Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефонът ми е бавен и забива
#1

Здравейте, надявам се някой да може да ми помогне, защото в последните месеци направо се измъчвам с телефона си. Не знам от къде да започна първо проблем имам при разговор- не ме чуват или при повикване не ми изписва името на човека,който ме търси. Също при отваряне на приложения постоянно ме изхвърля и не ги отваря веднага, понякога се появява само бял екран при Facebook например. Като цяло е станал много бавен и при отваряне на 2/3 приложения не се справя. Използвам Clean Master уж да го почиствам редовно ,но сякаш няма особена разлика. Използваната рам обикновено ми е 600/700mb.Нямам игри и изтрих повечето от ненужните приложения. Не съм много запозната с това каква може да е причината и съответно решението на проблема ми. Ще се радвам ако някой ми обясни какво мога да направя. Предварително благодаря ! Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Опитай с фабрични настройки,като имаш в предвид че трие всички потребителски данни.

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#3
Exclamation 

И аз това щях да предложа, та ако и след това забива, сложи cyanogenmod, направиха го много лесно, теглиш програмата от арk инсталираш я и на компютъра и той автоматично се инсталира. Имай предвид, че както на фабричните се трие всичко.
Просто влез в get.cm и ще следваш стъпките. Подобно на самсунг и лг имат вграден лаунчър, който променя цялата структура на андроид, в следствие на това имаш повече анимации и процесорът ти се използва повече, а от там и рам паметта ти..
Цитирай
#4

Направи му един hard reset и повече не му слагай този Clean Master, защото само ти товари телефона.
Цитирай
#5

Колегата горе е прав, не му слагай Clean Master или всякакви такива ''уж за почистване нищо не правят само товарят телефона.Колкото до белия екран на фейсбу когато зарежда то е от приложението.При телефонните разговори имах подобен проблем по-точно че не можех да приключвам разговорите и ми препоръчаха тази тема https://www.androidbg.com/forum/topic630...ensor.html Прочети може и да ти помогне.Успех

LG Optimus 4X HD   LG Optimus L4 II LENOVO A369i
Цитирай
#6

Благодаря за отговорите на всички. Преди да правя нещо по-сериозно реших да махна само Clean Master-a и той взе че се оправи значително. За сега ще си го оставя така ако се наложи по-нататък ще взема под внимание и съветите ви.
Цитирай
#7

(2015-02-05, 20:49:22)Alexa_F написа:  Благодаря за отговорите на всички. Преди да правя нещо по-сериозно реших да махна само Clean Master-a и той взе че се оправи значително. За сега ще си го оставя така ако се наложи по-нататък ще взема под внимание и съветите ви.

Фейсбук товари значително. Може да го ползваш през браузъра и само да си ъплоудваш снимки през приложението.  Ако не качваш нищо направо го махни. Изтрий кеша от настройки, памет. Парола при събуждане също  зори телефона понякога.
Цитирай
#8

(2015-02-05, 22:13:38)io6o написа:  
(2015-02-05, 20:49:22)Alexa_F написа:  Благодаря за отговорите на всички. Преди да правя нещо по-сериозно реших да махна само Clean Master-a и той взе че се оправи значително. За сега ще си го оставя така ако се наложи по-нататък ще взема под внимание и съветите ви.

Фейсбук товари значително. Може да го ползваш през браузъра и само да си ъплоудваш снимки през приложението.  Ако не качваш нищо направо го махни. Изтрий кеша от настройки, памет. Парола при събуждане също  зори телефона понякога.

Да може да ако ти се играе на всяко едно изтеглено приложение от магазина да му изтриеш кеша и малко ще олекне още + това ще освободи малко памет

LG Optimus 4X HD   LG Optimus L4 II LENOVO A369i
Цитирай
#9

Направо ми идва да го ударя в земята, това ми е второто и последно LG. Същите симтоми като по горе. С заводския ром работи няколко месеца и започна да става много зле, пробвах цианоген и разни други уж стабилни "циганчета" но уви все си е зле. Накрая изтрих всичко и през KDZ сложих пах официалния ром с надеждата да се оправи, но нееее работи като  Win 7  на комп от 2000г. 


Цитирай
#10

Като гледам и на мен ще е последния телефон от тази марка, даже сериозно се замислям да се завърна към apple продуктите. 
Там никога не съм имал проблем с нищо.
Цитирай
#11

Аз пък съм доста доволен от него ще станат почти 2 години откакто ползвам този модел и нямам кой знае какви фрапиращи забележки, че ми е правел чакмаци и се е пробвал да ми играе циркове имаше такива моменти.За момента единственото което ме дразни с него е загряването и изтощаването на батерията като 250мл кока кола.

LG Optimus 4X HD   LG Optimus L4 II LENOVO A369i
Цитирай
#12

Не му слагай това,махни онова,изтрий третото..Не виждам за какво ми е такъв "смартфон" . Лично на мен само кахъри ми създава. Също като при авторката на тема забива и чакам по 10-15 секунди да превключи между приложения или да затвори някое. Да не говорим как загрява. Рутнал съм го,с къстъм ром и пак същото. От вчера вече официално умря и мисля утре или до ден-два да го сменя. Загря жестоко след има - няма 5 минути чат,рестартирах,че wifi-то започна да се бъзика и повече не зареди. Изключва се постоянно и казва да му сложа оригиналната батерия. Хардуерните бутончета не работят (по моя вина) ,та и фактори ресет не мога да му направя. Абе ще си седи като паметник. Вече нищо на ЛГ. Хардуерът им не е лош,но софтуерът е яко зле.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)