Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв автомобил да си взема?

(2019-08-13, 12:10:36)user32 написа:  На базата на какъв опит с датчия го казваш? Имам приятел който си купи две преди около 5-6 години за  него и жена му.Имам преки наблюдения върху колите.  Може още сега да говорим. Датчия се продава много добре. Имат все повече клиенти.Бих си взел с удоволствие една.
На база, че карам служебна и то чисто нова. Вземи си, вземи си.
Цитирай
Аксесоари

Аз също служебна, не чисто нова, но не бих си взел за лична! Рено - може би.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

За момента цена качество:
1шкода октавия /суперб
2 Мерцедес С клас А клас
3 Опел Мока Х 4×4
4 Рено,Пежо и всичко останало

Изпратено от моят VKY-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-08-13, 19:40:27)anatol06 написа:  На база, че карам служебна и то чисто нова. Вземи си, вземи си.
Е бързо ме разубеди поне за сегаSmile! Имаче се бях замислил за дъстер с 1.3 бензиновия мотор.
Цитирай

Skoda имат много добри предложения в момента, и са класи над Dacia. Най-малко возията. Това френско-румънско извращение с над 120 имаш чувството ще изпадне на съставните си части.
Цитирай

@aivanov99
колега ако търсиш дизел Ситроен С5 2.0 или 2.7 HDi е добър избор ако намериш читав екземпляр. Както друг колега беше писал, ако е 2.0 новата по-мощна версия я препоръчват. В ситроен форума сиг едно 90% от хората с Ц5 карат 2.0 или 2.7 дизел и има много информация. Другото което, ако искаш да е с хидропневматично окачване гледай на обявите дали колата е с нормална ръчна спирачка, това значи че и окачването е обикновено.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

Колеги, има ли подобна тема за климатици?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

https://mobilebulgaria.com/news/dostavch...-kilometra

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Колеги, време ми е да сменям колата и съм се загледал в кабриолетите.
Гледам има супер цени за нови С класа. И Фолксваген и те имат някакъв на база на една от “джипките” им. Нещо друго да се сещате, което се продава в бг ?
И какво ви е мнението за втората ръка ? На мен втората ръка ми се вижда като абонамент в сервиза заради по-сложната механика на купето ... А не мисля да взема такова нещо и да не смея да му сваля покрива да не се разпадне Wink
Цитирай

https://www.cars.bg/offer/5e8dbdcb41679a084a5f00c7
https://www.cars.bg/offer/5edb8aa6c3a2866f3571ee23
https://www.cars.bg/offer/5ee357e14e989154903a2e82
Няма да си купувам кола в момента, но ми е интересно да ви чуя мисленето за тези близки по цена коли, а на практика доста различни.
Немско, японско и англиийско.
По критерии здравина, удобство, цена на поддръжка, как ви се струват.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Lexus forever..

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

RS7 цата, ако искаш да я поддържаш в тоя и вид, бая пари ще ти гълта.
Но едва ли много хора ще могат да ти дадът мнение за тея екзотични модели.

Иначе аз карам А6, жена ми спортна А3. И 2те коли не правят проблеми. Общо взето само зареждаме с гориво и нормалното обслужване. Та като цяло аз като тръгна да сменям някоя от 2те, пак ще е с ауди. Карал съм Рено, там къф ужас беше...

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

Lexus мисля че Японските са най здрави.Аз карам Mazda 6 бензин.Дизелите не са добри.
Цитирай

Малко феншина, ама по параграф здравина-лукс Лексус няма кой да ги стигне
И един съвет - далеч от Ягуар ако не искаш да имаш чести посещения в сервизите
Цитирай

jivkojj аз се очудих, като ги гледах, мислех си, че A7 ще е доста по-скъпа.
А какво ще кажете за частите на Lexus, тук при нас трудно става с частите на такива марки.
Andonov нали е сравнително нов или просто са си такива jaguar.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

За части не знам как стоят нещата при Лексус, имам японка - Мазда, части за нея на корем има. Според мен не би трябвало да има проблем( много от частите им са идентични с тези на Тойота, а тях със сигурност ги има тук), то дори за американските вече нещата не са както бяха.
Иначе за Ягуар, просто недей, без значение ново(освен ако не е от завода и то на лизинг, та да я върнеш след това докато още става )-старо, ако го искаш за орнамент до ливадата - става . Мисля че ги притежават някакви индийци и не са добре нещата там, а самите коли, да луксозни са, ама са от най-трошливите.
Цитирай

Харесах един-два модела, но от месец насам нищо интересно, а от частни лица няма (а търся основно от такива) за Корола и Киа Сийд, 2005-2009.
Та, се замислих някой дали да не ми я докара някой... но като прочетох че струва.... над 1000лв (за кола от 5000лв) се отказах.
Може би чрез някоя заложна къща?! До колкото знам в някои къщи остават само това което е калпаво, а други играчи обират по-читавите бройки? Т.е. може и от автокъща да попадна на нещо читаво?

ПП: Гледам и извън София, но ако е в Търново например - как ще стане прегледа и т.н.? Аз мога да видя само дали има ръжда (до някаква степен) и някаква тотал експоатация да разпозная... но по-дребните неща си трябва опитен + сервиз. Или да имаш доверен човек в дадения град да й направи първоначален оглед.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Кола без да мине преглед в “твой” сервиз, не взимай. А иначе във всеки град, всеки сервиз би могъл да ти направи такъв.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2020-07-05, 19:35:23)pepy1 написа:  Кола без да мине преглед в “твой” сервиз, не взимай. А иначе във всеки град, всеки сервиз би могъл да ти направи такъв.

Много правилно и точно казано!
Аз така се доверих и доста се подминах Sad

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2020-07-05, 19:35:23)pepy1 написа:  Кола без да мине преглед в “твой” сервиз, не взимай. А иначе във всеки град, всеки сервиз би могъл да ти направи такъв.
Прозвуча като оксиморон...

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

@hakama как да го разбираме написаното ?

Прозвуча като оксиморон...

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Един вид, правя се на остроумен! Както и да е. Говорихме за сервиз.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Kaкво му е на дадения сервиз в ... Хасково да кажем? Едва л ие един в града.
Няма как да навия и карам 230км кола без номера до Сф... при "моя човек"

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

(2020-07-06, 12:48:37)hakama написа:  Kaкво му е на дадения сервиз в ... Хасково да кажем? Едва л ие един в града.
Няма как да навия и карам 230км кола без номера до Сф... при "моя човек"

Има как да няма, поне до колкото съм запознат, е винаги ще има някой който да докаже обратното но ..!

Ще ти разправям в моя случай на практика какво се получи!
Отиваме да гледаме една кола която мноого ми хареса на снимката в нета и извикахме си един продавач на коли да ни отговори на въпросите дали е блъскана колата да по по обясни като цяло повече за колата, 1 час не му спряха устата .Колата не бе удряна по негови думи !Всичко ок ,аз си и бях навит и да бе ми казал че е удрянапак щях да я взема.Направих едно кръгче с нея на паркинга им, нищо което да ме затрудни да я купя.Става въпрос за голяма и с доста възможност Автокъща в Австрия Виена конкретно.
Но си викам и един преглед да и направят че предната кола се прекарах с доста пари.Викаме фирма която се занимава точно с това голяма фирма която съществува от близо 40гд и повече в Австрия с голямо име!Проверят колата 2 часа и си викам поне да я проверят да няма нещо което да не я купим.Всичко било наред само де е чокната колата отзад с някой най вероятно количка от магазинете ,малко ударена,и това е а и колана единият не се връщаше оправиха го чрез гаранция аз си бях спокоен че имам и до 5години гаранция там други изсториии.Плащаме колата пада градушка и цялата кола на дупки отивам при един майстор българин да я огледа и да ми каже кога ще е оправи колата, заприказвах ме се и стана на въпрос дали е блъскана колата и му казах каквото са ми казали.И от там бяс ме хвана по обясни ми набързо най елементарни неща за който да се хвана при покупка на кола .Видях и разбрах че колата е доста здраво удряна да не казвам цялата отъркаляна някъде .Сега купето и скърца като сложа 4гуми с джанти като я кача на някой бордюр.Не мога кой знае какви лоши работи да кажа но да те правят на 2 стотинки пак не си е работа .

За това един съвет приятелски разбира се искаи временни номера(не знам как се казват точно) повечето автокъщи трябва да имат, тестваш си колата 230км караш я на твоя човек и така !Разбира се със знанието на продавача.Нали ако става въпрос за някой по скъпа кола ,за кола над 7-8гди на горе не си струва цялата .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2020-07-06, 12:48:37)hakama написа:  Kaкво му е на дадения сервиз в ... Хасково да кажем? Едва л ие един в града.
Няма как да навия и карам 230км кола без номера до Сф... при "моя човек"
Попринцип моя човек е в кавички, защото няма да ми познат, но ще е различен от този който познава продавача! Винаги може да се намери познат или някой който да те прати при познат извън града в който живееш. Трудно ще е , но не е невъзможно. Един жокер Smile всеки официален представител на която и да е марка в България, прави такива прегледи. Ако купувача си организира предварително всичко, работата е опечена.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)