Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с дисплея - появи се малко светло жълто петно.
#26

Гаранцията се удължава автоматично със срок равен на престоя му в сервиза, ако за това питаш.

 
Цитирай
Аксесоари
#27

на 1 година го смениха с нов,за 2 не знам

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#28

Ако си използвал 1 година телефона си и го занесеш в сервиза, не очаквай гаранцията ти да хвръкне отново на 2 години.
Това с увеличаването на гаранцията с престоя в сервиза също не върви. В никой от 3-те сервиза, които съм посещавал за познати дефекти.
Цитирай
#29

(2015-03-27, 10:00:54)Hristian написа:  Това с увеличаването на гаранцията с престоя в сервиза също не върви. В никой от 3-те сервиза, които съм посещавал за познати дефекти.
Явно си посещавал неоторизирани сервизи или просто не си знаеш правата. Впрочем срока за удължаване на гаранцията важи не само за телефони, но и за бяла техника и т.н.

 
Цитирай
#30

(2015-03-26, 22:20:06)soki написа:  Малко страничен въпрос - ако след 2 години, точно преди да ти изтече гаранцията, го занесеш на ремонт и се наложи смяна, ще го подновят ли (предвид това, че следите от употреба ще са много по-видими и забележими)?

Именно заради следите от употреба аз лично бих веднага занесъл телефона на сервиз, ако му има нещо.

Ако седя и чакам да се наканя утре може да го изпусна грубо и да го нараня. След това със сигурност ще ми откажат гаранция.
Абе, нож с две остриета си е да отлагаш.
Цитирай
#31

Е то дали ще го изпусна преди или след сервиза е все тая,но всеки си ореценява сам,гаранцията се удължава точно толкова колкоти е бил в сервиз,но ори замяна с нов мисля ме тогава пак е 2г от датата на получаване

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#32

(2015-03-27, 11:06:02)GH0STFACE написа:  Именно заради следите от употреба аз лично бих веднага занесъл телефона на сервиз, ако му има нещо.

Ако седя и чакам да се наканя утре може да го изпусна грубо и да го нараня. След това със сигурност ще ми откажат гаранция.
Абе, нож с две остриета си е да отлагаш.

Точно за това питах, ако има ударено/чукнато или нещо подобно, дали ще го сменят ако изведнъж пропусне вода например. Мерси Wink

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#33

(2015-03-27, 12:11:46)soki написа:  Точно за това питах, ако има ударено/чукнато или нещо подобно, дали ще го сменят ако изведнъж пропусне вода например. Мерси Wink
Ударено, чукнато, китосано не се покрива от гаранцията. Cool

 
Цитирай
#34

(2015-03-27, 11:47:13)Sokolchev написа:  Е то дали ще го изпусна преди или след сервиза е все тая,но всеки си ореценява сам,гаранцията се удължава точно толкова колкоти е бил в сервиз,но ори замяна с нов мисля ме тогава пак е 2г от датата на получаване
Е, да, но по-добре да е чукат след сервиз, защото предпочитам наранен телефон без жълто петно, отколкото наранен с жълто петно.
Цитирай
#35

Честито, и на мен ми се появи жълто петно. Два поредни андроидни флагмана с два идентични проблема. Утре го давам да го сменят/правят и заминава в продавалник ... Нямам думи просто, от три часа не мога да спра да благославям по адрес на Сони.
Цитирай
#36

Супер неприятно е това и аз съм от хората дето не могат да търпят и минимална промяна във вида на телефона, дори и микроскопична да е- ще ми извади очите.
Също съм на мнение, че ако има гаранция веднага трябва да се прати в сервиз, като преди това е добре да се пише до съпорта на сони, за да минат нещата по-бързо, ако няма гаранция, право в продавалника.

stangen@ Прегрявал ли си го напоследък с тежки игри или гпс-а да си ползвал усилено и на колко време е телефона?
Цитирай
#37

Телефона е на 2 месеца,не съм играл, не съм пускал GPS, само разговори ...средно по 5-6 часа на ден. Ако от разговори е прегрял ....тъпо. Както и да е , върнах се в "страната на Apple" и приключих с андроида. След седмица като ми заменят Z3ката я наритвам в OLX да и се радва някой друг.
Цитирай
#38

Щом е в гаранция, какъв е проблема?

 
Цитирай
#39

(2015-03-29, 09:22:54)stangen написа:  Честито, и на мен ми се появи жълто петно. Два поредни андроидни флагмана с два идентични проблема. Утре го давам да го сменят/правят и заминава в продавалник ... Нямам думи просто, от три часа не мога да спра да благославям по адрес на Сони.

направо ви се чудя на акълите.интересно ми е дали всичко което ви се развали или получи лек дефект или каквото и да е,веднага го продавате Smile Smile по тази логика би трябвало да благославяме абсолютно всяка марка,аз поне не съм чул за марка която да няма или да не е имала проблем,дори усолватела ми на харман кардон който струваше 4к се наложи да посещава сервиз,и какво понеже му изгоря канал,трябваше да го продам за не повече от 300лв ли? отива в сервиза,оправя се и се ползва отново

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#40

Когато много неща не ти харесват в устройството което си купил, само си търсиш повод да го смениш Wink Е аз си намерих Smile И да, по същата причина зачеркнах Самсунг от марките които бих ползвал. Хора всякакви Wink
Цитирай
#41

(2015-03-29, 15:30:05)stangen написа:  Когато много неща не ти харесват в устройството което си купил, само си търсиш повод да го смениш Wink Е аз си намерих Smile И да, по същата причина зачеркнах Самсунг от марките които бих ползвал. Хора всякакви Wink

ами в такъв случай ти препоръчвам не толкова комерсиални марки като ХУ... РАЗВЕЙ,GEZZ,REWO и всички подобни със странни имена,там поне няма да се сърдиш,защото по куча марка няма как да бъде Smile  сони си е сони

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#42

(2015-03-27, 10:03:45)NoMaD написа:  
(2015-03-27, 10:00:54)Hristian написа:  Това с увеличаването на гаранцията с престоя в сервиза също не върви. В никой от 3-те сервиза, които съм посещавал за познати дефекти.
Явно си посещавал неоторизирани сервизи или просто не си знаеш правата. Впрочем срока за удължаване на гаранцията важи не само за телефони, но и за бяла техника и т.н.

Прав си, гаранцията се удължава с времето в сервиза. Сега се загледах в гаранциите ми. Иначе при подмяна на телефона гаранцията не се напомпва до 2 години.
Цитирай
#43

Здравей те, колеги ето какво е развитието с проблема ми. Дадох телефона си в сервиза на Теленор веднага с оформянето на документацията получих смс за регистриране на сервизна поръчка с номер и IMEI на телефона. На следващия ден получих нов смс че телефона е приет в сервиз, а днес след три дена получих нов смс че телефона е сервизиран и ще бъда уведомен с нов смс когато е в магазина на Теленор да си го получа. Веднага влязох в сайта на Теленор да погледна какво са направили по-моя телефон т.е. заключението на сервизния инженер. Качвам снимка да видите за какво става на въпрос.  
.jpg Telenor сервиз.jpg Размер: 29.99 KB  Сваляния: 151
 Сега остава да чакам последния смс и да отида да си взема телефона. Аз мислех че ще го подменят но те са го оправили. 
Цитирай
#44

така,и аз да се похваля,заради жълтото петно и разлепването на дисплея го занесох в технополис в сервиза,след точно 5 дни съм вече с топло нов тел 15W03

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#45

(2015-04-24, 19:33:17)ratm написа:  Здравей те, колеги ето какво е развитието с проблема ми. Дадох телефона си в сервиза на Теленор веднага с оформянето на документацията получих смс за регистриране на сервизна поръчка с номер и IMEI на телефона. На следващия ден получих нов смс че телефона е приет в сервиз, а днес след три дена получих нов смс че телефона е сервизиран и ще бъда уведомен с нов смс когато е в магазина на Теленор да си го получа. Веднага влязох в сайта на Теленор да погледна какво са направили по-моя телефон т.е. заключението на сервизния инженер. Качвам снимка да видите за какво става на въпрос.    Сега остава да чакам последния смс и да отида да си взема телефона. Аз мислех че ще го подменят но те са го оправили. 

При следи от удар как очакваш замяна с нов.

Samsung i5500->Nexus 4 16gb->Alcatel Idol 2 mini - >Sony Z3-> LG G3->Huawei P9->Nokia 8 4Gb+64Gb

Цитирай
#46

(2015-04-25, 07:07:40)Petkov написа:  
(2015-04-24, 19:33:17)ratm написа:  Здравей те, колеги ето какво е развитието с проблема ми. Дадох телефона си в сервиза на Теленор веднага с оформянето на документацията получих смс за регистриране на сервизна поръчка с номер и IMEI на телефона. На следващия ден получих нов смс че телефона е приет в сервиз, а днес след три дена получих нов смс че телефона е сервизиран и ще бъда уведомен с нов смс когато е в магазина на Теленор да си го получа. Веднага влязох в сайта на Теленор да погледна какво са направили по-моя телефон т.е. заключението на сервизния инженер. Качвам снимка да видите за какво става на въпрос.    Сега остава да чакам последния смс и да отида да си взема телефона. Аз мислех че ще го подменят но те са го оправили. 

При следи от удар как очакваш замяна с нов.

Какво очаквам си е моя работа, следите от удар в същност са следа а самата следа е по-скоро ''следичка'' и тя е по-малка от милиметъра и дебела части от него и е едвам забележима но както и да е. Важното е че телефона е готов и когато го получа ще направя снимка на ''СЛЕДИТЕ ОТ УДАР''. Но друго тук е по-интересно за мен какво е S/w upgrade и сменен front cover което е направено? Ако някой е запознат да обясни моля.
Цитирай
#47

Ъпдейтнали са ти софтуера и са сменили предното стъкло с/без дисплея. Така мисля, че го въвеждаха като инфо.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#48

Здравейте колеги, вчера си взех телефона от ремонт. Сменили са дисплея но явно смяната му е придружена или по-скоро е едно цяло с страничния панел защото е чисто нов и той. Няма ги "СЛЕДИТЕ ОТ УДАР И УПОТРЕБА". Което е супер все едно е чисто нов телефона. Това е всичко което приключи за 8 календарни дни доволен съм.
Цитирай
#49

Нали Теленор нямаха практика да отварят телефоните, а направо да ги сменят с нови?

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай
#50

Кой знае...Може вече да са се обзавели с машина за отварянето  Visslar
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)