Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

UNBRICK LENOVO K910
#1

 
     
     
    За успех има няколко кратки стъпки и един тънък момент.
1.Всичко което е необходимо изтеглете от тук .
2.Инсталирайте LENOVO USB DRIVER драйвер.След което като включите телефона в режим download mode (volume +-) и  power  заедно докато се появят пиксели на дисплея след което пускате power ,след това трябва да светне синия диод > закачате кабела> и през Device manager инсталирате Qualcomm HS-USB QDLoader 9008
3.Исталирате qpst_2.7.422
4.Разархивирате K910_1_S_3_2144.1_0040_140219_qpst
5.Стартирате [i]qpst_2.7.422  и зареждате файловете  от ([i]K910_1_S_3_2144.1_0040_140219_qpst) те са по подразбиране prog_emmc_firehose_8974.mbn в Select programmer ,след това в LOAD XML rawprogram0.xml и patch0.xml[/i][/i]
6.Откачате и изключвате телефона .След което натискате VOLUME + закачате кабела и имате от 1-3 сек. да натиснете DOWNLOAD т.е тънкия момент е в това кратко време >УСПЕХ
 

 

 


Прикачени файлове Миниатюри
   
.jpg qualcommhsusbqdloaderdriverdownload.jpg Размер: 49.97 KB  Сваляния: 99
Цитирай
Аксесоари
#2

Тънкия момент ... е първо да натиснеш даунлоуд и после да включиш телефона, това е така на всички програми от този тип ...
Цитирай
#3

Има няколко много важни уточнения, които трябва да направиш: под Win XP ли си го правил, тествал ли си го под друг win, и какво правим ако на тела му е свършила батерията?
ТенкЮ за споделения опит!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#4

Батерията не би трябвало да е проблем, дори на доста трлефони се флашва изрично със свалена батерия, като говоря "по принцип" нека и автрора да си каже.
Цитирай
#5
Wink 

Под WIN7 го правих ,а относно натискането на download ,се прави както съм го описал в противен случай отиват към два месеца ,ама всеки може да експериментира,тъй като бутона DOWNLOAD става активен по време на тези 1-3 сек  ,батерията няма значение с какъв заряд е .Както по горе описах тънкия емомент е важен другото е елементарно.
Цитирай
#6

Хубаво е че все още има хора, които споделят опит ...

OnePlus 3T
Цитирай
#7

(2015-02-15, 14:59:59)ickata написа:  Под WIN7 го правих ,а относно натискането на download ,се прави както съм го описал в противен случай отиват към два месеца ,ама всеки може да експериментира,тъй като бутона DOWNLOAD става активен по време на тези 1-3 сек  ,батерията няма значение с какъв заряд е .Както по горе описах тънкия емомент е важен другото е елементарно.

@ickata, благодаря ти за конкретизирането. Попитах за Windows-a и батерията, защото в темата на Crowds се препоръчва ХР 32-бит и се обяснява, че ако падне батерията на нула, трябва да се извади от телефона и да се презареди. Видях също, че си шернал различни драйвери QHSUSB, специално за 64-битови системи. Така, че уточнението беше много важно!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#8

Аз лично пробвах с по старата версия на QSPT на ХP ,win7,8 на лаптоп ,на персонален ,и всичко както е описано ,пробвано и.т.н от потребители ,.Но ми направи впечатление ,че няма успеваемост не само при мен но и при много други хора т.е липсваше нещо м/у редовете .След което видях тази версия на QSPT(QFIL) която споделих и ми направи впечатление ,че е опростена и автоматично се синхронизира с телефона.Мисля ,че няма да има значение от версията на windows освен за цифрово подписваните драйвери .Предполагам и при 64бит системи няма да има проблем ако са сложени правилните драйвери
Цитирай
#9

Благодаря на ICKATA, страхотна тема. Става уникално лесно и бързо. Имаш голямо черпене от мен.

OnePlus 7T Pro Mclaren Edition 5G 
Lenovo YT 2-1050L 
Цитирай
#10

Добър ден, извинявам се за глупавият въпрос , но съм още начинаещ ако може да ми кажете къде се намира LENOVO USB DRIVER , или ако може да ми обясните как се инсталирва . Благодаря ви предварително
Цитирай
#11

LenovoUsbDriver_autorun_1.0.12.exe - изтегляш файла в компютъра, натискаш два пъти върху него и той сам се инсталира.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#12

Здравейте, колеги :]

Какво точно трябва да се случи след като сме натиснали Download и процесът за записване започне? При мен уж се изпращат файловете и в log-а на програмата стигам до момента когато се изчавка телефонът да се рестартира и след време Download Failed ;[ Докато програмата изисква от телефонът да се рестартира, той се изключва, показва се логото, синият диод започва да мига и след време става с черен екран, но синия диод свети продължително. Чакал съм го повече от 10 мин и му пада батерията. А когато не го чакам толкова дълго и го изключа и след това го вържа с USB, показва се логото, след което идвам на положението с черен екран и син диод, pc-то го разпознава като няколко дяла, които windows-а иска да форматира. Пробвах и с по-старата версия на QPST по начина от XDA форума, но с нея докато се копират файловете ми изкарва грешки (винаги на различни файлове, но никога не стигат до края и след грешка телфонът се рестартира) и до там ;[ Пробвах и с MiFlash, но все тая.

Направих си тест и ръчно в папкта bin заместих  recovery.img с едно twrp и след като опитам с QFIL и стане същата исторя поне имам TWRP вместо нормалното recovery. С TWRP-то който и rom да инсталирам от neederom телефона го зарежда и след време се рестартира сам (забелязах, че версиите с VIBEUI_V1.0 издържват по-дълго без да се рестартира телефона)

Какво пропускам?
Цитирай
#13

Еми като имаш тврп си инсталирай сток ром, след това го ъпдейтно от ъпдейтъра и ще си вече със стоков фърмуеър, ром рекавъри и т. н. Тогава вече можеш от начало да започваш тестове да го брикваш Smile
Цитирай
#14

изтегли от NEEDROM версията 1447 kiton и пробвай с нея тъй като имаш TWRP.Ако ли не проваш с 1501.По принцип програмата QFIL качва стоков firmware и не би трябвало да има проблем .Опитай първо с тези които ти писах ако не стане пак с QFIL докато стане няма да се отказваш
Цитирай
#15

1447 и 1501 след като го сложа (както и всеки друг ром) и пусна след няколко секунди се рестартира телефона и така влиза само в loop от рестартове. Всеки път се рестартират след реазлично време. С QFIL още по-зле дори не тръгва нормалния ром. Има ли начин (различен от тези с TWRP) да се форматира изцяло паметта на телефона - всички дялове? Почвам да се съмнявам дали да не имам лоши сектори на паметта, някой да знае начин да сканирам за такива ?
Цитирай
#16

(2015-03-05, 23:01:15)DMatev написа:  1447 и 1501 след като го сложа (както и всеки друг ром) и пусна след няколко секунди се рестартира телефона и така влиза само в loop от рестартове. Всеки път се рестартират след реазлично време. С QFIL още по-зле дори не тръгва нормалния ром. Има ли начин (различен от тези с TWRP) да се форматира изцяло паметта на телефона - всички дялове? Почвам да се съмнявам дали да не имам лоши сектори на паметта, някой да знае начин да сканирам за такива ?
Проблема според мен ти идва от TWRP-то ,ако можеш го подмени през CWM .Тези рестарти нещо ми се струва ,че са именно заради него ,тъй като не може да ти качи на чисто рома
Цитирай
#17

Акo имаш работещо инженерно меню, може да опиташ да изтеглиш официален .qsb ром, в ТВРП имаш OTG, копирай roma от флашка в телефона, после през инженерното го флашни. Мисля, че скрипта за инсталация би трябвало да си оправи всичко по телефона, дялове и т. н.
Не ти пречи да опиташ.

До колкото помня, аз този ром слагах https://drive.google.com/file/d/0B5uzsyn...sp=sharing
Цитирай
#18

С .qsb файлове съм опитвал, чрез usb drive и OTG (защото не мога да го кача на телефона), но по време на инсталацията стигат само 88-89% и телефона се рестартира и така след нялко рестарта (след като не успее да зареди android-а) влиза в неговото recovery (android system recovery <3e> - черен екран със сини букви), от което мога да използвам adb sideload и да изпратя уж цял ром. За съжаление които и да сложа все рестартира по време на ползване.
Сега, както казваш, ще опитам да копирам qsb-то от флашката на телефона чрез TWRP, но не съм много обнадежден.

А относно CWM, след като го сложа дори и не успях с него да кача един ром, тъй като все дава грешки при верификацията ;[

Имам чувството, че ми остава само варианта с JTAG :[

edit: не мога да копирам .qsb file-а на телефона ;[
Цитирай
#19

Някой знае ли места в България, където се занимават с jtag?
Цитирай
#20

(2015-03-15, 13:03:45)DMatev написа:  Някой знае ли места в България, където се занимават с jtag?

За какво ти е jtag?

(2015-03-15, 13:03:45)DMatev написа:  Някой знае ли места в България, където се занимават с jtag?

Имаш лично съобщение.

OnePlus 7T Pro Mclaren Edition 5G 
Lenovo YT 2-1050L 
Цитирай
#21

Здравейте.Вече и аз съм в отбора.На жената телефона се брикна,от самосебе си.Както си стоеше и почна да се рестартира и до там.Не мога да вляза в режим download mode (volume +-) и power При тази кмбинация,влиза в някакво рекавъри -бял екран със зелени букви с меню на английски и китайски.Въпросът ми е как да активирам този режим download mode ,за да пробвам начина от първият пост? Имам същия боклук и при него влизам в това меню,а на този не става.
Цитирай
#22

(2015-03-19, 17:18:46)sebulba1 написа:  Здравейте.Вече и аз съм в отбора.На жената телефона се брикна,от самосебе си.Както си стоеше и почна да се рестартира и до там.Не мога да вляза в режим download mode (volume +-) и  power  При тази кмбинация,влиза в някакво рекавъри -бял екран със зелени букви с меню на английски и китайски.Въпросът ми е как да активирам този режим download mode ,за да пробвам начина от първият пост? Имам същия боклук и при него влизам в това меню,а на този не става.

И на мен ми се случи това един път. Оправи се като му дадох factory reset от това меню. Само че имай предвид, че изтрива всичко от телефона - снимки, контакти и т.н. След това вече си работи нормално 6 месеца.
Цитирай
#23

Пробвах го,но не иска да зареди андроида.Сега стои със светнат син диод.Компа го познава като QHSUSB_BULK,дайте идея,до къде съм стигнал.
Цитирай
#24

Потвърждавам че метода на колегата работи, така както го е описал. Малко трудно се оправих със драйверите но след като ги сложих всичко стана. Батерията ми беше на 0. След 3 седмици по GSM сервизите във Варна където нищо не направиха, телефончето стартира. 

Благодаря колега
Цитирай
#25

Преведох набързо и постнах "наръчника" в needrom в коментарите към ЦМ12, че има хора с проблеми. Дано нямаш нищо против.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)