Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] CyanogenMOD 6(Android2.2) инсталация и пр.

logmax написа:За оверклок най добре и лесно през Open Recovery. А иначе изтегли си от маркета Milestone Overclock но внимавай какви стойности задаваш. Имай в предвид че стойностите на напрежение към процесора по дефаут на програмата са доста високи. Гледай да не излизаш от границите на 56-60 vsl
Ако някой иска да редактира overclock-a (/system/etc/init.d/10overclock) искам това да въведа но къде се намира,в коя папка да го търся?
Цитирай
Аксесоари

За да видиш тази папка ти трябват 2 неща ROOT със Super User който най вероятно вече имаш и една пробрамка rootexplorer която може да я намериш от ТУК след стартирането и ще видиш въпросната папка System после в нея и etc и т.н .

Цитирай

Здравейте, от 3 дена вече съм с CM6, но след първоначалната еуфория, която ме обвзе, последва силно разочарование. В момента съм готов да си върна всичко по старому. Много ми цикли, все едно процесора ми работи на 100 Mhz... Отворя ли повече от 1 приложение и всичко се скапва, натискането на бутон ми го приема като команда след 2-3 секунди, а понякога дори не иска да го приеме. След което излиза Force Close и така до следващото забиване :/
Цитирай

хм ... направи ли всичко по стъпките както е описано .... 3-е wipe направи ли ги след инсталацията...и аз преди седмица бях на стоковоя.. но като сложих цм 6 съм мн доволен от бързината на телефона...

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай

Само 1 път направих wipe. Да взема сега да направя 3 пъти, без да флашвам, пък да видим какво ще излезе
Цитирай

възможно е и да имав някое приложение което да прави този проблем.. или просто изкл телефона изкарай батерията за 10 мин сложи я и пак го вкл..

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай

искам да попитам откаде се прави 56 vsel за процесора .. гледам че повечето така сте го настроили..

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай

Nekulturen написа:искам да попитам откаде се прави 56 vsel за процесора .. гледам че повечето така сте го настроили..
Цитат:Ако някой иска да редактира overclock-a (/system/etc/init.d/10overclock)

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай

ок а каква е разликата от 56 и 62 ..

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай

Разликата е че харчи повече ток. Процесора става по стабилен но е възмжно да прегрее и изгори от по големи стойности. Гледай над 60 да не вдигаш. Съответно батерията ще се хаби от по бързо де то се подразбира.

Цитирай

ок мерси.. искам и да попитам.. значи по принцип ще си вземам нова сд карта по висок клас ... какво трябва да направя за да си запазя всичко от старата и да не инсталирам нищо наново кернели програми и така нататак.. става ли просто да се копира всичко от старата карта и да се сложи на новата.. всичко наред ли ще е пак...

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай

Аз като вляза през роот експлоръра и стигна до въпросния файл ми дава, че е read only...
Уж съм рутирал, идея какво да правя?
Цитирай

На rootexplorera горе има едно малко бяло бутонче на него пише "Mount R/W" натисни го веднъж и опитай пак Smile

Цитирай

някой хвърли един 10overclock 1гхз за CM6 последната версия, но не тея които са от Опенрикаварито ?

< Motorola Milestone CM7 2.3.5 @1GHz>< SGTab 7 BOCA RC1 CM7.2 @1.4GHz>< SGNote @1.6DGHz 4lph4 n3v3r d135 v1.6 Final AbyssNote 3.3>
Цитирай

Имам следния проблем със ЦМ6 съм до сега не ми правеше никакви проблеми,но преди няколко дена се пробвах да инсталирам няколко приложения от андроид маркета ми дава download unsucsessful моля за съдействие.И искам да питам да си карам ли с ЦМ6 или директно да слагам 7цата понеже до момента с ЦМ6 не ми прави проблеми и съм много доволен!
Цитирай

Аз реших проблема с download unsucsessful като изтрих абсолютно всичкият CASH на всички приложения на Google - мисля, че са около 7-8, след което рестартирах телефона и ВОАЛА! Вече можех да свалям от маркета, а цяла седмица си блъсках главата какво става Smile
Цитирай

Колеги сложих последния ъпдейт и като отворя vbox7.com ми изписва, че не съм активирал "cookies" пробвах и с друг браузер пак същото... cookies са ми активирани, но сайта си повтаря същото... с youtube (desctop версията няма грижи), някой с цм6 да има същия проблем?

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай

Проблема се появява на много места и на различни у-ва виж тука мисля че ще ти е полезно. Виж пробвай да го отвориш през Wifi защото понякога през мобилния нет се бъгва и крещи това за кукитата.

Цитирай

logmax написа:Проблема се появява на много места и на различни у-ва виж тука мисля че ще ти е полезно. Виж пробвай да го отвориш през Wifi защото понякога през мобилния нет се бъгва и крещи това за кукитата.

Сега го мъча през wi-fi то ама нещо неще :angry: а този номер който е описал колегата нещо не ми се получава :O

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай

petyo.tsanov написа:
logmax написа:Проблема се появява на много места и на различни у-ва виж тука мисля че ще ти е полезно. Виж пробвай да го отвориш през Wifi защото понякога през мобилния нет се бъгва и крещи това за кукитата.

Сега го мъча през wi-fi то ама нещо неще :angry: а този номер който е описал колегата нещо не ми се получава :O

https://www.androidbg.com/forum/post200537.html#p200537

така се оправи :cheers:

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай

Някой срещал ли е следният проблем. При запис на видео клип първоначално изсича на всеки кажи речи 7-8 секунди. Т.е записа зацепва за 1 секунда и пак продължава. Това е на първият клип. На вторият зацепва на да речем всеки 15 секунди, а третия вече е окей и не зацепва изобщо. Това след всеки рестарт на телефона трябва да снимам два клипа по 30-тина секунди, за да може тертия вече да няма проблеми. Форматирах картата с памет, пробвах да сменя паметта, на която да записва с тази на телефона, но същата работа. Да речеш, че нямам RAM, но не е така - има си свободна. :unknw:
Цитирай

Разбрах какъв е проблема с видео записа, след като си качих CM 7. Проблемът е там, че на CM6 камерата е настроена да записва видео на High на 7 000 kbps. При CM 7 са намалили на 5 000 и няма насичания, което не може да се каже за клиповете на CM6, където трябва да зададеш Medium , за да записва на 3 000 kbps и да няма насичане на картината (скипване на кадри).
Ако някой знае кои файлове отговарят за качеството на видео записа и ако могат да се редактират ще е супер.
Цитирай

линковете не работят..............?

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)