен руут и рекавъри, няма причина при следване на стъпките, които не са никак много, да не може да качиш към предложената прерутната версия през рекавъри.
Обикновено това е и предложението към потребителите преди появата на метод за руут, които вече са актуализирали до новата версия.
Свалят до предходна версия на Андроид,  която подлежи на руут, след инсталиране на рекавъри,  вече могат да флашнат през него и прерутнат нов софтуер.
Резултатът е, успешна актуализация на последна прерутната версия,  за която иначе до момента няма начин за руут със заключен буутлоудър.
След като си на предходна версия на Андроид,  това теб те устройва.
Метода за руут споменат чрез линковете по-горе, би могъл да послужи на потребители, които вече са на  компилация 575 или 291, без руут на устройството.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#92

Рутнах, добре работи ром-а. Струва ми се една идея
по-бавен от 5.1.1. Два пъти правих хард ресет,доста
системни апове разкарах. Струва ми се като xp срещу 7 :-)
Сега обаче май нямам рекавъри и не знам как да кача такова. Пише,че xzdual recovery не работи на 6.
Ndr utils не могат да бутнат в рекавъри.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#93

Рекавъри за Андроид 6, е само TWRP, в което единствения вариант за влизане, е след рестартиране на телефона и в момента когато диода светне зелено, натискаш бутона за намаляване на звука, диода сетва лилаво и след това трябва да те въведе в рекавъри.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#94

Да, пробвах - работи. Благодаря, не знаех за този на.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#95

Приложенията, които до версия 5.1.1 можежа да се ползват за рестартиране на телефона в рекавъри, при Андроид 6 вече не вършат работа.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#96

Оказа се че имиджа е. 570, а не 575.
Ще потърся готов 575 с рут.
Рекавъри работи по начина, който описа, благодаря

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#97

А как мога да кача. 291 рутнат?
Пише, че има стамина и батерията пак има живот.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#98

След като си с руут и рекавъри, през рекавъри флашваш готов прерутнат 291.
Предполагам го има готов там, от където си гледал за този, с който си в момента.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#99

Не можах да намеря, затова питам.
Може би ще пробвам [ROM][6.0.1|STOCK][D5803|D5833] 23.5.A.1.291 SLiMM 3.1, макар че малко се дърпам от Не стокови.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

И аз го заглеждам този ром.
Снощи си играх да връщам 5.1.1...ми постна работа Smile
Както и да е...
Бихте ли ми казали точни стъпки как да си сложа рекавъри и да флашна този слим по горе?
И друго...Нужен ли е рут или просто рекавъри се слага и как...много ми е мътно с тва Сони бе!
Дайте некви по точни стъпки...кое, къде, как?!
Трябва да ъпдейтна до 6.0 първо нали...това вече го усвоих Smile
После само рековъри или първо рут или как?

И друго много важно...
Когато се омаже хубаво оправя ли се по познатия начин с флаштул?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)