Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв автомобил да си взема?
#76

Има. Японски.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
Аксесоари
#77

(2015-02-08, 00:12:21)vorronin написа:  ... Изборът е Тойота. А какъвто хубав модел има такъв ще взема. Благодаря на всички за мненията!


Цитирай
#78

(2015-02-16, 11:55:29)johny написа:  На Е46 предницата цялата е 300-350лв. Тук в България са останали само митове и легенди за поддръжката на БМВ, която е по-евтина от на френските.....изобретения и оризите. VAG групата имат шеснайсе хиляди носача отпред, но пък TDI-тата са здрави мотори.

И аз потвърждавам, че по - старите БМВ-та са с евтина поддръжка /Е36, Е46, Е39/ . Освен това са доказано здрави, с някои малки дизелови изключения, и държат на много бой. Голям ресурс имат и със сигурност едва ли има други, които да понасят толкова малтретиране, постоянно на ограничители и т.н... Като цяло, немските коли /не само БМВ/ са добър избор, за кола на старо. Не като една друга марка, няма да казвам коя че имат фанатизирана секта, дето като караш зад тях, след всяка втора мирише на масло и пуши синьо.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#79

Естествено, че на селската каляска E46, вече даже и e60, поддръжката е евтина. Пълно е с разпрани морги от Англия и Германия за части. Правиш предница за 300лв, за да може вечерта пак да си на сбирките на яките пичове дрифтъри на Метро, Пикадили, Кауфланд и т.н, но какво ти пука, че си купил само китайски части или моргясали, нали си бил готин вечерта.
Всеки да си поддържа колата както иска ама да казвате, че дадена марка са със скъпа поддръжка, като гледате цени на оригинални японски части, а за друга, че била с евтина щото бат Георги/Иван/Митака и т.н са внесли някой курник от Англия и са го пуснали на части е смешно.

П.С Не съм БМВ хейтър, даже модели по-горе ми харесват доста, но манталитета на шофьорите...

Galaxy Note 3
Цитирай
#80

Абе то от всяка марка има идиоти. Щото от вашите не ги знаеш - с големите бръмчащи кюнци отзад и китаджиските бодикитове. По тази логика трябва да мразим всички производители.

Провери цените примерно на Meyle, които са немска фирма. С китайски и турски части си поддържат колите само "сенегалците".
А по моргите зареждат с ударени, защото марката е разпространена. И да ти кажа, някой път предпочитам да си взема оригинална част от ударена кола, отколкото каквато и да е друга нова.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#81

Стига глупости с тая предница за 300 лв на Е46....Двата носача хубави са около 400 лв, вървят без тампните, а те са 150 лв двата и какво става 2 носача с 2 тампона 550 лв...примерно с едни 28-30% отстъпка и си на едни груби 390-400 лв.Ами щанги, накрайници, биалетки????Едно окачване за Е46 хубаво излиза колкото на ВАГ 8-те носача с накрайниците и биалетките горе-долу Wink

edit: И за да съм по-точен:
Ляв/десен носач Lemforder - 290лв
                                     Febi - 210лв
                         Power Drive - 185лв
К-т тампони на носачите:
                           Lemforder - 220лв
                                     Febi - 110лв
                                   TRW - 120лв
Цитирай
#82

Тъй като хора, притежаващи автосалони и занимаващи се с над 10г. внос на автомобили от италия, ми казаха, че не е лесно да се намери свестен дизел на 12-13-14г., ми възниква идеята и за по евтина бензинова, която в последствие да бъде с ГИ, а и като гледам 80ст. литъра на LPG и.... Може би и Хонда Сивик VTEC ще влезе в графата към Тойотите.
Цитирай
#83

Става интересно! Отивам за пуканките!

п.п. Добър избор.


Цитирай
#84

(2015-02-17, 00:14:57)krasi-minchev написа:  Става интересно! Отивам за пуканките!

п.п. Добър избор.

Честно да ти кажа малко се дразня, че колегите не спират да ме разубеждават за това, че авенсиса не бил хубав, скъпа подръжка чупил се и т.н... да ама баща ми си купи авенсис 2005г. Д4Д... кара го вече 11месеца и само налива гориво!... колата излезна на оригинални 145 000км, в перфектно състояние, върви БОМБА.. 148к.с. турбо мурбо като и дадеш жега лепи за седалката. Ако искат да ми вярват ако не искат добре. Майстори, бизнесмени, които са в този бизнес, ми казват че това е много добър избор, малко късмет да случа на кола и ще си карам с удоволствие(а и няма как без ремонти, но поне да са рядкост).
Цитирай
#85

Аз викам, че вече си изгорил 2 резервоара дизел, а ти какво ... 10 дена по-късно се връщаш и палиш нов фитил Big Grin

Коя година искаш да е Сивика?


Цитирай
#86

Поръчал съм на 2ма търговци, които са приятели на наще не от вчера и днес и се надявам за 3000-4000лв няма да ни излъжат и чакам да видим какво ще докарат. Сивика предпочитам да е от старите, струва ми се по надежден, както и Тойотата - старата Корола някак си ще е много по здрава от Е120.
Цитирай
#87

Аха, ясно, значи си решил вече, какво искаш, и знаеш, как да го намериш ... успех тогава Wink


Цитирай
#88

(2015-02-17, 01:07:34)krasi-minchev написа:  Аха, ясно, значи си решил вече, какво искаш, и знаеш, как да го намериш ... успех тогава Wink

Ми да. Търся си и всекидневно по обяви. Благодаря. Като взема ще се похваля!  Smile
Цитирай
#89

(2015-02-16, 23:39:08)vorronin написа:  Тъй като хора, притежаващи автосалони и занимаващи се с над 10г. внос на автомобили от италия, ми казаха, че не е лесно да се намери свестен дизел на 12-13-14г., ми възниква идеята и за по евтина бензинова, която в последствие да бъде с ГИ, а и като гледам 80ст. литъра на LPG и.... Може би и Хонда Сивик VTEC ще влезе в графата към Тойотите.

Ако ще слагаш ГИ, се поинтересувай самият двигател, дали ще го понесе. При някой модели, клапаните са 'по-меки',  и трябва да имаш допълнително мазане с масло, иначе прегарят след 30-40к километра. Има и двигатели, дето не понасят газова, особено калпаво монтирана и настроена. Също така, каква газова ще слагаш? Ако е за 700-800 лв, може да имаш проблеми. То зависи и от двигателя де, все пак не знам коя година ще е колата.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#90

Най-важното за ГИ е да попаднеш на читав майстор, ако трябва в началото си я карай на бензин дори и 1-2 месеца но хубаво разучи къде, кой, какво и т.н. за да нямаш после въртели, че баща ми 1-2 месеца беше през ден при майстора....Това било нормално да е така, онова и то.А той отиде с думите че иска хубава газ, все пак колата е 2008-9 год.....А относно Авeнсиса, аз продавам части от 5-6 години и да ти кажа, че одавна мина мита за авeнсиса, че бил като мен*ис и по 5 дена в месеца е сервиза Smile
Цитирай
#91

п.п. Даа ... прословутите изгарящи клапани на Хонда! Проблемът се свежда до минимум с по-често регулиране на клапани (без значение с кой двигател е). Иначе да, гледай да я купиш без газова. После си избери читав газов инжекцион, и още по-читав майстор и си ти. Желателно е твоята Хонда да не е първата, на която този майстор ще слага газ. И не се лъжи да монтираш система за смазване на клапани. Желателно е настройките на газовата да са направени "по книга". В никакъв случай не искай, и не позволявай майстора да я настройва да гори по-малко от предписаното за твоя двигател. Ще имаш повече главоболия, отколкото полза.


Цитирай
#92

http://progas.bg/
Цитирай
#93

А за чии Х на икономичен двигател като VTEC трябва да си вкараш филм с газ.
Питам защото и аз карах на газ 7-8 години преди да си взема Акорд 2.2i VTEC. Мислех да го газифицирам, но се оказа, че разхода на бензин не е толкова страшен, ако ползваш колата като личен автомобил т.е. 12-15-20к км на година.
В момента карам Мазда 1.5 без газ и не мисля да слагам. Смятал съм, че икономията ще ми е около 500лв на година или 1.50 на ден. Сори, ама нервите ми струват повече.
Успех!
Цитирай
#94

За газта наистина много зависи колко ще се кара, на баща ми на колата се изби за месец и малко, един приятел кара 2.5 бензин 163 коня, и е твърдо против газ, но той на година и прави максимум 10 000 км Smile
Цитирай
#95

Offtopic Ще се възползвам от темата и няма да създавам нова за един простичък въпрос. 

Какви реално са "ограниченията" за младите шофьори? Днес прегледах отгоре отгоре закона за движение по пътищата и не открих нищо по темата (доста вероятно е да съм изпуснал нещо). От друга страна когато потърся в нета ми изкарва само спекулиращи статии за поправки в закона.  Smile

Samsung Galaxy Gio ---> Galaxy Nexus 4.3 ---> HTC One m8 (6.0)
Цитирай
#96

За момента няма ограничения. Още по мое време говориха за такъв закон, но нищо не гласуваха. Аз лично след няколко години зад волана смятам, че трябва да има ограничения и повече контрол върху младите шофьори. Моята първа кола беше Форд Ескорт 94та 1.6 чист дизел 60 коня. Тотален охлюв но поне ме научи на търпение и внимание.

П. С. Много евтина поддръжка, цяла предница за 160 лв. с реглаж

hTC One М9
Цитирай
#97

Побъркали сте се с тези японски коли, а какви са чуруци никой не спомена. 2005г. коли целите ръждясали. Японска кола никога не бих взел.
Цитирай
#98

Не знаех думата "чуруци", иначе щях да я кажа задължително.
И много ясно, че голфо е по-як

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#99

Особено, ако живееш на територията на Перник или Люлин.

Данчо, без да се обиждаш.

Иначе, старата Хонда, 2004-та, ако не бях я продал щях да ти я дам, petio1986, да я изследваш за ръжда. Smile

Честно казано, откак се качих на Мерцедеса, макар и стар...Друго вече не съществува. Smile


Цитирай

Макар и малко, има изключения, не споря, но се иска голямо пазене. Как може да са с толкова нежна ламарина се чудя! Сигурно за да се продават повече нови коли.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)