Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв автомобил да си взема?
#51

Който твърди, че японските коли са скъпи за подръжка най-вероятно си е взел някой евтин гробник "на промоция" или просто така е чул без да е пробвал.

В семейството на най-добрия ми приятел си купиха нов Авенсис през далечната 1999 година. Тази кола видя много, но никога никого не е оставяла на пътя. Когато през 2008 най-накрая се разтропа предницата се оказа шарнир за 50-60лв.
Лошото на тая кола беше, че е сглобявана в Англия и имаше доста тропащи пластмаси още от чисто нова.
Колежката ми пък има Ярис 2000г. Купи го миналия Великден и още не му е сменила ремъци и ролки, пък тая въшка все някак се движи Wink
Аз преди карах Ситроени, но преди 5 години по случайност си купих Хонда и взе, че ми хареса. По стечение на обстоятелствата в момента се придвижвам с Мазда и не се оплаквам.


На колегата препоръчвам да погледне 323-ките от 2002-3г. Дизелите са с малкия данък, доста корави са, а обслужването им не е скъпо.
Варианта с VTEC Хонда също звучи разумно. От личен опит твърдя, че Акорд 2.2i VTEC дава горе-долу еднакъв разход с E 220 CDI в града и около лътър отгоре извънградско, но Хондата има в пъти по-евтино обслужване, а и подръжка като цяло.
Цитирай
Аксесоари
#52

Предполагам си искал да кажеш Акорд 2.2 i-CTDI, щом го сравняваш с дизелова Е-класа?

И да, цената на поддръжката не се определа само от това да отвориш някой онлайн магазин и да видиш колко струва горен носач за Хонда, и да си викаш БаСи, тва е N пъти повече от на един "народен ваг*н". По-важно е да разбереш, колко често ще ти се налага да го сменяваш.


Цитирай
#53

Ми нормално да твърдят, че на японските коли е по-скъпа поддръжката. По-горе колегите сравняват поддръжка между Ауди 3 и Авенсис, които не са в един клас. Да сравняват между 6 или 8ма серия на Ауди с Авенсис и пак да ми обясняват, че на Тойота е по-скъпа поддръжката. Сменил съм доста коли и сега съм с японска и от опит мога да твърдя, че разлика няма. На практика от колите, които съм карал, най-скъпо беше, когато имах Волво. Обаче от годините на опита съм забелязал, че в крайна сметка излиза едно и също независимо от марката. Като съм карал по-евтини коли се чупеха по-често и даваш по-малко пари, но доста по-често. Респективно, примерно с волвото, се чупеше нещо веднъж на 5 години, но беше два пъти по-скъпо. В крайна сметка, като удариш чертата се получава почти едно и също. Обаче си е много по-кеф да правиш какъвто и да е ремонт веднъж на някоя и друга година спрямо на всяка година (че и по-често при някой марки).

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#54

Какво общо има между Авенсис и Ауди А8? Че дори и с А6? Авенсиса е аналог на А4 по-скоро. А и Ауди си е премиум марка. Тука сравнението е с по-народните марки, така да го кажем. 
Ако сравниш пък цените на частите на Авенсиса с Ауди RS4 съвсем без пари ще излязат. 
Цитирай
#55

Ясно. Тогава королата на кое е аналог? На Ауди А1? Тея митове със скъпите части за японски коли е крайно време да отминат. Лошото е, че в България автомобилния пазар се поддържа от митове. Примерно мита, че Опел е много надеждна и здрава кола - у нас огромен процент от търкалящите се дараци са именно от тази марка. Или другия мит, че същия Опел е за предпочитане пред Форд - хахаха.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#56

Е добре мит са. Колко струва един съединител с маховик за дизелова мазда 6 от 2003? Кажи, че аз не знам. За Пежото е 650-700 лева. И не ми казвай, че този на Маздата ще издържи два пъти повече от на Пежото. Big Grin
Цитирай
#57

Арогант по кое правиш аналог ми е чудно? дизайн или вътре чарковете или нещо друго , като 2те коли които си дал като пример са съвсем различни - говоря за авенсис и а8 .Само да отбележа ,че А8 е клас лимузина и се води лукс , докато авенсис е въшка пред а8 , говоря за по новите модели от 2010 нагоре. Същото мога да кажа и за а4 което е два пъти по скъпо от авенсиса и по яко. За rs4 ,ако гооврим това е спортния вариант , там има турбини и още куп глезотии които са адски скъпи и няма база за сравнение с авенсиа или поне аз не виждам .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#58

Ами ако четеш мааалко по-внимателно ще видиш, че точно аз казвам, че няма нищо общо между двата автомобила. emski_vas предложи да се сравняват частите на Авенсиса с А6 и А8.
Цитирай
#59

Да извинявам се не съм прочел точно и затова се получи така .Няма база за сравнение никаква а8 а6 правят клас лимузини което няма база сравнение дори последно време и а4 има лимузина лукс където е 2 пъти по скъпо от авенсиса .Авенсис имат един седан и това е нищо друго не са изкарвали а возията направо може бъбреците да ти станат на дрожди .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#60

(2015-02-12, 14:21:27)arrogant написа:  И не ми казвай, че този на Маздата ще издържи два пъти повече от на Пежото. Big Grin

Специално при съединителите няма никаква пряка зависимост между марката/производителя и времето на експлоатация. Всичко зависи от задкормилното устройство и шофьорския му профил. Имал съм случай, в който колежка изяде съединителя на чисто нова кола за 5 000 км. Женицата караше непрекъснато с токчета и вероятно почти винаги на полусъединител.  Bu И S класа да й бяхме дали - все тая.  Visslar

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#61

(2015-02-12, 09:21:19)arrogant написа:  Какво общо има между Авенсис и Ауди А8? Че дори и с А6? Авенсиса е аналог на А4 по-скоро. А и Ауди си е премиум марка. Тука сравнението е с по-народните марки, така да го кажем. 
Ако сравниш пък цените на частите на Авенсиса с Ауди RS4 съвсем без пари ще излязат. 

Като стана въпрос за премиум марките, много хора сравняват предложенията на различните производители неправилно. Това, че две коли са с почти еднаква големина и еднакъв тип, брой врати и т.н... въобще не означава, че са един клас. Прав си, че някои марки са премиум, и то не само заради имиджа на марката. Автомобилите са скъпи не просто ей така. В едни се влагат много повече пари за разработки и проучвания, влагат се много повече пари в качествени материали и изработка, а в други не чак толкова . Не става въпрос само за екстериор и интериор. Не случайно някои коли, освен че предлагат еди какво си, издържат доста във времето, а други изчезват или се нуждаят от постоянни ремонти. Последните 4 години ми се налага да изучавам темата доста задълбочено. Та така, в едните има голям ресурс в запас, а другите са на ръба.

Отплеснах се доста, но с две думи, човек трябва да е наясно, че когато избира между два автомобила от една категория, приблизително една и съща година, и единият е чувствително по - евтин, то не е само заради имиджа на марката. 

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#62

Автора на темата нали каза, че вече е избрал. Защо продължавате да дъвчете темата, не е нужно да показвате колко разбирате(или не разбирате) от автомобили. Всеки да си купува каквото му харесва

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#63

(2015-02-12, 14:21:27)arrogant написа:  Е добре мит са. Колко струва един съединител с маховик за дизелова мазда 6 от 2003? Кажи, че аз не знам. За Пежото е 650-700 лева. И не ми казвай, че този на Маздата ще издържи два пъти повече от на Пежото. Big Grin

Вече забравих кое пежо обсъждате, че комплекта му да е 650-700, но на маздата съединителя е 535лв, а маховика 1420 лв Smile

А относно сравнението на А8 и А6 с Авенсиса, човека го каза защото по-нагоре се сравнява А3 с Авенсис и излиза, че А3-ката е по евтина поддръжка а те са много различни класове.
Цитирай
#64

Поради тази причина аз предложих Бора или А4. Смея са твърдя, че а4 също е здрава ако е поддържаш с правилните части. Един колега продава оригинални wag части с около 30 % по-евтини от порше магазина. За 4години смени 2 носачи от 4. Около 400 лв. му излезе, друго освен консумативи не е пипал. За моята Бора няма да казвам защото е смешно...

hTC One М9
Цитирай
#65

Нали осъзнаваш, че за 2 носача 400 лева е много висока цена, при положение, че на всяко предно колело имаш по 4? Или не осъзнаваш.
Освен, че японските коли са по-евтини за поддръжка,те са конструирани с повече мисъл и са по-удобни за ремонт.
Да сочите Ауди, като еквивалент на евтина поддръжка е меко казано несериозно.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#66

Определено Ауди не е от колите с евтина поддръжка, а относно тези носачи най-вероятно са били оригинални Smile Кое за мен лично е безсмислено....За по-малко пари има много добри вариянти.
Цитирай
#67

Колеги не посочвам евтин еквивалент, то е ясно, че ако вземеш а4 е доста нива над японеца. Плюс това описах, че частите са оригинални от wag. Друго което мога да добавя, е че ние имахме а6 2.5 tdi, поддръжката по предницата с евтини носачи от Турция си беше все едно да си купиш iPhone реплика. На всеки 4 месеца носач на стойност 100 лв.

И друго да добавя, много е важно на каква кола ще попаднеш, как караш и къде с какви части си е поддържаш.

hTC One М9
Цитирай
#68

Точно A6 2.5TDI трябва да бъде забранен със закон... Just type душегуб в Google...


Цитирай
#69

Абе пак извадихме късмет, че не пипахме ГНП и други неща по двигателя. Смяната на ремък си е мъка, бута се цялата предница, 10 кила ролки и баси зора после да запали. Направо през изправител и директно в мрежата ако може Big Grin .

Според мен всяка кола е добра, всичко зависи от собствениците (всичките от първия до последния). Имам познат който взе Fiat Merea 1,9 TD с уникален двигател много запазен. Удари е в един кол, после е заведе на кофти монтьор, ония не сложил двигателя на тампона как трябва, леко се скъсал въздуховода след филтъра, натъпка двигателя с прах и прочие и сега все едно е на 1 милион км. Даваш газ тя се чуди дали да мре или да върви.

hTC One М9
Цитирай
#70

На Е46 предницата цялата е 300-350лв. Тук в България са останали само митове и легенди за поддръжката на БМВ, която е по-евтина от на френските.....изобретения и оризите. VAG групата имат шеснайсе хиляди носача отпред, но пък TDI-тата са здрави мотори.
Цитирай
#71

^Дефинирай, моля те, "предницата цялата". Защото аз например се сещам за поне 8 неща по 2 бройки от всяко, намиращи се в предницата. Без да броим външните ламарини.


Цитирай
#72

Има предвид евтини турски части. Биалетка, шарнирче и нещо друго. Дето след 6 месеца, пак ще се разтропа. Всеки да кара това, което му харесва. Аз карам японска кола, Мазда 323ф БА. Вече 7 години, и няма да се кача на европейска повече.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#73

Като бивш собственик на Е36 (не вярвам да е с по-скъпа поддръжка от на Е46, поне преди да си купя Хондата не беше) мога да потвърдя - да, толкова струват само основните неща, обаче... Външни, вътрешни накрайници, биалетки и тампони - на Лемфьордер - 270 лв. с 20% отстъпка от Аутохит...


Цитирай
#74

Или Субаро или колело.
Доказано е емпирично, че лизачи и духачи коли не могат да правят.
Цитирай
#75

Хора наистина тия хонди монди , тойоти вече става банално ще зема си направя едно харакири заради японците. Това са коли които като се счупи нещо и бъркаш надълбоко , ама много надълбоко . И с отстъпка всеки може, не всеки има връзки или може да ползва отстъпка. По хубаво от еврпоейски модел кола няма .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)