Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z3 (D66xx)

Здравейте,дисплея спря да реагира в средата,там където най често го почукваме за събуждане,колко ли ще струва ремонта,смяна ли се налага?

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
Аксесоари

@vladovm, Преди да мислиш за ремонт, може да провериш все пак какъв е резултата в сервизно меню, като набереш *#*#7378423#*#* на клавиатурата за телефонни номера и преминеш през тест менюто за сензора на дисплея.
Също така би могъл да преинсталираш софтуера с Xperia Companion (запазваш аи всичко важно от телефона преди това) и отново да провериш за положителен резултат. Ако и тогава няма ефект, остава сервиза, който проблем от своя страна, трябва да се поеме гаранционно при липса на допълнителни външни дефекти, стига устройството да има такава, но вероятно няма, след като се интересуваш за цена.
Ориентировъчно потърсих цени за комплект дисплей и сензора за допир(тъч), тъй като при тези модели са прилепени в един модул и цената е около 150 лева и нагоре.
Още поне около 40 лева и нагоре за монтиране, а вероятно и повече, поради допълнителни манипулации и лепенки около отваряне и затваряне и цената за ремонт ще доближи цената за втора употреба на модела.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Благодаря за отговора,жена ми го ползва,след няколко дни ще се прибера и ще го погледна.

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай

Направих теста но за съжаление 1см от дисплея по средата не реагира,носен е постоянно с калъф.Преинсталацията май няма да помогне на хардуерен проблем да пробвам или да чакам да паднат цените...

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай

Няма да има голям смисъл от преинсталация, но може да пробваш.

Кои цени чакаш да паднат? Телефона е вече достатъчно стар, за да са му паднали вече всякакви чаркалъци до всякакъв минимум.
Цитирай

Здравейте,как се увеличава размера на шрифта на смс-ите,недовиждам вече...

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай

@vladovm, На стоковото приложение за смс, няма отделна опция. Възможно е някое инсталирано допълнително приложение да има към себе си подобна екстра.
Вариант, ако разбира се вече не си преминал през тази настройка, е да увеличиш навсякъде шрифта през Настройки / Дисплей / Шрифт, което да се отрази и на текстовите съобщения.
Мисля, че трябва да имаш 4 варианта, от които да избереш подходящия за теб.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте, след ремонт, причината за който беше отлепен екран и намокрен телефон, сим картата има само две чертички обхват и то за окло 20-25 мин.след което телефонът не я разчита. Въпросът ми е поправим ли е бъгът и ако да къде да ходя в сервиза пак или при телефонния оператор?
Цитирай

Бих предложил да се обърнеш отново към сервиза, още повече, че забелязваш този проблем след ремонт на устройството.
Иначе може да сложиш временно друга сим карта, било то на същия оператор и да видиш дали има разлика в обхвата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Няма такива идиоти като тези от Сони , това ще ми е последния телефон закупен от тях.
Точно преди една година смених дисплея на моя Z3 Dual заради жълто петно и вчера вечерта изненада отново жълто петно на друго място.
Цитирай

Кое му е идиотското? Че са ти сменили дисплея или че ти се е появило петно?
И в двете не виждам логика!
Цитирай

Ми смениха ми дисплея с нов в сервиза на сони. Идиотското е че и новия е също толкова калпав, не можа да изкара и една година и по него отново изби петно.
Цитирай
Photo 

Здравейте,

по-напред в темата бях писала за същия проблем, но този път не успявам да го разреша тъй като предният път проблемът се разреши след деинсталиране на приложението clean master, а сега въобще нямам такова приложение просто телефонът ми беше на ремонт заради неразчитане на сим карта и след като ми го върнаха каквото и да искам да направя било то да споделя файл във фейсбук или пък да отворя снимка в албума или нещо др. ми излиза следното съобщение:
Открито е екранно наслагване, за да промените настройката за това разрешение първо трябва да изключите екранното наслагване от настройки -> приложения. Изключвах и включвах всичко , дори използвах sony companion за reset и отново същото съобщение излиза, някой може ли да ми помогне как да го разреша ?
Цитирай

donleone
Възможно е да има на самия стъклен протектор, ако ползвате такъв. За мен бе странно, но на един приятел постоянно му излизат жълти петна (но на протектора) от някакви ментета, докато не се уверих с очите си.

sonyxperiaz3
И аз се сблъсквам с този проблем, който е много дразнещ. Когато ми се случи това почвам избирателно да махам отметки на приложенията докато не се оправи. Мисля че и на Самсугна ми се е получавало това.
Цитирай

За съжаление не е на протектора а си е на екрана , същото жълто петно само че от другата страна на рамката този път.
Явно всичките им екрани са калпави ,защото чета че масово хората се оплакват от това пожълтяване дори и на по нови модели от моя.
Цитирай

Имам пряко наблюдение на 4 Sony Z3 (моят, на приятелката ми, на братчеда и на един приятел). На нито един не е имало жълти петна. На два от тях им се разлепиха дисплеите в крайщата.
Кофти работа...
Най-евтино излиза да си го оправите сам (ако няма гаранция) . Но ако ще го ползвоте още година и половина ,2 макс - няма смисъл да се занимавате.
Цитирай

Има ли начин да включа анимациите при включена Стамина? Говорим за възможност с руут..
Цитирай

Моят го подарих на жената,тя го ползва 2месеца и го изпусна,дисплея угасна и не светна повече,продадох го за части и повече Сони няма да погледна,сега съм със Сияоми редми ноут 4х и съм супер доволен!

Huawei P Smart Pro
Цитирай

Жената си изпусна Z2 на асфалта и има само лека жулка на корпуса, работи като животно телефона. Ще купувам само Сони цял живот!
Цитирай

@ neron81
Не че нещо, но сравняваш телефони от среден и висок клас. Дори вероятно имат един и същ резултат в antutu, а има 3 години разлика..

@ ddqnov
Моят Z3 го изтървах на павета седмица след като си го купих. Има само малка вдлъбнатина в единия ъгъл и само това. Стъклата са здрави, още е воден, всичко е точно Big Grin
Аз не знам дали ще си купувам Сони цял живот, но не бих се замислил, ако не става топли, бяха с малко по-високо качество в изработката. За сега само това ме спира.

Да ви питам - ползвали ли сте станция за зареждане? Омръзнаха ми тия кабели всеки ден да ги прибирам..
Цитирай

Беше иронично мнението ми, провокирано от вещото заключение на neron81.

Няма да е цял живот, защото още година-две и ще спрат производството на смартфони много фирми. Прекалено е голям пазарния дял на Apple, Samsung и Huawei, факт е, че сега навлиза и Xiaomi много стабилно поради ниските си цени и на пръв поглед завършен качествен продукт (но не е). Lenovo се издъниха (те са и големи боклуци отвсякъде, просто китаеца успешно съсипва брандове изграждани с години труд).

Разходите са огромни - за производство, патенти и поддръжка (сервизиране и разработване на софтуер). Колкото и големи да са фирмите, споменатите по-горе четири производителя им ограничават финансовите приходите. Към момента са на ниво колкото да ги има в този бранш, без значение дали са на минимална печалба или загуба.

Конкретно за Сони - те искат от потребителя да си троши джоба от покупки на всеки 6 месеца. Спряха да правят лаптопи, после електронни четци за книги, след това и таблети. Телефоните се ползват яко нон-стоп и варианта да бъдат потрошени е голям и хората по-често купуват нов. Единствено на това отдавам задържането им в този сектор.

Относно темата на раздела - не, не съм ползвал станция, моя съвет е да си ъпгрейднете телефона с по-нов. : ) Новите чипове са доста енерго-ефективни и живота на батерията е значително по-дълъг.
Цитирай

Няма смисъл от ъпгрейтване. И със s7 edge и със Z3 живота на батерията ми е точно 18 часа.. 
Даже стендбая на Сонито е доста по-добър, така че не винаги по-новото е по-добро от към батерия (за другите неща няма спор). 
Да вземем един S8 или G6. Правят екран колкото Z2, Z3..
Но отдавна съм спрял да гледам батерията като основен фактор в даден телефон. Просто ми дотяга да ги прибирам и изкарвам кабелите, а иначе стои неподредно, ако се оставят безцелно в контакта. Като има станция повече му мяза и най-вероятно ще си купя.
На Samsung gear s2 имам такава (е, същото си е) и е доста удобно. 


Този си ми върши пърфектна работа и не виждам смисъл да изсипя много пари за нещо, което ми е ненужно, защото не мога да се задоволя със среден клас или нисък.. 
(не се опитвам да убедя никого,  това си е моето виждане. Имам професионален апарат, ток от енергото, добър лаптоп...)
Бих го сменил само ако ми омръзне, започне да цикли или му се пукне дисплея, но не и заради нещо друго.
Цитирай

Колеги нещо неиска да ми вади менюто което се дърпа отгоре надоло и там има за пускане не wi fi фенер местоположение мобилни данни яркост и други като е заключен и натисна 2 пъти да светне и дръпна го изважда а като е на екрана примерно с икони дърпам и не го вади
Цитирай

Мисля, че си реших рестартите на телефона от самосебе си. Флашнах фирм предназначен за Германия. Вече и NFC иконата се появява след като е включена опцията.
Цитирай

Здравейте,
Пиша и в тази тема понеже се нуждая от отговори и мнения..
След изпускане на телефoна Z3 не искаше да се включи. Дадох го на ремонт и ми казаха, че батерията е за смяна. Поръчах батерия от сайт и я поставих. С новата батерия се включи веднга и работи нормално няколко часа. Дотук добре, но след като батерията падна сега отново не иска да се включи. Не мога да приложа снимка, но светва екрана, показва че зарежда за няколко секунди и след това телефона изгасва. Това се повтаря.
Някой има ли идея какъв и къде може да е проблема? (С две различни зарядни е пробвано, не би трябвало да е от тях).
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)