Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Инсталиране на заводски(стоков)5.0 Lollipop и връщане към 4.4.2 Kit Kat[
#76

Искам да кажа, че съм слагал много версии на Лолипоп , след това съм връщал на кит кат ( но винаги съм флашвал само рома , без буутлоудър и модем) и имах проблеми с всички ромове.След флаш от тази тема на 4.4.2 и флашване на буутлоудъра и модема , телефонът е пушка.Не мога да намера кусур, колкото и да се опитвам.Благодаря на автора.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
Аксесоари
#77

Май май и аз ще се връщам към кит-кат.Тоя лолипоп само ми крашват приложенията,камерата спира да работи когато си поиска и чака рестарт,което си е доста деликатно ако искам да снимам нещо спешно.Фейса изведнъж спира,навигация и тнт.С кит-ката нямах такива проблеми.

Samsung Galaxy S+ i9001 -> Samsung Galaxy S IV i9505 -> Samsung -> Galaxy S III I9305 -> Samsung Galaxy SIII i9300 Danis Rom by Niko Root-ed -> Samsung Galaxy S5F Rooted Knox 0x0 -> Samsung Galaxy S7 EDGE Black Onix
Цитирай
#78

За жалост,много приложения явно не са оптимизирани,както трябва за андройд 5.0.Фейса е адски дразнещ с постоянното крашване,днес тотално отказа,все едно нямам нет.Чата си работи,но новините не зареждат.Чистих кешове,преинсталирах,пробвах 5-6 различни версии и все ми изписва,че нямам нет и не зарежда фийдовете.Отделно игри като GTA SA,WRC Rally и тем подобни крашват или направо не тръгват.А всички тези неща си бачкат без проблем на старата ми S3-ка с андройд 4.3.Всичко това ме навежда на мисълта,че проблема е от лолипопа.И какво излиза купих си S5,но за да го ползвам пълноценно (както аз искам),трябва да се върна на кит-кат или просто да си цъкам от S3-ката,приложенията,който крашват на 5-цата...

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#79

Проблема с фейса е от днес,но изненадващото му изчезване...т.е. излиза от приложението без никаква информация кво става или да изпише fb has stoped или че е крашнал,няма такова нещо,направо ме връща в началното меню и тфа е .А другите неща избройх по горе Smile

Samsung Galaxy S+ i9001 -> Samsung Galaxy S IV i9505 -> Samsung -> Galaxy S III I9305 -> Samsung Galaxy SIII i9300 Danis Rom by Niko Root-ed -> Samsung Galaxy S5F Rooted Knox 0x0 -> Samsung Galaxy S7 EDGE Black Onix
Цитирай
#80

Дам за проблема днес разбрах,но и при мен се затваря от нищото след ъпдейта.Но както и да е,че малко оспамихме темата.Ще се надяваме да ги оптимизират тези приложения или ще се връща на 4.4.2...

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#81

Явно този проблем не е при всички,при мен Фейса си работи добре!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#82

И при мен работи идеално, и нямам абсолютно никакви проблеми с крашвания и тн., нито при фейсбук, или което и да е проложение, всичко работи перфектно.. Странно защо при някои хора е омазана работата.. А аз, да си призная, не съм правил хард ресет изобщо.. Нито в началото от 4.4.2 към полския, нито от полския към британския bob7 -> boc7... И всичко е идеално, бях скиптичен в началото, а сега не ми се и помисля за 4.4.2 ...... Дано скоро изгладят всичко при лолипопа, за да може всички да са доволни..
Цитирай
#83

Аз също съм без никакви хард ресети,нито преди,нито след Близалката Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#84

Инсталирах си  5.0 от тела обаче ми прави адски много проблеми.Не разбирам много бихте ли ми обяснили кое точно да изтегля сега тегля целия софтуер но само него ли да изтегля или трябва да тегля и бутлоудър и модем ? И откакто го инсталирах ми направи сериозен проблем нз дали е от него или от тела под екрана ми се е отбелязал messenger chat ужасно е на бял или син екран си личи клавиатурата и други неща просто нямам думи .....

LG G3 Titan 16 GB 
Цитирай
#85

След като ъпдейтна, върна фабрични настройки? Няма нужда да се слага отделно bootloader и модем.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#86

Гледам подписа е i9505 , а пишеш в тема за S5. Правиш ресет, ако не се оправи флашваш с Один последния излязъл като задължително чекваш Phone Bootloader Update. Ако не се оправи сваляш бутлоудъра и модема на 4.4.2 и след това целия 4.4.2 и пак ресет от рековъри.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#87

Здравейте, колеги искам да върна на приятелката ми s5 до официален 4.4.2, от както се ъпдейтна до 5 е просто ужасен, фейса изобщо не работи, забива, прекъсва разговори и т.н .
Въпроса ми е, като е с официален 5.0 ъпдейтнат през телефона (от виваком) има ли нужда да флашвам с друг 5.0 за да върна до 4.4.2 или просто слагам bootloader и modem в зависимост от желаната 4.2.2 и флашвам.
Също така ще ви помоля, ако знаете някаква алтернатива на sammobile или просто имате линк към някоя официална версия на 4.4.2 да ми дадете линк, защото от там свалям с 15кб, а 7 долара не мисля да им давам за един даунгрейд само.

Ябълки + S5,note2,note3 
Цитирай
#88

Върни заводски настройки, ако не си направил след ъпдейта.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#89

(2015-04-19, 14:34:47)rado__8 написа:  Върни заводски настройки, ако не си направил след ъпдейта.

Ами да, не го бях ресетнал след ъпдейта. Сега му върнах фабричните настройки, засега се държи добре, дано да остане така, че е глупаво да дадеш толкова пари за телефон и да го ползваш със стар FW.

Ябълки + S5,note2,note3 
Цитирай
#90

Супер съм недоволен от близалката размаза ми тела ,постоянно ми крашват приложенията демон камерата точи батерията мощно , дадох една торба с пари за тел и така да съм прецакан със софта , лошо ми е от тая близалка ще се връщам и аз на кит кат там нямах никакви проблеми

Samsung Galaxy S5 G900F White Lolipop 5.0
Цитирай
#91

@benjamin
Това направи ли го?
(2015-04-19, 14:34:47)rado__8 написа:  Върни заводски настройки, ако не си направил след ъпдейта.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#92

(2015-04-22, 09:00:02)tda написа:  @benjamin
Това направи ли го?

(2015-04-19, 14:34:47)rado__8 написа:  Върни заводски настройки, ако не си направил след ъпдейта.

Връщах ги същата работа нищо не се промени все така пръчка тая близалка . С официален съм

Samsung Galaxy S5 G900F White Lolipop 5.0
Цитирай
#93

Преинсталирай го с Один или се върни на 4.4.2

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#94

Здравейте,нов съм във форума и съм пресен притежател на Galaxy s5. До сега все бях с iPhone,но реших да пробвам и андроид. Пратиха ми телефона от САЩ и беше със закл1чена сим карта. Хората които ми дадоха телефона ми дадоха и оригиналните кодове за откл1чване,но в сервиза ми казаха,че не са им нужни. Телефона в момента работи но е на английски език.Има ли начин да се преинсталира с друг софтуер (европейски)или някакъв друг начин и телефона да стане с БГ меню?
Цитирай
#95

В Настройки >> За Устройството кой модел ти пише G900?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#96

SM-G900T
Цитирай
#97

Тук са всички фърмуери за твоя 900Т >> http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900T/

Ако искаш да преинсталираш ето тема за ориентир >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

Ако в последния излязъл стоков нямаш Български език предлагам, ако ти е много наложителен да си инсталираш къстъм РОМ , един вид сготвен софтуер от някой разработчик. Пиши , ако се затрудняваш Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#98

Много Благодаря,но за мен това е равно на китайски език Smile Интересува ме възможно ли е да имам БГ меню и ако да, да го нося в някой сервиз. (един познат в севиз днес ми каза-забрави! направо ме посече Smile )
Цитирай
#99

Ако искаш да пробваш да рутнеш и с това приложение >> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wanam

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

И с това (и подобни на него) приложения не става Sad
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)