Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z3 (D66xx)

@Galaxyhopper, Всъщност ако си със стоков софтуер и опцията е активирана, иконата трябва да седи в статус бара по подразбиране.
Премахването и по принцип бе желание на някои потребители например, които са с кръстъм софтуер и руут права и разработчика на съответния софтуер или те самите, променят стойност за това в съответен файл, build.prop
ro.nfc.icon.enable=false
От False на True
При теб вероятно има друга причина, след като не се появява при активиране, а разбирам в момента си без руут права.
За информация, в Настройки / Дисплей / Системни икони, иконата я няма като възможност за избор, но това не е причина да не се показва в статус бара при активен NFC.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари

Ами не знам защо е така. Преди се появяваше. Флашнах нещо (не засякох кой къстъм беше и изчезна иконата..). Опцията си работи, но просто не се появява иконата нито там, нито в дисплей->системни икони. Бях се зачел преди, че трябва с руут да се оправи (и то точно в тоя build.prop, за който говориш). На 6.0.1 нямаше икона (стоков), сега и на 4.4.4 стоков няма икона. Отделно забелязах, че при всеки флаш по подразбиране "звукът при пълно заредена батерия" е изключен и винаги след флаш я активирам..
Ако някой познава Божигол - иконата, да вземе да попита как се оправят иконите Big Grin
Цитирай

След флашване на последна версия фирмуер google play store не работи! Какво трябва да се направи? Влиза си в стора, но не download-ва нищо. Зацикля си на едно място и не индикира за download. Моля помагайте! Благодаря в аванс.
Цитирай

@potrebitel_666, Изчисти данни и кеш на приложението и погледни дали ще има резултат.
Настройки/ Приложения / Google Play Store/ кликваш на него / след това на Съхранение / Изтрий данни и кеш.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Sad 

Здравейте, от тази сутрин имам проблем с телефона си Sony Xperia Z3 . Като си включа слушалките и натисна копчето за звук и ми изписва " системата ПИ спря" и след това телефона ми блокира . Изключени са ми всички актуализации, четох много за проблема трих приложения ,рестартирах ,обновявах и вече не знам какво да правя! 
Моля, помогнете ! Bu
Цитирай

@ПламенаПръвчева, Опита ли с деинсталиране на актуализацията на Приложението Google за връщане към предходната версия?
Изключи автоматичната актуализация и следи за резултат.
Ако не, Вариант в да си запишеш важните неща за теб, синхронизирай си контактите с Гугъл акаунт и премини към връщане на фабрични настройки.
Не обновяваш нищо от Плей Стор и отново следиш за резултат.
В последствие актуализираш всичко различно от Гугъл приложения, за да видиш дали ще се повтори отново.
Лошото в случая е, че ще се наложат нови настройки и синхронизиране на телефона с акаунтите след връщането към фабрични Настройки.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Някой ползвал ли е функцията VoLTE?
Цитирай

Здравейте, някой би ли споделил как да си активирам времето под часовника на заключен екран? Това се получава само със стилния калъф, който го имам.
Активирал съм мобилните данни, местоположение (пестене на батерия), авто синхронизация, но не се появява.
П.П оправих го. Лошото е, че не е точно времето..
Цитирай

Здравейте от няколко дни имам телефона прави ми впечатление че батерията пада бързо при сериозно ръкав и видеоразговор,при вас как е положението с батерията?гледам че има и вградена навигация гармин-навигон някой може ли да каже повече за нея?
Цитирай

Съвсем нормално е да си пада батерията бързо. Ползваш интернет, камера (хардуер - взима си много), приложение за да осъществиш видеоразговора и ако си с авто яркост, което е доста вероятно (хубава опция си е) е съвсем нормално да пада батерията бързо.
Единствената навигация, която ползвам е Google maps. Тая Гармин съм я изтрил. Мисля, че е по-удобна за ползване другата.
Батерията държи много, ако не ползваш адаптивната яркост, някои други сензори (например за интелигентно гледане - екрана остава включен) не ползваш синхронизации и постоянно мобилен интернет. Тогава можеш да изкараш над 7 часа екран с един заряд, за един ден. Но какъв е смисъла да имаш смартфон, ако не му пуснеш всичко?
Ползвай го както намериш за добре. Батериите на Сони не са проблемни, така че няма да имаш проблеми, ако го зареждаш по-често.
Така или иначе няма да ползваш вечно тоя телефон, все някога ще ти хареса някой друг и тоя ще ти омръзне Smile
Цитирай

(2017-06-22, 15:05:51)galaxyhopper написа:  Съвсем нормално е да си пада батерията бързо. Ползваш интернет, камера (хардуер - взима си много), приложение за да осъществиш видеоразговора и ако си с авто яркост, което е доста вероятно (хубава опция си е) е съвсем нормално да пада батерията бързо.
Единствената навигация, която ползвам е Google maps. Тая Гармин съм я изтрил. Мисля, че е по-удобна за ползване другата.
Батерията държи много, ако не ползваш адаптивната яркост, някои други сензори (например за интелигентно гледане - екрана остава включен) не ползваш синхронизации и постоянно мобилен интернет. Тогава можеш да изкараш над 7 часа екран с един заряд, за един ден. Но какъв е смисъла да имаш смартфон, ако не му пуснеш всичко?
Ползвай го както намериш за добре. Батериите на Сони не са проблемни, така че няма да имаш проблеми, ако го зареждаш по-често.
Така или иначе няма да ползваш вечно тоя телефон, все някога ще ти хареса някой друг и тоя ще ти омръзне Smile
Така е, предишния ми беше Леново к3 нот и държеше повече а същите показатели имаше затова ме усъмни че пада бързо, харесва ми телефона доста бърз, хвалят и камерата ще я пробвам скоро, ще го зареждам и по често и една външна батерия ще взема за всеки случай. Но от леново е много по добър
Цитирай

Също зависи и от андроид версията. Наистина при 4.4.4 и при 5.0.1 се държи страшно добре батерията както при заключен екран, така и при ползване. Можеш да експериментираш, но според мен тея версии са най-пестиливите от към батерия. При 6.0.1 с greenify и руут бива, докато другите и без руут и greenify са доста добри.
Телефонът си е страшно хубав, все пак е идол на новите телефно. Замисли се, че всички почнаха да ги правят водни и стъклени.
Мисля, че е напълно нормално батерията да те издържи около ден и половина с малко повече натоварване. Без натоварване си издържа около 3-4 дни, но при положение, че си зает. Ако не - изкушението е голямо да не се поразровиш из телефона.
Камерата не е кой знае какво от към детайли, поне на мен нещо не ми харесва (може би, защото повечето снимки, които правя не са в идеално осветление). Но като цяло е ок и за обработка снимките имат добра основа. Има готин автофокус, който става понякога и на хора. На мен ми направи впечатление, че предните модели снимат доста по-добре от този, което е странно. Снимките са доста по-наситени.

Две неща мога да ти гарантирам и те са, че телефонът ти няма да стане бавен с времето и батерията няма да деградира или поне аз за почти 2 г не съм усетил деградация, а телефонът ми е втора ръка и отива към 3-тата година.
Цитирай

За навигацията Гармин Навигон някой ще каже ли нещо?Картите когато ги тегля пише че са последните има ги и камерите?
Иначе още щом го включих си изтегли последните актуализации мисля Андройд 6?
Цитирай

Ако си с андроид 5, може да си сложиш гармин.

Изпратено от моят F8331 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здр някой има ли идея защо като сложа слушалките отсреща ме чуват много тихо и като ги сложа звука ми се намаля на минимум?
Цитирай

Ползвам телефона вече 3 седмици някъде доволен съм с изключение на много слабата бтерия,за 30 Мин видео разговор от 60% падна на 30% а преди малко за 5 Мин ми падна от 15 %на 6% при включен режим стамина някой да сподели дали вашите батерии са толкова слаби,направо съм разочарован от батерията.
Цитирай

Здравейте днес забелязах странно трепетене на дисплея в горните ъгли,това беше за около 10 мин в един магазин бях,после като се прибера прибера го нямаше,някой имал ли е подобен проблем?
Цитирай

Здравейте, търсих но не успях да намеря точна имформация. Каква е разликата от xperia z3 d6653-d6603. С андроид 6.0.1 съм, не ми дава в xperia companion да си поправя софтуера, незнам дали е заради модела с d6603 съм. Камерата при по слаба светлина е в лилави точици, usb otg не работи, а на xperia z работеше без проблем. Които може да помага как да оправя отг и как да преинсталирам софтуера, защоти се съмнявам в софтуерен бъг, благодаря предварително.

Колата вози тялото, а мотора душата.   Honda CBR 600
Цитирай

@Kartof4et0o0o0o, Обоснови се какво имаш в предвид с това, че Xperia Companion не ти дава да поправиш софтуера?
Има ли някаква индикация за грешка преди, по време или след опита за преинсталиране на софтуера?
Иначе модела, който в случая при теб е D6603, няма нищо общо с невъзможността за преинсталиране / поправка на софтуера.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте, от няколко дни съм с Z3+. Проблемът е следният: когато говоря, чувам добре, а от другата страна ме чуват много зле (чуват се странични шумове, гъгнене, промяна на гласа, а аз си чувам моя глас). Версията на Андроид е 5.02. Пробвах в опцията с диагностика микрофона и тн и се чуваше добре на записа. Някакви идеи дали е софтуерно или е друг проблемът?
Цитирай

@dudas, За да се редуцират възможните причини, следва да се премине през фабрични настройки, също и през преинсталиране на софтуера с програмата Xperia Companion, която от своя страна при наличие на по-нова версия за твоят модел телефон, ще инсталира него.
Едва тогава ще се поизясни естеството на проблема, софтуер или хардуер.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2017-09-11, 05:19:26)Monipeev написа:  @dudas, За да се редуцират възможните причини,  следва да се премине през фабрични настройки,  също и през преинсталиране на софтуера с програмата Xperia Companion,  която от своя страна при наличие на по-нова версия за твоят модел телефон,  ще инсталира него.
Едва тогава ще се поизясни естеството на проблема,  софтуер или хардуер.
Направих фабричните настройки и пак си е така. Имам я инсталирана тази програма на компа и ми изписа, че не може да бъде инсталирана по-нова версия, тоест че няма налични актуализации.
Цитирай

@dudas, Независимо, че нямаш наличен по-нов софтуер за модела ти, не пречи да преинсталираш софтуера и да провериш след това за проблема.
Разбира се ще са необходими отново въвеждане на всички настройки в телефона ти.
Запази си контактите и всичко важно за теб.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2017-09-11, 05:39:57)Monipeev написа:  @dudas, Независимо,  че нямаш наличен по-нов софтуер за модела ти, не пречи да преинсталираш софтуера и да провериш след това за проблема.  
Разбира се ще са необходими отново въвеждане на всички настройки в телефона ти.
Запази си контактите и всичко важно за теб.

Днес ще го нося в един сервиз, че там, откъдето го взех, са гола вода. А, това, че съм със стъклен протектор, дали може да оказва влияние?
Цитирай

Те ще направят именно това преинсталиране на софтуера.
По въпроса за протектора, ако е за модела, залепен добре и има необходимите прорези на него за слушалката и микрофона, бих се учудуил да оказва такова влияние.
Аз също, а и не само аз, съм със стъклен протектор, което до момента не е било проблем и не съм попадал на мнение с такъв проблем от протектор.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)