Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lolipop 5.0.2 дойде! Отзиви? Плюсове и минуси.
#1

Най-накрая дойде дългоочаквания ОТА ъпдейт. Моля за отзиви как се държи телефона след ъпдейта.

21.11.23 reteu  е версията.
   
 

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
Аксесоари
#2

От доста време съм с него, перфектно!

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#3

Как да си го сложа със Samsung galaxy i9505 s4 съм ??? SOS!!!
Цитирай
#4

(2015-02-04, 07:55:47)Емануил Янков написа:  Как да си го сложа със Samsung galaxy i9505 s4 съм ??? SOS!!!

Конкретно раздела и темата за ъпдейт е за MOTO G 2nd Generation. Погледни в раздела за твоя телефон.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#5

Някой с 21.11.14 да е получил ъпдейта?

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#6

(2015-02-04, 09:06:22)Lenks написа:  Някой с 21.11.14 да е получил ъпдейта?

За сега няма. Надявам се скоро да ни огрее и нас. Ние сме с най-ранната версия на фърмуера Kit Kat.

21.11.23,  21.11.27 са го получили ( говорим за reteu версиите).

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#7

Пуснах тема и в XDA, че да не си останем на сухо :/

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#8

Аз съм с 21.11.23, и при мен "дойде". Обаче мисля да не го инсталирам засега. В форума на моторола се вижда защо. Като гледам какво пишат индийците, получили ъпдейта преди нас, май няма нито един който да има някакви проблеми с L-а.
Цитирай
#9

След инсталацията, необходим ли е ресет на телефона? На ЛГ Г3 всичко си мина гладко, без ресет и загуба на информация.

Moto G8 Power
Цитирай
#10

По принцип не е необходим, но е препоръчителен Wink
Цитирай
#11

(2015-02-04, 15:16:48)lowforce написа:  Аз съм с 21.11.23, и при мен "дойде". Обаче мисля да не го инсталирам засега. В форума на моторола се вижда защо. Като гледам какво пишат индийците, получили ъпдейта преди нас, май няма нито един който да има някакви проблеми с L-а.

Аз лично нямам никакви проблеми с новата версия. Големия проблем на Kitkat, RAM мениджмънта е оправен и всичко върви по-гладко. Интерфейса също ми харесва повече но там мнението е субективно, на един му харесва едно, на друг друго. В момента с пуснати Facebook, Viber, Messenger и т.н имам свободни около 400 МВ, и всичко работи точно както очаквам. За мен този ъпдейт е стъпка напред.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#12

Малко тъп въпрос, ама след reset изтриват ли се контактите от телефона?

Motorola Moto G (2nd Gen.)
Цитирай
#13

Знам как да се ъпгрейдне от 21.11.14 до близалката. Очаквайте пълен гайд довечера. Smile

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#14

(2015-02-04, 15:16:48)lowforce написа:  Аз съм с 21.11.23, и при мен "дойде". Обаче мисля да не го инсталирам засега. В форума на моторола се вижда защо. Като гледам какво пишат индийците, получили ъпдейта преди нас, май няма нито един който да има някакви проблеми с L-а.

Не разбирам какво искаш да кажеш с това "Обаче мисля да не го инсталирам засега. В форума на моторола се вижда защо." Сподели има ли някакъв проблем с новия ъпдейт и какво се вижда точно ВЪВ форума на Моторола. Дай точен линк ако в възможно.
Цитирай
#15

(2015-02-04, 16:52:44)pikars написа:  Малко тъп въпрос, ама след reset изтриват ли се контактите от телефона?

Да изтриват се, но ако си ги държиш синхронизирани с google акаунта, няма да имаш проблем.
Цитирай
#16

(2015-02-04, 19:09:55)ivandimitrov написа:  
(2015-02-04, 15:16:48)lowforce написа:  Аз съм с 21.11.23, и при мен "дойде". Обаче мисля да не го инсталирам засега. В форума на моторола се вижда защо. Като гледам какво пишат индийците, получили ъпдейта преди нас, май няма нито един който да има някакви проблеми с L-а.

Не разбирам какво искаш да кажеш с това "Обаче мисля да не го инсталирам засега. В форума на моторола се вижда защо." Сподели има ли някакъв проблем с новия ъпдейт и какво се вижда точно ВЪВ форума на Моторола. Дай точен линк ако в възможно.
https://forums.motorola.com/hives/e3ec93b1d7/posts
Виж колко теми за проблеми след ъпдейт към 5.0.2 има - на един не му работи wireless, на друг му се губи звука, трети има проблем с вибрацията и battery drain. Все такива "основни" неща. Разбира се това не означава, че и при нас ще е така, колегата по-горе е писал, че няма никакви проблеми. Не знам за вас, ама аз  предпочитам основните функции да са наред. Да мога да провеждам разговори нормално, да си цъкам из нета и да имам що годе прилична батерия са приоритетни пред това да имам 50 мб повече рам, да не ми киллва Фейсбук Месинджъра и да се радвам на белия дизайн. 
Иначе все пак реших да пробвам  и го пуснах ъпдейта, до утре предполагам ще съм го поразцъкал лолипопа, пък да видим. Ако наистина не става ще търсиме начин за връщане към 4.4.4. Big Grin

И така, понеже темата е за отзиви, ето малко и от мен.
Снощи все пак ъпдейтнах до Лолипопа, че доста ме човъркаше, направих и reset to factory settings. Засега няма никакви проблеми с приложения, разговори, вибрации, Wifi и мобилен нет. Дотук добре, но има следните "проблемчета":
1. Dialer-а се отваря с неприятен лаг, на 4.4.4 си се отваряше направо светкавично. Иначе е приятно променен.
2. Батерията като че ли държи една идея по-малко. Основен виновник засега- Google Play Services. Това обаче щя стане ясно след малко повече тестове. Big Grin
3. За съжаление всички менюта и app drawer вървят не толкова "мазно" като на КитКат.
Цитирай
#17

При мен след ъпдейта, каквато и мелодия да сложа, все се звъни си някакво фабрично "динг, динг..." Иначе засега други проблеми не намирам.

Moto G8 Power
Цитирай
#18

При мен след ъпдейта някои от набраните номера излизат в списъка с набрани номера като Private number, нищо че съм го избрал от контактите. Получава се на произволен принцип. Доста е досадно. Като цяло всичко останало е ОК. Неможах да намеря решение досега на проблема. Единствено видях, че колега с мото Г 2013 има същия проблем.
Някой да се е сблъсквал с това?

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#19

Цитат:1. Dialer-а се отваря с неприятен лаг, на 4.4.4 си се отваряше направо светкавично. Иначе е приятно променен.

2. Батерията като че ли държи една идея по-малко. Основен виновник засега- Google Play Services. Това обаче щя стане ясно след малко повече тестове. [Изображение: big_smile.png]
3. За съжаление всички менюта и app drawer вървят не толкова "мазно" като на КитКат.
Малко ъпдейти по проблемите, които за съжаление се задълбочават (или аз ги откривам, хаха):
1. Освен лага при отваряне на Dialer, има и 4-5 секундно забавяне, когато решите да изберете някой. Доста изнервящо.
2. Оказа се, че батерията изкарва доста по-малко отколкото очаквах. Ако при мойто ползване преди караше до 30тина часа, сега на 16тия трябва да търся зарядно. Google Services изяжда най-много, около 45%, като не е ясно кой точно сървиз я яде. Пробвах да слагам Location на различните режими, ефекта е пренебрежителен. Според по-знаещите тук проблема е в самия Лолипоп и се провява и на други устройства.
3.  За пробата сравнявах с едно вехто HTC Desire S с 2.3.5. Big Grin , което си лагва стабилно при скролване и разцъкване из менютата. Лолипопа тук е на едно ниво общо взето.
Сравнявах пряко с другото Мото Г 2014, което с 4.4.4. Никого не ангажирам с мнението си, но мисля, че 4.4.4 е по-добрия вариант за този телефон. Просто проблемите и потенциалните такива са много по-малко отколкото с 5.0.2.

По информация в нета засега няма начин за връщане към 4.4.4, когато е инсталиран ОТА ъпдейта за нашите телефони.
Цитирай
#20

То че има някой дразнещи неща на 5.0.2 е ясно но поне български да бяха сложили. 377 мб. и какво толкова са направели. Дано по скоро да излезе някой читав  цианоген мод и веднага си качам него.

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#21

При мен ъпдейта мина добре - 15 минути. Новият дизайн е приятен.
Не забелязвам разлика в работата на телефона - освободена е РАМ памет - около 480- 500 МБ.
Батерията си е както винаги.
В информацията за батерията  е добавена стойност за очакваното време на работа на телефона при това състояние на батерията.
Нещо , което ме изненада неприятно
- при активиране на фунцията за Battery saver се появяват червени линии на екрана върху командните бутони и върху информационната линия.
И това е постоянно. При 4.4.4 след 15% от батерията се показваше само информация, че е активиран батери сейвъра .
Ако някой знае  дали това е проблем на андроид версията или има някаква настройка  - нека сподели.
Цитирай
#22

Батери сейвъра в близалката, е по- различен от този в КитКат. В КитКат само спираше данните на заден план, докато при близалката, освен спиране на данните на заден план, намалява и честотата на процесора и броят ядра, които се използват. Така се постига доста по- голямо пестене на батерията.
Червените линии (при мен са оранжеви) са направени за да напомнят, че режима за пестене на батерия е включен. Лично мен ме радват Smile .

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#23

(2015-02-07, 12:17:58)bgbore_96 написа:  Батери сейвъра в близалката, е по- различен от този в КитКат. В КитКат само спираше данните на заден план, докато при близалката, освен спиране на данните на заден план, намалява и честотата на процесора и броят ядра, които се използват. Така се постига доста по- голямо пестене на батерията.
Червените линии (при мен са оранжеви) са направени за да напомнят, че режима за пестене на батерия е включен. Лично мен ме радват Smile .

Ok- мерси за инфото, явно е по-добрия вариант, когато искаме да съхраним главно заряда на батерията.
Цитирай
#24

След ъпдейта до Лолипоп забелязах следния проблем, който обаче се проявява само с карта на ВИВАКОМ. Когато избираш номер и от другата страна ти вдигнат, в SPEED dialer-a на телефона се записва Pivate number. Ако не ти вдигнат или те избират - няма проблеми, телефона и контакта се изписват коректно. Пробвах с карта на Теленор и проблеми нямаше. Сложих картата на ВИВАКОМ отново и проблема пак се появи. Имам два такива телефона и при двата е едно и също.

Да добавя, че понякога телефона се изписва коректно, но в повечето случаи е като Private number.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#25

Да питам на всички ли по-горе проблема с изписването на Private number се случва след update-та особено с карта на VIVACOM, както е написал hir ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)