Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за Lenovo A8-50 A5500 H, F FL
#1

Нека  всички  собственици  на 8 инчовият Lenovo A8 да пишем и споделяме впечатленията си тук.

Много е важно да проучите разликите между трите възможни разновидности, преди да пристъпите към покупка, така няма да сте изненадани като мен. Мислех си , че щом таблетът ми има 3G, значи може да се ползва и като телефон- уви не. Но това го пише на много малко места. 
Според http://www.gsmarena.com/lenovo_a8_50_a5500-6281.php :
Available as:
Lenovo A5500-F - Wi-Fi only (Mediatek MT8121)

Lenovo A5500-H - Wi-Fi + 3G (Data only)

Lenovo A5500-HV - Wi-Fi + 3G (Voice)


Обаче тук се появява и някакъв BL вариант ?? -http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=569136&scenario=&productarea=P11010701~2&detailScenario=Tablet-LENOVO-A5500F-WI-FI-16GB-A8-50-BL


Една потребителка във форум се е оплакала : Careful what Version you purchase

Date: Nov 07, 2014
.. there is actually 3 versions of this tablet, and the Model: Lenovo A5500-F is not microSD (up to 32GB) part of tablet. there are 2 other versions, *Model: Lenovo A5500-H (*Version: WLAN + 3G, Data only), and *Model: Lenovo A5500-HV (Version: WLAN + 3G, Voice). 

Samsung Galaxy S10
S10e, S7, Huawei P9; Xiaomi mi5; Lenovo P2, Lenovo A5500H
Galaxy S2, Note2, S4
Цитирай
Аксесоари
#2

И така питанка Н1 : Вашите таблети скърцат ли ? Имам чувството, че сглобката не е добра, защото на едно място по средата в дясно , като се притиснат предната и задната част, скърца. Прегледах и друга бройка в един магазин и онзи имаше подобен проблем. Може ли да се направи нещо според вас, поема ли се от гаранцията?

Питанка 2: по-сериозна: имате ли проблем с тъча по краищата, моя зацепва трудно в найлявата част. Има обаче и друга вероятност: да съм прекалено разглезена от Самсунг Галакси С4, няма как качеството на тъча да е същото и все пак.. вие какво мислите?

Samsung Galaxy S10
S10e, S7, Huawei P9; Xiaomi mi5; Lenovo P2, Lenovo A5500H
Galaxy S2, Note2, S4
Цитирай
#3

Гаранцията засяга функционалността на устройството, но не и сглобката му. Има тъчове с различен степен на чувствителност.

 
Цитирай
#4

Има вариант, при който А5500-Н да стане НV. В ХДА форума има цитат от руски такъв как се флашва оригинален фирмуеър от HV

Iphone 6 16GB Silver IOS 10
Lenovo tabA8 A5500-HV
Цитирай
#5

(2015-02-22, 20:12:18)milanist22 написа:  Има вариант, при който А5500-Н да стане НV. В ХДА форума има цитат от руски такъв как се флашва оригинален фирмуеър от HV

А при този нов ром, разделя ли се вътрешното пространство, така че пространството за инсталиране на приложения да е само 1гб ?

Samsung Galaxy S10
S10e, S7, Huawei P9; Xiaomi mi5; Lenovo P2, Lenovo A5500H
Galaxy S2, Note2, S4
Цитирай
#6

Нямам идея, скоро мисля да го флашна и ще споделя мнение.

Горещо препоръчвам рома от HV! Успях да го флашна, разговори се провеждат без проблем! Темата от руският форум - http://lenovo-forums.ru/topic/7490-lenov...-row-call/

Iphone 6 16GB Silver IOS 10
Lenovo tabA8 A5500-HV
Цитирай
#7

И при мен HV рома работи перфектно.
Цитирай
#8

Голямо БЛАГОДАРЯ на колегите от руския форум за HV рома и линка с инструкции. Спазвайте точно инструкцията, включително и за локализацията..
За всички любопитни - има българско меню, може да набира номера, появява се и сим менюто, всичко е ОК. След инсталацията таблета сам си тегли ъпдейти 3 пъти.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
Цитирай
#9

Колеги, имам чисто нов калъф за този модел таблет, тип тефтер е. Ако някой си търси - да драска на ЛС.

Sony Xperia Tipo >>> Samsung Galaxy S II >>> Motorola Moto G (1st Gen) 8GB >>Lenovo P70-A >>> Samsung Galaxy S5 >>Motorola Moto M XT1662
Цитирай
#10

Здравейте! Някой ще може ли да ми прати A5500HV_A442_000_017_140709_ROW_Call рома, или 4.2.2 такъв, защото в леново.ру ми иска някаква регистрация.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 global ;ExSamsung SGS4 9505 Black Mist, Ex Galaxy note 3, Ex honor7
Цитирай
#11

Ами направи си я, за 5 минути е, не е някакъв проблем.

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#12

(2015-05-04, 23:52:03)ubp написа:  Голямо БЛАГОДАРЯ на колегите от руския форум за HV рома и линка с инструкции. Спазвайте точно инструкцията, включително и за локализацията..
За всички любопитни - има българско меню, може да набира номера, появява се и сим менюто, всичко е ОК. След инсталацията таблета сам си тегли ъпдейти 3 пъти.

А тъй като таблетът ми е във гаранция, може ли да се върне другия ром , ако искам го занеса в сервиз ?

Samsung Galaxy S10
S10e, S7, Huawei P9; Xiaomi mi5; Lenovo P2, Lenovo A5500H
Galaxy S2, Note2, S4
Цитирай
#13

Здравейте

Искам да попитам този таблет има ли все пак микрофон. Или след флашването за да си говорите по скайпа е необходимо блутут слушалка или пък обикновенно хендфрии.
Цитирай
#14

Да таблета има микрофон.Аз съм му сложил рома от темата и го ползвам даже и като телефон.Да споделя и малко от моята случка.Когато го купих продавача ме излъга ,че всичко му е наред.Когато си поиграх малко с него установих,че има мъртва зона около 1 см точно по средата на екрана.Търсих тъч скриин из нашите сайтове и най евтиния който намерих беше 62 лв.Доста ми се видя затова поръчах от алиекспрес с доставка до бг за скромните 14 долара с включени инструменти за смяната.Отне ми точно 1 час за да сменя дефектния тъч скриин и сега си работи перфектно
Цитирай
#15

Здравейте колеги, аз използвам таблета от година и съм много доволен, да чукна на дърво никога не е правил проблеми. Това със скърцането го има и при мен, сравнявал съм го с А5500-F и там нямаше скърцане. Разликата сигурно е в колонката, която А5500-F няма отгоре.

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай
#16

Купих си това таблетче и сега го разглеждам. На зарядното пише че е 1,5 А и се чуда дали 1 А ще му е достатъчно като захранване в колата като го ползвам като навигация.
Цитирай
#17

Здраейте,собственик съм на Леново-А5500-F от една година.Наистина съм доволен от Таблета.Въпроса ми е-ще има ли ъпдейт до Андроид 5,защото за сега съм с 4.4.2.Номер на версията-А5500F_A442_000_029_150408_ROW
Цитирай
#18

Здравейте,
след "No Command" флашнах таблета с ром-а от руския форум и всичко работеше нормално, но след 2 седмици проблема пак се появи.
Проблема е ,че този път не остава угасен когато го свържа с компютъра а почва да рестартира безкрайно.

Въпроса ми е: как да накарам таблета да остане загасен докато е свързан с компютъра за да мога пак да го флашна ?
Благодаря предварително на отзовалите се.
Цитирай
#19

Здравейте, искам да си инсталирам garmin street polot но не успявам! Помогнете със сборки , карти и т.н.
Цитирай
#20

(2015-10-07, 07:30:32)latzi написа:  Купих си това таблетче и сега го разглеждам. На зарядното пише че е 1,5 А и се чуда дали 1 А ще му е достатъчно като захранване в колата като го ползвам като навигация.

Зарежда но по бавно.
Цитирай
#21

Имам таблет Леново А 5500 Ф и имам проблем с него, Когато е на зарядно работи много добе но в момента в който го изключа от зарядното и реша да гледам някой клип или да си проверя пощата се изключва сам дори когато батерията е заредена на 100%.Моля ако някой има идея какав е проблема и може да помогне да пише Grater Bu
Цитирай
#22

Здравейте,
От скоро се сдобих и аз с въпросния таблет, само че само wi-fi версията (А8-50F).
Та.. Въпроса ми е дали притежателите успяха да направят накакъв добър резултат с малкото 8ГБ вътрешна памет, от която дали и има половината от която може да се използва. Добавих една 10 клас карта памет, но все още не мога да напасна таблета да я използва без да трябва да се местят приложенията на нея ръчно! Все нямам памет. За сега се опитвам да го направя със стоковия софтуер 5.1.... Ако някой има решение на проблема мюя да сподели.

Подрави!

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
#23

привет,
по време на ъпдеит нещо се прецака и не буутва,
искам да флашна стоков с флаш туул, всичко необходимо съм свалил, само не мога да разбера в каккъв режим трбва да е таблета за да го флашна?
А5500Н става дума,

PS Най-накрая стана. Ама трябваше да свалям батерията.

SM-G780G/DS
Цитирай
#24

Здравейте, има ли по нов кустъм ром от стоковия за а5500-f и от къде да го изтегля?

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#25

Провери на 4PDA, ако има нещо - Тап

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)