Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] SP Flash tool: Flash, Root, Recovery, Stock ROM, BG ROM и още...
#1

 
   [РЪКОВОДСТВО] SP Flash tool: Flash, Root, Recovery, Stock ROM, BG ROM и още...
 
Flash Tool се изпозлва за флашване на всички телефони с MTK процесор. Трябва е да знаете, че ръководството е за всички MTK телефони, но Задължително е за всеки един телефон да се използва файлове предназначени само за него.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Точно такава тема ни беше нужна за раздела,даже и описание има и снимка на телефона отгоре с параметрите.Благодаря Buga

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#3

Root+Recovery за KitKat

Инсталират се с Flashtool (информация за работа с него - в 1-ви пост).

Може да се свали от тук (за да ви работи линка, ви трябва регистрация в Lenovo-forums.ru)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Днес  реших да го рутна,да сложа рековъри и да сменя рома. Рутнах го с Vroot след два три опита, най-голям проблем бяха драйверите за чипсета, но до там, не мога да сложа рековъри - TWRP, изтеглих го от темата за А536.Пробвах с Flash tool но не става, изтеглих един ром от руски сайт и пак не стана с Flash tool. Помагайте да го сменя тоя ром. А не може ли да го кача на картата и със стоковото рекавъри да го инсталирам? Направих бекъп на всичко май с Mtk droid tools , зипа стана около 2 гигабаита, предполагам че бекъпа на имейте е там. Ако може стъпка по стъпка как да го инсталирам това рекавъри и рома ще съм много благодарен. Изчетох много теми и пак не разбрах. Помагайте

ПП   В крайна сметка нищо не съм направил, няма суперюзер, почвам отначало.

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#5

Избрал ли си ром който да му сложиш? Ако да виж дали е за флашване с флаштул или през рековери.
И в двата случая (флаштул или рековери) няма смисъл да го рутваш щом ще сменяш рома. Ако рома
е за рековери тогава слагай рековери, ако е за флаштул ти трябва единствено флаштул и драйвери.
Ако нещо не ти е ясно или имаш нужда от помощ ми пиши на личните да видим какъв е проблема.
Цитирай
#6

С кой ром си в момента?

Lenovo A2107A-H, Lenovo A536, Lenovo A328, HTC Desire 816G
Цитирай
#7

Все пак успях да го руутна с Vroot, сложих Super Su и смених рековърито. През рековърито си направих бекъп и после сложих тоя ром:
http://lenovo-forums.ru/topic/12128-leno...%B0%D1%8F/
Но или аз нещо не съм догледал или не знам какво стана, но тръгна донякъде, обаче не искаше да ми отключи сим картата и си върнах бекъпа. Останах с убеждението, че тоя ром е за една сим карта и затова го махнах, пък и не ми допадна. Сега съм със стоковия ром. Има ли 5.0 за този телефон или нещо друго? Гледам за А536 има доста пък за нашите "тесли" нещо няма такъв избор.

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#8

Аз съм с този custom: http://lenovo-forums.ru/topic/9109-lenov...l-edition/ и съм много доволен. Работи без забележки!

Lenovo A2107A-H, Lenovo A536, Lenovo A328, HTC Desire 816G
Цитирай
#9

В крайна сметка сложих този: http://lenovo-forums.ru/topic/12182-leno...vibeui-20/
Работи добре засега и гривната тръгна, има доста настройки и екстри. Инсталирах го по инструкциите в сайта през рековърито.

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#10

Зравейте имам въпрос относно къстъм рома който слагам на СД картата ,като зип фаил ли го слагам или предварително го разархивирам и тогава го слагам в СД картата мерси
Цитирай
#11

(2015-12-28, 12:59:36)avian написа:  Зравейте имам въпрос относно къстъм рома който слагам на СД картата ,като зип фаил ли го слагам или предварително го разархивирам и тогава го слагам в СД картата мерси

Като ZIP файл

Lenovo A2107A-H, Lenovo A536, Lenovo A328, HTC Desire 816G
Цитирай
#12

Имам проблем със инсталиране на къстъм ром през TWRP recovery.След като дам инстал и започне процеса ми изписва Error: MD5 file not found и инсталирането спира.Моля помогнете къде може да е проблема.
Цитирай
#13

(2015-12-29, 19:06:34)avian написа:  Имам проблем със инсталиране на къстъм ром през TWRP recovery.След като дам инстал и започне процеса ми изписва Error: MD5 file not found и инсталирането спира.Моля помогнете къде може да е проблема.

Не слагай отметка за проверка на MD5, може и без нея.

Lenovo A2107A-H, Lenovo A536, Lenovo A328, HTC Desire 816G
Цитирай
#14

(2015-12-29, 22:52:56)Nenich написа:  Не слагай отметка за проверка на MD5, може и без нея.

Там е работата че не съм слагал отметка,и не разбирам къде е проблема.

Опитах да ъпдейтна TWRP recovery 2.8.1.0 до по нова версия 2.8.7.0 със mobileuncle но като приключи ъпдейта и влеза пак във риковърито пак съм със старата версия
Цитирай
#15

Да попитам след,като телефона е с Mediatek,ще може ли да се рутне с KingRoot ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)