Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефонът не засича и двете СИМ карти, след качване на MIUI 6
#1

 
   Такаааа, значи както става ясно от заглавието, Hongmi WCDMA (MTK) не вижда нито една от двете карти. Но, как се стигна до това? Значи както във всяка една такава история, вината си е изцяло моя [Изображение: clear.png]Първо, четейки 4PDA, видях че е изтекла бетата на MIUI 6 за нашия телефон - о, радост! Четох доста, подготвих се за евентуалните проблеми и се реших - флашнах първата официална бета. След рестарта, всичко си тръгна както трябва, настройки, анимации, ала бала, НО в един момент забелязох, че горе силата на сигнала на оператора е с кръстче. Проверих IMEI, MAC адреси и т.н., но всичко си беше там, просто телефонът не вижда скапаната сим карта. Имах пълен бекъп, вкл. и NVRAM, възстанових го през TWRP, но никакъв ефект. След това пробвах процедурата по Unbrick със SP Flash tool и стоков ром, но отново нищо не се получи. Дори форматирах нацяло телефона през SP Flash tool, вкл. и с bootloader-a, като после му качих чистия стоков ром, а след това му презаписах IMEI, MAC на WiFi и Bluetooth със SN&IMEI Write tool (тъй като някъде между всичките флашвания бяха се позагубили, ама аз си ги имам записани). Телефончето тръгва, всичко си му работи, с изключение на сим картите. Пробвах и с друга карта - не става. Пробвах и след прясно флашване да възстановя nvram-a през рековерито - всичко протича успешно, но ефектът относно моя проблем е нулев. И така, дори съм спестил няколко броя качвания, възстановявания на пълен бекъп и качване и променяне на рековерита, но не мога и не мога да се преборя. Така, че ако някой знае или е чувал нещичко, много моля да сподели, защото вече съм без нерви, два дена съм без телефон и съм готов на всякакви отчаяни мерки (както казах по - горе, форматирах го поне 5 пъти, като двата дори бяха фул формат вкл. бутлоадера и не мре и не мре животинката)

И да, пуснал съм теми в ****, en.miui.com, xiaomi.eu, обаче още никой не ми е отговорил, та затова си викам да се пробвам и тук, пък дано някой се сети нещо!

П.П. Значи, само да кажа , че проблемът е решен.Оказа се (колкото и глупаво да звучи) - че просто са зацапани контактите на сим рийдърите и не правеше хубав контакт. А уж ги бях почиствал заедно със СИМ картата. Тъпо но факт - сега работи, както се очаква от него. The case is closed!!!


 

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Redmi 1
ACER Iconia Tab A200, ACER Iconia B1-710
Цитирай
Аксесоари
#2

(2015-02-25, 15:10:41)paskoff написа:   
   Такаааа, значи както става ясно от заглавието, Hongmi WCDMA (MTK) не вижда нито една от двете карти. Но, как се стигна до това? Значи както във всяка една такава история, вината си е изцяло моя [Изображение: clear.png]Първо, четейки 4PDA, видях че е изтекла бетата на MIUI 6 за нашия телефон - о, радост! Четох доста, подготвих се за евентуалните проблеми и се реших - флашнах първата официална бета. След рестарта, всичко си тръгна както трябва, настройки, анимации, ала бала, НО в един момент забелязох, че горе силата на сигнала на оператора е с кръстче. Проверих IMEI, MAC адреси и т.н., но всичко си беше там, просто телефонът не вижда скапаната сим карта. Имах пълен бекъп, вкл. и NVRAM, възстанових го през TWRP, но никакъв ефект. След това пробвах процедурата по Unbrick със SP Flash tool и стоков ром, но отново нищо не се получи. Дори форматирах нацяло телефона през SP Flash tool, вкл. и с bootloader-a, като после му качих чистия стоков ром, а след това му презаписах IMEI, MAC на WiFi и Bluetooth със SN&IMEI Write tool (тъй като някъде между всичките флашвания бяха се позагубили, ама аз си ги имам записани). Телефончето тръгва, всичко си му работи, с изключение на сим картите. Пробвах и с друга карта - не става. Пробвах и след прясно флашване да възстановя nvram-a през рековерито - всичко протича успешно, но ефектът относно моя проблем е нулев. И така, дори съм спестил няколко броя качвания, възстановявания на пълен бекъп и качване и променяне на рековерита, но не мога и не мога да се преборя. Така, че ако някой знае или е чувал нещичко, много моля да сподели, защото вече съм без нерви, два дена съм без телефон и съм готов на всякакви отчаяни мерки (както казах по - горе, форматирах го поне 5 пъти, като двата дори бяха фул формат вкл. бутлоадера и не мре и не мре животинката)

И да, пуснал съм теми в ****, en.miui.com, xiaomi.eu, обаче още никой не ми е отговорил, та затова си викам да се пробвам и тук, пък дано някой се сети нещо!

П.П. Значи, само да кажа , че проблемът е решен.Оказа се (колкото и глупаво да звучи) - че просто са зацапани контактите на сим рийдърите и не правеше хубав контакт. А уж ги бях почиствал заедно със СИМ картата. Тъпо но факт - сега работи, както се очаква от него. The case is closed!!!


Тамън, щях да ти постна това: http://en.miui.com/thread-10061-1-1.html - но се зачетох след П.П:  Cool

За всеки случай си го сложи във фаворитите! Smile
 
Цитирай
#3

(2015-02-26, 15:00:16)s01o написа:  
(2015-02-25, 15:10:41)paskoff написа:  Тамън, щях да ти постна това: http://en.miui.com/thread-10061-1-1.html - но се зачетох след П.П:  Cool

За всеки случай си го сложи във фаворитите! Smile
 

Хехе, много благодаря за отговора все пак (между другото, през тези 2-3 дена точно от теб исках да получа отговор - в теб ми беше надеждата)! Значи аз бях опитал 2 от 3-те посочена метода и двата прекрасно пишат ИМЕИ, който остава и след рестарт. Но, както по-горе казах, моят проблем се оказа доста по глупав и ме е яд, че преминах през всички тези процедури Bu .

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Redmi 1
ACER Iconia Tab A200, ACER Iconia B1-710
Цитирай
#4

Същия проблем, какво мога да направя, IMEI номера е налице, проблема се появи след флашване на друг ром. Пробвах с друга сим-карта , и нея не чете, изписва горе - няма мрежа, а в настройките - управление сим излиза само м-тел бг, но иконата на картата е сива т.е. неактивна.

Вече не пише -няма мрежа , а няма карта...

Xiaomi Redmi 6 pro
Цитирай
#5

Тъпо предположение, ама я си провери дали картата е поставена както трябва! Че на Редми 1 се поставя със скосената част навън. Ако това ти е наред, пробвай да флашнеш официален ром със SP flash tool.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Redmi 1
ACER Iconia Tab A200, ACER Iconia B1-710
Цитирай
#6

Много зависи кой ром е флашнат. При някои си има от настройките ръчно активиране на картата.
Освен това чест проблем е като работи първата на 3г - втората се губи, при мен постоянно работят двете на 2г без проблем.
Тестваш също в двата слота по отделно дали разпознава различни карти, за да видиш дали не е дефектна някоя от тях и дали слотът работи изобщо.
Цитирай
#7
Smile 

Проблемът е решен по този начин -



http://www.patchworkoftips.com/fix-netwo...mi-2/4843/

Xiaomi Redmi 6 pro
Цитирай
#8

Абе, това не би трябвало да работи за Редми 1 МТК, ако си с друг телефон, напиши го, за да не почне някой да си чупи телефона, по описания начин.
Цитирай
#9

Защо да не работи? Отваряш tar.gz архива от страницата с Fastboot ромовете специално за твоя телефон и си флашваш коректния файл ръчно.

http://en.miui.com/a-234.html
Тук има Mi flash (oще известен като Mi Phone) + Всичките възможни най-нови Fastboot Версии за всички Xiaomi телефони.
Озадачен съм, че не намирам този модел в списъка обаче...
Щом проблемът се е оправил с модем от редми2 може просто да е стандартен файл за мрежата.
Както и да е.
ВНИМАВАЙТЕ ДА НЕ СИ ПОТРОШИТЕ ТЕЛЕФОНИТЕ С ГРЕШНИ ИНСТРУКЦИИ!!!

На този етап няма да затваряме темата с флаг РАЗРЕШЕН проблем, защото няма описано решението, а само линк към друг форум.
Чакаме допълнително информация
Цитирай
#10

Не го намираш, щото мифлаш не работи на мтк телефони, даже ми е чудно как има редми 2 ноут в списъка. Флашват се с флаштуулс.
Цитирай
#11

Аз моя RedmiNote2 само с MiFlash го флашвам.
Цитирай
#12

(2015-10-10, 13:32:58)tolostoi написа:  
(2015-10-10, 13:19:35)getzov написа:  Проблемът е решен по този начин -



http://www.patchworkoftips.com/fix-netwo...mi-2/4843/
Абе, това не би трябвало да работи за Редми 1 МТК, ако си с друг телефон, напиши го, за да не почне някой да си чупи телефона, по описания начин.

Извинявам се, че не уточних модела си, но в тревогите покрай проблема....
Става дума за Redmi2 - 2gb/16gb модел

Xiaomi Redmi 6 pro
Цитирай
#13

Това е много хубаво, но по-скоро в раздел Други модели XiaoMi можеш да пуснеш една тема с проблемът и стъпките за решението му. Като Tutorial. Може да е полезно за другите притежатели на Redmi 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)