Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Инсталиране на заводски(стоков)5.0 Lollipop и връщане към 4.4.2 Kit Kat[
#26

(2015-02-18, 10:11:52)dilqn82 написа:  Ами мисля че е руски тоя който е сложен за сервизен 4.4.2 в описанието!а да те питам може ли да си сложа оригинален на теленор и да си получавам техните както си беше преди да се захвана с полски изпълнения?

Какъвто оригинален РОМ сложиш, такива ъпдейти за Съответния регион или оператор ще получаваш. Щом си минал даунгрейда със сервизния ром и апарата работи коректно, можеш да флашнеш какъвто искаш Ром, но препоръчително е да е същата версия на Андроида.

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
Аксесоари
#27

здравейте колеги. изпълних всичко както е описано в темата, изтеглих всичко, разавхивирах полския ром, один разпозна телефона ми, стартирах и след малко вместо PASS ми изписа FAIL в червен фон.. в message box-a на один започна да изписва removed -> added -> removed -> added и тн.. На някой случвало ли му се е, греша ли някъде? Нямам проблем нито с кабела, нито с портовете на компа.. като откачих телефона от кабела и го стартирах поне всичко си е по старому
Цитирай
#28

Или си изтеглил счупен 5.0 (пробвай пак да го изтеглиш) , който е счупен или кабела или USB порта правят проблем. Или не си убил процесите на Kies.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#29

Явно съм голям карък.. Проблема се оказа в Киес наистина, направо го изтрих, така или иначе не го ползвам. Обаче сега вече от 20 минути стои и уж трябва да инсталира.. На екрана на телефоа има една синя лента, която предполагам трябва да се пълни, но моята стои съвсем в началото.. в один последния message е sbl1.mbn ... Така си стои..
Цитирай
#30

Рестартирай си компа и пробвай пак.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#31

Всичко е точно вече, благодаря на колегата rado__8 Smile
Цитирай
#32

Искам да попитам за връщане към 4.4.2 трябва ли да махна отметката на auto reboot

Samsung Galaxy S22 ultra

Цитирай
#33

Айде вече и аз минах на Полския.Не можах да дочакам Теленорци Smile Всичко по инсталацията мина както е описано-без никакви ядове.Благодарско на rado_8 Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#34

(2015-02-21, 12:41:51)spensa написа:  Искам да попитам за връщане към 4.4.2 трябва ли да махна отметката на auto reboot
Не, не я махай.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#35

Някой може ли да даде линк към 4.4.2
Цитирай
#36

този бутлоудър и модем на телефона ли се свалят и инсталират
Цитирай
#37

Не, на компютъра.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#38

Благодаря за бързия отговор! И да попитам, за какво служат те?
Цитирай
#39

Когато си с 5.0 си с на 5.0 бутлоудър и модем...ако искаш да се връщаш на 4.4.2 без грешки си инсталираш предварително бутлоудър и модем на 4.4.2 както е описано в първи пост.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#40

(2015-03-01, 14:39:51)rado__8 написа:  Когато си с 5.0 си с на 5.0 бутлоудър и модем...ако искаш да се връщаш на 4.4.2 без грешки си инсталираш предварително бутлоудър и модем на 4.4.2 както е описано в първи пост.

Тка, нещата се изяснявават. И надявам се последен въпрос, след като е свъран телефона с компютъра и е зареден один се зареждат само бътлоудъра и модема и се инсталират, когато са готови без да пипам нищо само зареждам сервизния ром и го инсталирам. правилно ли съм разбрал? мн. благодаря!
Цитирай
#41

Влизаш в Download Mode >> Инсталираш с Один модема и бутлоудъра, тела се рестартира >> Влизаш в Download Mode >> Инсталираш с Один 4.4.2 но не сервизния , той е сервизен, ако имаш проблеми. Теглиш си последния 4.4.2 от sammobile и го инсталираш след като вече си инсталирал бутлоудъра и модема.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#42

(2015-03-01, 16:03:03)rado__8 написа:  Влизаш в Download Mode >> Инсталираш с Один модема и бутлоудъра, тела се рестартира >> Влизаш в Download Mode >> Инсталираш с Один 4.4.2 но не сервизния , той е сервизен, ако имаш проблеми. Теглиш си последния 4.4.2 от sammobile и го инсталираш след като вече си инсталирал бутлоудъра и модема.

Значи този 4.4.2 ром, който е в линка под описанието не става? А защо в саммобайл има 4.4.2 ромове за страни като Иран,Ирак,Венецуела и Суадитска Арабия , те вършат ли работа? Между другото, ако има значение, тела е купен от английски оператор и се използва в Англия.
Цитирай
#43

Слагай за Англия тогава, не че има значение, само трябва да е за Европа.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#44

[Изображение: 11015952_972020009476159_2010416203_n.jp...2208260fed]
Ами сега?! Помощ!  Grater
Цитирай
#45

Пробвай този >> https://yadi.sk/d/8MzA_re3dZamc

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#46

Изваждаш батерията. Поставяш я отново. Стартираш в download mode. Качваш друг ром. Последния английски
http://www.sammobile.com/firmwares/downl...1BOB7_BTU/
при мен върви ок.
Цитирай
#47

Извинявам се предварително, на повечето от вас можеби въпроса ми ще се стори глупав, но съм нов по тази част,
Та, трябва ли телефонът да бъде ROOT-нат първо или не е нужно за този метод ?

Благодаря!
Цитирай
#48

Не, не ти трябва. Рут е >>



“root” идва от *nix системите (Unix, Linux и подобни). Това е супер потребител, който има права над всичко и може да прави всичко или с други думи – това е администратора. Ако имате root, значи имате достъп до администраторския акаунт и можете да правите каквото поискате – да триете файлове в системни директории или пък да инсталирате драйвери, приложения и още много други неща. Когато сте root потребител, всички ограничения отпадат.

Андроид е линукс базирана операционна система и тя също има един потребител – root, който има права за всичко. Андроид дистрибуция е конфигурирана така, че вие да нямате достъп до root потребителя и работите под акаунт, който има ограничени права.Така вашият телефон става “заключен”, защото вие нямате достъп до root акаунта и съответно не може да четете/пишете по системната файлова система на телефона. Все едно да си купите лаптоп с инсталиран Windows и да нямате администраторски акаунт и да не може да инсталирате нови програми например. Същото е и при заключените Андроид телефони.Може да ползвате операционната система, но не може да я модифицирате. Не може да слагате собствени версии на Андроид, не може да слагате никакви други версии на Андроид освен официалните предвидени конкретно за вашия модел телефон. Не можете да направите резервно копие на вашите платени програми и не можете да правите още много други неща.
Трябва ли ми root на телефона?

Ако имате рутнат телефон т.е. имате root достъп, вие може да правите абсолютно всичко. Може да триете/модифицирате/четете всеки един файл от вътрешната памет на телефона,ще можете да слагате версии на Андроид, които не са официални, да ги модифицирате и да инсталирате програми, които изискват root достъп. Поради всички тези причини, а и доста други, много хора искат да имат root.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#49

Здравейте, качих си телефона на 5.0 но не ми допада. Имам 2 години гаранция и искам да ви попитам дали връщането към 4.4.2 по горе описания начин ще навреди по някакъв начин ползата на гаранция?
Цитирай
#50

Описаният метод в темата за ъпдейт до 5.0 или връщане на 4.4.2 по никакъв начин не нарушава гаранцията на телефона ви Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)