Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Информация относно откраднати/изгубени устройства / списък с IMEI
#1
Information 

Породена от една тема в раздела на СЕ и все пак нелоша идея...
Ако сте изгубили, ако са ви откраднали телефона, можете да публикувате тук модела на апарата и IMEI номера му. Така при съмнителни продажби, ще има начин да се предпазим от крадени вещи много лесно.
Надявам се темата да остане сравнително празна, но и се надявам да можем да помогнем на колеги, все пак тук покупко-продажбите са доста активни.
Ако модераторите сметнат темата за ненужна, моля изтрийте я.

-----------------

Списък с IMEI  на откраднати/изгубени устройства :


Най - "пресните" са отгоре. Информацията е копирана от вашите постове и е такава, каквато е въведена от вас!
Цитирай
Аксесоари
#2

Много добра идея според мен, колежке. Даже би било още по-добре темата да се вдигне на важна и дано по-малко постове в нея.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#3

Добра идея. Но при кражда задължително първо в полицията, а после и при мобилния оператор!
Звучи странно, но на един приятел му намериха телефона точно по този начин.

Samsung Galaxy Tab 2 7.0
Цитирай
#4

Може да звучи невероятно но през 2007ма година ми бяха откраднали под носа Nokia N70, направи го един просещ циганин на който направих грешката да му обърна гръб докато телефона беше до мен на масата в офиса ми на работа в присъствие и на още един колега !!! Представяше се за ням и имаше един лист А4 в който беше написал за недъга си и молеше за милостиня. Та ... колкото и невероятно да е след няколко месеца полицията го откри в близък град на около 40км от моя и ми го върна. Оттогава имам малко повече доверие на тази държавна институция. Да са живи и здрави полицаите, още го ползвам телефона от време на време.

... HTC Sensation -> Galaxy S3 -> Galaxy Note 4 -> HTC ONE M8 -> Galaxy Note 2 -> Xiaomi RedMi Note 2 Prime -> Xiaomi RedMi Note 3 16GB -> Xiaomi Mi Max 32GB
Цитирай
#5

lz1gjd написа:Може да звучи невероятно но през 2007ма година ми бяха откраднали под носа Nokia N70, направи го един просещ циганин на който направих грешката да му обърна гръб докато телефона беше до мен на масата в офиса ми на работа в присъствие и на още един колега !!! Представяше се за ням и имаше един лист А4 в който беше написал за недъга си и молеше за милостиня. Та ... колкото и невероятно да е след няколко месеца полицията го откри в близък град на около 40км от моя и ми го върна. Оттогава имам малко повече доверие на тази държавна институция. Да са живи и здрави полицаите, още го ползвам телефона от време на време.
Радвам се колега, че си доволен. Доста телефони съм намерил къде обикновенни с фенерче, къде доста скъпи. Всеки път потърпевшият е много доволен, точно като теб и това ми доставя голямо удовослтвие Cool Когато имате кражба на телефон винаги съобщавайте в РУП, на територията на който е извършена кражбата, като носите документи на телефона (може и кутията). След месец, два съм сигурен, че ще сте доволни Smile

REALME X2 PRO DUAL SIM 128GB 8GB
Цитирай
#6

На мен ми се беше случило следното: Обади ми се един ден някакъв Иван от Павликени и искаше телефона ми много лошо.Беше доста щастлив и нали разбрахме се за бартер.Казваше че има това което исках и се правеше че го е страх да не го изработя.Добре ама не.В деня на получаването ми на "новия телефон" рано сутринта ми се обадиха от куриерската служба "Европът" и ми казаха да отида по най-бързия начин в офиса им.Обясниха ми че човека е измамник и че се опитва да ме изработи.Попитаха ме дали искам да отворя пратката и аз го направих.Вътре имаше мърлява кутия а в нея-счупен телефон от Мтел.Определено не беше смартфона за който се бяхме разбрали.Обясниха ми че телефона ми е при тях и че той се е появил рано-рано сутринта.Настоявал е да го получи но са го лъгали че пратката закъснява и че са я объркали.Спаси ме служителката там която се е усетила защото преди е била викана да дава показания.Да е жива и здрава жената!!!! :bow: :bow: :bow: :bow: Върнах си телефона,само дето плащах куриерски.
Цитирай
#7

един приятел работеше на морето и му откраднаха чисто нова нокия н86 (за онова време 800+ лева) и като отишъл в полицията му казали с усмивка на лице "Няма смисъл да търсим телефони, на нас ни излиза по-скъп процеса за търсенето, отколкото самия телефон" .......................................

Samsung Galaxy Note II
Цитирай
#8

VRG написа:един приятел работеше на морето и му откраднаха чисто нова нокия н86 (за онова време 800+ лева) и като отишъл в полицията му казали с усмивка на лице "Няма смисъл да търсим телефони, на нас ни излиза по-скъп процеса за търсенето, отколкото самия телефон" .......................................
По горе съм обяснил какво да направите при откраднат мобилен телефон. Подайте си Сигнала писмено и от там нататък някой трябва да си свърши работата. На усмивки и на голи приказки нищо няма да стане.

REALME X2 PRO DUAL SIM 128GB 8GB
Цитирай
#9

Колегата е прав. Обикновено полицията подава IMEI към операторите. Когато някой се върже към мобилна мрежа в БГ с този IMEI той моментално гърми и получава обаждане да се яви в РПУ с телефона.
За полицията всеки си има мнение, но на мен са ми намирали 2 пъти крадена кола (едната беше без каско). Просто много хора въобще не пробват този канал в случай на кражба.

Samsung Galaxy Tab 2 7.0
Цитирай
#10

И аз дя споделя-след като ми отсраднаха нокия смартфон,отидох,до полицията,написах жалба и оставих копие от фактура и имеи номер,смених си картата при оператор,но до днешен ден вече 6 години ми го връщат полицията.Тъй де!!

Meizu MX4 pro ,iphone 6s ,Iphone 5 S, IPad 4 ,LeEco Le2 pro
Цитирай
#11

Колеги и колежки,ако си мислите че полицията търси телефони сте в някаква много голяма заблуда!!!
Преди 2 години откраднаха телефона(Нокиа 5800) на жена ми и съответно отидохме и подадохме жалба в РПУ-то,но още при подаване на жалбата ни казаха да не храниме никакви надежди защото вече било излязло нов закон с който трябва да се получи прокурорска заповед за издирване на телефона,която обаче нямало как да вземат защото прокурорите си имали много по важна работа от тази да търсят телефони и че телефон се издирва само ако е взет при грабеж и точно и така стана 7-8 месеца след подаване на жалбата дойде писмо в което пишеше че поради липса на доказателства делото е прекратено и телефона го нямааа,а телефон по принцип се намира точно за 5 минути!!!
Ей това е!!!!
Сега може да запеете "Родната полиция ни пази"!!! :O :O :O

Спиралата на Max Factor прави миглите да изглеждат до три пъти по-дълги...
Мисля, че Max Factor трябва да почне да прави презервативи
Цитирай
#12

има едно много елементарно решение на проблема...вместо да ви изпраща на вас смс когато е откраднат,по-добре да изпраща на някое голямо държ.учреждение че има заложена бомба..за нула време ще го намерят.даже и по новините ще го дават

GLav 4.0
Цитирай
#13

На мен преди две години ми откраднаха стария телефон (SE W910i) при грабеж, един циганин ми извади нож и аз реших, че е по-добре да дам телефона отколкото да се правя на мъж, за да не стане нещо по сериозно... Същият ден отидохме до РПУ-то и подадохме жалба, като веднага ми взеха показания и след 6-7 месеца ходене по РПУ-та, правене на фото-роботи,очни ставки и к'во ли още не го хванаха и ми върнаха телефона! Та явно наистина трябва да стане нещо по-сериозно, за да се задействат..

Поздрави!

Sony Ericsson W910i  ->   Samsung Galaxy Ace™ | Just Rooted...!  ->  LG Nexus 4 | Android 5 Lollipop 
Цитирай
#14

LNikolov написа:Колеги и колежки,ако си мислите че полицията търси телефони сте в някаква много голяма заблуда!!!
Преди 2 години откраднаха телефона(Нокиа 5800) на жена ми и съответно отидохме и подадохме жалба в РПУ-то,но още при подаване на жалбата ни казаха да не храниме никакви надежди защото вече било излязло нов закон с който трябва да се получи прокурорска заповед за издирване на телефона,която обаче нямало как да вземат защото прокурорите си имали много по важна работа от тази да търсят телефони и че телефон се издирва само ако е взет при грабеж и точно и така стана 7-8 месеца след подаване на жалбата дойде писмо в което пишеше че поради липса на доказателства делото е прекратено и телефона го нямааа,а телефон по принцип се намира точно за 5 минути!!!
Ей това е!!!!
Сега може да запеете "Родната полиция ни пази"!!! :O :O :O
Вижте какво колеги, нямам намерение да ви изнасям лекция по издирвателни мероприятия. Преди време наистина имаше промени в някои закони и нещата се промениха. За един телефон се изписва половин дипломна работа, ходи се до съда, занимават се Директори, доста е сложно, но това не Ви интересува. Въпросът е, че за обикновенна кважба има право колегата да задейства процедурата, друг е въпроса дали е в час или в постоянно междучасие :unknw:

REALME X2 PRO DUAL SIM 128GB 8GB
Цитирай
#15

Идеята на темата е друга....както и да е...явно е излишна Confusedleep:
Цитирай
#16

Трябва да спомена също че същия тоя мангал е бил правил и доста други кражби преди и след като ми открадна телефона, та затова може да са се задействали но пък ми бе върнат телефона и съм доволен.

... HTC Sensation -> Galaxy S3 -> Galaxy Note 4 -> HTC ONE M8 -> Galaxy Note 2 -> Xiaomi RedMi Note 2 Prime -> Xiaomi RedMi Note 3 16GB -> Xiaomi Mi Max 32GB
Цитирай
#17

mazy написа:Идеята на темата е друга....както и да е...явно е излишна Confusedleep:
Идеята на темата е ясна, но въпросът е, че освен тука да си сподели мъката и да си напише IMEI на откраднатия телефон, потърпевшият да отиде и да потърси компетентна помощ за намирането на телефона му. Има и някакви програми гледам в маркета за локализиране на краден телефон. Някой пробвал ли ги е как работят на практика?

REALME X2 PRO DUAL SIM 128GB 8GB
Цитирай
#18

Не е излишна, просто се опитваме да я оптимизираме така, че хем да няма спам, хем да е пълна с актуално инфо.
А причината темата още да не е направена ВАЖНА е, че вътре още няма нищо важно написано Smile
Цитирай
#19

mesrin777 написа:
mazy написа:Идеята на темата е друга....както и да е...явно е излишна Confusedleep:
Идеята на темата е ясна, но въпросът е, че освен тука да си сподели мъката и да си напише IMEI на откраднатия телефон, потърпевшият да отиде и да потърси компетентна помощ за намирането на телефона му. Има и някакви програми гледам в маркета за локализиране на краден телефон. Някой пробвал ли ги е как работят на практика?
Приятелю,като те слушам как говориш явно работиш в системата!!!
По горе нещо коментира поста ми накрая с някакви часове междучасия които не можах да разбера за какво става въпрос!!!
Ако имаш някаква идея как да си върна телефона след подаване на жалба преди 2 години и след приключване на делото съм подал жалба в СДВР и от там ми казаха че не могат на помогнат пиши на лични щом знаеш как става!!! :thumbup:

Спиралата на Max Factor прави миглите да изглеждат до три пъти по-дълги...
Мисля, че Max Factor трябва да почне да прави презервативи
Цитирай
#20

Dance Колеги, искам да ви се похваля, че ми намериха телефона и днес ме извикаха да ми го върнат!
Ако ви откраднат телефона, не бързайте да се отчайвате, а веднага идете до най-близкото РПУ и си пуснете жалба. Телефона беше откраднат на 20.12.2011г. и днес ми се обадиха да отида да си го взема. Искренни благодарности на следовател г-жа Жекова от 4-то РПУ гр. Пловдив! :cheers:


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#21

vargala81 написа:Dance Колеги, искам да ви се похваля, че ми намериха телефона и днес ме извикаха да ми го върнат!
Ако ви откраднат телефона, не бързайте да се отчайвате, а веднага идете до най-близкото РПУ и си пуснете жалба. Телефона беше откраднат на 20.12.2011г. и днес ми се обадиха да отида да си го взема. Искренни благодарности на следовател г-жа Жекова от 4-то РПУ гр. Пловдив! :cheers:
Браво! Ей това да се чува. :cheers:

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#22

За да проследи полицията телефон, той трябва да е включен в мрежа на оператор.
Следствието трае 1 месец, след което получавате писмо от полицията, че следствието се прекратява.
Ако крадеца знае поне малко за какво става на въпрос, телефона си е заминал - изчаква си 1 месец и после си го ползва като пич.
След такава "случка" преминах от потребител на Apple към такъв на Samsung.

Сега съм си сложил "Where is my droid" , но не знам и то колко ще помогне, ако крадеца изключи телефона непоредствено след кражбата.
Но поне срещу изгубване ще помогне.
Цитирай
#23

Здравейте.
Пиша от името на един приятел.
Докато бяхме навън той си остави телефона (Xperia x8 с бяло-сив панел / изпускан многократно и одраскан леко) на една пейка и подгонихме една котка и забравихме за телефона след около две минути се върнахме и го нямаше.
Ако някой срещне такава обява нека драсне едно л.с.

Sony Xperia M2 (D2303) 
Версия на компилацията: 18.3.1.C.1.17
Android 4.4.4 KitKat
Цитирай
#24

Здравейте, преди седмица ми откраднаха Galaxy S2, чисто нов беше. :/ Подала съм жалба в РПУ-то но не разчитам много.

IMEI:359651042426475
Цитирай
#25

За да ти го намерят от РПУто (а те ще го намерят, ако се задвижи процедурата) трябва да има прокурорско нареждане за издирване. Мисля, че се получава известие в къщи. Ако имаш такова - смятай е намерен.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)