Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с дисплея - появи се малко светло жълто петно.
#51

Е не е истина,на 2 месеца телефон и отново жълто петно,само че този път е от дясно

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
Аксесоари
#52

Колега, ти си някакъв адски карък!  Lol Моя телефон е вече на 10 месеца, а няма абсолютно никаква забележка. Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#53

Зависи от ползването,моя става червен от нагряване Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#54

Дори да има следи от удари и употреба, пак го заменят стига да има неотстраним дефект, покрит от гаранцията. Моя, купен от Технополис, след второто посещение в сервиза го замениха с нов, въпреки леките външни дефекти.
Цитирай
#55

такаааа,след като преди 20 дни ми върнаха телефона с думите НЕ ОСНОВАТЕЛНА причина за гаранционно сервизиране за спукания заден панел,днес им го връчих вече със жълтото петно на дисплея,сега ще чакам да видя кое ще им е пак не основателното и отивам към КЗП

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#56

ето и развоя на събитието Smile върнаха ми тела 10 дни по късно като не е оправено нищо,отговорът беше,дисплея ще се поеме от гаранцията само след като си сменя задния панел който е пукнат срещу 100лв при тях,само че това става с лично предаване и предварително заплащане в булграм Smile така че и там ще се ходи,така и иначе трябва да го сменя задното стъкло,цената ме устройва и все пак ще е сменен гаранционно Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#57

Колеги, при мен се появи не жълто, а БЯЛО петно( като точка), което се вижда на бял фонд. При другите цветове не се вижда да го има това петно, или много трудно. Снимал съм го да ви покажа горе-долу как изглежда петното:

http://s29.postimg.org/xejgbhbef/DSC_0198_edited.jpg

http://s10.postimg.org/721tj8h89/DSC_0199_edited.jpg

http://s17.postimg.org/gvf7smutr/DSC_02000_edited.jpg


Петното се вижда най-ясно като се гледа под ъгъл.
Не съм се къпал в басейн или в морето с телефона, мокрил съм го леко при дъжд или нещо подобно.  Някакви идеи каква може да е причината?

LG G7 ThinQ Black
Samsung Galaxy S7 Edge Coral, Sony™ Xperia Z3 Black D6603, LG G2 32GB WhiteGalaxy Nexus; HTC Desire HD;
Цитирай
#58

При мен го имаше това на предишният ми телефон, на приятелката на лаптопа също има такова. В интернет пишат, че е "умрял" или "заседнал" пиксел, аз лично не съм сигурен.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#59

Много е голямо за да е пиксел. Нямам идея аз какво може да е.
Цитирай
#60

И според мен е голямо, за да е пиксел. Всъщност изглежда като повреда от прекомерен натиск на това място. Из форумите пишат, че най-вероятно е от натиск, или нагряване, които повреждат LCD екрана.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#61

Чудя се дали може да е свързано със скриин протектора? Не помня да е имало някакъв голям натиск на телефона. Винаги го нося в джоба на панталоните без други неща вътре освен телефона и не знам за тази малка точка какъв натиск трябва да е имало. Не знам дали при това положение може да се опре до гаранция. Телефона като го гледам нормално (не под ъгъл) почти не се вижда петното но като знам че го има е дразнещо.

LG G7 ThinQ Black
Samsung Galaxy S7 Edge Coral, Sony™ Xperia Z3 Black D6603, LG G2 32GB WhiteGalaxy Nexus; HTC Desire HD;
Цитирай
#62

Щом го виждаш на бял фон само, не е от протектора, а и знам от личен опит, че не е. Предположенията ми не са казани със сигурност, но може да попиташ за гаранцията ако ти е наложително, може пък да мине.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#63

Такива бели петна се получават от силен натиск или удар по дисплея. Може да се е случило без да разбереш ( ако си седнал върху телефона или си го притиснал силно неволно по някакъв нячин). Може просто да не си разбрал.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#64

Аз имах подобен проблем и преди месец, гаранционно ми смениха телефона😇
Цитирай
#65
Photo 

присъединявам се към проблемът с жълтото петно на дисплея исках да пробвам да се регистрирам в my sony , но ми иска НОМЕР НА МОДЕЛ някой може ли да ми каже как да го разбера ?

Ето снимка, за да е по-ясно за какво точно питам:
[Изображение: 8725443.jpg]
Цитирай
#66

Провери и опитай с номера в Настройки/ Всичко за телефона - Номер на модел.
Нещо подобно на D6603 например.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#67

(2016-04-02, 19:47:55)Monipeev написа:  Провери и опитай с номера в Настройки/ Всичко за телефона - Номер на модел.
Нещо подобно на D6603  например.

това бе първото , което написах не го приема
Цитирай
#68

Това е начина, но не четете!!!


Прикачени файлове Миниатюри
   

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай
#69

Здравейте, жълтото петно вече си е направо локва и много ме дразни. Реших се , ще го нося на поправка телефона обаче понеже е купуван от rvmobile( на попа) , а не от мтел къде се предполага да го занеса за поправка ?
Цитирай
#70

Какво общо имат мтел с твоя телефон? Разбира се, че ще го носиш там откъдето си го купил.
Цитирай
#71

И аз да се присъединя към жълтите петна... Почти година изкара без да има, но днес забелязах между USB порта и док пиновете че има едно точно на ръба на дисплея в дъговидна форма. Чак да съм го прегрявал, не съм, но ми прави впечатление, че магнитното зарядно което ползвам доста се сгрява като зарежда, повече от колкото с микро усб. Ще се ходи в  Теленора другата седмица, ако някой има скорошни сблъсъци с тях относно проблема, нека сподели да знам какво ме чака Smile Поздрави !

И още един въпрос : Сменените вече екрани, правят ли го същото или са малко по-издръжливи ?

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
#72

Моя екран се отлепи преди 4 месеца от прегряване, след 10 снимки със светкавица. Смениха го с нов тогава. И скоро видях че има жълто петно точно под софтуерните бутони, но слабо се вижда. Колко голямо трябва да е петното, за да го приемат гаранционно?

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#73

дайте да ги видим тия жълти петна колеги ????? снимайте с някакво фотоапаратче ,че ми е интересно

Sony Xperia Z3 6653 Copper Android 6.0.1 --- LG G6 H870 Astro Black --- Xiaomi Mi 9T --- Xiaomi Redmi Note 10 Pro Bronze
Цитирай
#74

И аз да споделя за отлепен екран. Не е моят телефон...
Цитирай
#75

Да споделя, че днес си взех устройството от Теленор. 3 седмици беше нужно за смяната на дисплейя, както е и преинсталиран, което знам, че е нормална практика. На пръв поглед без видими забележки, сглобен е читаво. Може да излезе нещо за напред но за сега съм доволен Smile Само дето очаквах да не ме бавят 3 седмици, ама на ..  Поздрави !

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)