Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефона ми се рестартира сам
#1

 
    Здравейте.
 
Имам самсунг галакси с3 мини от една година. На скоро след връщане до фабрични настройки, телефона започна да се рестартира сам  при включване на камера например или при набиране на номер, понякога и при включване на някое друго приложение (фб,вайбър или инстаграм). Телефона не е удрян, мокрен или руутван. Няма кой знае какви приложения, които биха ме замислили дали не е от тях. Когато включа и мобилния интернет както телефона е на 90% батерия става на 10% и се изключва. Когато го включа след 10 мин примерно - е на 60% батерия. Имате ли някаква идея от какво може да се получава и въобще има ли шансове за този телефон с характер видимо... ?  Rolleyes

Samsung Galaxy s3 mini
Цитирай
Аксесоари
#2

Може да се пробва с друга батерия за да се види дали проблема ще остане. Smile

 
Цитирай
#3

А за това че се рестартира сам.. ?

Samsung Galaxy s3 mini
Цитирай
#4

Направи пак хард ресет. Ако не се оправи пробвай с преинсталация на firmware. Едно от тия две неща би трябвало да ти оправи проблемите, понеже не ми звучи като на хардуерен проблем.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#5

Виж да ли не е подута батерията и да е за смяна.Според мен проблема е от нея.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#6

И аз съм за прецакана батерия. Друг вариант е навлажнен или мокрен USB порт ама според първи пост остава батерията Smile И още един ресет да се направи ей така профилактично да се види как ще е след него, обаче без инсталиране на нищо след това. Само за тест.
Цитирай
#7

Окау ще направя нов ресет на телефона да видим дали ще продължи да се рестартира самичък. А колко време след това да си инсталирам приложения?

Samsung Galaxy s3 mini
Цитирай
#8

Е за ден трябва да разбереш щом и от разговори се рестартира.
Цитирай
#9

По описанието съм сигурен, че е прецакана батерия! Понеже моята приятелка имаше същия проблем!
P.S. Със същия телефон за долу горе същото време!

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#10

След като е на една година телефона, значи, че още е в гаранция. Защо се занимаваш ти?

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#11

(2015-02-11, 10:50:43)driver_sl написа:  След като е на една година телефона, значи, че още е в гаранция. Защо се занимаваш ти?
Ами правилно се занимава! По принцип гаранцията на батерията, ако проблема е от нея, е 6 месеца.  Visslar

 
Цитирай
#12

Занимавам се аз, защото знам какво ще стане. Ще ми вземат телефона за 1 месец, накрая ще ми кажат че или съм го удряла или мокрила само и само да не се занимават и ще трябва да им вдигна големи панайри за да си свършат работата ЕВЕНТУАЛНО ... Просто няма смисъл Smile

Samsung Galaxy s3 mini
Цитирай
#13

Първо не се знае, дали е от батерията. Тя и моята след един ъпдейт се самозареждаше, но се оказа от рома. Big Grin Ако телефона действително не е мокрен, няма да ти кажат такова нещо. Има си маркери, с които се доказва това. Телефоните на Самсунг, до колкото знам ги ремонтират в Румъния. Ако го задържат повече от 30 дни, имаш право да ти го сменят с нов или да ти върнат парите. Сестра ми имаше проблем с нейния Galaxy Core Duos преди около 3 месеца. Мина през сервиз и сега отново е на сервиз. Стигне ли се до трети път, има право да и върнат парите или да и го сменят със нов. И аз можех да си играя с него, но не го направих точно поради тази причина. Все пак, разбира се решението си е твое. Не забравяй, че има и КЗП.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#14

(2015-02-11, 14:43:33)driver_sl написа:  Мина през сервиз и сега отново е на сервиз. Стигне ли се до трети път, има право да и върнат парите или да и го сменят със нов.

Само и единствено ако телефона е даван 3 пъти за едно и също нещо, иначе успех да ти го сменят с нов....
Отделно, че автора/ авторката е прав/а. Ако е само за една батерия и аз не бих се занимавал със сервизи.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#15

(2015-02-11, 16:09:04)smiley написа:  Само и единствено ако телефона е даван 3 пъти за едно и също нещо, иначе успех да ти го сменят с нов....
Отделно, че автора/ авторката е прав/а. Ако е само за една батерия и аз не бих се занимавал със сервизи.
Да, за едно и също е. Както казах, не се знае дали е от батерията. Именно сервиза е мястото, където може да бъде диагностициран проблема. Да, може да е от нея, но може да е от контролера на захранването, които е в телефона. Може да се активира защита в схемата, поради неправилно работещ модул при натоварване. Възможно е да е софтуерен проблема. Не може ей така, категорично, от дистанция да се каже ТОВА Е. Не е хубаво да се отказваш така от гаранцията си.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#16

И при мен излезе същия проблем. Телефона е купен януари 2014, днес забелязах, че като е на зарядно не гасне. Имаше тема, в която пишеше, че на galaxy s3 mini батерията можела да се замени с по-мощна, но не помня от кой модел. Върти ми се нещо за galaxy ace 2, но не мога да намеря нищо. И според мен е от батерията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)