Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A5 мнения
#1

Колеги, някой вече да си е взел това телефонче? То и A3-ката гледам ваече са налични.  Като за среден клас бих казал,че изглежда много добре, а и по ревютата казват,че има доста премиум усещане (сравнение с предишните флагмани) , а мен това ме спираше до сега да си взема Самсунг. Алфата не ми допадна много цената и батерията, но на този батерията е по-голяма. A7-цата пък още не е наличен, а и там дисплея ми идва вече малко големичък, та за сега най ми допада A5, че и има интересен избор от цветове. Ще се радвам да чуя впечатления и то най-вече от батерията. В момента щукам из три, четери марки и не съм се решил още какво ново искам да пробвам. Smile))

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
Аксесоари
#2

(2015-01-25, 11:51:04)disrespectful написа:  Колеги, някой вече да си е взел това телефонче? То и A3-ката гледам ваече са налични.  Като за среден клас бих казал,че изглежда много добре, а и по ревютата казват,че има доста премиум усещане (сравнение с предишните флагмани) , а мен това ме спираше до сега да си взема Самсунг. Алфата не ми допадна много цената и батерията, но на този батерията е по-голяма. A7-цата пък още не е наличен, а и там дисплея ми идва вече малко големичък, та за сега най ми допада A5, че и има интересен избор от цветове. Ще се радвам да чуя впечатления и то най-вече от батерията. В момента щукам из три, четери марки и не съм се решил още какво ново искам да пробвам. Smile))

Колега, съжалявам, че не мога да говоря от личен опит, но все пак ще споделя мнението си. От месеци се оглеждам за ново телефонче, че моята пръчка отдавна плаче за смяна. Самсунг А3, А5 са може би първите телефони на компанията, които ми хващат окото и ме замислят дали да си купя техен телефон. Задоволява изискванията ми: 1гб+ рам, доста вътрешна памет, HD дисплей, красив дизайн. Но цената според мен е доста висока - 769 лв (това е най-ниската, която успях да намеря онлайн. Имаше и магазини, които го даваха за 900 лв Bu ). Дано мтел го пуснат на по-нормална цена с някой среден тарифен план, иначе ще се преориентирам към друг телефон. 

Иначе батерията изглежда добре, ще видим как се представя в реалното ежедневие. 

В арената вече има ревю на А3, който има същия процесор и видеоускорител с А5, а и имат същия дизайн, така че може да добием минимална представа за телефона от там Smile
Цитирай
#3

Колега в CityTel цената е добра, но ще е наличен скоро. Във Виваком го има и също е на прилична цена, особено при подновяване. А и според мен до месец, два ще е съвсем различна. Аз съм точно като теб, грабна ми окото, но на живо ще видим как е. Очаквам още по да ме зариби. Предполагам до месец, два ще е под 7 стотака свободна цена онлайн, защото сега го намирам за по 715. Плюс това Вивата го предлагат, а аз съм с безсрочен договор в момента. Ще почакам още малко за да го пробвам първо и ще драскам ако науча нещо ново или се сдобия с него.  Защото се очертава едно от най-добрите устройства в средния клас и то май с доста приятен дизайн и премиум усещане което си  е стъпка нагоре за Самсунг.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#4

(2015-01-26, 16:20:29)disrespectful написа:  Колега в CityTel цената е добра, но ще е наличен скоро. Във Виваком го има и също е на прилична цена, особено при подновяване. А и според мен до месец, два ще е съвсем различна. Аз съм точно като теб, грабна ми окото, но на живо ще видим как е. Очаквам още по да ме зариби. Предполагам до месец, два ще е под 7 стотака свободна цена онлайн, защото сега го намирам за по 715. Плюс това Вивата го предлагат, а аз съм с безсрочен договор в момента. Ще почакам още малко за да го пробвам първо и ще драскам ако науча нещо ново или се сдобия с него.  Защото се очертава едно от най-добрите устройства в средния клас и то май с доста приятен дизайн и премиум усещане което си  е стъпка нагоре за Самсунг.
Прав си ,колега. И аз карам на безсрочен от доста време и ме сърбят пръстите за ново апаратче. Но съм на мнението, че цената е неоправдано висока. За 799 лв например (което е маалко повече) може да си купя З3 компакт, който предлага доста повече. Четох, че и трите мобилни оператора ще го пуснат и се надявам да не се изхвърлят с цените. Даже се колебая дали да жертвам HD екрана на А5 за А3, ако вторият е значително по-евтин. Smile
Цитирай
#5

Аз пък съм изненадан дори, че Вивата го пускат на свободна цена (с картата вива клуб) за 671 лв.  А при най-скъпите планове пада до 429. Според мен не са се изхвърлили и то при положение,че сега излезе тела и го има на малко места. Аз се отказах от Сони заради тези стъклени панели и пискания по форумите как си ги пазят като очите,че да не се пукне нещо. Та скачам на това, което ще го взема даже по-евтино от Сонито което вече колко време е на пазара... Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#6

(2015-01-27, 09:14:32)disrespectful написа:  Аз пък съм изненадан дори, че Вивата го пускат на свободна цена (с картата вива клуб) за 671 лв.  А при най-скъпите планове пада до 429. Според мен не са се изхвърлили и то при положение,че сега излезе тела и го има на малко места. Аз се отказах от Сони заради тези стъклени панели и пискания по форумите как си ги пазят като очите,че да не се пукне нещо. Та скачам на това, което ще го взема даже по-евтино от Сонито което вече колко време е на пазара... Smile

Разбира се, просто дадох пример. Всеки си има собствени предпочитания.
Червените днес качиха А3 на сайта си и цените никак не ми харесват, да не говорим за свободната продажба от 599 лв. За А5 може да сложим 2 стотака отгоре например. Явно ще си почакам още.
А ти ако го вземеш телефона непременно драсни едно мнение, ще го следя въпреки цената Smile
Цитирай
#7

Не съм си взел още, но в Техномаркет го пробвах, белият цвят беше изложен. Много е красив и тънък. Само заради това умувам. Че съм малко като жена с тия дизайни и корпуси. Иначе колебанията ми сега са между него и Г2. Big Grin Няма ли някой вече да го е взел. Виваком активно го рекламимрат.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#8
Thumbs Up 

Здравейте от 2-3 дни съм ползвател на А5 и мога да твърдя ,че е доста приличен телефон от към софтуер и батерия.За дизайнът няма какво да се говори доста добра изработка.Като цяло няма да съжалявате ако си го закупите   Wink

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE
Цитирай
#9

Аз за това нямам съмнения, прсото ме притеснява хардуера.... гледах тестове АЛфата го бие отвсякъде, а не е кой знае колко по-скъпа. Обаче пък е с много слаба батерия и само рамката е метална.... ако все пак Вивата ми го предложат на добра цена, след няколко дена има намаления на телефоните им (отново) ще прежаля z3compact който е с много по-добър хадуер и ще взема този. Интересува ме обаче освен хубавата и изработка и премиум усещане да споделиш колко те кара батерията, при какво ползване, да направиш скрийншоти и по възможност да кажеш усещаш ли лаг, мъчи ли го тъч уиза, харудера който има справя ли се с нормалните неща, по-леките игри вървят ли перфектно и прочие. Не съм heavy user и може пък д ами свърши работа.... още не го изключвам като вариант тоя телефон! Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#10

И аз мислех ,че ще насича заради слабия процесор но за сега всичко е наред и работи доста плавно не съжалявам ,че си го закупих сега дано има актуализация и се качи на ЛОЛИПОП Smile

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE
Цитирай
#11

Аз също гледах доста клипове и дори такива които бяха специално ревюта за гейминг. Ми последните актуални игри си вървяха много добре. Работата с телефона изглеждаше без лаг на клипчетата. Колкото и слаб да е процесора все пак ще скоча от dual core на quad core и от 1 гб рам, на 2. Мисля,че няма да имам проблеми и аз. Не ме интересуват точки и бенчмаркове, стига работата е гладка и плавна с него. Утре ще се уверя и на живо, сега е още по-евтин заради отстъпките които пуснаха днес Вивата. Ще огледам него, мейзуту и може би компакта на Сони. Дано през това време споделиш нещо и за батерията въпреки,че е малко рано. Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#12

Издирвам този телефон ( А5 ) в розов цвят, предложения? 
От Самсунг споделиха, че за България няма да се предлага.
Моля помагайте, че жената направо ме побърква.
Мерси!

Samsung Galaxy S9 
Samsung Galaxy S8+
Samsung Galaxy S7
Samsung Galaxy S5
Samsung Galaxy Tab 3
Samsung Gear S 
Цитирай
#13

В техното го има май в три цвята... да не кажа в почти всички, но БЕЗ именно розовия който търсиш. Щом няма да се предлага в България, освен да търсиш по обяви в нета, ако някой е внесъл такава бройка тук. Според мен мал шанс... поне за сега...другото е да търсиш някой приятел в чужбина да ти праща... нямам идея.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#14

Здравейте,и на мен ми харесва телефончето и смятям скоро да си го взема от Виваком.Интересувам се батерията как се държи колко дена искарва
Цитирай
#15

Значи на мен телефона ми изкарва 1ден и половина като отбелязвам 3г е постоянно пуснато и си чатя доста по месинджър и вайбър оказва се добър телефон по евтин варянт на Алфата като лично аз мисля ,че разликата им е 1секунда по бързото зареждане 1секунда не мисля ,че е някакъв проблем поне за мен.

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE
Цитирай
#16

Значи след като ни омръзне да го ръчкаме много, може спокойно и 2 дни да изкарва. Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#17

А за колко време се зарежда батерията да речем от 15 до 100 че сега съм със samsung s 3 mini ve 4 часа което ми се струва прекалено много при този как е ? Сигурно ще има разлика тъй като е по висок клас

samsung S3 mini value edition ; lenovo A6000
Цитирай
#18

Здравейте. И аз в началото се колебаех между Алфа-та и А 5-тицата. Решаващо за избора ми се оказа резултатът от ето тези тестове:
Качество связи в новых смартфонах Samsung. Результаты тестов
https://hi-tech.mail.ru/news/samsung_gal...ignal.html
Цитирай
#19

(2015-02-18, 17:31:24)dtrenev написа:  Здравейте. И аз в началото се колебаех между Алфа-та и А 5-тицата. Решаващо за избора ми се оказа резултатът от ето тези тестове:
Качество связи в новых смартфонах Samsung. Результаты тестов
https://hi-tech.mail.ru/news/samsung_gal...ignal.html

Алфата ли взе в крайна сметка? И може ли кратко резюме на статията? Гугъл транслейт не става. Има до 19% по-нисък обхват заради металното тяло ли? 
Цитирай
#20

(2015-02-19, 01:00:16)nzim написа:  
(2015-02-18, 17:31:24)dtrenev написа:  Здравейте. И аз в началото се колебаех между Алфа-та и А 5-тицата. Решаващо за избора ми се оказа резултатът от ето тези тестове:
Качество связи в новых смартфонах Samsung. Результаты тестов
https://hi-tech.mail.ru/news/samsung_gal...ignal.html

Алфата ли взе в крайна сметка? И може ли кратко резюме на статията? Гугъл транслейт не става. Има до 19% по-нисък обхват заради металното тяло ли? 
Алфата взех. Конструктивно не са ги изпипали както трябва и това води до влошаване на силата на сигнала породено от металната рамка - и от Wifi и от мобилните оператори. Това пък от своя страна води до по-бързо изтощаване на батерията особенно в райони с по-слабо покритие.
Цитирай
#21

Да когато 3г и Локейшън са изключени може да издържи повече лично аз мисля че Алфата и А5 разликите им са минимални изглеждат по ч и същи начин ,но който има пари може да си вземе Алфата Wink

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE
Цитирай
#22

Днес приятелката ми се обзаведе със златист А5, очаквах да е по-муден, но работи много добре. Пъргав, сложили са някой елементи от 5.0 Lollipop (примерно за Recent Apps, бял Dialer, Settings). За издръжливост на батерията, ще пиша след седмица.

Като цяло приятен телефон, и с договора го взе за 430лв, което е супер цена.
Цитирай
#23

Супер, аз чакам за златистия цвят, искам да го видя на живо... играх си само с тъмния. Докато се случи може да разбера и батерията как е. Да й е честит! Smile) Цената е трепач.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#24

Ако е от оператор, настоявай да потърсят, понеже тук в Габрово, в единия офис на свиваком ме баламосваха, че цялата партида били само бели, и не се знаело кога и какви ще заредят, а в другия офис имаше и 4те цвята.

С желание от тяхна страна, ако нямат даден цвят в магазина, могат да звънят по другите си магазини, и да изтеглят от тях бройка с нужния цвят.
Цитирай
#25

Малко ще ми е тъпо да настоявам за златистия, а после да не ми хареса, но ще го направя. Реша ли да го купувам, ще. Благодаря ти за инфото.  В Търново/Горна все някъде ще го имаSmile  Angel

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)