Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Информация относно откраднати/изгубени устройства / списък с IMEI

Защо не му се обадиш направо по телефона?Ако това е вярно..си е сериозно предупреждение.Аз лично и без това предупреждение не бих го дал на кой да е..да не говорим за пращане по Еконт.Доста юнашко доверие.. Smile

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
Аксесоари

Преди това, въпросния съфорумец ми беше преинсталирал едно Леново. Много добре  вършена работа и абсолютно никакви проблеми. Получих си телефона с наложен платеж равен на стойността на услугата и всичко пито-платено. Останах доволен и за това предложих на моя позната да пратя Самсунга и там за ремонт. Ами пратих го и до там. 
Телефона е отписан, колегата да му се радва.
Всъщност се оказа, че колегата съфорумец е администратор на форума. Ужас.  Bu

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай

(2018-08-31, 12:44:19)nikola neikov написа:  Не ми е особено приятно да пиша в тая тема, но като я видях се сетих за един.... няма как по друг начин да го нарека - откраднат телефон. 

Та преди доста месеци изпратих на съфорумеца Be6i4 ( https://forum.androidbg.com/member.php?a...le&uid=603) един Самсунг за ремонт. Дали телефона е отремонтиран или не, нямам си идея но по необясними за мен причини и до ден днешен телефона не ми е върнат. Трудната кореспонденция която се водеше и тя секна. 

  

Ако един откраднат телефон прави съфорумеца  Be6i4 щастлив, да е жив и здрав и да се радва на новата (вече не чак толкова нова) придобивка.
Телефона е хард брик и ти го знаеш. Още в понеделник ще ти го изпратя. Стои в офиса в чекмеджето заедно с още десетина безнадеждни случая. Забравил съм за него определено, последно се чухме преди да замина на море юни месец. Пак се извинявам и в понеделник го пращам.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Знам, че когато пратих телефона, той не можеше да се включи. 
Знам, че ти казах, че си искам телефона без значение дали може да се отремонтира или не. 
Знам, че собственичката си искаше телефона. 
Помисли само в какво неудобно положение ме постави.

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай

Казах, че ще го изпратя в понеделник. Кажи каква неустойка очакваш и ще видим дали мога да я дам.  Huh
Не съм искал да те поставям в такава ситуация. Пак се извинявам за неудобната ситуация. Можеш винаги да дадеш моя телефон на твоя познат, да сме се чули и досега да съм го изпратил.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Никой никаква неустойка не иска. Жената си искаше телефона.
Всъщост аз и дадох номера ти и тя ти звъня няколко пъти, но ти не и вдигна. Предположението и беше, че е непознат номер с много еднакви цифри и за това не вдигаш. Та и за това, кореспонденцията по Вайбър и телефон я водех аз. Утре ще се видим с нея и ще и кажа да ти звънне.
При разговора ни, преди да ти пратя телефона ти казах да го върнеш с наложен платеж със стойността на вложения труд, без значение от крайния резултат. Това все още е така. Всеки един труд трябва да бъде заплатен.

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай

На ден ми звънят по десет човека поне. Когато мога връщам обаждания.

Събота и неделя съм предимно с децата и гледам да стоя далече от телефоните. Не съм сигурен, че ще успея да и вдигна. Понеделник най-добре.
Мерси!
(2018-08-31, 16:30:08)nikola neikov написа:  Никой никаква неустойка не иска. Жената си искаше телефона.
Всъщост аз и дадох номера ти и тя ти звъня няколко пъти, но ти не и вдигна. Предположението и беше, че е непознат номер с много еднакви цифри и за това не вдигаш. Та и за това, кореспонденцията по Вайбър и телефон я водех аз. Утре ще се видим с нея и ще и кажа да ти звънне.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Angry


!!Спешно!!

Откраднаха ни телефона, а на кутията не е изписан IMEI номера а само серииният номер как мога да намеря  IMEI номера на Samsung S9 256GB в тоя случай?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2018-12-11, 13:54:23)Compare написа:  Angry


!!Спешно!!

Откраднаха ни телефона, а на кутията не е изписан IMEI номера а само серииният номер как мога да намеря  IMEI номера на Samsung S9 256GB в тоя случай?

Покупните документи?
Цитирай

Мерси ,намерихме ги!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

355658050683438
355658050683446

модел LG изгубен 2013
Цитирай

Здравейте, колеги!

Онзи ден, на 16.01.19 г. (сряда) вечерта в 19:45 ч. в района на Строителния техникум гр. София, си изгубих телефона, а минута след това беше взет от друг. Телефонът е много рядък за България и лично за мен си е скъп, включително сантиментално, въпреки, че вече си е на 2 години.

Става дума за BlackBerry PRIV ,
черен на цвят с прозрачен пластмасов калъф и защитно стъкло отпред. Много ме заболя сърцето, този телефон си го имам и пазя от 2 години, грижих се за него като за детенце. Видът му беше безупречен, нищо, че е на години - чисто нов. Сега и работех с него и ми трябва за работа.

Случаят беше следния - работя като куриер в свободното време с колело. Имах доставка на храна до ул. Милин камък, направих я и тръгнах обратно по ул. Крум Попов. Ако се сещате тези малки улички са павирани от едри павета и от нанадолнището, както и тръскането на колелото ми (бързайки за нова доставка), апарата ми изпада от чантичката, закрепена за рамката на колелото. Нелепото в случая е, че точно половин минута преди да открия липсата му - телефонът ми издаде сигнал от служебното приложение, от което разбрах, че е в мен. След 15 метра метра надолу обаче, на края на улицата видях, че е паднал.
Веднага се върнах назад, с фара осветявах улицата и паветата, молех минувачите да звънят за да го видя или чуя наблизо, но не.... Sad  Първоначално даваше свободно, а после изключен!

Прекратих работа, 35 минути обикалях по улицата напред-назад в търсене, но дори и счупен или премазан от кола не го открих. На другия ден от Find My Device на Гуугъл (телефона работи с Андроид) проверих последното му местонахождение, преди да бъде изключен. Оказа се, че е с 60-70 метра напред от ул. Крум Попов, т.е. ъгъла на Сроителния техникум и бул. Драган Цанков, аз до там не бях стигал с колелото. Което означава, че някой го е пренесъл до там и изключил.

Много моля, ако някой от вас е намерил телефона ми, а той се различава от масовите, да ми се обади на
0899283184 , обещавам ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ, без излишни въпроси.

IMEI на апарата: 351625071556400;

Телефонът е заключен с патерн при стартиране на Андроид 6 и патерн при отключване на екрана. Имаше остатъчен заряд на батерията 40%.

Стискайте палци Бери-то ми да се открие и да ми се върне.
Благодаря ви за вниманието. Sad

СОНИ ЕКСПЕРИЯ ЗЕД 3 /бял/, Стоков ром, Андроид "Близалка" 5.0.2.;
=> (вече BlackBerry почитател) БлекБери КИЙ2™, Андроид "Орео" 8.1.0.
Цитирай

Намери ли се? Виждам такъв, качен в OLX на 19 януари от заложна къща. Погледни. Ползван, без аксесоари и кутия.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2019-01-27, 00:10:50)divna написа:  Намери ли се? Виждам такъв, качен в OLX на 19 януари от заложна къща. Погледни. Ползван, без аксесоари и кутия.

Здравей, първо ти благодаря за съчувствието и солидарността.. Sad 
Проверявах Продавалника първите 2-3 месеца, сега вече не. Подадох съвестно сигнал в полицията, по-точно в 4-то РУ и до този момент - 28.05., тоест 4 м и половина след наглата кражба още НЯМАМ ОБЯВЕН РЕЗУЛТАТ от униформените, телефонът ми не е открит и следователно не ми е върнат! Два пъти пращат преписката до районния съд, за да разреши съда проследяване по ИМЕЙ номер, но вече месец и половина съда бави преписката и разрешението полицията да започне проследяване..
Ето в такава държава живеем, а много от вас оня ден гласуваха конюктурата да се запази по същия начин!
Нямам известие за телефона си вече почти 5 месеца, а полицията даже не е започнала проследяване, защото другите капути - магистратите не намират време месец и половина да разрешат преписката ми да се придвижи нанякъде! Това е системата и това ни чака и занапред, защото някои си я харесват тази система и си гласуват или НЕгласуват.

Междувременно аз си купих новия БлекБъри Кий2, защото да чакаш милицията да ти свърши нещо или да ти се обади с резултат е като да чакаш от умрял писмо!

СОНИ ЕКСПЕРИЯ ЗЕД 3 /бял/, Стоков ром, Андроид "Близалка" 5.0.2.;
=> (вече BlackBerry почитател) БлекБери КИЙ2™, Андроид "Орео" 8.1.0.
Цитирай

Сега благодарение на divna, можеш да им предоставиш на полицаите от районното в Лозенец информацията наготово! Накратко - си им свършил работата Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Само където му е писала преди 4 месеца  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

В момента в Продавалника няма обявени телефони Blackberry PRIV за продажба. Януари месец имаше, но не припознах нито един като моя. Освен това обявите тогава бяха публикувани преди датата на кражбата, така че продавачите си бяха чисти.
Ако имахме полиция на място, досега да са открили телефона! Смяната на ИМЕЙ е сложна, изискваща апаратура и пари. Крадеца имаше опции - ако нямаше ресурс да смени ИМЕЯ можеше да се свърже по някакъв начин с мен и срещу заплащане да ми върне машинката.. Из целия Лозенец бях налепил обяви, на спирката и къде ли не да ми го върне с/у заплащане. Щеше да вземе повече пари от мен, отколкото да се опита да го пробута в заложна къща, но крадците са ментално увредени полусъздания и мисълта им не стига чак до там.
Колкото до родната ни милиция ще ви кажа, че подавайки сигнала дознателката тогава преливаше от любезност, живо се интересуваше, даже ми обеща лично отношение и задвижване на нещата. Аз, искрено зарадван, й подарих бутилка хубаво Каберне, лично от моята колекция, за зимните месеци беше супер. Обеща да се обади, но понеже не го направи 4 седмици, я потърсих по телефона. Сряза ме, че трябвало да имам повече търпение и да чакам. Повече не я нито чух, нито видях!
Вече след месеци, когато разследващия полицай беше поел моя случай, той ми каза в личен разговор, че тази е свършила едно голямо НИЩО и даже не си е направила труда да провери камерите от заведенията в района на кражбата, нито да провери заложните къщи, което било нейно задължение. Ето така работят. Ще се въздържа да публикувам името на дознателката, но ако някой ме попита ще го направя.

СОНИ ЕКСПЕРИЯ ЗЕД 3 /бял/, Стоков ром, Андроид "Близалка" 5.0.2.;
=> (вече BlackBerry почитател) БлекБери КИЙ2™, Андроид "Орео" 8.1.0.
Цитирай

Така се опитаха да откраднат на мой приятел тела. По подобен случей на baywatchhobby, много се паникьоса.

Стана следното

Бяхме на голям булевард 1 часа вечерта в Пловдив. Гледа тела нещо ровеше го прибра го уш в джоба ама явно в тъмното не го е усетил че не е влезнал и е паднал без да го чуем щото имаше гумен кейс. След няма и 1 минутка му казах да види времето за утре щото аз бях със 5% и пазех за разговори докато се прибера, в този момент разбра че го няма в джоба му и много се изплаши а тъкмо го беше взел и му беше новичък, върнахме се на 30 метра където помни че последно го е бил пребран но на бързо видях че го няма и си помислих че някои го е взел и е отпрашил. На бързо му дадох да влезне в Google акаунта си през моя да го проследим и с не голяма изненада разбах че е на 3 пресечки от нас и се движи бързо тоест със кола.

Веднага го заключих и хванахме спряло такси като му казахме че издирваме отраднат телефон и да кара бързичко, докато го гледахме през моя тел къде е звъннах от на таксиджията на 112 да изпратат полиция и постоянно давахме насоки на къде се предвижваме. Настигнахме ги и след това си прибрах моя тел щото вече виждахме коя кола е и че бяха 2 ма човека вътре.

Не ни забелязаха че ги следваме и полицията реагира бързо като постоянно опътвахме на диспечерката по коя улица вървим. Big Grin Направо си беше нещо като филм Big Grin Big Grin

В крайна сметка авера си получи обратно телефона а онези двамата бяха арестувани на място. По - късно със тях незнам кво е станало не са ми звъняли от раионното за обяснения, може би защото нямам 18 но не знам и не ме интересува вече, стана преди 1 година.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Аз по някакъв начин мога ли да позная дали е краден телефона утре плащам от olx самсунг s10 с гаранция без кутия или като му сложа картата да чакам полиция , гаранцията може ли да се пипа , мерси
Цитирай

Провери му имея в нета,има много сайтове

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
Цитирай

В тези сайтове няма информация краден ли е телефона или не. Излиза само техническата информация за устройството.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Ако е в blacklist, значи е краден или изгубен

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не знам в България да има Blacklist. В чужбина да, но тук не сме дорасли още. Тоест ако телефона е купен от България и откраднат, не може да го разбереш.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Не бе пичове мерси си на всички някакъв гей от София пуснал s 10 за 850 спешно ,писах му да го праща а той да съм снимал парите,глупости за това се усъмних,каза ще го прати днеска и го е продал в София ,няма такъв гей .лека
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)