Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Status Stable 23/03/2015[ROM,TW]Note 4 port 5.0.1 за Note 3 N9005- DarkLord rom v2.2

Друг бъг: Find My Mobile и по-точно Дистанционно Управление в подраздел Защита на Настройки - не може да се включи.
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,опитвам да задам на заключен екран да показва информация на притежател и време,но нещо не се получава.При вас така ли е или ми трябва специален калъф за да тръгнат теми неща?
Цитирай

(2015-03-29, 14:07:33)bajchoni написа:  Здравейте,опитвам да задам на заключен екран да показва информация на притежател и време,но нещо не се получава.При вас така ли е или ми трябва специален калъф за да тръгнат теми неща?

Настройки - Звуци и уведомления - При заключване - Показване на цялото съдържание
Настройки - Заключен екран - Показване на информация и си правиш каквото искаш да виждаш на заключения екран.


Аз имам проблем обаче с 2.2 версия. Не ми работи диода при получен нотификейшън , пропуснато обаждане или съобщение и тн. Минах от 2.1 на 2.2 с мръсен флаш и реших , че заради това е проблема и затова направих чист флаш с фулл уайп , но пак си е същото . Някой с подобен проблем ? В настройките си има  всички нужни отметки.

Iphone X Space Grey 
Цитирай

(2015-03-29, 17:08:11)lockup написа:  
(2015-03-29, 14:07:33)bajchoni написа:  Здравейте,опитвам да задам на заключен екран да показва информация на притежател и време,но нещо не се получава.При вас така ли е или ми трябва специален калъф за да тръгнат теми неща?

Настройки - Звуци и уведомления - При заключване - Показване на цялото съдържание
Настройки - Заключен екран - Показване на информация и си правиш каквото искаш да виждаш на заключения екран.


Аз имам проблем обаче с 2.2 версия. Не ми работи диода при получен нотификейшън , пропуснато обаждане или съобщение и тн. Минах от 2.1 на 2.2 с мръсен флаш и реших , че заради това е проблема и затова направих чист флаш с фулл уайп , но пак си е същото . Някой с подобен проблем ? В настройките си има  всички нужни отметки.

При мен беше същото,махнах отметките на диодите и после пак ги чекнах.Сега ме уведомява със синия диод.Опитай,може да се оправи.
Цитирай

При мен беше същото,махнах отметките на диодите и после пак ги чекнах.Сега ме уведомява със синия диод.Опитай,може да се оправи.

Направих го и стана. Но е тъпо , защото съм си свикнал за всеки един нотификейшън да ми свети в зелено , а само от фейсбук да е синъо... сега всичко е в синъо.. Не е болка за умиране ама е въпрос на навици.

Iphone X Space Grey 
Цитирай

(2015-03-29, 18:42:12)lockup написа:  Направих го и стана. Но е тъпо , защото съм си свикнал за всеки един нотификейшън да ми свети в зелено , а само от фейсбук да е синъо... сега всичко е в синъо.. Не е болка за умиране ама е въпрос на навици.


Пробвай с това >> https://play.google.com/store/apps/detai...ghtmanager

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2015-03-29, 18:42:12)lockup написа:  При мен беше същото,махнах отметките на диодите и после пак ги чекнах.Сега ме уведомява със синия диод.Опитай,може да се оправи.

Направих го и стана. Но е тъпо , защото съм си свикнал за всеки един нотификейшън да ми свети в зелено , а само от фейсбук да е синъо... сега всичко е в синъо.. Не е болка за умиране ама е въпрос на навици.

https://drive.google.com/file/d/0B3sFJcL...sp=sharing
аз имах същия проблем с нотификациите. С безплатната версия на това което ти е предложил Rado не се получиха нещата. Сложих Pro-то от линка. Преди това ънинстолнах старата,рестартирах телефона,инсталирах Про версията и се получиха нещата.


Цитирай

Здравейте,ще помоля някой който е чекнал от Аромата камера от Note4 да опита следното:при нагласена на авто светкавица,да заснеме видео в тъмно помещение.При мен не се включва светкавицата,трябва да съм я включил предварително от настройки,за да работи ако е на авто режим не става,изписва ми "откриване на нощ,не работи в режим видео",при вас така ли е?Този фикс от първи пост,само брояча ли оправя?
Цитирай

С камерата на ноут4 съм,забелязвам че половината режими не работят коректно и телефона забива. При вас така ли е?Сериозно вече се замислям да флашна пак 2.2 и да сложа старата камера.
Цитирай

(2015-04-01, 06:03:54)zoovanka написа:  С камерата на ноут4 съм,забелязвам че половината режими не работят коректно и телефона забива. При вас така ли  е?Сериозно вече  се замислям да флашна пак 2.2 и да сложа старата камера.

При мен,режимите които използвам си работят.Ползвам авто и виртуална обиколка,другите дори не съм опитвал.Само това със светкавицата във видео ме дразни,но си я включвам ръчно и си снимам.С камерата на ноут3 имах следния проблем,при опит за гледане на някоя снимка от режим 360 градуса получавах форс клоуз на приложението галерия.Гледам,че разработчика е пуснал някакъв фикс DL 2.2_F_fix memory leak,който уж подобрявал стабилността на някои приложения,но не разбрах точно какво прави и ще пропусна за сега.Някой по-запознат може да се изкаже за какво иде реч.
Цитирай

Дайте линк за въпросния фикс.
Цитирай

(2015-04-01, 19:10:16)zoovanka написа:  Дайте линк за въпросния фикс.

От първия пост цък .Зачети се из темата в XDA какво точно фиксира.
Цитирай

Фикса не можах точно да разбера, но РАМ и телефон живнаха осезателно. Започнал е 5.1 и ни даде Service.jar

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2015-04-02, 09:47:14)rado__8 написа:  Фикса не можах точно да разбера, но РАМ и телефон живнаха осезателно. Започнал е 5.1 и ни даде Service.jar

Живнал осезаемо казваш?Май трябва да се прави уайп на кеша и далвик.За кога се чака следваща версия,че не ми се правят,засега рома ме удовлетворява и е сравнително икономичен откъм батерия?
Цитирай

На същата страница,където е препратката за фикса ,има линк за уиджет на времето от s6.Флашнах го,но сега не ми показва от визуални елементи нито моя нито новия.Предложете някакво решение?
Цитирай

(2015-04-02, 12:22:46)bajchoni написа:  
(2015-04-02, 09:47:14)rado__8 написа:  Фикса не можах точно да разбера, но РАМ и телефон живнаха осезателно. Започнал е 5.1 и ни даде Service.jar

Живнал осезаемо казваш?Май трябва да се прави уайп на кеша и далвик.За кога се чака следваща версия,че не ми се правят,засега рома ме удовлетворява и е сравнително икономичен откъм батерия?

Когато изтриваш dalvik и cache не правиш ресет....влез както си така в рековъри и флашни фикса, после отиваш в раздел wipe >> advanced и маркираш само dalvik и cache ...след рестарт системата ще инициализира всички приложения, моите бяха 401 и ще ти стартира както си го оставил, без загуба на данни. И ще разбереш колко по-леко работи и РАМ стои на около 1.7 , а преди около 2GB

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2015-04-02, 13:21:51)zoovanka написа:  На същата страница,където е препратката за фикса ,има линк за уиджет на времето от s6.Флашнах го,но сега не ми показва от визуални елементи нито моя нито новия.Предложете някакво решение?

Може би уайп на кеш и далвик кеш.Или да го флашнеш наново и тогава уайповете.В краен случай и връщане към фабрични. Rado_8 точно това направих след като попрочетох че и гугъл признават за проблем във версия 5.0.1,благодаря.
Цитирай

(2015-04-02, 13:21:51)zoovanka написа:  На същата страница,където е препратката за фикса ,има линк за уиджет на времето от s6.Флашнах го,но сега не ми показва от визуални елементи нито моя нито новия.Предложете някакво решение?

Флашваш този зип със стоковия уиджет >> http://www70.zippyshare.com/v/1d4Osfzj/file.html

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Rado_8 опитвал ли си да инсталираш гласов асистент?Аз си инсталирах Vocalizer TTS глас (български) за TTS и изтеглих Бг език,след това и Jeannie,но нещо не работи.От език и въвеждане съм задал Vocalizer като предпочитано TTS ядро,но като изляза от менюто и пак се върна,най-отдолу ми изписва,че български не се поддържа и Дженито не иска да ми говори.Та се чудя аз ли бъркам някъде или самото приложение не може да работи с нашия ром?
Цитирай

(2015-04-03, 22:53:51)bajchoni написа:  Rado_8 опитвал ли си да инсталираш гласов асистент?Аз си инсталирах Vocalizer TTS глас (български) за TTS и изтеглих Бг език,след това и Jeannie,но нещо не работи.От език и въвеждане съм задал Vocalizer като предпочитано TTS ядро,но като изляза от менюто и пак се върна,най-отдолу ми изписва,че български не се поддържа и Дженито не иска да ми говори.Та се чудя аз ли бъркам някъде или самото приложение не може да работи с нашия ром?

Аз също забелязах, че не е пълен езиковия редактор...като ми се налага някой сайт от Dolphin Browser на бг ми излизат на маймунски, но Chrome няма проблеми и стоковия. Но мисълта ми е , че е напълно възможно да е от РОМа.

Утре ще ви зарадвам с портната камера , галерия и фото едитор напълно работещи  Big Grin Супер бързо фокусира и снима перфектно. Камера на HTC M9 CAMERA & GALLERY from SENSE 7.0 аз преди малко я напипах на късмет и си работи  Cool

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Аз я мярнах тази камера в XDA,но доколкото разбрах си прави втори бутон и втора галерия,която е от sense 7.0.Ако има начин при флашване да замени стоковите на нота ще е по-добре според мен.
Цитирай

Камера портната от HTC M9 Sense 7.0


Инсталирате си този зип от рековъри >> https://mega.co.nz/#!CwFSHYxR!3Vbv8xInS6...L3iMRBxWNA

След това веднага и този >>  https://mega.co.nz/#!W9MESBbb!X8ve-9RGzi...cA5sIHo4iE

След рестарт ще си намерите три нови приложения.

Тази камера не замества стоковата и работи наистина много добре.


[Изображение: af7ec82b624b254c.png]

Източник >> http://forum.xda-developers.com/galaxy-n...y-t3062370

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2015-04-03, 22:53:51)bajchoni написа:  Rado_8 опитвал ли си да инсталираш гласов асистент?Аз си инсталирах Vocalizer TTS глас (български) за TTS и изтеглих Бг език,след това и Jeannie,но нещо не работи.От език и въвеждане съм задал Vocalizer като предпочитано TTS ядро,но като изляза от менюто и пак се върна,най-отдолу ми изписва,че български не се поддържа и Дженито не иска да ми говори.Та се чудя аз ли бъркам някъде или самото приложение не може да работи с нашия ром?

При мен работи идеално.
След като инсталираш влизаш и задаваш TTS в Настройки да е Vocalizer TTS след това натискаш зъбното колело и задаваш езика да е Български а не от системата и ако те препрати в Vocalizer TTS да изтеглиш език пак го изтегли при мен така стана.
Цитирай

rado__8 долфина в настройките направил ли си го на unicode utf-8?

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай

Току-що го направих, Благодаря.



[Изображение: ed51aea9568783a9.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)