Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

 
     


     Здравейте,
            Не видях тема за този телефон и затова правя нова . Ако греша моля да ме пренасочите в правилната тема.

            Нямам наблюдение в/у тази марка телефони и затова искам да ви попитам.... - тези .... характеристики дали са реални и по-скоро питам за издържливостта на батерията. 
  
            Вярвам ,всеки иска смартфон със средно голям екран да му издържа около седмица, а не да си го зарежа всеки ден или поне  през ден .  Затова си мисля ,че това е само пазарен трик с данни събрани при точно определени условия( без СИМ,без никакви услуги и сервизи ....) Huh
   
            Има ли някой от форума,който да си го е закупил ?

            
 

 
Цитирай
Аксесоари
#2

(2015-01-31, 14:42:17)redsys написа:   
     


     Здравейте,
            Не видях тема за този телефон и затова правя нова . Ако греша моля да ме пренасочите в правилната тема.

            Нямам наблюдение в/у тази марка телефони и затова искам да ви попитам.... - тези .... характеристики дали са реални и по-скоро питам за издържливостта на батерията. 
  
            Вярвам ,всеки иска смартфон със средно голям екран да му издържа около седмица, а не да си го зарежа всеки ден или поне  през ден .  Затова си мисля ,че това е само пазарен трик с данни събрани при точно определени условия( без СИМ,без никакви услуги и сервизи ....) Huh
   
            Има ли някой от форума,който да си го е закупил ?

            
 
точно този модел не ,но имам наблюдения върху самата марка.Вкъщи аз,жена ми и синът ми сме с Леново.Доволен съм,но колега,въпроса за батерията е много индивидуален,изключително зависи от начина на ползване.Примерно аз съм с с860,който има 4000 ампера батерия ,но при активно ползване ми стига за 2 дни.... акообаче се огранича,в смисъл да не го ръчкам постоянно,да изключвам нета като не го ползвам,да не го ровя непрекъснато...то спокойно може да ме изкара и над 5 дни,че и повече.Затова въпроса с батерията е индивидуален.В стендбай режим потреблението е минимално,вечер за около 10 часа като не го ползвам не губи и 1 процент...ти си решаваш,но те съветвам да си закупиш телефона от тук,за нашия пазар,да не се занимаваш с рутване,ромове,сривове на системата и гаранция с китайци,вярно,че ще ти излезе по евтино от Китай,но понякога стават големи проблеми
 

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#3

(2015-01-31, 22:23:05)petyr1970 написа:  
(2015-01-31, 14:42:17)redsys написа:       Вкъщи аз,жена ми и синът ми сме с Леново.Доволен съм,но колега,въпроса за батерията е много индивидуален,изключително зависи от начина на ползване.Примерно аз съм с с860,който има 4000 ампера батерия ,но при активно ползване ми стига за 2 дни.... акообаче се огранича,в смисъл да не го ръчкам постоянно,да изключвам нета като не го ползвам,да не го ровя непрекъснато...то спокойно може да ме изкара и над 5 дни,че и повече. 

Благодаря колега...... подведох се по параметрите, които са обявили! Надявах се поне.. 50% да са верни.

за S860 дават: BATTERY Non-removable Li-Po 4000 mAh battery
Stand-by Up to 684 h (2G) / Up to 960 h
Talk time Up to 43 h (2G) / Up to 24 h
Това е почти като на S90.
Цитирай
#4

Това,че батерията на S90 е с по малък капацитет от S860 не трябва да те заблуждава,всичко е въпрос и на процесор и оптимизация.Но все пак това са само цифри,които са ориентировъчни в едни тестови условия,които са много различни от ежедневието.Мрежата на оператора,силата на сигнала,качени от теб приложения и начина им на работа могат доста да повлияят върху живота на батерията.Един съвет- не качвай никакви антивирусни или програми за пестене на енергия,ползвай идващите с телефона,принципно заемат място и само пречат,не се подвеждай по реклами и приказки как увеличават нещо,няма как една батерия 2300 ампера чрез програма да стане 4000...

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#5

Здравейте аз от 4 дена ползвам LENOVO S90 до момента батерията трудно изкарва цял ден като мобилния интернет е постоянно включен ,правя средно около 40 разговора на ден .Преди това ползвах телефон ZOPO 810 който е с 2000 mA батерия която караше ден и половина при същите условия екрана пак е HD 1280/720 обикновен .Така че след още няколко зареждания на Lenovoto ще видим дали ще изкарва поне един ден с нормално ползване мисля ,че батерията му е слаба а консумацията на телефона е голяма за този дисплей ,уш го дават че е по икономичен този дисплей .Като изключим малката батерия всичко друго за сега е добре. Smile
Цитирай
#6

И аз имам от края на март lenovo s90. Мога да кажа че телефона си е супер. За батерията, ако не се ползва постоянно 2 дни ще изкара без проблеми.

 LG Optimus L5 II,lenovo s90, Samsung galaxy J7
Цитирай
#7

Здравейте!
Ползвам този телефон от 3 седмици.
Първо- батерията ми издържа половин ден, при положение, че провеждам най-много 2 разговора, за по не повече от 10 мин. Изключила съм всичко възможно, първите пъти го зареждах чак след като напълно се разреди, но ....уви, батерията е много зле.
Второ- всички се оплакват, че почти не ме чуват, трябва да викам, за да може човекът отсреща да чуе какво му говоря.
Трето- когато искам да си сваля снимките и клиповете на компютъра, това се случва избирателно. Излиза ми съобщение, че има грешка и някои от снимките и клиповете не могат да бъдат свалени. И това се случва ежедневно.
Някой има ли такива проблеми ?
Цитирай
#8

В гаранция ли е?

 
Цитирай
#9

Да, в гаранция е, но като знам колко ги бавят....
Цитирай
#10

Проблемa е че ще го прaтят до Полшa, тaм е официaлния сервиз нa Леново зa източнa Европa. Моят го прaтих преди седмицa, зaщото софтуерa зaби.

 LG Optimus L5 II,lenovo s90, Samsung galaxy J7
Цитирай
#11

Супер. Ами да са ни честити тогава новите телефони
Цитирай
#12

Здравейте,
От скоро съм с Lenovo S90 и забелязах, че при всяко натискане на най-долните бутони и при ползване на клавиатурата телефона вибрира.
Някой знае ли, как се изключва тази функция. Smile
Цитирай
#13

На клавиатурата се спира от настройки > езици и въвеждане > настройки на клавиатура и методи на въвеждане > настройки на активната ти клавиатура
и спираш вибрация при натискане. За бутоните влизаш в настройки > аудио профили > настройки на активния ти профил и спираш вибриция при натискане.
Цитирай
#14

Благодаря ! Smile

9. Мнения с по една дума (10х, мерси, благодаря и т.н.) са забранени! Вместо това може да използвате бутон Оцени отдолу под всяко мнение, за да го отбележите като полезно. 
Цитирай
#15

Здравейте! Преди 3 дни получих официален ъпдейт до Lolipop 5.02 на S90-a. Купен е от Теленор, но е с карта на Виваком.
Телефона работи перфектно, батерията повиши издържливостта си с около 50%, скоростта се увеличи. Към момента имам само един проблем:
В меню "Настройки" когато се опитам да отворя "Език и въвеждане" , менюто се затваря веднага в изходен екран. Рестартирах, но не се oправя. Ако някой е имал подобен проблем моля да помага.
И как  да стигна до Рековъри, за да опитам да изтрия кеша?? Помагайте!!

HONOR 90 - 12/512
Цитирай
#16

Привет, понеже ми предстои преподписване с моб. оператор и се загледах в това телефонче, та да питам малко неща.
Впечатление от батерията? Колко горе долу и при какво натоварване....etc.
Дисплей? Дават го,че е амолед. Как е според вас?
Драска ли се лесно дисплея? Явно е, че няма покритие против надраскване(или поне не видях никъде да пише). Нормална употреба носене без калъф.
Гледам по клиповете върви с някакъв прозрачен гръб. Всички бройки ли го имат или определени разновидности?
Мобилен нет, ГПС.......игри няма да се играят.
Абе с две думи, какво ви е направило впечатление положително и какво отрицателно.
Благодаря предварително.
Цитирай
#17

Много си е добро телефончето,  не се замисляй. Аз така направих.


От преди малко и аз съм с официалния ъпдейт до 5.0.2 .  

 LG Optimus L5 II,lenovo s90, Samsung galaxy J7
Цитирай
#18

Тоя Лилипоп много джиджан Big Grin
Цитирай
#19

Супер е. Има доста скрити функции.

 LG Optimus L5 II,lenovo s90, Samsung galaxy J7
Цитирай
#20

Здравей може ли да ми кажеш как се влиза в тези скрити менюта.Благодаря предварително
Цитирай
#21

Здравейте, някой инсталирал ли си е който и да е от Call Recorder-ите и конкретно ме интересува дали и как се чува отсрещната страна. Тъй като, например на Z2 и на някои други модели отсрещната страна се чува мн.слабо, почти като шепот.
Благодаря ви!
Цитирай
#22

Имам един въпрос - забелязах, че сензорните бутони нямат подсветка. Не намерих опция за това в менюто и предполагам този телефон не разполага с осветление на бутоните. Вярно ли е или греша?
Цитирай
#23

Не светят. Няма и нотификейшън лед. Нещо, което адски ме дразни. Все пак не е евтин телефон, а са спестили такива дребни детайли.
Цитирай
#24

Може да ги има при следващия ъпдейт.

 LG Optimus L5 II,lenovo s90, Samsung galaxy J7
Цитирай
#25

Кое да има при следващ ъпдейт?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)