Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z3 (D66xx)

(2016-04-15, 23:28:05)fama написа:  Здравейте,
От известно време микрофона ми е доста слаб и не чувам отсреща човека, дори и да е увеличено на макс. Моля Предложете разрешение на проблема. Махах отметката на Клиър аудио, персонализирах но пак не се чува.....

Капачвто за зареждане ми падна, проблем ли е или да търся ново?

Благодаря!

Имам същия проблем има ли някакво решение?

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
Аксесоари

Ако ползвам nc слушалки NC31EM може ли просто да премахват външния шум или трябва да слушам някаква музика, за да работят?

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Не е необходимо пускане на някаква медия, достатъчно е само да са поставени на телефона и преди това да е оказано в Настройките, че се ползват такива слушалки.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Аз също да се оплача от качеството на разговор. От както ми дойде ъпдейта за Лолипоп не чувам почти нищо отсреща. Какво бих могъл да направя в този случай, изчетох почти всичко в гугъл и изгледах в ютуб?
Цитирай

Здравейте колеги,

Незнам дали за тук ми е въпроса, но предверително се извинявам. Искам да попитам от къде мога да си набавя резервни части за Sony Xperia Z3, по-точно ми трябва довйното лепило което е за задния капак, защото ми е отлепи капака а никъде немога да намеря това лепило (лентичката). Много ще съм благодарен, ако някой ми помогне да открия резервни части за този телефон. 


С уважение,


Димитриян Кулишев
Цитирай

колеги,телефона загрява доста когато играя на игри , това предполагам е нормално заради водоустойчивостта, но може ли да му стане нещо накрая от това или инженерите са си изчислили всичко

Sony Xperia Z3 6653 Copper Android 6.0.1 --- LG G6 H870 Astro Black --- Xiaomi Mi 9T --- Xiaomi Redmi Note 10 Pro Bronze
Цитирай

Може високата температура да доведе до размекване на лепилото и от там водоустойчивостта да стане под въпрос Wink Така че гледай много да не прегрява!

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

Здравейте отново, колеги Smile Скоро не съм писал тук, но стана проблем. 

Онзи ден в фитнеса изпуснах телефона от шкафчето. Падна от високо на фаянсови плочки. Телефонът ми е със силиконов протектор и защитно стъкло НИЛКИН АМЕЙЗИНГ H+ . 
За жалост телефона ми падна не по екран (за да понесе удара защитното стъкло), а падна на един от ъглите си в долната част като го счупи отчасти. Силиконовия калъф не е плътен, евтин е, от eBay и не успя да го защити; 

Става дума ето за тези ъгълчета: 

[img]//images.f-e-n.net/39089/thumbs/5142303da9f32326f879a82eb38a4898.jpg.jpg[/img]


Знаете ли къде мога да го отремонтирам? Ако е в официален сервиз колко ще струва и дали ГАРАНЦИЯТА ще се пропилее от тази козметична повреда?? 
И дали мога да поръчам такъв ъгъл (или лайсна) от някъде другаде, за да ми излезе по-тънко. 

Съжалявам, но не мога да снимам счупеното място.  Undecided

Благодаря ви, колеги!

СОНИ ЕКСПЕРИЯ ЗЕД 3 /бял/, Стоков ром, Андроид "Близалка" 5.0.2.;
=> (вече BlackBerry почитател) БлекБери КИЙ2™, Андроид "Орео" 8.1.0.
Цитирай

Погледни отговора на колегата тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1138496
В линка от сайта има всичко на всичко 3 отговора, които ще ти бъдат от полза около ъгълчето за което говориш.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Благодаря ти, Мони! Ще ги разгледам, даже бих си поръчал от eBay,  но би ли ми дал идея кой ли може да ми подмени тази част. В официалния сервиз ще ми искат мн пари, а и може да откажат ремонт защото ъгълчетата от иБей не са оригинални. 

Благодаря ти още веднъж!  Storstark

СОНИ ЕКСПЕРИЯ ЗЕД 3 /бял/, Стоков ром, Андроид "Близалка" 5.0.2.;
=> (вече BlackBerry почитател) БлекБери КИЙ2™, Андроид "Орео" 8.1.0.
Цитирай

Само за сведение. 
Ще поръчам капачетата (СРЕБЪРНИ) от иБей и ще ги нося на сервиз. От един сервиз ми обещаха съдействие. По официален път няма как да отремонтират счупено капаче - карат те да си закупиш наново цялата предна част на телефона: дисплей с все страничната лайсна. 
От сервиза ми казаха, че става да се махне само капачето, т.е. то не е залепено за лайсната, а се подменя. Но закрепвайки се трябва да се залепи с някакво тяхно професионално лепило.
Ще пиша при новости.

СОНИ ЕКСПЕРИЯ ЗЕД 3 /бял/, Стоков ром, Андроид "Близалка" 5.0.2.;
=> (вече BlackBerry почитател) БлекБери КИЙ2™, Андроид "Орео" 8.1.0.
Цитирай

От 3-4 дни се случва нещо много странно с телефона ми - докато работя с него (набирам, браузвам и т.н) внезапно дисплея се изгася и не реагира при допир. Като натисна страничния бутон за отключване/заключване светва съвсееем леко една идея повече, но пак си е тъмен екран. Натискам копчето няколко пъти и след 5-6 секунди вече дисплея светва при заключен екран. Супер дразнещо е. Рестартирах 5 пъти, никаква промяна. Идеи от какво може да е? Undecided

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

@soki, Това което се случва, на последната компилация  . 291 ли е?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Не, на 23.5.A.0.575 е, с която съм си от доста време и не съм имал проблеми досега.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

(2016-06-29, 16:57:38)anryan написа:  Здравейте колеги. Вчера, след провеждането на телефонен разговор разбрах, че за следващия ден ще трябва да стана по-рано и реших да си променя часа на алармата. И докато правех това реших и да проверя нещо в интернет. За мое учудване status bar-a (лентата в горната част на дисплея) започна да се спуска със закъснение от 20-30 секунди. А впоследствие изобщо спря и да въприема каквито и да е сигнали от допир по екрана. Започнах да се ровя в интернет за решение. Прехвърлих си снимките, номерата и малкото песни на компютъра. Опитах със Sony PC companion поправка на софтуера. Нищо не се оправи. Възстанових фабричните настройки плюс изтриване на всички данни. Дори и след това нищо не се промени с тази лента.
Реших да направя диагностика. На диагностиката за дисплея в най-горната част имаше една много тънка лента, която не реагираше. Интересното е, че когато пусна телефона и е все още заключен (показващ часа) то лентата се спуска без проблеми. Когато е отключен няма как да стане.

От скоро имам абсолютно същия проблем! Появи се внезапно и неочаквано.

Още по интересното при мен е, че статус бара си работи, при заключен телефон. Тоест изключвам дисплея, натискам Пауър бутона - статус бара си работи. Мога да го слайдна надолу, да включвам и изключвам опции, да си избирам уи-фи мрежи и тн. В момента обаче, в който отключа дисплея, статус бара забива и не може да се слайдне надолу.
Освен това, паралелно ми изникна и друг проблем. По време на разговор, когато си дръпна телефона от ухото, дисплея си остава черен. Не мога да прекратя разговора или да натискам цифри, ако говоря с централа. При напомпване на пауър бутона, в един момент сработва и тогава вече мога да затворя.

Предполагам, че това са софтуерни проблеми и силно се надявам да пуснат ъпдейт съвсем скоро. При мен, фактори ресет и софтуер репеър не помогнаха по никакъв начин.

Sony Z3 | Sony Z3 Tablet Compact | Android Addicted
Цитирай

Това не е софтуерен проблем. Аз го имах същия проблем и аз така си мислех, че щом при заключен дисплей работи, значи е софтуерно. Смених няколко фърмуера без успех. Четох доста и разбрах - проблема си е хардуерен - тъча не реагира в най-горната част, а причината да работи при заключен диплей е, че там зоната за реагиране при слайване надолу на статус бара е по-голяма, отколкото при отключен дисплей. Моя е гаранционен, върнах го и смениха дисплея.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай

Благодаря за инфото. Ще го заниса и аз на сервиз в такъв случай.

Sony Z3 | Sony Z3 Tablet Compact | Android Addicted
Цитирай

Аватар на място Big Grin Big Grin Big Grin

И да не съм офф-топик: Ако си мислиш, че е софтуерен - връщай предна версия на андроид или качи по-висока на тела (плюс заводски). Ако го има - нямаш друг вариант, значи е хардуерно.
Цитирай

Привет! Иамам проблем с изкачащ прозорец за екранно наслагване не мога да си влеза в снимките, албума и кой знае още къде.. Иска да дам разрешение за място за съхранение обаче когато цъкна да отметна разрешавам ми излиза че първо трябва да изключа екранното наслагване. Праща ме в "Настройки" > Приложения и там каквото и да правя не мога да го изключа тъпото наслагване щото не пише никъде такава опция Angry
Цитирай

@Gengar, Всъщност точно там би трябвало да е.
Настройки / Приложения / Горе в дясно иконката за настройки - ще видиш подобно меню, както е на снимката по-долу, но вероятно на български език.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Пак не става като влезна в изоб. на др. прилож. и ми дава да разреша или не рус. върху др прил. Дал съм "Не" навсякъде и не става, пробвах и с "Да" пак същот,о каквото и да правя от настройки > приложения не се оправя наслагването..
Цитирай

И при мен същото...лошоо, не ми и дава а си вляза в албума и още една камара неща  Big Grin
Цитирай

На страницата на Сони също се споменава за този проблем след актуализация до Андроид 6 и то при различните модели, но определено това не е налично в частност само за тази марка, но и с версията на Андроид :
http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-M5/...-p/1148282
Описано е като решение:
https://www.youtube.com/shared?ci=RPgewDSCfnM
Някъде предлагат да се изключи фейсбук месинджъра и да се пробва без него.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Общо взето проблемът касае софтуер несъвместим с новите изисквания за сигурност на Андроид. Причината обикновено е софтуер за управление на батерията и/или осветлението - най вече са оплакванията от Twilight и Clean Master май беше. При мен се оказа File Manager HD. Преглеждате си програмите, започвате да ги спирате една по една, като започнете ако имате от горните, после такива които обикновено изкарват умни съобщения (т.е. са резидентни в паметта, като разни месинджъри) и така, докато намерите коя е/кои са.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай

След като изтрих clean master-а и се оправи. Благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)