Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с wi fi
#1

 
  Здравейте! Проблема е следния - на работа имаме свободно wi fi. Но понякога не мога да се свържа. Първоначално ме информира че има мрежа и силен сигнал. Правя опит да се свържа, получавам ip адрес, мисли, информира ме че съм записан, след което прекъсва връзката поради слаб сигнал??!? И всичко почва отначало. И тъй през цялото време получавам Ip адрес. Същия проблем и при друг колега със самсунг тренд. И това докато други колеги с други марки телефони си гледат най-спокойно клипове и телевизия. А ние получаваме ip адрес.... и дисконект поради слаба връзка... и после - сила на сигнала - силен! Тръгват си колегите викам си сигурно вземат целия трафик, ама ние си получаваме адреса и това е. В къщи нямам такива проблеми, на други места също нямам спомен. Освен това и на работа по принцип си ползвам нета, понякога единия самсунг се свързва, а другия не може, просто сякаш телефоните откачат. Пробвахме с всякакви рестарти и нищо. Имате ли идеи?
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Щом на други места се свързвате,значи проблема е от настройките на рутера.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#3

Има някой рутери към които не могат да се вържат всякакви устройства, или се връзват но след десетия опит.

NOKIA 1208 ТОВА Е ТЕЛЕФОНА !!! 
Цитирай
#4

Различните телефони  имат различни антени и там, където един успява да направи връзка, друг може да не успее. У нас го имам този казус. Най-добре, ако можеш се доближи непосредствено до рутера и ако се закачаш без проблем, значи че причината е била слабия сигнал.
Или използвай това приложение  https://play.google.com/store/apps/detai...i.analyzer , за да видиш реално силата на сигнала, на кой канал работи рутера и др.
Цитирай
#5

Вижте, обикновенно се свързвам и сигнала е доста силен. Проблема е от няколко дни. Проявявал се е и друг път. Днес извикахме друг колега със същия телефон като моя и той се свърза веднага. Без никакъв проблем. А ние отново през цялото време получаваме ip-та! Отваряме менюто на wi fi настройки -> допълнителни -> и най отдолу има ip адрес. При колегата има изписани цифри, при мен има надпис ''необозначен *" или нещо такова.
Мисля че е от настройки на телефона, или някое приложение... не знам, не разбирам, но рутера е последното в което се съмнявам. Относно програмката от горния пост - имам я и според нея днес сигнала е беше -55dbm, сигнала е по-силен от този у дома.
Цитирай
#6

Щом навсякъде другаде се свързваш,пак ти казвам проблема е от рутера.На телефона няма каква настройка да направиш,намираш wifi-то,имаш сигнал и получаваш ip адреса и си до там.В къщи имах същия проблем,събираме се, 5 телефона се свързват с безжичния ми нет,,а приятелката ми с нов смартфон и не иска,а през деня се е свързвала с няколко безжични мрежи.Трябваше да пипна настройките на рутера,някакви канали се сменяха и всичко се оправи.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#7

Значи слабия сигнал отпада като вариант. Както е казал колегата, остава да се видят настройките на рутера. С програмата можете да следите няколко дни или седмици дали се сменя канала на който работи или стои един и същ винаги. И дали проблема се появява когато рутера работи на определен канал. Но ако проблема е в канала, колегата ти със същият телефон не би трябвало да може да се свърже, а той се е свързал. Така че може да не е канала.
 
Ако имате достъп до рутера може да го изключите от контакта и пак да го включите. Ако е накоя евтина сапунерка е възможно просто да се бъгва от време на  време.
Мрежата е отключена, така ли?
Цитирай
#8

"Обществено" WiFi когато ти е основен източник на интернет естествено, че ще следиш за добър нет. Това какво означава, аз ако съм там и виждам, че всички се свързват и аз като си пусна YouTube примерно и ми засича, ще ми дойде на акъла следния въпрос "Аз не може ли да им огранича достъпа по някакъв начин  Albert " ... и хоп  Idea  раждам идея.

1) Влизам в настройките на рутъра и ограничавам IP адреси.

2) Пускам WiFi kill >> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1282900


И подобни >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1073637


Надявам се разбра в каква посока бия...не искам да изглежда, че правя урок как се правят подобни мръсотийки...

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#9

От модела на тел-а ще ти кажат, а всъщност са ти оограничили достъпа&направо двамата нямате достъп, а това ти излиза лъжовно уж че си свързан!.
Цитирай
#10

Става въпрос за помещение в службата, което се ползва за столова и за почивка. Пушенето там не е разрешено и поради тази причина се събираме доволно малко хора - рядко сме повече от 3-ма 4-ма, нет има за всички. А и се знаем от години. Вероятността за саботаж ми се вижда нищожна. Случвало ми се е да бъда сам и пак не мога да се свържа.
Какво значи да са ми ограничили достъпа? Имаме 2 мрежи - едната е свободна за всички, другата е защитена с парола.
Да речем че бих могъл да говоря с човек, който има достъп до рутера - какво може да се направи по въпроса?
Цитирай
#11

По принцип имаш достъп и ти, щом знаеш паролата. Ако не можеш да се свържеш както казваш, а и си имате доверие накарай някой друг да влезе в профила на рутъра и виж за ограничение или променете защитата или канала. Виж от Настройки на WiFi на твоя телефона дали е активирано Лоши връзки. А иначе ето подобни решения >>


Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#12

Рутера не ти раздава IP адрес. Причината може да е във всяко от изброените работи по-горе. Можеш да си въведеш статичен ip адрес в телефона за съответната мрежа. За целта трябва да знаеш ip-то на рутера.

Отиваш в wifi настрйките на телефона >> задържаш върху името на мрежата >>  промяна на мрежа >> показване на разширени опции >> Настройки за IP - избираш статични >>

1. За шлюз пишеш ip-то на рутера (примерно 192.168.0.1). 

2. За DNS също слагаш адреса на рутера.

3. дължина на мрежов префикс - 24

4. За ip адрес слагаш някой от същата мрежа. Например ако рутера е 192.168.0.1 на телефона слагаш някой от крайните адреси на мрежата(прдполагаме че са свободни), да речем 192.168.0.250 или 192.168.0.251 или друго. Последното възможно е 192.168.0.254

Ако адреса на рутера е 192.168.1.1 на телефона слагаш 192.168.1.250
Ако адреса на рутера е 192.168.10.1 тогава на телефона слагаш 192.168.10.250 и т. н.


Най-добре да се влезе в рутера и да се видят какви са настройките на WIFI  и на DHCP сървъра. Тогава ще може да се каже нещо по-конкретно.
Цитирай
#13

Ако администратора на рутера е ограничил броя на ip-тата, които ще се раздават и, ако ги е обвързал и с определени MAC адреси, то каквито и статични адреси да си настройва колегата няма да се върже с рутера. Без значение колко "free" е тоз wi fi дето ползват на работа.
Цитирай
#14

Другия вариант е да си смениш Mac адреса , по точно да копираш на някой колега, който се свързва без проблем и да си го направиш като неговия. Така рутъра, ще го излъжеш >> https://play.google.com/store/apps/detai...nger&hl=bg или ако искаш ръчно >> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2286440

Адреса се гледа в Настройки >> За устройството >> Състояние

Като се иска рутнато устройство разбира се Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#15

(2015-01-28, 21:32:09)kikov написа:  Ако администратора на рутера е ограничил броя на ip-тата, които ще се раздават и, ако ги е обвързал и с определени MAC адреси, то каквито и статични адреси да си настройва колегата няма да се върже с рутера. Без значение колко "free" е тоз wi fi дето ползват на работа.

Така е, но ние не знаем какви са настройките и затова налучкваме.
Идеята ми беше, че DHCP сървъра на рутера може да раздава само няклко ip-та и да не са останали свободни. Особено ако ги раздава за по-дълъг период. Има хора, които по цял ден си държат wifi връзката включена и като минат покрай някоя отключена мрежа се закачат без да има нужда. По този начин резервират един ip адрес за толкова време за колкото им го дава dhcp сървъра на рутера. Да речем, че  ip адреса се раздава за 24 часа. Влиза някой в стаята, получава ip и си заминава. Но след като си замине, този ip адрес не се освобождава докато не изтекат 24-те часа.
Вече, ако има филтриране по MAC адрес ще трябва да се сменя MAC адреса, както е казал колегата в горното мнение.
Цитирай
#16

Да, най-удачно е пробата със смяна на MAC с такъв, който успява да се свърже без проблем. Другото наистина е гадаене, налучкване и т.н., което така или иначе, едва ли ще доведе до успех.


П.С. : Ако има филтър по МАС, колкото и хора да влязат в стаята няма да вземат ип, ако няма съвпадение по МАС.
Цитирай
#17

Благодаря на всички, проблема се изясни. Когато рутера е на 5 канал нямам връзка.
Искам да попитам мога ли да защитя собственото си wi fi от атаки? Освен с парола. Понякога wi fi у дома е ужасно бавно, докато кабелния нет си върви много добре.
Цитирай
#18

Днес отново проблеми с нета у дома. Имам една програмка на тел и като сканирам виждам че има вързани 6 устройства, а моите са общо 5 с рутера. Има ли начин да защитя личната си мрежа?
Цитирай
#19

На първо време си смени паролата на wifi мрежата и използвай WPA2 криптиране. Сложи дълга парола поне 9-10 символа и използвай малки, големи букви и цифри(може и специални знаци), например: iOG;eZ8lC
Не слагай парола само от цифри, имена на жени, деца, любими отбори, рождени дата и други подобни.
Също може да смениш паролата с която се влиза в настройките на рутера. Защото, ако е по подразбиране или някоя елементарна, може някой комшия, който е в същата мрежа да влезе и да види паролата на wifi мрежата.

Както сме писали по-горе, може да филтрираш достъпа и по MAC адрес.
Цитирай
#20

Здравейте, CORE 2 едносимов при мен има проблем с обхвата на WIFI сигнала като се отдалеча на 5-6 метра от рутера и телефона губи обхват,пробвах със същия телефон на приятел при него и на 10м.си е почти пълен,телефона е на 5 дни гаранционен и от първия ден ми направи впечатление този проблем просто исках да се уверя при друг как е, и се чудя дали да го не нося за ремонт.

Xiaomi Mi 11 Ultra 12GB
Цитирай
#21

Умна Мрежа включена ли е? Да не е от настройките рутъра проблема...как е нагласен на b/g/n или друго?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#22

Не е включена умна мрежа,рутера е на бг,току що му инсталирах на тела най-новата версия от Самсунг,проблема остава,имам още 3 телефона и таблет и хващат от 20-30 метра,може ли да е хардуерен проблема.

Xiaomi Mi 11 Ultra 12GB
Цитирай
#23

Май на там вървят нещата Smile а ресет прави ли? Пост 11 от тази тема спойлера погледна ли го.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#24

(2015-06-21, 23:04:20)rado__8 написа:  Май на там вървят нещата Smile а ресет прави ли? Пост 11 от тази тема спойлера погледна ли го.

Правих ресет и всичко което прочетох в темите,утре ще го нося да го видят.

Xiaomi Mi 11 Ultra 12GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)