Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Private number" при входящи и изходящи обаждания от 2-рата сим карта XT1033
#1

Здравейте форумци искам да ви споделя за един проблем, който забелязах от както си обнових Moto G-то 1st gen с близалката. Т.е проблема е описан и още в заглавието, но е наистина неприятно като някой ми звъни без значение кой на 2-рата карта, която в случая ми е вивакомската и ми изписва вместо номер "Private number". По същия аналогичен начин ако аз набера някой контактите ми след като прияключа с разговора и вляза в историята на обажданията виждам, че имам изходящо обаждане пак към "Private number". Интересно ми е някой сблъсква ли се е с това при dual sim moto g-тата XT1033. Моят е закупен от eMag, но мисля че в случая това няма да е от значение. Ако някой е срещнал същия проблем и е открил лекарство моля да ми сподели ще съм му много задължен! Поздрави!

ПС: При малко ровене открих на прима виста хора със същите, като моите и предполагам Ваши проблеми и ето го доказателството ТУК и ТУК и ТУК и явно проблема е само при Vivacom картите и то без значение рязани или оригинални micro sim карти.

Motorola Moto G 8GB XT1033 Dual Sim ||  Android 5.1 (Lollipop)
Цитирай
Аксесоари
#2

Ахах, това го има и при Леново К910
Цитирай
#3

(2015-02-26, 17:52:15)bugi_man написа:  Здравейте форумци искам да ви споделя за един проблем, който забелязах от както си обнових Moto G-то 1st gen с близалката. Т.е проблема е описан и още в заглавието, но е наистина неприятно като някой ми звъни без значение кой на 2-рата карта, която в случая ми е вивакомската и ми изписва вместо номер "Private number". По същия аналогичен начин ако аз набера някой контактите ми след като прияключа с разговора и вляза в историята на обажданията виждам, че имам изходящо обаждане пак към "Private number". Интересно ми е някой сблъсква ли се е с това при dual sim moto g-тата XT1033. Моят е закупен от eMag, но мисля че в случая това няма да е от значение. Ако някой е срещнал същия проблем и е открил лекарство моля да ми сподели ще съм му много задължен! Поздрави!

ПС: При малко ровене открих на прима виста хора със същите, като моите и предполагам Ваши проблеми и ето го доказателството ТУК и ТУК и ТУК и явно проблема е само при Vivacom картите и то без значение рязани или оригинални micro sim карти.
Тук също за МОТО Г2- https://forum.androidbg.com/showthread.p...423&page=3

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#4

Мда колега сега прочетох и аз темата, която ми даде и както се вижда явно и G2-ките сърбат същата попара, което е абсурдно и трябва наистина скоро да се направи нещо по въпроса с този ъпдейт 5.1 Sad

Motorola Moto G 8GB XT1033 Dual Sim ||  Android 5.1 (Lollipop)
Цитирай
#5

Телефона е Мото Г2, но понеже темата се обособи по този проблем, който е идентичен за двете версии го пускам тук.

Това е отговор на Моторола, който з съжаление е безполезен.

Can you please try the following steps:

1. If the contacts are not backed up with Gmail, please back them up.

2. Go to Apps > All
a. Find the Contacts app > tap on the app
b. Clear cache and data

NOTE: Please BACKUP your contacts before perforrming this third step

3. Go to Apps > All
a. Find the Contacts storage app > tap on the app
b. Clear cache and data

4. Select the Network Manually in Settings > More > Mobile Networks > Network Operators

If these steps do not solve the issue, please reply to my email and I will do my best to help you further.

Това също е безполезно - пак от Моторола.

I am sorry to hear that you have been having issues with your device, in order to solve this issue can you please try the following:

First make sure that your contacts are backup to your Gmail account below a steps to do so:
1. Go to Settings > under Accounts you will find your accounts
2. Select your Google account.
3. Tap on your email address
4. Make sure Contacts, Gmail, and Calendar are checked.
5. Checking these items will automatically sync this data to and from your device on a periodic basis. You can also manually sync by pressing the three dots at the top right corner > Sync Now.

After doing so try deleting the Data in your Contacts App, the Phone / Dailer App you can do so with the following steps:
1) Open App Menu (Six dots in a circle)
2) Tap and hold on Contacts App
3) Drag it to the top of the screen which will now say App info
4) Tap on Clear data
5) Tap Ok
Also do the above with the Phone / Dialer App

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#6

както и сам предположи "useless" ;( Явно само ни остава да седим и да чакаме евентуално дали с лолипоп 5.1 проблема ще се оправи, защото който и каквото да ми говори с китката я нямах тази бозаница за това лично аз обвинявам моторолския лолипоп!!

Motorola Moto G 8GB XT1033 Dual Sim ||  Android 5.1 (Lollipop)
Цитирай
#7

колеги днес реших да направя един експеримент, защото страшно много вече се издразних на тая простотия и мисля, че намерих решение или поне при мен вече си изкарва номерта и от мтелската и от вивакомската карта и го нямам проблема с "Private number" bug-a. Качвам скрийншоти и описание как си оправих проблема:
1. Експортирах си всички контакти от адрсната книга с опцията "export to storage"
2. Архивното копие си го пратих на пощата (не гугълската)
3. Наравих "factory reset"
4. След ресета при питанките за обичайните въпроси за сетване на гугъл акаунта ви навсякъде отказвате и прескачате без да добавяте никакви гугъл акаунти.
5. Сваляте си от пощата през телефона архивното копие на контактите ви и си го импортирате от сториджа от същото меню от където преди това сте си ги експортирали
6. Готово! От тук нататък опитайте да проведете с някой вивакомаджия обаждане или помолете някой вивакомец да ви звънне

Надявам се да съм ви помогнал, защото при мен поне така се получи и запомнете никакви гугъл акаунти и синхронизирания на контактите ви преди ръчно да сте ги импортирали. За информация аз още не съм си аднал гугъл акаунта, защото ме е шубе да не се оплеска пак работата и мисля да изчакам така поне докато не излезе 5.1 лолипоп ъпдейта.
 
Та това е от мен надявам се да съм помогнал пишете ако имате добри или лоши резултати след като прочетете поста ми и опитате на вашите устройства.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Motorola Moto G 8GB XT1033 Dual Sim ||  Android 5.1 (Lollipop)
Цитирай
#8

Дотук съм направил 3 фактори ресета. При единия, не вкарах Гуугъл акаунт, звъннах на няколко номера и при едните показваше номерата, а при другите "Private Number" . Проблема няма решение! От това, което разбрах, и други телефони с близалката имат този проблем. Така че проблема явно е в андроида. Ще чакаме 5.1.
Пък и виждам, че си звънял само на трима. Звънни на повече контакти и изчакай да минат 1-2 дена и тогава ми кажи дали си правил проблема.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#9

При мен се оправи с това (аз имах същия проблем с HTC 516 dual ) https://play.google.com/store/apps/detai....callfixer

Motorola MILESTONE-htcEVO 3D-htc 516 dual-sony Z ULTRA -Samsung Galaxy Note 8.0(tab) -lenovo A1000-lg G4- Huawei P10-huawei P9 lite-Huawei P30pro- Xiaomi note 9 pro- Xiaomi 11T pro
Цитирай
#10

(2015-03-02, 10:31:24)bgbore_96 написа:  Дотук съм направил 3 фактори ресета. При единия, не вкарах Гуугъл акаунт, звъннах на няколко номера и при едните показваше номерата, а при другите "Private Number" . Проблема няма решение! От това, което разбрах, и други телефони с близалката имат този проблем. Така че проблема явно е в андроида. Ще чакаме 5.1.
Пък и виждам, че си звънял само на трима. Звънни на повече контакти и изчакай да минат 1-2 дена и тогава ми кажи дали си правил проблема.

Прав си днес не съм звънял много за това, както каза ще изчакам 1-2 дни и ще звънна на повече вивакомци да видя дали ще изкиха на някой от номера пак този бъг и пак ще пиша, а ти ако искаш прбвай с това програмче, което е в горния пост токувиж се оправи и пиши Smile

Motorola Moto G 8GB XT1033 Dual Sim ||  Android 5.1 (Lollipop)
Цитирай
#11

Честно казано, нямам доверие на руски програми, които съвсем случайно могат да звънят на каквито и да е номера, без знанието ми.
Все пак пиши, какво е станало и дали пак се показва прословутия "Private Number".

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#12

Не зная как е при Мото, но при леново проблема нямаше нищо общо с контактите, въпреки, че в началото изглеждаше да е от тях. На кратко беше — правиш уайп, включваш телефона и пишеш пина на картата, звъниш на примерно +3598888888 и всичко е ОК докато оня отсреща не вдигне,когато вдигне, изписаният номер става с надпис непознат и икакви фиксове и програми не го оправят, връщащ се на предната версия на рома и работи (и тя е със същия андроид 4.4). Пиша това от гледна точка на това, че ако и тук проблема е същия го опишете на на разработчиците като мен, не да ви замазват очите с чистене на кешове и копиране на контакти.
Цитирай
#13

(2015-03-02, 14:37:30)tolostoi написа:  Не зная как е при Мото, но при леново проблема нямаше нищо общо с контактите, въпреки, че в началото изглеждаше да е от тях. На кратко беше — правиш уайп, включваш телефона и пишеш пина на картата, звъниш на примерно +3598888888 и всичко е ОК докато оня отсреща не вдигне,когато вдигне, изписаният номер става с надпис непознат и икакви фиксове и програми не го оправят, връщащ се на предната версия на рома и работи (и тя е със същия андроид 4.4). Пиша това от гледна точка на това, че ако и тук проблема е същия го опишете на на зработчиците като мен, не да ви замазват очите с чистене на кешове и копиране на контакти.

колега аз на никой не "замазвам" очите казвам това, което при мен сработи и споделям, като това не означава че принуждавам, задължавам или залъгвам. Който има желание и мерак нека опита сам за себе си, а относно разработчиците там нещата са 50 на 50.. я накой направи нещо я не.. в най-добрия случай може само да се надяваме новия релийз на 5.1-то да оправи този бъг, а до тогава такива като мен "замазващи очите" опитват всичко възможно и както казах при мен сработи като от сутринта до сега съм провел 11 разговора и на всичките ми изписва нормално номера им, а не "Private number" и съм повече от доволен, като пак пояснявам още не съм си адднал гугъл акаунта за да не ми се омажат пак нещата ако решат да се правят синхронизации в заден режим и т.н

Motorola Moto G 8GB XT1033 Dual Sim ||  Android 5.1 (Lollipop)
Цитирай
#14

Smile имах предвид да се опише точно проблема на разработчиците, понеже четох какво препоръчват. Изобщо не съм имал предвид теб, дано по твоя метод работят нещата. Като ясно разбирам, че проблема може да не е какъвто аз го описвам аз.
Цитирай
#15

(2015-03-03, 09:31:24)tolostoi написа:  Smile имах предвид да се опише точно проблема на разработчиците, понеже четох какво препоръчват. Изобщо не съм имал предвид теб, дано по твоя метод работят нещата. Като ясно разбирам, че проблема може да не е какъвто аз го описвам аз.

лошото е, че те много добре знаят за какво иде рече и съм на 100 % сигурен, че отдавна са се убедили в този бъг след като в интернет е пълно със сигнали и оплаквания. Въпроса е вече кога ще се случат нещата, защото не може да оставят нещата така и най-малкото хората ще вдигнат ръце от модели и марки с налични такива проблеми и неизчистени. Това е и нещото, което аз и всеки друг нормален потребител би направил.. да обмисли закупуването на телефон от друга марка, която не е неглижирала проблемите на потребителите си Smile

Motorola Moto G 8GB XT1033 Dual Sim ||  Android 5.1 (Lollipop)
Цитирай
#16

Лоша новина днес вече започна пак да ми вади "Private Number" и то на един от номерата, на които преди 2 дни не ми го показваше Sad Работата е безнадеждна явно!

Motorola Moto G 8GB XT1033 Dual Sim ||  Android 5.1 (Lollipop)
Цитирай
#17

Еми включваш на 2Г и вероятно ще се оправи.
Цитирай
#18

Кофти... Иначе работи на случаен принцип. Веднъж показва "Private Number", веднъж не показва.
Единствената ни надежда е в 5.1.

П.С. Няма значение дали е на 2Г или на 3Г.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#19

(2015-03-04, 20:36:25)bgbore_96 написа:  Кофти...  Иначе работи на случаен принцип. Веднъж показва "Private Number", веднъж не показва.
Единствената ни надежда е в 5.1.

П.С. Няма значение дали е на 2Г или на 3Г.

май май така стана..

Motorola Moto G 8GB XT1033 Dual Sim ||  Android 5.1 (Lollipop)
Цитирай
#20

При бразилския 5.0.2 (xt1032) няма този проблем.
В форума на Моторола и други се оплакват които не са от България. 
Цитирай
#21

Проблема е и в Моторола и в Виваком. Кой знае каква екзотична сигнализация позват.
Преди време имах доста проблеми с тях в 2 случея.
1. Имаме телефона централа с PRI което е 30 градски линии на DSL. Всчико прекрасно но те ми дават само 100 номера а на на мен ми трябват поне 200. Затова решихме да си наравим номерата с 7 цифри. Правя си аз номерациония план с 7 цифри и почваме тестовете.
1.1 Междуградски от където и да е - работи
1.2 Международни от Канада, САЩ, EU, Русия и прочие - работи
1.3 Inmarsat - работи
1.4 Централа 3 във Варна реже последната цифра и праща всичко към телефона на андминистратора
2. Преминават към тарифиране от импулс на време. Прекарасно! Вместо импулси трябва да броим duration на обаждането и да тарифираме според съответната тарифа. Не беше проблем да се преработи софтуера за тарифиране, но изника следната простотия. Всички изходящи от централата към настоящите Тленор при неотговорено повикване ми връщаха duration, което аз трябва да таксувам, като прието повикване.
започва скандал заради сигнализацията. Тестваме на централа 3 трейсовете през транзитна на Глобул и нищо не се появява! Проблема не бил в тях! Хайде бе тарикати. Лично идва инжиндер да види SMDR-a който ми идва по DSL-a и отчете проблема.
Накрая се оакза, че някой чичко дето идвал да настройва централата от гърба на географията и получава за здрасти по 2000 долара само е оплескал нещата, но те не могат да бутат настройките понеже ще им падне гаранцията.
Решението беше забрана за изходящи гъм тогаващоните Глогул. Как да си набутвам килените с несъществуващ трафик, който ми отчитат?

Moto G 5.1 # Moto G3 6.0.1 # Lenovo A7600-H 4.4.2
Цитирай
#22

(2015-03-08, 17:17:35)v450 написа:  Проблема е и в Моторола и в Виваком. Кой знае каква екзотична сигнализация позват.
Преди време имах доста проблеми с тях в 2 случея.
1. Имаме телефона централа с PRI което е 30 градски линии на DSL. Всчико прекрасно но те ми дават само 100 номера а на на мен ми трябват поне 200. Затова решихме да си наравим номерата с 7 цифри. Правя си аз номерациония план с 7 цифри и почваме тестовете.
1.1 Междуградски от където и да е - работи
1.2 Международни от Канада, САЩ, EU, Русия и прочие - работи
1.3 Inmarsat - работи
1.4 Централа 3 във Варна реже последната цифра и праща всичко към телефона на андминистратора
2. Преминават към тарифиране от импулс на време. Прекарасно! Вместо импулси трябва да броим duration на обаждането и да тарифираме според съответната тарифа. Не беше проблем да се преработи софтуера за тарифиране, но изника следната простотия. Всички изходящи от централата към настоящите Тленор при неотговорено повикване ми връщаха duration, което аз трябва да таксувам, като прието повикване.
започва скандал заради сигнализацията. Тестваме на централа 3 трейсовете през транзитна на Глобул и нищо не се появява! Проблема не бил в тях! Хайде бе тарикати. Лично идва инжиндер да види SMDR-a който ми идва по DSL-a и отчете проблема.
Накрая се оакза, че някой чичко дето идвал да настройва централата от гърба на географията и получава за здрасти по 2000 долара само е оплескал нещата, но те не могат да бутат настройките понеже ще им падне гаранцията.
Решението беше забрана за изходящи гъм тогаващоните Глогул. Как да си набутвам килените с несъществуващ трафик, който ми отчитат?

Най вероятно е така, че Виваком не са стока не са, но може от Моторола да са пропуснали някои настройки за определени оператори също може да е вярно. След проведен разговор просто телефона забравя по някаква причина номера на отсрещната страна. Не знам какви са начините за идентификация, но факт е че го прави само ако ти вдигнат. И това го прави  не при всички номера. Някои си излизат всеки път независимо на кой оператор са. Други обаче посмъртно не можеш да ги видиш в набраните номера. Имам две мотороли Мото Г 2014 и двете са на Виваком, и на двете го прави. С карти на другите мобилни оператори няма проблеми.

Лолипоп 5.1 излиза тази седмица и се надявам да ни огрее скоро. 

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#23

Значи проблемът е във Виваком.

Аз бих ги зарязал/изнудил да ми намалят таксата...

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай
#24

(2015-03-09, 15:06:27)imitev написа:  Значи проблемът е във Виваком.

Аз бих ги зарязал/изнудил да ми намалят таксата...

Във форума на Моторола има оплаквания от Кувейтски оператор и от Италиански оператор, така че не е ясно къде точно е проблема.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#25

Проблема го нямаше при 4.4.4! Така че можем само да гадаем къде е проблема! Има и други устройства с този проблем, след ъпдейта. Според мен, проблема е в самия Lollipop. Би трябвало да го оправят с ъпдейта до 5.1.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)