Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпреки,че се води double-пост, все пак ще го напиша отделно от другия.

Та след седмица с телефона ще разкажа своите впечатления с цел насоки при избор (ако някой е решил да се спре на този модел).

Изработката е страхотна, множество елементи копирани от iPhone 6, но не брутално копирани, а минати през погледа на Lenovo-като цяло се е получил прятен, лек дизайн. Ясен, силен и чист звук от колонката (малко е гаден звука на ниски нива обаче, но мисля, че с еквалайзера се оправя), ясно чуване при разговор (поддържа HD Voice). Поддържа си LTE, но не съм го пробвал. 3G-то си е супер бързо.
Камерите са със светкавици (и предната, и задната) и снимат уникално добре като за среден сегмент телефон-даже на нивото на iPhone 5S в пряко сравнение.
Дисплея е страхотен HD SAMOLED (този от Galaxy A5), много ярко, гледането на Full HD видео е уникално. Лошото е типично като за SAMOLED си преоцветено и при снимки на хора може да стане доста цветни-устните особенно ги прави много червени, а като гледате същата снимка на IPS примерно няма нищо общо, така, че не се плашете ако се видите жълти с червени устни-от дисплея е! Big Grin Нямаше да е лошо да има опция за контрол на цветовете, но пък като изключим това картината е уникат, черното типично за *OLED е перфектно.
GPS не съм го пробвал, WiFi си работи коректно и има опция за подсилване на слаб сигнал (хаби повече батерия, обаче). Препоръчвам ви от опциите на WiFi да изключите автосканирането-сканира за мрежи дори при изкл. WiFi и яде батерия на фон.
Интерфейса е яко копие на iOS, особено с третата вградена тема (която ми е любима). Доста е приятен и бърз.

Като минус бих отбелязъл невъзможноста да се избере 2G-Only мрежа, избора е 4G-3G-2G (4G предпочитан) и 3G-2G (автоматичен), но без 2G/3G/4G-Only. Резултата е падане на батерия, което може да се спести от части с 2G-Only опция (за viber/messenger е достатъчно).
Батерията е най-голям минус, межодругото-пада сравнително бързо, дори при изкл. синхронизации, трити вградени приложения, изкл. местоположение и вкл. пестене на батерия. Все пак изкарва деня, но определено не е първи избор ако батерията ви е на първо място.
Други минус е софтуера-доста бъгчета (след рестарт губи темата и се налага да се смени наново, в темовия мениджър се влиза със самолетен режим, иначе изхвърля , и темподобни), доста места с китайски надписи, и най-идиотското е бруталното количество bloatware (вградени приложения). Не стига,че повечето са на китайски, ами се инсталират и сами. За да се премахне цялата бумащина се налага root, махане на всичко вградено, и триене на .apk-тата от скритите дялове на паметта (освен sd0, има sd01 и sd02 със скрити папки с blotware apks, които се инсталират сами дори след триене, та се налага да се трият ръчно от там). Аз толкова откровено-китайски телефон не бях срещал. Иначе е много по-приятен след триене на глупостите. Межодругото и Youtube не може да се обнови-дава го вече обновен, та се налага и него с root да го деинсталирате и изтеглите наново, иначе ще го карате със стара версия. И всякакви такива дребни софтуерни идиотщини.

За игрите впечатлението ми е лошо-GTA3 и Vice City лагят на средни настройки, San Andreas не се играе направо дори на най-ниски. С доста по-бавен хардуер съм играл перфектно, така, че проблема е софтуерен. Не знам дали в Lolipop е оправено, с Kitkat съм и няма да обновя, не играя игри, просто ми беше интересно. Хубаво,че игрите не са ми предимство, че щях да се чувствам прецакан.

Та за цената си е перфектен, свири добре, изглежда добре, снима добре. Интерфейса е готин, дисплея е страхотен. Препоръчвам го, разбира се, с оглед и на изброените от мен минуси зависи кой ще го ползва и за какво.

(Впечатленията ми са базирани на модел S90-u с версия 4.4).
Цитирай
Аксесоари

Аз ползвам Lenovo s90 от почти година вече и също мога да споделя впечатления, поне за нещата които ползвам. Веднага след като взех телефона беше с киткат 4.4.4, го рутнах и му качих някаква руска разработка- ром 5.0.1 с vibe 2.5, базиран предполагам на официалния ъпдейт за Русия и още съм си с него. Страшно добре работи, не забива и е доста по- бързо от 4.4.4, който е с vibe 2.0.  Налагало ми се е да ползвам GPS с програмата IGO, на няколко пъти. Губи в редки случаи сгинала и ме бърка из градовете, но за непрофесионални цели, колкото да стигнеш до местоположение става. Ползвам 4G (LTE) и се държи много добре и скоростта  е добра.  Интернета ми е постоянно включен, на ден имам 10-тина разговора и много ровене из нета, чета електронни книги на дисплея и всяка вечер телефона е в зарядното, имам случаи когато и преди вечерта ми се налага да го включа. Камерите са страхотни, но за дненвни снимки. Нощем избягвам да снимам, не се получават хубави образи. Даже имам впечатление че предната камера снима по -добре от задната. Общо взето телефона има достатъчно памет и работи стабилно, няма да ви се прииска да го издръчните в земята, защото е забил точно когато пишете важен имейл или чакате важен разговор.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

Дай линк към този ROM, че ми стана интересно.
Моя S90 се рестартира най-малко 2 пъти на ден ей така от нищото, на игрите е плачевна ситуация-елементарни игри, дето не лагят и на ARMv6 процесори ми цепят, повечето направо забиват телефона и трябва да рестартирам. Тука намерих 3-4 дето се играят добре, ама и там я лаг, я някакви липси на текстури и части от игрите.
При теб как се държи при игри?
Цитирай

Да предупредя: Ако на някой му излезе папка storage като си свържи телефона в лаптопа да не бара-при мен папката беше 2 и кусур гигабайта, а вътре-празна. Давам "свойства"-файлове-0, размер-2 и нещо гб. Ходи се чуди от какъв зор. Викам чакай да я трия. Яша...цялата вътре памет замина, със сейфове на игри, настройки и т.н.
Тая папка никога досега не я е имало и не знам откътде се пръкна, някаой от хилядата бъга ясно.
Софтуера на това леново е отвращаващ...ако не беше samoled-а , в който съм влюбен да го нямаше досега....
Цитирай

Един колега ми даде да му ъпдейтна Lenovo S90-A. В момента е с 4.4.4. При ОТА ъпдейт дава че е последната налична версия. Опитвам да го ъпдейтна с sdfuse метода но изкарва съобщение: INTERNAL : invalid signature. Пробвах фактори ресет, но без резултат. Телефона никога не е руутван. Със сток рекавъри е. Някави идеи как да го ъпдейтна до Лолипоп?
Цитирай

Здравейте с Lenovo s90 съм и вчера докато се зарежда супер много се затопли ,изключих го от зарядното и батерията падна за около 5 минути .. Последва второ зареждане отново така ясно ми е че батерията каталяса .Въпросът ми е така като нямам гаранция колко ще ми излезне да го оправят или директно да го отписвам това Lenovo !
Цитирай

Звънни в официалния сервиз и ги питай най-добре.

Някой знае ли дали за тия играчки ще идва ъпдейт до Андроид 6?
Цитирай

Не, няма да има официален ъпдейт до 6. В xda има ръководство за ъпгрейд до 6, но на твоя отговорност.

Това е последният телефон от тази марка, който купувам. Бълват модели на поразия и заебават поддръжката му на 9-тия месец. Красота!
Цитирай

Със китайско Lenovo s90 съм. някой може ли да даде линк от къде да си изтеглям актуализации, че телефон не може да си ги тегли сам. или ако трябва да се сменя софтуер или нещо друго. Постоянно ми изскачат разни прозорци и не знам какво да направя. ако може някакъв съвет.
Благодаря предварително!
Цитирай

Здравейте съфорумци..Имам едно малко проблемче и моля за помощ.Значи днес както си ръчках по тел.и излезе съобщение че едно от приложенията ми използва данни от трети страни и така на татък и ще бъде деактивирано или изтрито..Без да се заглеждам много му дадох ок и това е...Да но след секунда установявам че това е приложението за вградените теми на тел. и за тапетите...Сега нито мога да си сменя темата на тел.нито тапета..На практика като натисна на тема или тапет не бачка...Влизам в настройки на тел.после в приложения и там в деактивирани виждам приложението ТЕМА,влизам в него но не мога да го активирам отново...Опцията активиране е неактивна.Опитах и през опцията дисплей,тапет....и там не бачка....когато през опцията дисплей,тапет...натисна и задържа изписва:за съжаление процесът com.android.settings спря.С версия на Android 5.0.2 A_S_S203_150828_ROW от Септември 2015 год. от тогава бе са идвали никакви ъпдейти...Правил съм му и един път преди 1 година фактори ресет...Най се дразня че не може да се смени тапета при закл.екран.Та питането ми е :ако му направя фактори реает дали ще се възобнови приложението ТЕМА...тъй като то си е вградено към тел...не е сваляно допълнително...И има ли начин да се избегне ресет и да се подкара приложението по друг начин въобще???
Цитирай

Да. С фактори ресет всичко ще се оправи.
Цитирай
Thumbs Up 

Ясно,нещата отиват към ресет..Благодаря за отговора.
Цитирай

Здравейте нов съм в форума и не съм сигурен дали това е мястото за моя въпрос?
И така,с телефон Леново s90 съм и имам следния проблем,а той е проблем с микрофона.Аз чувам ясно но отсреща мен не ме чуват,от сервиза ми обясниха че и двата ми микрофона работят и явно проблема е софтуерен.Та какво мога да сторя от тук нататък?
Предварително благодаря
Цитирай

(2017-01-15, 18:30:48)bobkatagaz написа:  Ясно,нещата отиват към ресет..Благодаря за отговора.

оправили ти се приложението за темите,понеже и аз го имам същия проблем
Цитирай

Oтносно актуализациите на тоя жив боклук S90 - има една единствена и тя е от 4.4 към 5.0.1 ако не се лъжа. Товари телефона още повече, камерата намаля качеството, анимациите са бавни, лагави и целия телефон е с кеф да го тръшкаш и газиш с автомобила. Не, че не е така и при 4.4 де, но при 5-цата вече е засран докрая.

Ресета ще ви докара пък някоя китайска рекламка, някое приложение самичко ще се инсталира - често ще срещате 9apps инсталирано само Big Grin

Преди към година съм се отървал от тоя БОКЛУК с главни букви - направете го вие .
Цитирай
Shocked 

(2015-10-26, 17:47:14)alexs_ написа:  Прочети внимателно какво е написал колегата в 66 пост!
Ъпгрейта не е автоматичен трябва да го направиш ръчно там ти е описал къде трябва да влезнеш.

Момичето го е прочело, но нейния телефон е (бил) Lenovo S90U,  а написаното важи за S90A

(2016-05-28, 09:25:27)todor_sotirov написа:  Със китайско Lenovo s90 съм. някой може ли да даде линк от къде да си изтеглям актуализации, че телефон не може да си ги тегли сам. или ако трябва да се сменя софтуер или нещо друго. Постоянно ми изскачат разни прозорци и не знам какво да направя. ако може някакъв съвет.
Благодаря предварително!

Е нали си с китайско Леново, за какви ъпдейти става на въпрос .. Smile

Ако правилно съм те разбрала, версията на устройството ти е s90U, следователно си с custom rom, адаптиран за мрежите/потребителите в Европа (версия U са за Китай). Т. е. след като рома ти е модифициран (разбирай операционната система на устройството е сменена ръчно), няма как да получаваш ъпдейт, защото то не си комуникира със сървърите на Google, а си работи самичко.

Т. е. няма връзка с кораба-майка и няма как да има, така че забравяш за всякакви автоматични ъпдейти и съпорт от страна на Гуглето Wink Те просто няма откъде да дойдат. 

Това обаче не означава, че не можеш да си сложиш какъвто искаш Android. Можеш, но не-автоматизирано, неофициално и на собствена отговорност.
Вероятно ти излизат някакви рекламни съобщения - аз в момента съм с S90U и мисля, че това идва от някои приложения, които вървят с реклами (може и да греша). Мисля, че този проблем би могъл да се оправи след като се сложи един хубав custom rom, но това е само теоретично:
1. Първо не се знае дали има хубав custom rom и единствения начин да разбереш дали ще е читав е да го провериш ръчно Smile т. е. това ще ти коства време, нерви и някаква доза усилия
2. Не се знае този ром, който решиш да сложиш какви други проблеми може да има - т. е. може и да успееш да си решиш проблема със рекламните съпбщения, но пък може да се счупи някоя основна функция като повиквания или пък да нямаш Google play Big Grin

Това са неофициални версии и всичко е възможно. Разбирай нещо като руска рулетка Smile То в официалните има бъгове, та какво остава за неофициалните.. Big Grin

Ако има потребители, които са успели да стабилират едно китайско Леново да си върши работата горе-долу добре, нека споделят как са го постигнали, какъв ром са сложили и т. н. Smile

(2017-03-10, 23:38:35)alisali1234 написа:  Oтносно актуализациите на тоя жив боклук S90 - има една единствена и тя е от 4.4 към 5.0.1 ако не се лъжа. Товари телефона още повече, камерата намаля качеството, анимациите са бавни, лагави и целия телефон е с кеф да го тръшкаш и газиш с автомобила. Не, че не е така и при 4.4 де, но при 5-цата вече е засран докрая.

Ресета ще ви докара пък някоя китайска рекламка, някое приложение самичко ще се инсталира - често ще срещате 9apps инсталирано само Big Grin

Преди към година съм се отървал от тоя БОКЛУК с главни букви - направете го вие .

Приятелю, проблемите, които описваш идват от операционната система, те нямат нищо общо със самото устройство. Такива коментари като твоя би трябвало да бъдат моментално изтривани от модераторите, защото не носят никаква информация, т. е. - спам
Цитирай

Много добре казано колега!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)