Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Как да си инсталирам заводски(стоков) Андроид 5.0 (Lollipop) или да
#51

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=71152
Интересното е че след толкова ресети през рековъри всичко е ок и като по наслагам програми и на края игри и се почва със спиранката на touchwiiza

NOTE 4 ULTRA
Цитирай
Аксесоари
#52

Опита ли с PIT за 5.0 и еднофайлов стоков с ресет от Настройките, а не от рековъри и като си премахнеш карта памет?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#53

т.е. искаш да кажеш да сложа този pit HLTE_EUR_OPEN.pit докато инсталирам Полския 5.0 така ли?

NOTE 4 ULTRA
Цитирай
#54

Да! И ако не се оправи ще следиш приложенията , които инсталираш , след кое започва. Обаче не ми отговаряш дали имаш карта памет и дали си я премахнал.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#55

Сега съм с Полския 5.0 ,какво трябва да направя да си кача Мтелския, същото което направих да мина от 4.4.2 на 5.0 ли?
 Чета тука и само се обърквам

Samsung Galaxy NOTE 3 LTE
and HTC One X
Цитирай
#56

(2015-02-24, 23:53:01)rado__8 написа:  Да! И ако не се оправи ще следиш приложенията , които инсталираш , след кое започва. Обаче не ми отговаряш дали имаш карта памет и дали си я премахнал.

да имам карта памет и съм я махал при всеки флаш и така, а колкото до приложенията не знам да ли ще мога до хвана кое, щото имам с игрите много голям брой, но забелязах че като почна да инсталирам игрите и почва да забива докато съвсем се сдуха.

NOTE 4 ULTRA
Цитирай
#57

Аз ти казвам тази карта да я махнеш когато започне да ти спира лаунчъра, а това за инсталирането с Один е друга работа.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#58

Здравейте.
Да се включа и аз.
От седмица съм с полския стоков 5.0
Бъговете които забелязвам за сега са следните:
1. Не винаги при натискането на хоум бутона екрана светва от първия път, понякога се налага да се натисне 2ри път за да светне.
2. Доста често, когато се мъча да трия от Регистри даден разговор ми изписва изтрито и не се трие, даже и няколко пъти да се помъча да го изтрия не се изтрива, а понякога се трият от първия път.
При някой друг да ги е имало тези бъгове ?

HTC Wildfire >> HTC Desire HD >> LG Optimus 2X (P990) >> Motorola Milestone 2.3.3 CM7 >>  HTC Desire >> Samsung Galaxy S Plus >> Samsung Galaxy SII >> Samsung Galaxy Note >> Samsung Galaxy Note II >> Samsung Galaxy Note 3 >>  Samsung Galaxy S6 Edge >> Samsung Galaxy Note 3 >> Samsung Galaxy S8 >> Samsung Galaxy S8+ >> Samsung Galaxy S10+ and now Samsung Galaxy S21 Ultra
Цитирай
#59

Благодаря за отговора все пак

Samsung Galaxy NOTE 3 LTE
and HTC One X
Цитирай
#60

Здравейте,
Един въпрос и от мен: Ползвам NOTE 3 9005 със стоков 4.4.2. Телефона не е руутнат. Вчера изтеглих от SAMMOBILE Андроид 5.0 за BG и след опита за инсталиране с ODIN 3.09 (а по-късно и 3.10) на 99% дава FAIL докато обработва HIDDEN, а грешката гласи (size). Изтеглих отново 4.4.2 и се върнах към него. Някой има ли идея от какво дава тази грешка и как да бъде преодоляна без да се налага да руутвам телефона. П.С. -пробвах и други версии на 5.0 освен тази за България и всеки път изписваше тази грешка.
Благодаря много предварително за насоките !

Samsung Galaxy SII
Цитирай
#61

Пробвай първо да флашнеш изтеклия който е с 4-те файла и после флашни този за България

samsung galaxy s7 edge 
Цитирай
#62

(2015-02-27, 09:17:16)hausofpine написа:  Пробвай първо да флашнеш изтеклия който е с 4-те файла  и после флашни този за България

Пробвано - не става, пак дава фейл в края на флашването.

Каквото дойде
Цитирай
#63

Пробвай с полския.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#64

Добър вечер,
сложих полския с ъпдейтване на новия буутлоудър и модем, изкарах няколко дни - всичко си бачкаше на 6.
После сложих DarkLord ROM v1.5 и тук всичко си бачка.
Сега искам да попитам с този буутлоудър и модем мога ли да слагам ромове на Temasek които са базирани на CM12, те са с версия на андроид 5.0.2 ?
Искам да слагам и такива базирани на CM11 с андроид 4.4.4
Струва ми се, че няма да се налага да флашвам стоков на Самсунг 4.4.2 за да ползвам CM11 и CM12.
Въпроса е да не си прецакам телефона ако все пак не става.
Спомням си когато излезе Kitkat, CyanogenMod бяха направили така, че техните ромове бачкаха и със стария буутлоудър на джелибийн и с новия на киткат.
А дали бачкат с буутлоудъра на лолипоп ?
Благодаря.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#65

(2015-02-27, 15:58:08)zootv написа:  
(2015-02-27, 09:17:16)hausofpine написа:  Пробвай първо да флашнеш изтеклия който е с 4-те файла  и после флашни този за България

Пробвано - не става, пак дава фейл в края на флашването.

При мен беше така играх си няколко часа сложи боотлоудера и модема от началото на тази тема който колегата е посочил:
модема от тук >>  https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=18034
бутлоудера от тук >>  https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=18035
 описано е как се слагат пак в началото на темата след това сваляш Полския и слагаш с отметка на Phone Bootloader Update , Auto Reboot, F. Reset Time.  Трябва да стане поне при мен се получи след това влизаш в сервизен режим или от настройките, правиш ресет и си готов.
Цитирай
#66

(2015-02-27, 22:31:46)MMJ написа:  Добър вечер,
сложих полския с ъпдейтване на новия буутлоудър и модем, изкарах няколко дни - всичко си бачкаше на 6.
После сложих DarkLord ROM v1.5 и тук всичко си бачка.
Сега искам да попитам с този буутлоудър и модем мога ли да слагам ромове на Temasek които са базирани на CM12, те са с версия на андроид 5.0.2 ?
Искам да слагам и такива базирани на CM11 с андроид 4.4.4
Струва ми се, че няма да се налага да флашвам стоков на Самсунг 4.4.2 за да ползвам CM11 и CM12.
Въпроса е да не си прецакам телефона ако все пак не става.
Спомням си когато излезе Kitkat, CyanogenMod бяха направили така, че техните ромове бачкаха и със стария буутлоудър на джелибийн и с новия на киткат.
А дали бачкат с буутлоудъра на лолипоп ?
Благодаря.

Всеки къстъм РОМ е описано какви са изискванията за инсталиране. На някои ще трябва на други не, според зависи  Smile

Ако искаш питай преди да инсталираш РОМ, ако искаш недей, но гледам имаш мерак на всички , които се носят из въздуха  Big Grin

А да попитам EFS Backup направи ли си?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#67

Пробвах Temasek СМ12 v8.0 и си бачка без ядове, като пробвам СМ11 ще пиша за да знаят и други.
EFS Backup съм правил преди повече от година, или има нужда от обновяване заради новите версии на буутлоудър и т.н. ?
10х

EDIT: Върнах един бекъп на CM11 - бачка без грешка.

[Изображение: 06aaa363175ff143.png]

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#68

Никога не е излишно да се обновиш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#69

Здравейте, аз не съм много веща по темата и се надявам да ме извините предварително, ако се наложи Blush
Моя Note 3 9005 сам си поиска ъпдейт и сега съм с Андроид 5.0, обаче.... сега писалката не може да снима Sad
Знае ли някой защо и как да го оправя ?
Благодаря предварително Angel
Цитирай
#70

(2015-03-02, 04:18:16)dkrustanova написа:  Здравейте, аз не съм много веща по темата и се надявам да ме извините предварително, ако се наложи Blush
Моя Note 3 9005 сам си поиска ъпдейт и сега съм с Андроид 5.0, обаче.... сега писалката не може да снима Sad
Знае ли някой защо и как да го оправя ?
Благодаря предварително Angel
Направи ресет след актуализацията на телефона си.

 
Цитирай
#71

(2015-03-02, 04:24:28)NoMaD написа:  
(2015-03-02, 04:18:16)dkrustanova написа:  Здравейте, аз не съм много веща по темата и се надявам да ме извините предварително, ако се наложи  Blush
Моя Note 3 9005 сам си поиска ъпдейт и сега съм с Андроид 5.0, обаче.... сега писалката не може да снима  Sad
Знае ли някой защо и как да го оправя ?
Благодаря предварително  Angel
Направи ресет след актуализацията на телефона си.



Ъъъъъ, забравих - блондинка съм Big Grin
Може ли да обясниш Angel
Цитирай
#72

(2015-03-02, 04:29:04)dkrustanova написа:  Ъъъъъ, забравих - блондинка съм Big Grin
Може ли да обясниш Angel
Връщане до заводски настройки с бекъп на данните от телефона преди това.

 
Цитирай
#73

(2015-03-02, 05:14:33)NoMaD написа:  
(2015-03-02, 04:29:04)dkrustanova написа:  Ъъъъъ, забравих - блондинка съм  Big Grin
Може ли да обясниш  Angel
Връщане до заводски настройки с бекъп на данните от телефона преди това.

Благодаря Wink
И все пак ... друг начин няма ли Undecided
Цитирай
#74

Мисля ,чe няма как . След всеки ъпдейт е препоръчително , да не кажа задълително връщане до заводски настройки.

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#75

(2015-03-02, 06:14:01)lockup написа:  Мисля ,чe няма как . След всеки ъпдейт    е препоръчително , да не кажа задълително връщане до заводски настройки.

Благодаря Smile

И все пак има ли някой, който вече е с Андроид 5.0 на този модел телефон?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)