Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

One X - дисплея изгасна телефона си работи.
#1

Телефона си работеше чудесно , не е рутван не е сменят софт и т.н. 100% сток. Гледан пазен , но един де както си браузвах изведнъж започна да премига и изгасна дисплея. Иначе телефона се зарежда и работи като ми звънят мога да дигна и да си говоря няма проблем, връзва се с компютъра и т.н. всичко си работи. Занесох го на ремонт и от сервиза ми казаха че бил изгорял дисплея и имало нещо по дъното ама не ми казаха какво и не се наемат да го правят. Та идеята ми е ако има някой сервиз или човек, който може да каже точно какво му е и дали дисплея наистина е изгорял защото ме съмнява. Защото чета че може някой конектор или бубина или някакви такива... не ме притеснява ако трябва да се запоява и да пожълтее дисплея , просто не искам да го изхвърлям , ако има шанс до 100 -150 лв да се оправи. Ако се окаже само дъно за какви пари може да се намери втора ръка ? Защото ако излезе наистина дъно и дисплей вече не е рентабилно. 
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-вероятно на дисплея му няма нищо, а проблема е в дъното. По-точно в видео чипа. Това им е проблема на тия хтц-та. Такива са симптомите - телефона работи, тъча хваща, но екрана не свети.


Цитирай
#3

Самсунг Галакси Ес 4 -ми се случи точно същия проблем преди около две години.Работеше си телефона дори вдигах,само по памет като правех движенията.Беше в гаранция занесох го и казаха че е изгорял дисплея и го смениха .

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#4

(2015-02-23, 09:14:44)scorceni написа:  Самсунг Галакси Ес 4 -ми се случи точно същия проблем преди около две години.Работеше си телефона дори вдигах,само по памет като правех движенията.Беше в гаранция занесох го и казаха че е изгорял дисплея и го смениха .

подсветката  е излязла отпуска .
Цитирай
#5

МостКомпютърс пробва ли Smile
Цитирай
#6

Здравейте и при мен е същият проблем на HTC One X всичко работи но дисплея не свети. може да се говори по телефона.няма проблем, връзва се с компютъра и т.н. само че при мен хардуерните бутони на дисплея си светят.

след като хардуерните бутони си светят това означавали че пак дисплея е от казал или видео чипа е изгорял? Благодаря.

GALAXY S4
Цитирай
#7

Хардуерните бутони не са част от дисплея. Затова могат да си светят колкото си искат, а дисплея все така да не работи.
Цитирай
#8

ясно благодаря.

GALAXY S4
Цитирай
#9

Проблема е в една бобина на платката която е за подсветката.Ремонта струва около 50-60лева.Виж на силна светлина дали се вижда че работи дисплея.На ул.Позитано има сервиз.Там съм носил моя и го оправиха.Все още работи и детето го ползва.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)