Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lolipop 5.0.2 дойде! Отзиви? Плюсове и минуси.
#26

Сега забелязях, че и при мен се получава това номерата. Много странно.

Moto G8 Power
Цитирай
Аксесоари
#27

И при 1-вата генерация се получава. Интересното е, че и аз съм на Виваком. Дали наистина проблема е в оператора?

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#28

Аз съм с първата генерация, на Виваком, и при мен е същия проблем.
Цитирай
#29

Писах от официалната страница на Виваком за проблема, но ако може повече хора с този проблем да пишат ще е по добре за да ни обърнат внимание.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#30

Добре че сте писали на виваком но от друга страна като се замислим от този проблем май само моторолите се оплакват. Може проблема да е в моторола писах във форума ама там за всеки проблем дават универсален лек ресет на телефона. Не пречи да пишете де. От друга страна проблема се появи с lolipop, на киткат нямаше проблем. Може и в гугъл да е проблема.
Цитирай
#31

Странното е, че това нещо при мен се получи днес. До сега не съм имал проблеми.

Moto G8 Power
Цитирай
#32
Big Grin 

Вече дойде Lollipop 5.0.2 ъпдейта и за 21.11.27, става 22.21.28.en.03. Някой смелчага да ъпдейтва да видим как се държи Big Grin
Цитирай
#33

Версията е налична и за най ранната -14-та версия с която съм и аз. Колеги как се държат телефончетата, че като гледам има не малко бъгове. Колега Алекс.Станков като чели само ти си доволен, но с ОТА ли беше или някой къстъм версия. Моля сподели малко мнения относно коментираните тук бъгове.

Върл фен на Моторола "МОТО Г" и чистия "Андроид"
Цитирай
#34

При мен проблема с battery drain-а достигна до нови върхове - при включен wifi само, location - off, с 1 разговор около 4-5 минути, на 15тия час бях на 25%. :O И отново Google Services я бяше изял, кой обаче неясно... Или тоя Лолипоп наистина е яко недодялан, или аз и още XXX хора сме тоталните каръци.... И все пак си мисля, че Гугъл май няма да се задълбават много с него...
И все пак се върнах успешно на КитКат, ако някой се интересува как, да казва ще направим и една такава тема.
Цитирай
#35

Колега прави темата, че след 2-3 дена ще се ъпдейтва до 5.0.2 и ако дрейнва и при мен ще се върна към 3-те 4-ки. В раздела на първата генерация коментират, че се чува и за 5.1, а аз още сега наличната версия не съм ползвал. Хората от 1-2 месеца са с Близалката, а и на мен ми писва с това килване на приложенията.

Върл фен на Моторола "МОТО Г" и чистия "Андроид"
Цитирай
#36

Както вече писах проблема с набраните номера е само с ВИВАКОМ, сложих предплатена карта на ТЕЛЕНОР и от 5 набрани нямах проблем. Батерията може би държи малко по-малко или почти както беше и преди ъпдейта. Версията ми беше .14 която ръчно промених на .23 и след това се ъпдейтна до .28 ОТА.

На сина ми телефона беше с версия .23 и с ОТА се ъпдейтна до Лолипоп, но проблема с набраните номера и при него е наличен. Той е с предплатена карта на ВИВАКОМ.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#37

(2015-02-09, 21:11:23)me109e7 написа:  Версията е налична и за най ранната -14-та версия с която съм и аз. Колеги как се държат телефончата, че като гледам има не малко бъгове. Колега Алекс.Станков като чели само ти си доволен, но с ОТА ли беше или някой къстъм версия. Моля сподели малко мнения относно коментираните тук бъгове.

alex.stankov е с lollipop малко преди да излезе официално ОТА ъпдейта. Той самият е направил темата https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=69636 където е описал как става. В тази тема всъщност се прилага така да се каже "ръчно" ъпдейта, който беше пуснат за Индия (OTA Captured) като се копира самият zip файл на SD картата и след това телефона автоматично открива, че е свалена нова актуализация и т.н.
Та в тоя ред на мисли съм си задавал въпроса:

"Дали тези, които са минали на lollipop по начина описан от темата на alex.stankov са с някаква версия (тази за Индия, SOAK тест), която не притежава всичките тези бъгове, които се виждат сега в официалния OTA ъпдейт (защото alex.stankov до сега репортва само позитиви от неговия 5.0.2) или аз нещо си въобразявам?"

Дори си мисля (понеже още не съм ъпдейтнал до lollipop, въпреки, че непрекъснато ме подсеща телефона) ако направя ъпдейта от темата на alex.stankov, а не по официалния начин (въпреки, че не знам дали ще стане, след като вече го има официално) та дали ще е по-добре така?
Цитирай
#38

Не знам г-н Станков как е ъпдейтнал ама негава версия е същата като нашата. Това с дрейна на батерията го има на Nexus 4 с 5.0.0 и с 5.0.1. Ъпдейтнах Moto-то и "О, чудо" Google play services са най-отгоре. Живота на батерията при използване на WiFi е горе-долу същия.
При 3g нещата вече са смешни. В статистиката на батерията освен шампиона Google play services, глава надигат и всички други приложения, ползващи интернет. Всички те са показани как имат mobile radio active от часове. Реално там според мен е ключа за бараката.

NEXUS 4
Цитирай
#39

(2015-02-09, 22:44:00)ivandimitrov написа:  
(2015-02-09, 21:11:23)me109e7 написа:  Версията е налична и за най ранната -14-та версия с която съм и аз. Колеги как се държат телефончата, че като гледам има не малко бъгове. Колега Алекс.Станков като чели само ти си доволен, но с ОТА ли беше или някой къстъм версия. Моля сподели малко мнения относно коментираните тук бъгове.

alex.stankov е с lollipop малко преди да излезе официално ОТА ъпдейта. Той самият е направил темата https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=69636 където е описал как става. В тази тема всъщност се прилага така да се каже "ръчно" ъпдейта, който беше пуснат за Индия (OTA Captured) като се копира самият zip файл на SD картата и след това телефона автоматично открива, че е свалена нова актуализация и т.н.
Та в тоя ред на мисли съм си задавал въпроса:

"Дали тези, които са минали на lollipop по начина описан от темата на alex.stankov са с някаква версия (тази за Индия, SOAK тест), която не притежава всичките тези бъгове, които се виждат сега в официалния OTA ъпдейт (защото alex.stankov до сега репортва само позитиви от неговия 5.0.2) или аз нещо си въобразявам?"

Дори си мисля (понеже още не съм ъпдейтнал до lollipop, въпреки, че непрекъснато ме подсеща телефона) ако направя ъпдейта от темата на alex.stankov, а не по официалния начин (въпреки, че не знам дали ще стане, след като вече го има официално) та дали ще е по-добре така?

Аз сложих ръчно 5.0.2 от тази тема и още един приятел. Случвало ми се е да звъни алармата и не мога да я изключа, някой ми звъни и не мога да вдигна. Вярно рядко го прави но зацикля здраво. Скритите номера постоянно се получава. И с батерията Google play services е шампион. Явно няма значение как си сложил лолипопа. Иначе ми харесва лолипопа само да оправят проблемите.
Цитирай
#40

Аз и друго си мисля. Как в разните му там ревюта в YouTube (кратки, не толкова кратки) още като излезе Lollipop-а за US версията се вижда добре как телефона си работи много добре и никой в тези ревюта не споменава за горе описаните проблеми (лаг, батерията, dialer-a и т.н.). Чудя се да не би ъпдейта за US версията (едносимовата XT1064) да е някакъв по-различен и съответно небъгав като този за XT1068 ?
Цитирай
#41

Да не казвам голяма дума, но аз съм доволен.
Обнових снощи, версията ми беше 21.11.14. Не съм правил предварителни модификации, за да ми пристигне ъпдейта.
Батерията засега се държи добре, нямам споменатите лакоми за енергия услуги на Google. Имам някакво съмнение какви може да са те - Backup services - моите са спрени от менюто Backup & reset. Пробвайте, може и да си въобразявам.
Няколко разговора проведох - нямам никакъв проблем нито с Dialer-а (върви гледко), нито ми се показват скрити номера. Клиент съм на Telenor, ако има значение. Приятно се изненадях, че вече не ми изписва и BG GLOBUL в името на мрежата.
Автоматичната яркост вече може да се регулира, дисплеят не е неприятно блед при липсва на осветление.
Телефонът ми се струва една идея по-пъргав.
Нещата, които не ми харесват - белият фон на менюто и анимацията при затварянето му - изглежда ми тромава и бавна. Гледах клипчета и не е само при мен така, да се надяваме по-нататък да има опции за персонализация.

Motorola Moto G (2nd Gen.)
Цитирай
#42

Забелязах, че проблема с private number, се получава при номера, които съм въвел без +359. Сега ще ги коригирам и ще тествам, защото при другите вивакомски абонати нямам проблем.

Moto G8 Power
Цитирай
#43

(2015-02-10, 21:54:00)Tailgunner написа:  Забелязах, че проблема с private number, се получава при номера, които съм въвел без +359. Сега ще ги коригирам и ще тествам, защото при другите вивакомски абонати нямам проблем.

Пиши после дали нещата са се оправили след корекцията с +359.
Цитирай
#44

Да и аз сега забелязах, че при номерата, които започват с "0" ги показва като Private Number. И аз ще ги коригирам и ще пиша дали са се оправили.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#45

(2015-02-10, 18:10:29)pikars написа:  Да не казвам голяма дума, но аз съм доволен.
Обнових снощи, версията ми беше 21.11.14. Не съм правил предварителни модификации, за да ми пристигне ъпдейта.
Батерията засега се държи добре, нямам споменатите лакоми за енергия услуги на Google. Имам някакво съмнение какви може да са те - Backup services - моите са спрени от менюто Backup & reset. Пробвайте, може и да си въобразявам.
Няколко разговора проведох - нямам никакъв проблем нито с Dialer-а (върви гледко), нито ми се показват скрити номера. Клиент съм на Telenor, ако има значение. Приятно се изненадях, че вече не ми изписва и BG GLOBUL в името на мрежата.
Автоматичната яркост вече може да се регулира, дисплеят не е неприятно блед при липсва на осветление.
Телефонът ми се струва една идея по-пъргав.
Нещата, които не ми харесват - белият фон на менюто и анимацията при затварянето му - изглежда ми тромава и бавна. Гледах клипчета и не е само при мен така, да се надяваме по-нататък да има опции за персонализация.

И моя с Теленор няма проблеми при набраните номера, но с Виваком има. И няма значение има ли 0 или +359 или номерата да са с разстояние между цифрите или без, излизат като  Privatre number.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#46

Пробвах се да сменя "0" с "+359" при някои от номерата и НЕ стана! Все още показва Private Number! Не ми се вярва проблема да е от оператора, защото с 4.4.4 нямах проблеми.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#47

(2015-02-11, 10:01:21)bgbore_96 написа:  Пробвах се да сменя "0" с "+359" при някои от номерата и НЕ стана! Все още показва Private Number! Не ми се вярва проблема да е от оператора, защото с 4.4.4 нямах проблеми.

Това лесно можеш да го провериш както направих аз като взех предплатена карта от Теленор и нямах този проблем докато не върнах пак ВИВАКОМ. Най-вероятно има някаква настройка в оператора която при 4.4.4 не е проблем, но при 5.0.2 се проявява. Имам два МОТО Г 2014 и при двата е едно и също.

Това е отговора на Моторола по проблема с набраните номера, които излизат скрити. Моля, който има този проблем да сподели на кой оператор е.


Thank you for contacting Motorola.

I am sorry that you have encountered an issue with your Moto G 2014. If the problem does not happen with a Telenor sim, and is the same on two devices with a Vivacom sim, it would suggest that there is a problem with the Vivacom sim card.

I would advise that you contact Vivacom and request a replacement sim card to see if the problem persists. If the problem continues with a replacement Vivacom sim, please get back in touch with us and we will try to find another solution.

For any further assistance or information please do not hesitate to contact us, quoting your Customer Reference number. We are reachable on 0870 901 0555 to discuss the matter further with one of our experienced customer service agents. Please contact us anytime between the hours of 8:30am and 6pm Monday to Friday and Saturday 8am to 2pm.

Kind regards,

Motorola Mobility UK Ltd.

0870 901 0555
www.motorola.com

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#48

Приятеля ми върна на 4.4.4 и проблема го няма (и не само този проблем го няма, батерията държи малко по малко но телефона му служи а не той да е слуга на телефона си). Как проблема е във виваком ама се получава на лолипоп само. А и някой прочел ли е друга марка да има проблем с виваком. Дали айфон 6 ще ми дава непознати номера, дано да оправят проблемите че почва да дразни цялата работа.
Цитирай
#49

За тези които са на Виваком. Пробваите да корегирате контактите си, а именно изстриите номерата, които ви правят проблем и ги въведете наново ръчно. Ако не стане можете да пробвате да сложите *31# пред номера и трябва да се оправи.
Цитирай
#50

Това с номерата го прави на произволен принцип. Понякога номера се показва, но в повечето случаи не, а щом веднъж го е показал значи проблема не е в изписването на номера.

disable sending number to others : *31# - аз не искам да си крия номера от другите, а да виждам номера който съм набрал.


Така и не стана ясно, някой има ли проблем с избраните номера с карта различна от виваком?

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)