Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Информация относно откраднати/изгубени устройства / списък с IMEI
#76

Пускай Веско Маринов, и неговия химн за полицията.
И псувай на воля. Трябвало телесни повреди дрън дрън . Скапана държава с скапано оправлевние. Боли ги тях за наще откраднати телефони. Като му казах на инспектора "тогава и аз отивам да крада телефони щом не ги търсите"
той ме изгледа много умно! и с оправданието че районият прокорор трябва да даде разрешение за проследяването.
ИЗВОД -- Само в България правителството и законите създадени от тях, помагат на крадците от колкото на невинните граждани ФАКТ!!!
БТВ репортерите даже ако се сещате даваха един дядо които прострелял крадец в домът си и то в кракът. А за благодарност получава 24 часа арест и ко ли не. Оказва се че, и да те нападнат в вас те имат по големи права от твоите!!!! Срамувам се че съм българин :O
Цитирай
Аксесоари
#77

мин седмица писмо от съда,днес призовка за свидетел от разследващият за разпит,за Богаааа къде ми е телефона???Ей няма да се откажа само и само да му дам урок на този , който краде или на този който намира и не връща! :capitulation:
Цитирай
#78

хмммм. На мене ми звъннаха чак сега мина месец и половина кажи речи.
Щели да го търсят. Викам до ся какво правихте бе господа, отговора беше ясен, чакахме прокурорско решение.
И митът за за тежко престъпление и телесни повреди е разбит!
Просто прокурорът зависи в какво настроение е!!!!!
Мадам дано си намериш телефона. Рано или късно.
Цитирай
#79

ами дано,вече си купих друг ама си искам и стария Smile ще видим какво ще направи родната полция.Успех и на теб :capitulation:
Цитирай
#80

:capitulation:
Между другото ... като се разрови човек из нета за около час и намира начини за смяна на IMEA ... което е много лошо .. и ако крадеца е по-упорит и начетен Cry

mi11
Цитирай
#81

SeeKnDestroY написа:При намирането на откраднат телефон - ник'во следене не трябва, не и от този род, т.е. по клетки и т.н. Много пъти съм се замислял защо не го опростят или поне като отидеш в някой оператор ( и в трите в БГ) и покажеш документите си, то да го блокират този IMEI от мрежата им... да направят няк'ъв европейски списък с крадени IMEI и всеки оператор да го слага в черния си списък. Не че така ще спрат кражбите, но поне ще намалеят.

А иначе относно това проследяване... нали вече няма безименни карти (то това беше и идеята преди време), та при поставянето на СИМ карта в апарата и при връзка с мрежата... вече се знае кой е притежателят на откраднатия телефон, та достатъчно е тази информация да се изиска, а не няк'ви точни координати, мобилни клетки и т.н...

И ще видиш как 1/3 от по-високия клас телефони в Бг ще блокират :rofl:
Цитирай
#82

Откраднат HTC Desire, кафяв в черен Case-Mate Barely There (рядък за България case).
Апаратът е практически перфектно запазен без следи от употреба след като му се махне screen protector-а.
В последните му два дни работеше с CynogenMod10, Android 4.1.1 JellyBean, а картата в него беше Patriot 16 Gb Class 10.
Купуван е от български оператор преди 2 години.

IMEI: 357841036395834

Пуснато е дознание в полицията и вярвам, че те ще се погрижат да направят максималното, предвид вида на кражбата и останалите откраднати вещи. Както и това, че разполагат с всички необходими документи удостоверяващи моята собственост над апарата.

Давам награда, ако някой го намери колкото е средната ст-ст на апарата на старо!
За връзка с мен пишете на лично съобщение.
Цитирай
#83

За жалост, първият ми пост ще е в този раздел ..
Преди 3 седмици ми откраднаха HTC Evo 3d, черен, без кейс.
В град Обзор стана работата ( близо до несебър) , аз в момента съм във варна .
Подал съм жалба в полицията, но за сега нищо..
IMEI: 356871048407161

Надявам се да не е попаднал в ръцете на някой разбирко ;д
Цитирай
#84

Съжалявам за Offtopic но искам да попитам. Тези програми, който проследяват телефона не помагат ли? Естествено, ако са били инсталирани преди кражбата. Първият ми телефон беше HTC и там си имаше регистрация даже на техния сайт за проследяване на телефона по GPS.

Искрено се надявам на потърпевшите телефоните им да бъдат намерени и върнати

*** Note *** Въй фон *** Note 10.1 2014 Edition LTE
Цитирай
#85

lz1gjd написа:Може да звучи невероятно но през 2007ма година ми бяха откраднали под носа Nokia N70, направи го един просещ циганин на който направих грешката да му обърна гръб докато телефона беше до мен на масата в офиса ми на работа в присъствие и на още един колега !!! Представяше се за ням и имаше един лист А4 в който беше написал за недъга си и молеше за милостиня. Та ... колкото и невероятно да е след няколко месеца полицията го откри в близък град на около 40км от моя и ми го върна. Оттогава имам малко повече доверие на тази държавна институция. Да са живи и здрави полицаите, още го ползвам телефона от време на време.
Преди 5 дни същия този циганин ми сви от бюрото в офиса два телефона: samsung galaxy SIII и samsung galaxy ace. Бях си на работа и си цъкам на компютъра една заявка, влиза тоя същия циганин и проси пари за" операция на гласните струни" и аз като много любезна му обяснявам , че не мога да му помогна а той ми свил апаратчетата. Подадох жалба в полицията и дори веднага образуваха дело , но от там нататък незнам.Надявам се да го върнат.
Цитирай
#86

toti_1984 написа:popov ще ти кажа,че това дето го казваш не е истина!Няма никаква забрана за търсене на тел по Имей кода!Наскоро една позната си взе телефон чак от Варна,получи го по Еконт.До тук добре,ама след два месеца ползване я викнаха в полицията.Отива тя да види за какво е,и хоп за телефона я викат!Взеха и телефона,и следователката и е казала,че още щом е сложила картата са я засекли по Имей кода!
А телефона , който е купила нов ли е бил или употребяван?
Цитирай
#87

Изгубения сгс2 от пролетта (когато писах) е намерен и е в собственика вече. Браво на родната полиция.

mi11
Цитирай
#88

Бих ви препоръчал всеки който търси телефони по интернет и види един от горе споменатите изгубени или откраднати телефони да остави линк към телефона може човека да си го познае Smile Smile Christmas Всели празници
Цитирай
#89

Откраднат смартфон HTC Senastion с оригинално калъфче на HTC, вчера към 21:00 в МОЛ Сердика. Пуснал съм жалба в полицията, но някак нямам вяра, че ще се случи нещо. Дано да греша.
Телефонът е закупен от МТЕЛ , IMEI: 356440046906838

Не съм наясно, има ли начини да се локализира от гугъл акаунт или htc sense?!
Цитирай
#90

Голяма според мен-искай някакъв документ за произход,да не те изненадат после от полицията.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#91

На 19.01.2013 около 3 часа сутринта ми беше откраднат телефона в клуб Авеню във Варна.
IMEI:355500040152217
Телефонът е Motorola Atrix 4g, с черен двоен калъф- силиконов и отгоре пластмасов на дупки.
Телефона е много запазен, на задния капак има все още залепена оригинална лепенка.
Отличителен белег е,че мрежичката на спийкъра долу в ляво е леко изкривена на вътре.
Телефонът не може да бъде продаден в заложна къща, по простата причина, че не изкупуват Моторола.
Телефонът е по скоро със сантиментална стойност за мен, защото ми е подарък.


Моля, ако някой има някаква информация, да ми пише Sad
Цитирай
#92

Откраднат HTC HD2 IMEI 354 1 200 364 317 71 ако някои попадне на него да свирка ; :cheers:
Цитирай
#93

wwfg написа:На 19.01.2013 около 3 часа сутринта ми беше откраднат телефона в клуб Авеню във Варна.
IMEI:355500040152217
Телефонът е Motorola Atrix 4g, с черен двоен калъф- силиконов и отгоре пластмасов на дупки.
Телефона е много запазен, на задния капак има все още залепена оригинална лепенка.
Отличителен белег е,че мрежичката на спийкъра долу в ляво е леко изкривена на вътре.
Телефонът не може да бъде продаден в заложна къща, по простата причина, че не изкупуват Моторола.
Телефонът е по скоро със сантиментална стойност за мен, защото ми е подарък.


Моля, ако някой има някаква информация, да ми пише Sad

Метни един поглед на тази обява-

https://www.androidbg.com/forum/topic555...varna.html

обявата е от днес, за Варна е, няма никаква окомплектовка и на задния капак има лепенка Rolleyes .

ПП В нищо не обвинявам колегата, който е пуснал обявата, просто като я видях се сетих за теб.
Цитирай
#94

Благодаря много на zv3rA и prevzemkata. Телефона вече е намерен и е при мен! (:
Цитирай
#95

Имал ли е участие потребителят от линка над твоя пост?
Цитирай
#96

Вчера е намерен Самсунг Галакси в Шумен с IMEI 36360**********. Явно е изпаднал от джоб или чанта защото беше на съставни части. За контакти darina_del@mail.bg
Цитирай
#97

Първо искам да благодаря за коректната постъпка!
Позволих си да редактирам IMEI на апарата за да се избегнат опитите на некоректни лица да придобият телефона без да им се следва.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#98

Здравейте,поради разни съображения и за мое съжаление,трябва да пиша в тази тема макар и със закъснение.
На 08.01.13г. ми откраднаха Htc Sensation в района на Слатина/Гео Милев.
IMEI: 356440045629738

Отличителни белези: на панела до пауър бутона има лека драскотина по дължина ,в горния ляв ъгъл м/у дисплея и тъча има около 1кв.см прах.В момента на кражбата беше с прозрачен силиконов кейс S-line,чисто нова батерия ANKER, DKOSP,карта 8гб клас 6.

П.П. За момента ми показва ,че е с *ивакомска карта.За сега толкова.

MI 2S & OnePlus 3 & MI Pad
Цитирай
#99

dexter08885 написа:Здравейте,поради разни съображения и за мое съжаление,трябва да пиша в тази тема макар и със закъснение.
На 08.01.13г. ми откраднаха Htc Sensation в района на Слатина/Гео Милев.
IMEI: 356440045629738

Отличителни белези: на панела до пауър бутона има лека драскотина по дължина ,в горния ляв ъгъл м/у дисплея и тъча има около 1кв.см прах.В момента на кражбата беше с прозрачен силиконов кейс S-line,чисто нова батерия ANKER, DKOSP,карта 8гб клас 6.

П.П. За момента ми показва ,че е с *ивакомска карта.За сега толкова.

Как и кое ти показва че е с карта на даден оператор. Кажи че се боря вече 6 месеца с полицията за за моя тел. Засекли са го, извикали са хлапето на разпит, и то казало че не е имал такъв телефон ,и тн.

XIAOMI MI2 8GB
Цитирай

Здравейте, на 17.02.13г. вечерта ме ограбиха и ми отнеха телефона Samsung Galaxy SIII в София, веднага извикахме полиция на мястото и пристигнаха за по-малко от 10 мин. Картата я блокирах веднага, пуснах жалба някакви минути след случилото се, обясних на полицаите, че всичко се случи пред охранителна камера за да изискат записите от фирмата, 2 дена след това ме извикаха в управлението за да направим фоторобот на извършителя и разговарях много с инспектора, оказа се, че аз съм 3 случай за месеца в същия район и че много сериозно са се заели с нещата, обясниха ми също, че ще изискат проследяване от 3-те оператора и ако мога да го засека през Samsung DIVE да отида веднага до районното и да им дам координати на последното местоположение на телефона, обаче през акаунта само зарежда и нищо не показва, явно телефона все още седи изключен и му търсят зарядно, защото имаше малко батерия, но четох постовете по-горе и пробвах да го засека през Google Latitude и ми показа последното местоположение на телефона, което е било засечено на 18.02.13г. тоест на другия ден след кражбата, мисля да отида до полицията и да им дам координатите, хубавото е че телефона ми има доста видни драскотини по дисплея и задния капак въпреки, че го купих преди 2 месеца и няма да може да се продаде, като чисто нов...инспектора ми обясни, че единствения начин да не го намерят е, ако крадците го продадат на части, което не е много оферта ако искат бързо да го шитнат и да вземат пари. Не мога да спра да мисля за всичко това, не мога да спя от стреса при самия грабеж.... IMEI номера е 3542440565961** ....все още живее една голяма надежда в мен, че ще го намерят... Някой може ли да ми каже, местоположението което гледам през Google Latitude с каква точност се показва?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)