Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Как да възстановим брикнат телефон (само fastboot)
#1

 
   
 
Здравейте! Не знам какво точно направих, но щях да флашвам това и изисква рекавъри 2.8.3.1 и реших да го сложа, но след като сложих и инсталирах всичко телефона отказа да тръгне. Отначало изкарваше за 1 секунда логото на ЛГ и после светеше само черен екран(подсветката се вижда). Влязох в рекавъри направих му фактори и до там... От тогава постоянно ми влиза във фастбоот. Пробвах да флашна кдз но никакъв успех стига до 2 процента и забива (изкарва грешка) и сега не знам какво да правя...? Пробвах с темата за ънбрик, след като флашнах laf.img дори и в Download Mode не иска (изписва Download Mode и веднага пак фастбоот)... Ще съм благодарен ако ми помогнете.

П.С телефона е закупен от българия от виваком (D802 e)


Ето как се оправих аз:

1. Изтеглих .img файловете от този линк. (чрез тези файлове успях да накарам телефона да може да се включи до security error, също и да може да влезе в Download Mode).

2. Инсталирах тези драйвери и също изтеглих файловете за fastboot.

3. Всички файлове (.img и за fastboot) се слагат в C:/

4. Отваряме CMD и пишем следните команди:

cd c:\
fastboot flash [името на файла] (името на файла.img) 


Например: fastboot flash modem modem.img
fastboot flash boot boot.img и така за всеки един файл.

5. След като флашнем всичките файлове пишем накрая:

fastboot reboot

Телефона трябва веднага да се рестартира и да ви изкара Security Error, ако да това означава, че на добре.

6. Следва влизането в Download Mode. Това става като се задържи Volume UP и се вкара усб.

7. След това влизате в Device Manager (десен бутон върху Computer и Manage, избирате Device Manager от страничното меню)

8. Ако всичко е инсталирано както трябва в секцията Ports трябва да има AndroidNet... Десен бутон в/у Properties->Port Settings->Advanced  и там където пише COM... избирате COM41

9.Сега ще трябват още два файла с които ще флашнем телефона през LG FlashTool (два файла .tot и .dll файла, и двата zip-a се разархивират)

10.След като сме изтеглили всички файлове и всичко е наред както трябва продължаваме с програмата.

11. Инсталираме LG FlashTools от zip-a и след като го инсталираме не го отваряме, а копираме MegaLock.dll файла във C:\LG\LG FlashTool

12. Отваряме програмата и цъкаме на "Select Manual Mode" и цъкаме на трите точки и избираме dll файла, който изтеглихме със .tot файла.

13. На S/W цъкаме на add и избираме .tot файла и след това ОК.

14. Цъкаме на жълтата стрелка горе в ляво и чакаме докато на Port41 не излезе Ready.

15. Изкарваме кабела от телефона и пак го вкарваме. Програмата си го намира и единствено чакаме да завърши.

16. След това имате чист 4.2.2 можете да си го update-нете до последната версия.

Всичко правите на своя отговорност!


Ако има някакви въпроси или нещо не съм написал както трябва ще отговоря/помогна/поправя с удоволствие.

Надявам се да съм помогнал.
Smile

LG G6 Black -> Huawei P30 Pro Crystal
Цитирай
Аксесоари
#2

Тази тема - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=60499, ще ти реши проблема. За Download Mode мисля, че трябва да си с включен кабел.

[h]LG G2 D802 [/h]
Цитирай
#3

линковете не работят в тази тема..

LG G6 Black -> Huawei P30 Pro Crystal
Цитирай
#4

А, флашна ли Кит Кат Baseband преди да флашнеш рома? Ако не и ако още може да влезеш в рековери флашни първо Кит Кат baseband, след това wipe и тогава инсталирай рома.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#5

направих това http://www.reddit.com/r/lgg2/comments/2a...d_my_d802/ флашнах почти всички файлове и сега ми изкарва security error, с флашването на кдз пак ми излиза грешка на 2% и сега не знам какво да правя
и вече не мога да вляза в рекавъри или аз не успявам да натисна копчетата както трябва... :?

LG G6 Black -> Huawei P30 Pro Crystal
Цитирай
#6

Пробвай да влезеш в рековери така:
-Power + Vol- и като видиш логото пускаш и веднага натискаш и задържаш пак същото.
-Power + Vol- и като видиш логото пускаш и веднага натискаш и задържаш Vol+ и Vol-

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#7

нищо не става изкарва пак грешката и се изгася

LG G6 Black -> Huawei P30 Pro Crystal
Цитирай
#8

Давай с Lg Flashtool. Пробвай друг порт и други драйвери.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#9

и аз докато се оправя с тоя порт направо ми побеля косата 3 часа се мъчех сега вече всичко е ок но СИЛНО ПРЕПОРЪЧВАМ ДА НЕ СЕ ПРОБВА ОТ НИКОЙ ......

Sony Ericsson Xperia™ X8 black | Bootloader Unlocked | > OC 787 MHz DUALtouch
------>> HTC DESIRE 500 STOCK ------->> LG NEXUS 4 > S-OFF > Bootloader Unlocked > Rooted Android L ----> LG G2 ------->> LG G PRO 2....
Цитирай
#10

Кажи как го оправи за да се знае.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#11

по тази тема https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=62112

и с това кдз    http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2...2FStock%2F  
ама LG Flash Tool си изтеглих от google обаче не стана от първия път ами от третие че нещо не намираше драйвъри но постепенно си ги намери и се флашна  но с           -CSE Flash -Чиста инсталация  
а и си спомням че третия път пак не тръгна и влезнах в рекавъри мод и направих фактори ресет 
така го подкарах


дано да се оправи колегата ...... успех!!!!!!!

Sony Ericsson Xperia™ X8 black | Bootloader Unlocked | > OC 787 MHz DUALtouch
------>> HTC DESIRE 500 STOCK ------->> LG NEXUS 4 > S-OFF > Bootloader Unlocked > Rooted Android L ----> LG G2 ------->> LG G PRO 2....
Цитирай
#12

Оправих го точно с LG FlashTool. Намерих tot файл с 4.2.2 и също намерих и dll файл. Нямаше проблеми нито с портовете нито със самото флашване. Благодаря за помоща!
п.с ще сложа линка към файловете ако някой друг се затрудни с търсенето, също няма да е лошо да се сложат и в темата за ънбрик Smile

http://downloads.codefi.re/autoprime/LG/...k_Firmware

LG G6 Black -> Huawei P30 Pro Crystal
Цитирай
#13

Браво, колега. Ако може напиши как точно се оправи, какво направи първо за да е полезна темата за други, който имат подобен проблем. Благодаря.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#14

Написал съм всичко в първия пост. Надявам се да помогна!

LG G6 Black -> Huawei P30 Pro Crystal
Цитирай
#15

(2015-02-12, 21:33:33)android_fan_1 написа:  Написал съм всичко в първия пост. Надявам се да помогна!

Нещо не ти разбирам казваш всичко да седи в C но кой точно laf.img да се poлзва...(2 са) как така пишеш fastboot в cmd на мен ми изписва че няма такава команда ...
Цитирай
#16

(2015-03-13, 22:44:18)killsety написа:  
(2015-02-12, 21:33:33)android_fan_1 написа:  Написал съм всичко в първия пост. Надявам се да помогна!

Нещо не ти разбирам казваш всичко да седи в C но кой точно laf.img да се poлзва...(2 са) как така пишеш fastboot в cmd на мен ми изписва че няма такава команда ...

ползва се lag.img от първия линк и как така ти изписва, че няма такава команта? Като напиешеш fastboot laf laf.img какво ти изписва?

LG G6 Black -> Huawei P30 Pro Crystal
Цитирай
#17

Мисля ,че тази тема трябва да е във важните ,защото помогна на доста хора и колегата се е постарал доста за да обясни нещата.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#18

Докато правя първите 4-5 стъпки, телефона трябва ли да е вързан за компютъра?
Цитирай
#19

да, мисля че колегата е обяснил че така се флашват на телефона всички файлове

Sony Ericsson Xperia™ X8 black | Bootloader Unlocked | > OC 787 MHz DUALtouch
------>> HTC DESIRE 500 STOCK ------->> LG NEXUS 4 > S-OFF > Bootloader Unlocked > Rooted Android L ----> LG G2 ------->> LG G PRO 2....
Цитирай
#20

Изписва ми failed (remote partition table doesn't exist)
Моля редактирайте първи пост и напишете кое след кое се флашва, че е супер объркващо /поне за мен/
Цитирай
#21

Само аз ли не виждам Ports в Device Manager ? Проблема е , че след брик имам security error , но не мога да намеря това Ports ... инсталирал съм драйвърите посочени в линка ...

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#22

Включи го в download mode телефона и отвори Device Manager и трябва да има ако е добре всичко Android Net нещо такова беше. И вече чети т. 8 от първи пост.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#23

линка за фастбоот файловете не работи ако може да го коригираш или ако някой случайно ри има да ги сподели :Д
Цитирай
#24

От линковете от това видео пробвай  Smile


Ето източника >> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2663369



Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#25

http://prikachi.com/images.php?images/168/8433168f.png

Е добре де как да ги флашна тес имг-та като нямам командата имам драйвърите инстаалирани ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)