Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lolipop 5.0.2 дойде! Отзиви? Плюсове и минуси.
#51

С Mtel няма проблем

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай
Аксесоари
#52

Това е отговора на Виваком

"Във връзка с Вашето запитване бихме искали да Ви информираме, че VIVACOM няма контрол върху дейността на google и ъпдейтите които правят.
Благодаря Ви, че използвахте онлайн канала на VIVACOM!"

Ти им казваш, че с другите оператори няма проблем, те обаче си знаят своето. Факт е, че проблема се появи след ъпдейта, но защо го прави само със СИМ карта на Виваком?

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#53

Според мен, защото сме ъпдейтнали със СИМ карта на Виваком в телефона. Ако не е това, остава проблем с андроида..........

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#54

(2015-02-16, 13:20:42)bgbore_96 написа:  Според мен, защото сме ъпдейтнали със СИМ карта на Виваком в телефона. Ако не е това, остава проблем с андроида..........

А тези които са ъпдейтнали със Сим карта на Теленор или Мтел, защо нямат този проблем?

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#55

Всъщност аз съм с изрязана СИМ карта на Виваком. Възможно е в това да е проблема.
Иначе пробвах и 2-рия слот за СИМ карти и пак го имаше проблема.
Аз си чакам 5.1 и се надявам от Моторола да оправят проблема Smile .

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#56

Че има проблем при Вивавкомците, има. Но по-странното е че това нещо се получава избирателно. По-голямата част от контактите ми са на виваком. При едни се получава, бих казал редовно, при други, особенно при тези, с които си говоря всеки ден по няколко пъти, проблема го няма. Не, че страшна болка, ама кофти е когато трябва да го набереш след изестно време и номера го няма.

Moto G8 Power
Цитирай
#57

(2015-02-16, 19:02:02)Tailgunner написа:  Че има проблем при Вивавкомците, има. Но по-странното е че това нещо се получава избирателно. По-голямата част от контактите ми са на виваком. При едни се получава, бих казал редовно, при други, особенно при тези, с които си говоря всеки ден по няколко пъти, проблема го няма. Не, че страшна болка, ама кофти е когато трябва да го набереш след изестно време и номера го няма.

Пробвай да си ресетнеш телефона.

|AsRock Z77 Extreme 4|i5-3570k@4.20Ghz|CM Hyper 103|2x8GB Geil EVO Potenza 1600|A-DATA SP920 128GB|Gigabyte GTX 550Ti|CM B700|BENQ GW2265HM|Fujitsu LIFEBOOK E8420|MOTO G Dual Sim 16GB, Android KitKat 4.4.3 |Google Nexus 7|
Цитирай
#58

До сега съм направил 3 фактори ресета и проблема остава!

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#59

Вече и немски/английски МотоГ 2ген получиха близалка 5.0.2 Smile

Засега нямам оплаквания. Андроида е стабилен, и е супер оптимизиран!

При активни viber, clean master, file manager и на моторола приложенията, имам ~530рам свободни.

Едит: След 1 ден употреба, мисля че си има проблем с deep sleep-а. Точи зверски много батерия при изключен екран. Някой да има идея как да се закърпи теча? :/

[Изображение: 7933788U.png]  


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#60

За да не отварям нова тема - четох, че при отключването на bootloader-а се губила информацията. Някой, който вече го е правил, ще сподели ли дали е така?

Moto G8 Power
Цитирай
#61

(2015-02-21, 17:36:09)Tailgunner написа:  За да не отварям нова тема - четох, че при отключването на bootloader-а се губила информацията. Някой, който вече го е правил, ще сподели ли дали е така?

Здравей,това е напълно вярно!Ще загубиш всичко,все едно правиш хард ресет.
Цитирай
#62

(2015-02-21, 17:36:09)Tailgunner написа:  За да не отварям нова тема - четох, че при отключването на bootloader-а се губила информацията. Някой, който вече го е правил, ще сподели ли дали е така?

Да отключването на bootloader е равносилно на factory reset, всички данни се губят включително и тези на вътрешната памет на телефона.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#63

Благодарско. Ще трябва да се прави бекъп Smile

Moto G8 Power
Цитирай
#64

Здравейте, ползвам мг2 от 2мес. Ъпдейтнах го до 5.02 и нямам забележки с батерия и интернет, но privete number на вивакомската карта само ми дава + неприятното забиване при набиране на някой от контакт листа. Лек лаг наблюдавам на всички приложения при стартиране и лолипопа е доста по интинуативен като меню. Очаква ли се нов ъпдейт?
Цитирай
#65

Привет, споделям малко опит за всички които ще ъпдейтват до 5.0.2 - най-добре го направете на чисто с factory reset.

Аз ъпдейтнах първо без ресет, и имах проблеми с батерията - разни аппове събуждаха девайса постоянно. След това ресетнах и сега нямам абсолютно никакви проблеми.

Телефончето си заспива плътно и не точи никаква батерия на изключен екран, а рамта е ~420mb свободна с 5-6 аппа в бекграунд.
Цитирай
#66

Забелязах, че няма значение WiFi включен или изключен е, в използването на батерията винаги показва че е включен и ползва батерията. Изключил съм всичко свързано с ползването му в сетингите. С програма GSam battery monitor показва че ползването на WIFI e 0% и 0 часа. Просто мониторинга на Лолипопа е бъгав.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#67

Пробвай със Settings > WiFi > Advanced, изключи Scanning always available. Тогава би трябвало да не го отчита в статистиката на батерията.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#68

(2015-02-25, 15:48:11)alex.stankov написа:  Пробвай със Settings > WiFi > Advanced, изключи Scanning always available. Тогава би трябвало да не го отчита в статистиката на батерията.

Като казвам, че всичко съм изключил, имам предвид наистина всичко. Все пак преди това имах Moto G, известни са ми всички неща.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#69

Viber също може да държи WiFi включен независимо от настройките на телефона. По подразбиране така е настроен.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#70

(2015-02-26, 12:12:57)alex.stankov написа:  Viber също може да държи WiFi включен независимо от настройките на телефона. По подразбиране така е настроен.

Прав си. Сложих отметката да ползва настройките на устройството и се надявам да няма проблем вече.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#71

(2015-02-05, 20:49:33)Tailgunner написа:  При мен след ъпдейта, каквато и мелодия да сложа, все се звъни си някакво фабрично "динг, динг..." Иначе засега други проблеми не намирам.

Някой намери ли решение как да се сменят мелодиите.
Цитирай
#72

(2015-02-26, 22:07:53)prixfixe написа:  
(2015-02-05, 20:49:33)Tailgunner написа:  При мен след ъпдейта, каквато и мелодия да сложа, все се звъни си някакво фабрично "динг, динг..." Иначе засега други проблеми не намирам.

Някой намери ли решение как да се сменят мелодиите.

Може да се пробва това , но дали работи не мога да кажа. Щях да го пробвам, но все не ми остава време.
Относно проблемите и аз като повечето се оплаквам от: невъзможната смяна на мелодията, лаг при стартиране на дийлъра, неравномерно отчитане на батерията, лаг когато си чистя приложенията в бекграунда и доста се нервя от това, че когато искам да изкарам някое приложение на  хоум екрана това става светкавично, но съчетано с "сеч". Това е, нека се изчистят тези неща и всичко ще е идеално или почти. Особено след като разбрах, че ще има и ново Мото Г2 с по мощна батерия 2390мах и 16гб, но пак за определени пазари. Вместо да ги пуснат на един път и да има разнообразие днес един модел в други ден друг. Хубавите неща след ъпдейта са многото свободна рам, нов изглед на всичко, и някои благини из менютата. За разлика от други колеги нищо не стои активно особено някакви Гуугъл Сървис които да ми точат батерията. За финал и аз си чакам 5.1 ъпдейта и да се приключва за да мога да си го ползвам с кеф.

Върл фен на Моторола "МОТО Г" и чистия "Андроид"
Цитирай
#73

(2015-02-26, 23:01:11)me109e7 написа:  
(2015-02-26, 22:07:53)prixfixe написа:  
(2015-02-05, 20:49:33)Tailgunner написа:  При мен след ъпдейта, каквато и мелодия да сложа, все се звъни си някакво фабрично "динг, динг..." Иначе засега други проблеми не намирам.

Някой намери ли решение как да се сменят мелодиите.

Може да се пробва това , но дали работи не мога да кажа. Щях да го пробвам, но все не ми остава време.
Относно проблемите и аз като повечето се оплаквам от: невъзможната смяна на мелодията, лаг при стартиране на дийлъра, неравномерно отчитане на батерията, лаг когато си чистя приложенията в бекграунда и доста се нервя от това, че когато искам да изкарам някое приложение на  хоум екрана това става светкавично, но съчетано с "сеч". Това е, нека се изчистят тези неща и всичко ще е идеално или почти. Особено след като разбрах, че ще има и ново Мото Г2 с по мощна батерия 2390мах и 16гб, но пак за определени пазари. Вместо да ги пуснат на един път и да има разнообразие днес един модел в други ден друг. Хубавите неща след ъпдейта са многото свободна рам, нов изглед на всичко, и някои благини из менютата. За разлика от други колеги нищо не стои активно особено някакви Гуугъл Сървис които да ми точат батерията. За финал и аз си чакам 5.1 ъпдейта и да се приключва за да мога да си го ползвам с кеф.
--------------------------------------
Особено след като разбрах, че ще има и ново Мото Г2 с по мощна батерия 2390мах
----------------
Лошото е че батерията е несменяема, за да можеш да я ползваш за втора батерия, или  да се замени евентуално
след някой ден. Защото размерите са 1-1,и би трябвало и батериите?
Цитирай
#74

Днес проблема с private number се появи на емтелски номер.

Moto G8 Power
Цитирай
#75

Нямам такива проблеми, ползвам две карти на МТел, единствената разлика при мен е може би, че ползвам изтеклия Lollipop, а не официалния ъпдейт

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)