Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Private number" при входящи и изходящи обаждания от 2-рата сим карта XT1033
#26

Проблема е при сигнализацията и са виновни и Моторола и Виваком.
1. БТК пращат кофти сигнализация като пропускат част от данните.
2. В KitKat и предишните версии е било фикснато, но сега се появява пак.
Интересно, че при нексусите го няма май този проблем. Поне от прочетеното досега съдя, че Мото са допуснали грешка и мисля, че ще я оправят. Поне проблема е репортнат на дивелопарите.

Някой трябва да седне на един терминал на централата и да гледа какво става по CRD-a. За съжаление отдавна нямам такава възможност ама там почти всичко си пише Smile
http://en.wikipedia.org/wiki/Call_detail_record
Познайте кое поле прпускат да подадът при приключване на разговора. Всико е от настройка на централата, ама иди накарай някой от БТК да си мръдне пръста и да пипне настройките. Пада им гаранцията и после лошо за тях. Няма да извикат чичкото с куфарчето дето казва "Здрасти" за 2000 евро Smile
Надявам се да се усетят и в 5.1 да го оправят.

Moto G 5.1 # Moto G3 6.0.1 # Lenovo A7600-H 4.4.2
Цитирай
Аксесоари
#27

(2015-03-09, 17:05:58)bgbore_96 написа:  Проблема го нямаше при 4.4.4! Така че можем само да гадаем къде е проблема! Има и други устройства с този проблем, след ъпдейта. Според мен, проблема е в самия Lollipop. Би трябвало да го оправят с ъпдейта до 5.1.

всички на това се надяваме! Smile

Motorola Moto G 8GB XT1033 Dual Sim ||  Android 5.1 (Lollipop)
Цитирай
#28

С GPE изглежда го няма проблема.

С Бразилският (или който и да е друг) фирмуеър обаче като се звъни на прехвърляни номера (088ххх - ама в мрежата на Виваком) се проявява проблема.

ПС: много бих се радвал да вземем едно масово да пишем по проблема във Motorola Форума че на Mark и Alphadog да им писне и да репортнат проблема до програмистите.

Ваучер за 20 Евро отстъпка при поръчка на OnePlus телефон от техният сайт:
https://oneplus.net/bg/invite#I55A0N6VTZSU0NZ
Цитирай
#29

Аз съм с Nexus 6 и с 5.1 от доста време (получен OTA), а този проблем ми се появи вчера. В някакви MOTO  форуми четох, че може да е свързано с локацията и при мен вкъщи не го прави проблема (доколкото забелязах понеже не съм имал много вреем за наблюдения), а в офиса - да. Ако въобще е това, предполагам е от положенето на клетките на VIVA, но си спрях GPS-a и първия номер който набрах за проба е без проблем, ама... да видим. 
Цитирай
#30

Това е един от отговорите на Моторола съпорта:

In reviewing your case we can see that the network is sending an indication to the phone that the number should be hidden.
On KitKat the same message was sent by the network but it was ignored by the phone. Lollipop was changed to respect this message and that is the reason why you have the issue. We are currently reaching out to these networks to determine why this is happening.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#31

Здравейте! Вече със сигурност мога да кажа, че проблема с "private number" е от нашия vivacom.  В чужбина, когато ползвате чужди оператори проблем няма. Нито веднъж не се появи проблем. Всички контакти на vivacom ce показват коректно (в телефона е сложена vivacom-ска карта) Да се надяваме, че нашите приятели от vivacom ще оправят нещата  Angry

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#32

(2015-04-12, 03:39:29)niun01 написа:  Здравейте! Вече със сигурност мога да кажа, че проблема с "private number" е от нашия vivacom.  В чужбина, когато ползвате чужди оператори проблем няма. Нито веднъж не се появи проблем. Всички контакти на vivacom ce показват коректно (в телефона е сложена vivacom-ска карта) Да се надяваме, че нашите приятели от vivacom ще оправят нещата  Angry

о боже, като ги знам какви са чевръсти по-скоро моторола ще измислят решение преди тях, защото алтернативата е НИКОГА!

Motorola Moto G 8GB XT1033 Dual Sim ||  Android 5.1 (Lollipop)
Цитирай
#33

Аз отскоро съм с Lenovo S60 и този проблем го има във всички възможни версии на софтуера, които пробвах, включително и най-старата, която намерих - S121 - Android 4.4.4. За този телефон явно няма друго решение, освен смяна на оператора.
Цитирай
#34

Аз забелязах, че така ми дава само на номера, които са прехвърлени от друг оператор към виваком. Проверете дали и при вас не е така.
Цитирай
#35

Не е само с прехвърлени към Виваком, прави го и с номера 087.., които не са прехвърлени. Този проблем го има с всички номера към мрежата на Виваком.
Цитирай
#36

При мен с "нормалните" номера на виваком не прави проблем. Проблема се прявява само с номерата, пренесени към виваком от друг оператор.
Цитирай
#37

Реших да си върна последната актуална версия на софтуера, но нещо не ми се получаваше както трябва. След серия качване на софтуери, триене на потребителските данни, връщания на фабрични настройки и т.н. в крайна сметка успях да кача новия софтуер така, че всичко да е както трябва да бъде и с изненада установих, че проблема вече го няма. Така и не разбрах как се оправи и дали е свързано с моите действия или Виваком нещо са направили, но факта е налице - на моето Lenovo S60-a със софтуерна версия S227, Android 5.0.2 проблема вече не съществува.
Цитирай
#38

Проблемът не е отстранен и при 5.1 версията, от вчера съм с нея и отново от втората сим излиза Private number...
Цитирай
#39

И аз мога да потвърдя, че с версия 5.1, пак показва Private Number.
Има една опция в приложението: Phone, Settings, Calling Accounts, Vivacom, "Fixed dialing numbers". Обаче за да я активирам, ми иска PIN 2 на СИМ картата. А аз нямам представа къде съм забутал PIN кодовете. Интересно ми е за какво е тази опция и дали ще се оправи проблема ако се пусне...
За Moto G 1 -ва Генерация говоря, но би трябвало да я има и на други телефони.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#40

Това е да активираш списък от номера, като само до тях може да става повикване и до никои други.
Цитирай
#41

(2015-08-26, 21:56:01)miglen97 написа:  Не е само с прехвърлени към Виваком, прави го и с номера 087.., които не са прехвърлени. Този проблем го има с всички номера към мрежата на Виваком.

Не съм съгласен с теб приятелю, защото вивакомската ми карта в СИМ2 гнездото си е още от както свят светува с вивакомски номер и не съм го прехвърлял... купих си я с този номер и не е мигиран от друг оператор, но това което казват в мненията по-горе, че и с 5.1 го има този бъг хич не ми харесва Sad

Motorola Moto G 8GB XT1033 Dual Sim ||  Android 5.1 (Lollipop)
Цитирай
#42

Private number проблема може да е решен, защото от два дни насам ми излизат всички номера, които до тогава не ми излизаха.
Да чукаме на дърво...

Виваком може да се окажат не толкова умрели скумрии...

От Март месец до сега...

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#43

Вярно е, и аз от днес наблюдавам, че проблемът с "Private Number" вече го няма. Може би чудото се е случило и Виваком са си оправили системата, похвално за което Smile Да се надяваме, че проблемът е оправен за постоянно.
Цитирай
#44

И аз да докладвам: от вчера 17.09.2015г. вече се изписват нормално вивакомските номера, на които съм звънял. Телефона е Moto G XT1033 Android 5.1 Dual SIM. Колегите с Moto G XT1032 Android 5.0.2 също нямат вече проблема с Private number, днес тествахме. Дано наистина да е за постоянно решението и Виваком да са чули потребителите си или поне производителите на смартфони.
Цитирай
#45

Странно, при мен на TX 1032 още го има. Последно преди 15 часа се получи, но го имам само с един номер - на жената.
Преди малко пристигна в Гърция и не ми се правят тестове, но е интересно какво ще се случи при роуминг.

Moto G 5.1 # Moto G3 6.0.1 # Lenovo A7600-H 4.4.2
Цитирай
#46

И при мен няма никаква разлика от преди,винаги ми изписва Private number,когато аз избирам Виваком от Вивакомската карта и отсреща ми вдигнат.Ако не ми вдигнат,тогава ми показва името и номера на човека,когото търся.Телефонът ми е Moto G XT1033 Android 5.1 Dual SIM
Цитирай
#47

@georgiev_goro
потвърждавам!

Motorola Moto G 8GB XT1033 Dual Sim ||  Android 5.1 (Lollipop)
Цитирай
#48

Аз забелязах, че проблемът изчезна след рестарт на телефона. Не съм сигурен дали има връзка, но може да опитате. Вече два дни няма никакви private number в call log-а, а звъня основно на вивакомски номера. Стискам палци да се оправи и при вас.
Цитирай
#49

Честно казано и на мен не ми се появяват скрити номера от 2 дена. Предполагам, че от Виваком са правили нещо.
На тези, на които все още им се появява, да си рестартират телефона! При рестарта, би трябвало да се ъпдейтнат настройките на Вивакома. Аз не съм правил рестарт, но често минавам от 2G към 3G и предполагам, че така са се ъпдейтнали настройки.

Motorola Moto G 1st Gen XT1033 Asia Retail Android 5.1 Lollipop.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#50

А дано, поживеем и увидим Smile
Рестарт "already done" ама няма с кого да тествам в момента.

Moto G 5.1 # Moto G3 6.0.1 # Lenovo A7600-H 4.4.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)