Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Информация относно откраднати/изгубени устройства / списък с IMEI
#26

Говорил съм с полицаи,ако телефонът е закупен от оператор се намира ако не.... Защо и как не ми дадоха повече обяснения

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
Аксесоари
#27

За да ти го намерят ченгетата трябва да имаш твой човек там или на некой там много,ама много да му се работи.Говоря ти от личен опит:жена ми я нападнаха и обраха ( въоражен грабеж с побой ) откраднаха два телефона -личен и служебен плюс пари-лични и служебни.А сега познайте -прекратиха делото защото нямало заподозрени,а телефоните така и не ги намериха.Едно ченге впоследствие ми подшушна,че вече крадените телефони се изнасяли в Сърбия и Румъния,а от там се внасяли техните крадлъци.Колко е вярно не знам,но факт е ,че вече почти две години не се намериха тия телефони.

 GALAXY NOTE 9 / GALAXY S 22 ULTRA
Цитирай
#28

И моите ги откраднаха преди около месец, подадох жалба, дори знам и посочих, кой ги е откраднал. За сега нищо.
Преди време имах един SE P990i, намериха го след 6 месеца. Сега стои в личния ми музей Smile
Възможна ли е смяна на IMEI ? Защото ако се усетят и го направят, едва ли ще ги открият...
Цитирай
#29

Възможно е, но е наказуемо.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#30

Bæ6i4 написа:Възможно е, но е наказуемо.
Ако го хванат Smile
Цитирай
#31

@bigbizo - делото не е прекратено, защото не е намерен извършителя а спряно има голЕма разлика . Прекратено - не се работи от никого , спряно - работи се, но не е на фаза досъдебно производство ( така известно и нашумяло словосъчетание, но дали повечето хора си дават сметка когато го казват или чуят).

@emski_vas - това с прокурорското нареждане нз от де си го измисли :rofl: Offtopic ама не е вярно. В случая има само 2 начина за откриване на телефона - чрез операторите и следене към коя клетка ще избие ИМЕЙ-а и намиране на предполагаемия извършител ( което както повечето зная не мн лесно Smile ) . При положение че сега крадените телефони нарочно се изнасят зад граница точка 1 нямам как да се осъществи Confusedtupid: . Демек ако ИМЕЙ-а не се засече на клетка от БГ оператор ще се намери ама на кукуво лято. Остава само да се чака съответния телефон да бъде открит на територията на ЕС от други пол. органи , които могат да проверят че еди кой си апарат с еди какъв си ИМЕЙ е с щампа " КРАДЕН " Crazy
Цитирай
#32

Колеги,потърпевш съм,пък и право съм завършил,така че чуйте истината.Преди години е имало издирване по IMEI на крадени телефони,защото такъв е бил законът.Много хора са зарадвани с намерени апарати и не са били необходими връзки или ходатайства за тая работа.В последствие тази процедура(проследяване по IMEI)влиза като Специализирано Разузнавателно Средство(СРС).Това става,защото е злоупотребявано с лесния и неограничен достъп до ситемата.Буквално е можело да дадеш 100 лева на някой полицай и той да ти проследи IMEI и съответно човека,който носи телефона.Бат Бойко е казал БАСТА на тая свободия и е вкарал процедурата в закона за СРС.Което означава,че не може да се търси телефон,а вече трябва да имаме образувано производство по НАКАЗАТЕЛНИЯ КОДЕКС за престъпление с телесна повреда и да се търси човека в който се подозира,че е съответния телефон.Съответно делото се образува от прокурор и по негова инициатива се иска от СЪДИЯ ползване на СРС проследяване на заподозрян,чрез проследяване на предполагаемо ползван от него телефон с еди къв си IMEI. Хипотезата е ,ако по време на кражбата ви е нанесена телесна повреда-средна или тежка. Тогава може да се образува наказателно производство и,както е описано по-горе,може да се търси използване на СРС.
Цитирай
#33

Значи излиза, че е по-добре на който му крадат телефона да му нанесат и една хубава телесна повреда. Брей че правда има в тази държава Big Grin
Цитирай
#34

И пак не е гаранция,всичко зависи от това дали на ченгетата им се работи или не.

 GALAXY NOTE 9 / GALAXY S 22 ULTRA
Цитирай
#35

Propov пълни глупости говориш :facepalm: кражбата с телесна повреда - няма такова животно в НК , вика му се грабеж... И вземи да се запознаеш с нпк малко- чл. 159 . Пишман прависти под път и над път :angry:
Цитирай
#36

popov ще ти кажа,че това дето го казваш не е истина!Няма никаква забрана за търсене на тел по Имей кода!Наскоро една позната си взе телефон чак от Варна,получи го по Еконт.До тук добре,ама след два месеца ползване я викнаха в полицията.Отива тя да види за какво е,и хоп за телефона я викат!Взеха и телефона,и следователката и е казала,че още щом е сложила картата са я засекли по Имей кода!

Samsung Galaxy S Аndroid 2.3.6 JW4   HTC one x-леко дефектен!
Цитирай
#37

днес ми откраднаха телефона ОТ The Mall Sofia - HTC SENSATION,УТРЕ ЩЕ ПОДАМ ЖАЛБА В РПУ,НАМЕРИХ СИ КУТИЙКАТА ,НО ДАЛИ ЩЕ ГО МАЕРЯТ,ЩО ЗА ХОРА КРАДЕТЕ Sad((
Цитирай
#38

Имам един въпрос свързан със намирането и връщането на телефоните от полицията.

Да речем, че открадват телефон на 1 седмица струващ 1000лв. След 6м го намират и го връщат на собственика.
Ама вече е ползван 6м и стойността му е 500лв.

Реално притежателя не телефона е претърпял загуби от 6м не ползване на телефон, + разлика в цената.

За тези загуби, трябва да се образува дело директно от собственика към крадеца, така ли?
Цитирай
#39

sasho_i написа:Propov пълни глупости говориш :facepalm: кражбата с телесна повреда - няма такова животно в НК , вика му се грабеж... И вземи да се запознаеш с нпк малко- чл. 159 . Пишман прависти под път и над път :angry:
Като говорехме за пишман юристи, ето това е член 159 от НПК:
[box]Чл. 159. (1) (Предишен текст на чл. 159 - ДВ, бр. 32 от 2010 г., в сила от 28.05.2010 г.) По искане на съда или на органите на досъдебното производство всички учреждения, юридически лица, длъжностни лица и граждани са длъжни да запазят и предадат намиращите се у тях предмети, книжа, компютърни информационни данни, включително за трафика, които могат да имат значение за делото.
(2) (Нова - ДВ, бр. 32 от 2010 г., в сила от 28.05.2010 г.) Органите на досъдебното производство или съдът могат да поискат от директора на Европейската служба за борба с измамите да им предостави докладите и приложените към тях документи относно провеждани разследвания на службата.[/box]

Предполагам, че си имал предвид това:
[box]Чл. 198. (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) Който отнеме чужда движима вещ от владението на другиго с намерение противозаконно да я присвои, като употреби за това сила или заплашване, се наказва за грабеж с лишаване от свобода от три до десет години.

(2) Под заплашване се разбира застрашаване с такова непосредствено деяние, което излага на тежка опасност живота, здравето, честта или имота на заплашения или на друго някое присъствуващо лице.

(3) Грабеж е и всяка кражба, при която завареният на мястото на престъплението употреби сила или заплашване, за да запази владението върху откраднатата вещ.

(4) Грабеж има и когато за отнемане на вещта лицето е било приведено в безсъзнание или поставено в беззащитно състояние.[/box]

А затрудненията в намирането на телефоните, идват от промяната в Закона за електронните съобщения, за която 15 пияни лелки квичаха пред парламента:
[box]Чл. 250б. (Нов - ДВ, бр. 17 от 2010 г., в сила от 10.05.2010 г.) (1) Право да искат извършване на справка за данните по чл. 250а, ал. 1 съобразно тяхната компетентност имат ръководителите на:

1. специализираните дирекции, териториалните дирекции и самостоятелните териториални отдели на Държавна агенция "Национална сигурност";

2. Главна дирекция "Криминална полиция", Главна дирекция "Борба с организираната престъпност", Главна дирекция "Охранителна полиция", Главна дирекция "Гранична полиция", дирекция "Вътрешна сигурност", Столичната дирекция на вътрешните работи, областните дирекции на Министерството на вътрешните работи и териториалните звена на Главна дирекция "Борба с организираната престъпност";

3. службите "Военна информация" и "Военна полиция" към министъра на отбраната;

4. Националната разузнавателна служба.

(2) За достъп до данните по чл. 250а, ал. 1 се изготвя мотивирано писмено искане от съответния ръководител на органите по ал. 1, съдържащо:

1. правното основание и целта, за която е необходим достъпът;

2. регистрационния номер на преписката, за която е необходимо извършване на справката;

3. данните, които следва да се отразят в справката;

4. периода от време, който да обхваща справката;

5. определеното длъжностно лице, на което да се предоставят данните.

(3) За направените искания органите по ал. 1 водят специален регистър, който не е публичен.



Чл. 250в. (Нов - ДВ, бр. 17 от 2010 г., в сила от 10.05.2010 г.) (1) Достъпът до данните по чл. 250а, ал. 1 се осъществява след разрешение от председателя на районния съд или от оправомощен от него съдия по седалището на органа, който е поискал достъп, за което се издава разпореждане за предоставяне на достъп до данните.

(2) Разпореждането по ал. 1 задължително съдържа:

1. данните, които следва да се отразят в справката;

2. периода от време, който да обхваща справката;

3. определеното длъжностно лице, на което да се предоставят данните;

4. име, длъжност и подпис на съдията.

(3) За дадените разрешения или откази в съответните районни съдилища се води специален регистър, който не е публичен.

(4) За нуждите на наказателното производство данните по чл. 250а, ал. 1 се предоставят на съда и на органите на досъдебното производство при условията и по реда на Наказателно-процесуалния кодекс.

(5) Достъпът до данни по чл. 250а, ал. 1, които се отнасят до председател на районен съд, негов възходящ, низходящ, брат или сестра, съпруг или лице, с което се намира във фактическо съпружеско съжителство, се осъществява след разрешение от председателя на съответния окръжен съд.[/box]

Отне ми около 10 минути да се образовам, нищо че не съм юрист, поне не натяквам, че не съм пишман...

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#40

Преди малко ми откраднаха телефона :cry: :cry: :cry: не знам какво да правя? ИМЕИ 359930-03-186882-6
Цитирай
#41

Отивай в полицията с гаранционната карта и касовата бележка!

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#42

искам да попитам преди седмица ми откраднаха телефона,подадох жалба и сега какво само чакам ли?няма ли да ми званнат пак за показания или нещо.като вляза в профила си в gmail,виждам че някои приложения са ми изтрити а ги имах на телефона си.инсталирах план б но ми изписва че план б ще бъде инсталирано скоро-съответно си мисля че телефонът ми е изключен,той нямаше и батерия тогава.....офф много съм отчаяна
Цитирай
#43

Блокирай си SIM картата, ако не си. Най-добре намери познат който работи в Полицията.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#44

блокирала съм я отдавна,уж съм намерила познат уж го следят ама и аз не знам вече да се надявам ли изобщо на нещо.на google latitude не ми излизат никакви места където е бил телефона,имам надежда че не са сменили акаунта ми, но знам ли просто ми е надежда Sad
Цитирай
#45

plsss kajete byrzo kak se izprashtat saobshteniq locate za plan b zashtoto telefona mi se vklu4i i mi pratisamo 1 karta ot predi 40 min
Цитирай
#46

3. To locate again after 10 minutes, borrow a friend’s phone and text the word “locate” to your lost phone

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#47

kak ot na priqtel telefona kato ne e moq nomer v tela sig?
Цитирай
#48

Пиши на кирилица моля те!!!

Виж добре описанието на програмата:
https://play.google.com/store/apps/detai...cGxhbmIiXQ..

Има вариант само да ти праща при всяко локализиране, но ако не ти праща това е варианта. (дали ти е вътре SIM) и дали няма да се усети така човека не знам. Щом имаш познат с полицията - отивайте там. Ако не и 2-3ма по-едри приятели ще вразумят крадеца. Успех!

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#49

изпрати ми 2 карти с два адреса на раковски преди 20 мин но аз си извадих същия номер и като пиша locate си ми ги връща на мен и от gmaila не мога да намеря дали от там не се праща,офффф баси късмета
Цитирай
#50

Не губи време, а се пробвай с късмета си - дали телефона е там. По-добре е с Полиция.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)