Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Инсталиране на заводски(стоков)5.0 Lollipop и връщане към 4.4.2 Kit Kat[
#51

Здравейте, започнах да си свалям телфона на 4.4.2 но не мога да разбера кой от всички тези буутлоадери трябва да сваля?
Цитирай
Аксесоари
#52

(2015-03-04, 21:07:45)marti123m написа:  Здравейте, започнах да си свалям телфона на 4.4.2 но не мога да разбера кой от всички тези буутлоадери трябва да сваля?

За какви буутлоудъри говориш? Ако телефона ти е с KNOX 0x0 теглиш си оригинален стоков 4.4.2 от Sammobile и флашваш с Один, като за всеки случай слагаш отметка на Phone bootloader update и всичко ще е О.К. Ако KNOX ти е 0х1 или си бил с cuctom rom виж написаното от rado_08, пределно точно е описал какво да се прави, аз лично с негова помощ даунгрейднах S5-та на жената с KNOX 0х1!







Цитирай
#53

Има ли 4.4.4 за нашия модел галакси5 и ако има къде мога да си го изтегля и кача?

"В един човек всичко трябва да бъде красиво:и лицето, и облеклото, и душата, и ума."
Антон Павлович Чехов
Цитирай
#54

(2015-03-04, 21:18:41)Вечния написа:  Има ли 4.4.4 за нашия модел галакси5 и ако има къде мога да си го изтегля и кача?

Официален 4.4.4 няма - има 4.4.2 и 5.0 в sammobile.com. Иначе, custom ромове, портнати от 4.4.4 може и да има в xda-developers.com







Цитирай
#55

качих 4.4.2 спазих инструкциите но само надписа на самсунг сега излиза и дава звездите но не тръгва телефона минаха повече от 5 минути, той сам се рестартира като му качих файла но не се маха старта ...

"В един човек всичко трябва да бъде красиво:и лицето, и облеклото, и душата, и ума."
Антон Павлович Чехов
Цитирай
#56

(2015-03-04, 21:07:45)marti123m написа:  Здравейте, започнах да си свалям телфона на 4.4.2 но не мога да разбера кой от всички тези буутлоадери трябва да сваля?
Те са сортирани по дата, ще свалиш само при нужда последния с най-близка дата.






(2015-03-04, 22:07:47)Вечния написа:  качих 4.4.2 спазих инструкциите но само надписа на самсунг сега излиза и дава звездите но не тръгва телефона минаха повече от 5 минути, той сам се рестартира като му качих файла но не се маха старта ...

Както си така влизаш в рековъри wipe data factory reset и wipe cache partition >> reboot system now


Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#57

Готово най - после съм с 4.4.2 как да спра за не ме пита за актуализация? Излезе ми съобщение в падащото меню и не мога да го махна. Идеи?

"В един човек всичко трябва да бъде красиво:и лицето, и облеклото, и душата, и ума."
Антон Павлович Чехов
Цитирай
#58

Влез в Настройки-Диспечер на приложения-Всички и забрани приложението "Актуализация на софтуера" и повече няма да ти излиза известието в падащото меню.А,когато решиш да ъпдейтнеш просто го пусни пак.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#59

(2015-03-05, 18:18:58)nikolov89 написа:  Влез в Настройки-Диспечер на приложения-Всички и забрани приложението "Актуализация на софтуера" и повече няма да ти излиза известието в падащото меню.А,когато решиш да ъпдейтнеш просто го пусни пак.

Намерих го но не ми е активно да го забраня нищо не ми дава да го правя приложението, един колега ме посъветва да го рутвам ама за това не знам дали си заслужава?

"В един човек всичко трябва да бъде красиво:и лицето, и облеклото, и душата, и ума."
Антон Павлович Чехов
Цитирай
#60

Можеш да рутнеш 4.4.2 без да си прецакаш Knox ...има важна тема как се прави.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#61

Здравейте, от доста време ми се иска да инсталирам с Odin новият Lolipop, понеже съм с CSC:GBL и още чакам за ъпдейт :-)
Обаче имам неприятен опит с предишният ми телефон Galaxy S3, на който също бях инсталирал по-нов софтуер с Odin и въпреки, че бях спазил всички упътвания по флашването и телефона стартира нормално, след като поставих отново SIM картата се оказа, че се е заключил и ми искаше код за мрежа. Пробвах всичко, но докато не го занесох в сервиз за отключване не се оправи. Заради това искам да попитам дали има вероятност това да се случи отново с настоящият ми Galaxy S5?
Цитирай
#62

Здравейте,колеги. И аз минах по същия път с даунгрейда от лолипоп към киткат. Евала на колегата,много точно и ясно е обяснил всичко. Справих се без проблем,и отново си имам моя си телефон. Да ме прощават всички които харесват лолипопа,ама за мен това е един от най-грозните и цветово неиздържани интерфейси,които съм виждал. Както и да е,всеки си има вкус. Та на проблема. И на мен,като на колегата по-горе ми се появи същият проблем,а именно в нотификейшън бара иконката за актуализация на софтуера (иска да се върне гадът).Не ми дава да забраня приложението от диспечера на приложения. А тази икона,много ме дразни.Ако единственото решение за това е root, готов съм да го направя. Дайте акъл,моля!
Поздрави!

SM-G900F
Цитирай
#63

(2015-03-06, 09:09:52)React написа:  Здравейте, от доста време ми се иска да инсталирам с Odin новият Lolipop, понеже съм с CSC:GBL и още чакам за ъпдейт :-)
Обаче имам неприятен опит с предишният ми телефон Galaxy S3, на който също бях инсталирал по-нов софтуер с Odin и въпреки, че бях спазил всички упътвания по флашването и телефона стартира нормално, след като поставих отново SIM картата се оказа, че се е заключил и ми искаше код за мрежа. Пробвах всичко, но докато не го занесох в сервиз за отключване не се оправи. Заради това искам да попитам дали има вероятност това да се случи отново с настоящият ми Galaxy S5?

Не знам какво и как си инсталирал на този SGS3, но щом се е заключил след флаш на стоков софтуер, това означава, че телефона ти е бил заключен преди това. Има един трик от сервизното меню за отключване само на един оператор, а именно която карта сложиш в момента на този оператор ще работи. В последствие след като си инсталирал стоков той си се е заключил отново >> http://forum.xda-developers.com/galaxy-s...t-t2185866

Сега както си с SGS5 такава вероятност няма, флашваш и си свиркаш, само трябва да си сигурен, че софтуера, който ще инсталираш е точно за твоя модел.



(2015-03-06, 09:41:03)steff55 написа:  Здравейте,колеги. И аз минах по същия път с даунгрейда от лолипоп към киткат. Евала на колегата,много точно и ясно е обяснил всичко. Справих се без проблем,и отново си имам моя си телефон. Да ме прощават всички които харесват лолипопа,ама за мен това е един от най-грозните и цветово неиздържани интерфейси,които съм виждал. Както и да е,всеки си има вкус. Та на проблема. И на мен,като на колегата по-горе ми се появи същият проблем,а именно в нотификейшън бара иконката за актуализация на софтуера (иска да се върне гадът).Не ми дава да забраня приложението от диспечера на приложения. А тази икона,много ме дразни.Ако единственото решение за това е root, готов съм да го направя. Дайте акъл,моля!
Поздрави!



Имаш два варианта на рут при 4.4.2 Кит Кат. Единия е със запазване на Knox (Без разваляне на Гаранция) със сваляне на ядро/кернел до версия която се рутва с towelroot и връщане на твоето ядро с което си в момента. Пишеш в темата, ако в нещо не си сигурен и ако нямаш кернел за софтуера с който си в момента ще ти го направя >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=61702

Втория е да рутнеш от раз с CF_Auto-root , но ще активираш Knox , а той до момента не може да се занули, както при някои модели >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1085334

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#64

Благодаря ти,колега.Рядко хора като тебе,да обясняват всичко подробно ясно и точно. Жалко,че това е единствения изход. И не за друго,ама 3 часа си възтановявах телефона след снощния даунгрейт....... И сега , ако рутвам,пак наново,д...а. Понеже на мен ми пише,че вече е изтеглил актуализацията (лолипопа),и само ме подканва да го инсталирам.......та си мисля,къде го е свалила и под какво име,и мога ли да го намеря къде е и да го изтрия? И тогава може би ще ми изчезне и иконката от нот. бара?Това е само предположение,имайки предвид че нямам и не мога да имам руут есплоуър....
PS. След каквото и да е флашване през один,си трябва фактъри рисет,нали?

SM-G900F
Цитирай
#65

Не...и двата варианта за рут не губиш никаква информация, както си в момента така ще ти стартира без загуба на данни. Актуализацията, която си свалил не можеш да я изтриеш защото нямаш достъп до системата, а именно рут, също и да забраниш на системата да търси актуализация щом не си рутнат.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#66

Разбрах те. Действам по темата ти. Ако има нещо,ще питам. Отново МНОГО ти благодаря,колега!

Здравей отново,колега. Огромни благодарности за вниманието и отделеното време. Рутнах успешно без последствия за гаранцията! Само не ме питай как разбрах,че кернелите не се разархивират,а се зареждат в один директно в ''rar'' формат. Bu . Както и да е. Замразих актуализацията на софтуера с ''титаниум бекъп''. И досадната икона за актуализацията изчезна. Алилуя!!! Само не разбрах приложението ''SuperSu" за какво ми е? (Беше)? И реално,трябва ли ми за нещо? Стартирах го,но ме попита дали да игнорира ''knox-a'',че го е засякло. Не посмях по-нататък, да не станат всичките тези гимнастики безполезни....Та,трябва ли ми,или да го махам? Същия въпрос имам и за "towelroot-a''. Освен да ънрутна, (предполагам може), за друго трябва ли, или мога да я махна и нея?
Още веднъж ти благодаря.
Поздрави!

SM-G900F
Цитирай
#67

Super Su не ти трябва и няма за какво да ти послужи,освен да гарантираш или да премахнеш гаранта за някоя програма като администратор.Но то така или иначе те пита дали да гарантираш за нея като я отвориш и за колко време ще е Smile

Samsung Galaxy S+ i9001 -> Samsung Galaxy S IV i9505 -> Samsung -> Galaxy S III I9305 -> Samsung Galaxy SIII i9300 Danis Rom by Niko Root-ed -> Samsung Galaxy S5F Rooted Knox 0x0 -> Samsung Galaxy S7 EDGE Black Onix
Цитирай
#68

(2015-03-06, 14:01:22)steff55 написа:  Разбрах те. Действам по темата ти. Ако има нещо,ще питам. Отново МНОГО ти благодаря,колега!



Здравей отново,колега. Огромни благодарности за вниманието и отделеното време. Рутнах успешно без последствия за гаранцията! Само не ме питай как разбрах,че кернелите не се разархивират,а се зареждат в один директно в ''rar'' формат. Bu . Както и да е. Замразих актуализацията на софтуера с ''титаниум бекъп''. И досадната икона за актуализацията изчезна. Алилуя!!! Само не разбрах приложението ''SuperSu" за какво ми е? (Беше)? И реално,трябва ли ми за нещо? Стартирах го,но ме попита дали да игнорира ''knox-a'',че го е засякло. Не посмях по-нататък, да не станат всичките тези гимнастики безполезни....Та,трябва ли ми,или да го махам? Същия въпрос имам и за "towelroot-a''. Освен да ънрутна, (предполагам може), за друго трябва ли, или мога да я махна и нея?
Още веднъж ти благодаря.
Поздрави!

SuperSU ти е охраната на системата, ако не го инсталираш няма да разбираш кое приложение ти бърника в системата и няма да можеш да го ограничиш. SuperSU си ти Smile това е твоя Администраторски акаунт на телефона и ти чрез SuperSU можеш да забраниш на приложение да влиза в системния дял. Когато те попита да премахне Knox му дай ОК ....ако имаш актуализация получена от Google Play на SuperSU го актуализираш и когато те попита Normal или TWRP/CWM ти му натискаш Normal. Когато ти трябва Гаранция или просто искаш да се ънрутнеш, само влизаш в SuperSU >> Настройки >> Скролваш надолу и натискаш Пълен Ънруут и след като се рестартира телефона няма да имаш и помен от SuperSU защото той е единствения и може единствено да се самоубие, но не и друг да го премахне Smile

Towelroot ти служи само да ти хакне системата и след като го направи не ти трябва за нищо, можеш спокойно да го деинсталираш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#69

Благодаря ти отново,колега. Сега вече (благодарение на теб), всичко ми стана ясно.
Поздрави!Stolt

SM-G900F
Цитирай
#70

Колеги какво ще стане ако от моят Samsung s5 SM-G900T инсталирам ром през Odin с такъв от SM-G900F ?
Цитирай
#71

Ами ще ти умре или при късмет ще го софтбрикнеш....не можеш да инсталираш софтуер за друг модел, трябва да е точно за твоя! Ако имаш 900Т само за 900Т трябва да инсталираш. Защо питаш на твоя какво му е?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#72

Радо,колегата иска да му сложи европейски ром,за да има български език.Ето му я темата https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=71694 ,но не знам дали има ром за неговия модел с българско меню Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#73

Да искам български език.
Цитирай
#74

Qualcomm Snapdragon 801 - 1.90GHZ
CPU 0 - 1300MHz
CPU 1 - 1300MHz
CPU 2 - 1300MHz
CPU 3 - 1300MHz

С този CPU, проблем ли ще е да инсталирам Lolipop ?
Цитирай
#75

По погрешка забравих да маркирам "Phone boot loader" андроида се инсталира [lilipop] и телефона си зареди нормално. Ако не се обнови boot loader-a явно след това по същият лесен начин може да се направи Downgrade Wink

Samsung Galaxy S5 (g900f); Alcatel idol D5(5038X); Asus memo pad HD7 (ME173x); Samsung Galaxy Tab2 p3110; old: Samsung Galaxy S3 i9300; old:Samsung Galaxy S2 i9100 Black; old: Samsung Galaxy S I9000
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)