Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lolipop 5.0.2 дойде! Отзиви? Плюсове и минуси.

Към колегите по-горе:
Коя е версията на ОС и от къде сте ги купили?

Тея нашенските масово са DSDSALL reteu, съответно никакви ъпдейти и гореспоменатите бъгове са налични само при нас.

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
Аксесоари

(2015-03-19, 10:12:28)m.petkov написа:  Към колегите по-горе:
Коя е версията на ОС и от къде сте ги купили?

Тея нашенските масово са DSDSALL reteu, съответно никакви ъпдейти и гореспоменатите бъгове са налични само при нас.

-------------------------
Моя е купен от един от онлайн магазините, (не искам да му правя реклама) от София, не е купуван от вън.  Android version-5.0.2        kernel version-3.4.42-g48b85-jan 6.2015
Beseband version-MSM8626BP-1032.3105.93.00R-EMEA-DSDS-CUST
Това е.
Цитирай

(2015-03-19, 14:47:27)ldt написа:  -------------------------
Моя е купен от един от онлайн магазините, (не искам да му правя реклама) от София, не е купуван от вън.  Android version-5.0.2        kernel version-3.4.42-g48b85-jan 6.2015
Beseband version-MSM8626BP-1032.3105.93.00R-EMEA-DSDS-CUST
Това е.

Колега, ти да не си с първото Мото Г?

HTC Desire
Цитирай

(2015-03-22, 16:40:30)morgan написа:  
(2015-03-19, 14:47:27)ldt написа:  -------------------------
Моя е купен от един от онлайн магазините, (не искам да му правя реклама) от София, не е купуван от вън.  Android version-5.0.2        kernel version-3.4.42-g48b85-jan 6.2015
Beseband version-MSM8626BP-1032.3105.93.00R-EMEA-DSDS-CUST
Това е.

Колега, ти да не си с първото Мото Г?

-------------------------------------
Не, с-5" - Motorola Moto G2 (Dual SIM 2014)
Цитирай

(2015-03-18, 18:22:58)Tailgunner написа:  Я кажете при CM12 има ли проблеми с gps-а, че четох за такова нещо. Иначе зяпам един ром PAC-ROM LP и се чуда дали да го погна.

Като го инсталираш после напиши следните команди през фастбута :
fastboot erase modemst1
fastboot erase modemst2
И проблема ти е решен.Аз ползвам за навигация Навигон заедно с антирадара и съм много доволен.Телефона се държи много добре.Още нещо след всеки ъпдейт прави резет на телефона за да не се омазва и да работи добре. 

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай

CM 12.1
Lollipop 5.1
Проблема с Private calls все още е наличен... Много демотивиращо :/
Ако не го бях руутнал, бих го занесъл да стои в сервиз, докато от Моторола не оправят проблема...

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай

Това не е проблем на Моторола, а на Vivacom. Виж какво съм написал в темата  за moto g 2013.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай

Ползвам телефон от Моторола, който нямаше проблеми преди ъпдейта, следователно проблема е в Моторола.
Това, че са решили да променят нещо си, без да оставят опция да се върне предишния вариант изобщо не ме устройва.

Ако смяташ, че можем да променим нещо във Виваком, моля, напиши с прости думи какво да кажа на оператора, да им звъннем 20 души и да видим какво ще стане Smile
Ако с

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай

(2015-04-17, 08:19:22)m.petkov написа:  Ползвам телефон от Моторола, който нямаше проблеми преди ъпдейта, следователно проблема е в Моторола.
Това, че са решили да променят нещо си, без да оставят опция да се върне предишния вариант изобщо не ме устройва.

Ако смяташ, че можем да променим нещо във Виваком, моля, напиши с прости думи какво да кажа на оператора, да им звъннем 20 души и да видим какво ще стане Smile
Ако с

Проблема както се оказва е многостранен, също и "много странен". 

Моторола:
От всичко изчетено до тук разбрах, че при Лолипоп от Моторола са решили номера при изходящо обаждане телефона да го приема от оператора, а да не го игнорира както при КитКат. По този начин обаче се оказва, че при Виваком по някаква причина за някои номера не се връща номера и по този начин той остава Private number. Това е само и единствено  при набраните номера. От тук идва и проблема който ако набереш номер на централа в списъка с избрани номера се появява номер който няма нищо общо с номера който си избрал, защото е вътрешен номер. Пример: 0700 **** ** в набраните излиза като 02 43**** **, което е голямо неудобство ако решиш пак да набереш. 

Виваком:
За разлика от другите оператори явно Виваком не винаги връщат избрания номер и се появява този проблем. Доколкото изчетох по форумите се оказва, че процедурата по настройка на централата им е много тегава и рядко предприемат нещо да променят, защото "идва човека от чужбина с куфарчето да настрои централата и за 20 минути прибира хиляди евро и си заминава, защото нашите не смеят да пипат". 


И в двата случая нещата са тегави, а шанса за оправяне клони към нула.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай

А някакъв вариант да го опишем това на пичовете от Cyanogen и те да го променят?

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай

Някой да е чувал нещо за новата версия?

Moto G8 Power
Цитирай

(2015-05-06, 16:56:18)Tailgunner написа:  Някой да е чувал нещо за новата версия?
Не. Абсолютно нищо не се чува! Иначе аз през ден цъкам на System updates с надеждата за 5.1 Big Grin


П.С. Аз съм с първата версия на телефона, но то няма голямо значение.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Нови анимации,memory fix и доста други бъгове са оправени в 5.1 . Всичко работи доста по-бързо и с плавни анимации в сравнение с 5.0.2

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай

(2015-05-06, 21:16:33)Valentin4ou написа:  Нови анимации,memory fix  и доста други бъгове са оправени в 5.1 . Всичко работи доста по-бързо и с плавни анимации в сравнение с 5.0.2

Колега би ли дал линк за конкретната версия, която си инсталнал на Мото-то. Дано инсталването да е лесно, не за друго, но почва да ми писва от тия забавени реакции на тела и живота на батерията. Макар, че нещо не съм наясно с нещата и сиг. ще ги омажа, а и не ми се губи гаранцията, но докато дойде 5.1 сигурно ще е цъфнал новия модел. Чета че с Cyanogen 12-цата дори и живота на батерията е по-дълъг. Телефона все така е пушка, нищо, че вчера му правих ресет, че нещо почна да лаги повече от обичайното след Ота  5,0,2.
И нещо малко встрани колега, да не смени Мото-то, че нещо прочетох, че си вече с Леново или бъркам, и ако да, как е конкуренцията в всяко едно отношение - батер., звук, дисп. и т.н.

Върл фен на Моторола "МОТО Г" и чистия "Андроид"
Цитирай

Ако в комбинация със Cyanogen 12.1 използваш и някой от къстъм кернелите батерията е в пъти по-добра . Последните билдове са вече доста изчистени откъм бъгове и са перфектни за всекидневно използване . Няма дори база за сравнение със стоковия 5.0.2 . Просто потърси в раздела за телефона в XDA има вече доста теми с ромове базирани на 5.1.1. И не съм сменил мотото ,нямам и намерение да го правя Wink

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай

Потвърждавам, че последните версии на CM12 и 12.1 са ОК откъм батерия.
За съжаление бъга с Private number остава, заради което дори в момента съм с 4.4.

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай

Някой да каже кой цианогенмод ползва и  за гапса също.Аз последно съм ползвал cm-12.1-20150525-NIGHTLY-titan и AROMA-LP-GAPPS-5.1-20150525 с Android 5.1.1 има ги в нета.Знам че има вече много по нови версии но нещо не мога да случа на хубав гапс.

https://download.cyanogenmod.org/?device=titan

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай

Търся помощ!С мото Г съм,ънлокнах я,рутнах я и сложих рековъри с цел да инстална цианогенмода, за да се оправя с батери дрейна.Всичко мина гладко, мода тръгна....обаче след това реших да му сложа някакъв custom kernel furnace 1.1.2 titan и оттам тръгнаха проблемите...мода не иска да се зареди и началния екран с логото на цианоген си стои от няколко часа...опитвах се с формат на ОС, с преинстал на мода и т.н. Имам достъп до буутлоадера,но нищо не става...моля Ви за спешна помощ,защото нещо много се омазах...какво да направя, за да оправя телефона?
Цитирай

Малко късничко, но ето ти решението:
http://forum.xda-developers.com/moto-g-2...l-t2983295

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)